Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

berenika39
17. dec 2013

pořád se tu na vás koukám, takovým tím
😝 lyšáckým pohledem 😝

jaja01k
17. dec 2013

"nic mě nebolý"

aninkas1
17. dec 2013

Real time na MK CZ 😀

Jdu si hodit masly........ Asi od vzoru hrad 😀 😀

berenika39
18. dec 2013

že ne? že to není pravda???

😝 Říkám dceřy: Eliško, 😝

pajenka
18. dec 2013
berenika39
18. dec 2013

@pajenka ženo, to už ani není na smích. po ř tvrdé y 😝 🙄

pajenka
18. dec 2013

@berenika39 Já vím, to byl výkřik čirého zoufalství 😒

pajenka
19. dec 2013

mame fenky aji pejsky

aninkas1
20. dec 2013

Krásný překlep! :
"Prosím než byli vám body do Billy?" 😀 😀

zuzik307
26. dec 2013

"skúsenosť s plastykov"...."zvedšenie poprsia"... 🤐

ee.liska
27. dec 2013

teda, "spontální porod" mne dostal 😲 Nebo ... soupravu talířů po osmy kusech..., ...rotaviri..., ...obědnáváte... A to všechno na třech stránkách fotoblogu

caoli
30. dec 2013

sorry, ale toto som sem nemohla nedať…

Som vidata mam 32 rokov mam pocetnu rodinu stiry deti a manzela.Pracujem nadohodu v keznarku .A co ma priviedlo na tuto stkanku hladam sy pracu na doma

aknaj
31. dec 2013

tak čo už toto je ???

ahoj prosimvas poradte my niake krasne meno pre moju dcerku neviem si vybrat vobec nic ma nenapada kludne aj niake nezvycajne meno by som prijala, dakujem za niake typi

😝 ... 😀 😀 😀

zita19
31. dec 2013

@aknaj Aj bez pravopisu jasny obraz o IQ Tyque zadavatelky. Ten "pravopis" to len korunuje 😝 😝

aknaj
31. dec 2013

@zita19
mne sa až rozum zastavuje nad slovom NIAKÝ 😲 😲 😲 ... a hlavne vo význame "nejaký" ... veď ak by si to dotyčná po sebe prečítala, tak zistí, že napísala blud ... no a potom tá gramatika ... 😝

caoli
31. dec 2013

@aknaj tak poradíme nejaké nezvyčajné: Niake 😀

zita19
31. dec 2013

@aknaj Pocitaj s tym, ze tato generacia necita. Ja aj ked som uz davno zabudla vsetky pravopisne pravidla (vsak od ZDS je to uz 40 rokov) ale ked nieco bludne napisem, tak mi to "ocne" nesedi. A potom opravim. Tito tu gramatiku nikdy nevedeli, necitaju a ked nieco potrebuju napisat na PC, tak im to Word podciarkuje a navrhne sprave riesenie problemu. Mali by tuto funkciu zaviest aj na MK 😀 😀

aknaj
31. dec 2013

@zita19 veď aj sa som na tom tak ... netvrdím, že ovládam celú gramatiku a pravopis, ale tým, že som vždy veľa čítala a aj čítam, tie slová mi tam proste s nesprávnym I / Y nesedia .... a ak si už naozaj nie som istá, napíšem iné slovo rovnakého významu 😉

"Ďuro, minca aké I ?" .... "Neviem, napíš groš."

😀 😀 😀

mensa
1. jan 2014

já bych to až tak neřešila je to každého problém a paní učitelka ať opravuje dětičky ve škole

jaja01k
2. jan 2014

"turisté zíraly"

ee.liska
2. jan 2014

jako už jsem tu viděla hodně "upravených" číslovek, třeba 3mi prsty, 8mý člověk apod. Ale teď mne dostalo 3í denní výlet 😀

jaja01k
7. jan 2014

"Tričko s vysačkami"

ikke
7. jan 2014

"vytaj"

jaja01k
8. jan 2014

"chodba hotova a jeste nam zbiva loznice"

petkave
10. jan 2014

A žienky, viete, čo je to nátka? 😀

petkave
10. jan 2014

@jaja01k ja už slovo vysačka považujem za úplne správne 😝 Lebo na mňa vyskakuje pri každom kliknutí na web... 😖

caoli
10. jan 2014

@petkave k vysačke ešte pridávam úžastný 🙄

romanovic
10. jan 2014

medzi skvosty pridavam "hamby sa" 😀

inkinka
11. jan 2014

už sem neprispievam, ale toto je neodolateľné... my intelektualy 😉

ee.liska
11. jan 2014

holky, co říkáte na "... háčkovat do 3úhelníku..." 😅