Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

krpito
3. nov 2009

mne sa najviac páči že to hrozienko má rat 😀 už som čítala veľa nezmyslov, ale toto ma dostalo 🙂 samo rada, že som rata 😉

krpito
3. nov 2009

babula90, aj toto je super : niekedy ani neviem ze je v spalny a niekedy sa mrvy celu noc 😀

bejbypd
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronika81
3. nov 2009

tak náhodou ja mám rata hrozienka 😀 😀

bavím sa, ďakujem 😵

bejbypd
3. nov 2009

mne sa paci slovo chrypka 😀

krpito
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bejbypd
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
duska1122
3. nov 2009

tak mňa minule zarazilo keď Miriam Kalisová povedala niečo nespisovné , ale teraz si nespomeniem čo to bolo . Vážne vlasy mi stáli dupkom.

krpito
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babula90
3. nov 2009

nepochopím, prečo si mnohí myslia, že drevené sa píše DREVENNÉ, to je pre mňa záhada 😕 😅

babula90
3. nov 2009

od veci, ale moja segra rada vravieva, že má rada hrozienka v tekutej podobe 😀

duska1122
3. nov 2009

teda vy tu mate takúto skupinku čo sa tu na nás smeje? ja tiež na konikovi píšem ako negramotná, ale preto že sa mi nechce myslieť nad tým, chodim sa sem odreagovať,dufam len, som tu niekedy nenapísala nič tak strašne , aby ste sa na mne smiali. Inak je tu aj veľa maďariek tak to možno je aj tým. Teda ten pravopis. Ja som mala spolužiačku s Galanty čo stale písala ia, ie, iu s tvrdým y. A tiež ho davala po c, č,š,ž. vlastne všade

babula90
3. nov 2009

duska, treba sa aj zasmiať 😉

krpito
3. nov 2009

duska1122, posledné príspevky sú zo stredného Slovenska 😉 😀

duska1122
3. nov 2009

😀 ahaaaaaa

berenika39
3. nov 2009

spevacka: ftip byl vtip. Preventivně, co napíšu špatně, nemyslím vážně, ju? 😉 😉

Bohužel se češtinou živím, což ale neznamená, že bych neudělala chybu, tady je to ale spíš o tom, že někdy mamči prostě nenapíšou bez chyb ani větu a přitom by stačilo se při pochybnostech zamyslet🙂))).To by ovšem vlastně musely mít pochybnosti 😉 😉

babula90
3. nov 2009

tak toto je sila, teraz podpisujem žiacku dcére a učiteľka jej tam napísala KOMIX na miesto komiks 🤐

leniciatko
3. nov 2009

baby,ja mám teraz problém takýto : týka sa uk. chrípky, a vytáčama takéto slov. spojenie - .........minuly sa rúška.... nechápem,ako si mi to neštimuluje.....nie som nejaký extra spisovný slovák,ale toto mi fakt do uší nereže.... 😝

babula90
3. nov 2009

opravujem sa, namiesto sa píše spolu 🙂

leniciatko
3. nov 2009

ja sa tiež opravujem.....minuli..... 😀

ikke
3. nov 2009

leniciatko, ono je to v slovencine TO rusko (stredny rod), cize podla vzoru mesto je to spravne "minuli sa ruska"
v cestine je TA rouska (zensky rod), mozno to ta myli... 😉

...ak sa nemylim... 😅

roasha
3. nov 2009

ikke,no neviem-neviem,ale v skole to profaci sklonuju" Tá"" rúška" 😀

ikke
3. nov 2009

vsak hej, potom to aj tak vyzera 😅 ...ze diskusia o pravopisnych nezmysloch ma za 15 mesiacov existencie 65 stran... 😝 😉

certica
3. nov 2009

tak tak, tá rúška.... vzor žena 🙂

roasha
3. nov 2009

no tak rúško,alebo rúška? 😅 😀
v každom prípade sa minuli...či minuly? 😅 😀

ikke
3. nov 2009

rúško -a -šok s.

1. kniž. jemná tkanina zahaľujúca niečo, závoj: hodvábne rúško

2. lek. sterilná tkanina na ochranu pred infekciou, prachom ap.

www.slex.sk
😕

roasha
3. nov 2009

hlavne že ochráni...pokial je.... 😅 😀

leniciatko
3. nov 2009

no ako vidím,sme z toho jasné ako májový sneh.... ja v robote si dávam RÚŠKU. tak! 😀

babula90
3. nov 2009

dnes som natrafila na takéto slovné spojenie: "neprekrásna vestička"- nepochopila som, čo tým chcel autor povedať 😕

krpito
3. nov 2009

keby dotyčné čo píšu hrubice písali len rúška alebo rúško, to by bola iná frajerina 😀

babula90, no asi že bola nemkrásna 😀