Správanie sa na fóre a dôvera v knižky o materstve

vikina74
11. aug 2009

Mile maminky, vsimla som si, ze sa forum v poslednom case zacalo akosi delit na dva extremne tabory, co je mi luto, lebo sme vlastne vsetky na jednej lodi. Uz len ten fakt, ze sme prihlasene na fore o vyvine a vychove dietatka ukazuje, ze nam na nasich detickach velmi zalezi a nie je nam jedno ako vyrastaju. V teme "pre netabulkove mamicky" - ktora sa mi zo zaciatku zdala velmi slubna, lebo vyzyvala riadit sa viac aj intuiciou nez iba knihami - sa to bohuzial do istej miery zredukovalo na predhananie v tom, ktora mamina dala svojmu babatku skor dospelacku stravu. Tato nova tema je pre kazdu mamicku, - a som presvedcena, ze takych je tu vacsina - ktora je otvorena voci vedeckym a lekarskym poznatkom, v zaujme vyvarovania sa najhrubsich chyb a zaroven sa riadi svojim srdieckom a intuiciou. Taka ktora berie tabulky a odporucania ako zaklad, ktory prisposobi individualnym potrebam dietatka a vlastnej zivotnej situacii. Myslim si, ze uplne odmietanie tychto odporucani je kratkozrake, rovnako ako slepa viera v kazdy clanok, ktory sa objavi. Velmi sa prihovaram za vyuzivanie rodicovskej intuicie, ak mam z niecoho zly pocit, tak to moze byt stokrat napisane v tabulke, proste to neurobim. Ale na druhej strane by mal fungovat aj zdravy rozum, ktory napr. aj bez tabuliek hovori, ze 10-tyzdnove babo ma papat mliecko a este nic ine.
Zaroven by som sa chcela prihovorit, aspon v tejto teme za zachovanie urcitej kultury komunikacie, pokladam za nedostojne, ak sa dospele zeny "vyhadzuju" navzajom z tem s poukazanim na ich exkluzivitu pre urcity okruh mamiciek. Na druhej strane prist do nejakej temy iba nekonstruktivne kritizovat, podpichovat a arogantne povedat svoj nazor tiez ziadnu maminu necti. Kazda mame svoj nazor a forum by malo sluzit na ich vymenu. A to sa nezaobide bez respektu. Bola by som strasne rada, keby to fungovalo. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

P.S. Pre fanusikov gramatiky 😉 : Osprevedlnujem sa za nepouzivanie diakritiky, som v zahranici a nemam slovensku klavesnicu.

gabrianka
16. aug 2009

shaula ten priklad s mostem to bylo trochu od cesty ale budiz 😎

gabrianka
16. aug 2009

shaula na vitaminu C je take napsano pro deti od tri let...a myslis ze by mi na to dvoulete ditko umrelo kdybych mu to dala nebo naopak?necti tak moc jinak se z toho zblaznis,zesilis a jeste ty skocis z toho mostu...sorry to byla sranda 😀

zdenka26
16. aug 2009

Shaula to že je někdo starší a má více dětí neznamená že musí mít vždy pravdu a ono se to dá říct aby to vyznělo jako rada a ne vnucovat svůj názor za každou cenu

dvojka
16. aug 2009

gabri-ty jsi šílený provokatér 🙄 😅

shaula
16. aug 2009

Jo, to je 🙄

gabrianka
16. aug 2009

zdenka presne tak a shaula necetla ty zpravy v interni poste jak me take urazela a to uz podle me s radou nejak nesouvisi...prave ze ji je 40 tak by mela byt slusna a ne namyslena jak dvacitka ktera na to jeste treba ma 😎 sorry i me bude jednou ctyricet ale rozhodne nebudu tak machrovat

gabrianka
16. aug 2009

dvojka jak myslis a nestydim se za to 🙂 to je co?me je to totiz jedno co si tu o me kdo mysli a ty ktere jsou na moji strane radsi mlci bo maji strach protoze jste jak kobylky ty blaho 😀

gabrianka
16. aug 2009

dvojka dobry dobry ja ctu a pisu tak rychle ze nevim...neber si to osobne co jsem napsala 🙂

zdenka26
16. aug 2009

dalo by se to řešit jednoduše,prostě každý má na věc jiný názor a nemusí se hned odsuzovat ten názor se kterým nesouhlasím.A byl by klid.Jenže tady má potřebu pořád poukazovat jak to všichni ostatní dělají špatně a jen on má ten správný názor,jak jen ona je super matka a ty ostatní co to tak nedělají prostě stojí za hovno(omlouvám se za ten výraz).takjsem se zas rozčílila a jdu se uklidnit k žehlení 😉 zatím se mějte pěkně.pa

gabrianka
16. aug 2009

zdenka prijemne zehleni 🙂

dvojka
16. aug 2009

pro mě za mě si dávej svým dětem co chceš,o to mi nejde.Jde o to jak se tady prezentuješ.
Ze začátku jsem si myslela,že ti holky křivdí,opravdu bylo to tak,ale když jsem si pak přečetla tvůj slovník a to,jak tady holky tituluješ,tak bylo po lítosti.
Myslela jsem si,že tě holky natlačily ke zdi a ty se jen bráníš,ale nebylo tomu tak,tobě dělá vyloženě dobře se v každým pitvat.
Prostě takhle se mi ted jevíš!!!!!
A propó,víš prd jak se budeš chovat až ti bude 40.Nech radši na hlavě

gabrianka
16. aug 2009

holky jed na krysy jsem sve male nedala dala jsem ji to co jsem mela dat akjorat o trosku driv tak to tak nezerte a chapat byste to mohly pokud vam nejde o hadky.tot zas MUJ nazor..vase dite to neni a kdybyste tak mely mit peci o kazde muzete se rovnou zcvoknout a zit v depresich

dvojka
16. aug 2009

gabri-ale takhle to vidíš ty 🙄 Holky určitě nežijí v depresích.A nedělají to jen proto,že jim to určují tabulky

gabrianka
16. aug 2009

ne-jsem zastancem toho-oplacim dvojnasob..asi ti uniklo jak dost holek urazelo me a do IP mi taky nevidis...tu jsem jeste slusna a jedine o co mi slo se tu normalne s holkama pobavit hlavne teda s tema normalnima mene dokonalyma ty co me pochopi jako treba zdenka a nemusi se primo se mnou ztotoznovat...a kdyby do tebe nekdo tak sil a rypal byla bych ja zase zvedava na slovnik tvujale pokud si nechavas jak se rika-nasrat na hlavu asi jsi fakt jina...

gabrianka
16. aug 2009

dvojka tak proc nenapisi neco stylem-je to tva vec ale tak bys to delat nemela..a je to vyreseno!a ne jet jet jet az me nastvou...neni to tak?

dvojka
16. aug 2009

jenže rozdíl jew v tom,že já si prostě vyslechnu názor všech.
A když mi 10 lidí řekne,že dělám něco špatně,tak ip řesto že mi to nebude milé uznám,že mají asi pravdu a budu s tím něco dělat.
Nevim,nevim,ale nepřijde mi že je to o tom,že si nechám srát na hlavu,spíš o tom že si to nechám v tý hlavě projít.
Jo jiná...To jsem To ty taky,né?

gabrianka
16. aug 2009

dvojka ale ja se neridim heslem-deset lidi stejny nazor-muj-ten spatny...bavim se o techto vecech i s lekarema(znam jich dost pres konexe me babicky ktera v tomto cely zivot pracovala...a rozhodne me nikdo tak neodsoudil jako prepeclivele maminky zde...proto vim jiste ze nezodpovedna matka nejsem ale jsem naprosty normal a nejsem jedina ktera to tak dela nebo udelala...

gabrianka
16. aug 2009

ja mam spis pocit ze hodne maminek tu chce mermomoci radit a ridit ty maminy co a jak maji delat protoze jsou asi male autority ve svem zivote tak se vyradi tady..jako myslim ze i lekari co si to tady ctou se kolikrat smeji

dvojka
16. aug 2009

no nezlob se na mě,ale nemohla si přece čekat,že ti tady holky odkejvaj to,že dáváš malé kaši o 3 týdny dřív nebo že jí dostala už polívčičku,pokračující mlíčko atd....
Máš hold štěstí,velké štěstí,že jsou tvoje děti zdravé...Né každé dítko,by tohle muselo zvládnout.

gabrianka
16. aug 2009

dvojka je mi moc lito toho kdyz je nejake mimco (nebo se uz tak narodi)nemocne...dekuji bohu za to ze moje nejsou mas pravdu---ano ty maminky to mohou vic prozivat ale ver mi ze driv podanou detskou kasickou nebo zelen.poliveckou to opravdu neni a nemuzes to na to svadet...kdyz se narodi siamska dvojcata taky nemuzes rict ze to je z nedostatku mleka ktere maminky v tehotenstvi pila(blby priklad ale je)

gabrianka
16. aug 2009

a ze mi to odkyvaji vsechny to jsem necekala to mas pravdu..ale myslela jsem ze se najdou mamci stejneho typu jako jsem ja ale ty maji strach sem psat protoze vi o cem to tu je..par zprav se mi jen dostalo na IP a tam napsaly sve...nediv se pak ze tu jsou jen ty dokonale protoze ty co maji jine praktiky se boji..a ver tomu ze nejsem jedina a taky ne nejhorsi

dvojka
16. aug 2009

gabri-ty prostě nezkousneš to,že někdo má na věc pravdivý názor.
A svádět budu.Mám děti atopiky a díky tomu,že se snažim dodržovat to co mi radí holky a co mi radí příručky a imunolog se u první holky nerozjela alergie.
Končím debatu.Nechci aby to tady maminkám zamkli.Čus 🙂

gabrianka
16. aug 2009

at se tento server rovnou prejmenuje z modrehokonika na-modrykonik pro dokonale predpisove a tabulkove maminky a aspon budu vedet ze sem nepolezu ale rozhodne ta stredni cesta sem a za tim si stojim

gabrianka
16. aug 2009

dvojka promin ale zatim se nerozjela...a muzes vse dodrzovat jak chces...to je priroda(nepreju ti to ale nikdy nevis )a urcite to neni tady kvuli chytrym maminam

atrami
16. aug 2009

gabrianka,
prosím Ťa neprovokuj.
Prečítaj si prvý príspevok zakladateľky. 🙂

Prešla som osobne tým čo znamená skoré zavádzanie príkrmov, nevhodné mlieko.

nikollette
16. aug 2009

Podla mna jedna dotyčna osoba (nie je ani netabulková, ani stredná cesta, a už vôbec nie tabuľková) by si mala otvoriť tému, pre extrémne netabuľkové maminy 😀 😀 😀

schatzilein
16. aug 2009

Ako si pisala, plno zien si tu lieci komplexy a preto sa tu hraju na panie dokonale a tabulkove. Problem je, ze tych tabuliek je plno. Slovenske, ceske, ceskoslovenske, nemecke, americke, francuzske atd. A take slovenske tabulky su netolerantne k tym nemeckym a tak to ide stale dokola. A ked natrafia na mamu nezavislu od tabuliek, je to pre ne sokujuce.

Atrami: neboj, lekar sa nas pytal na anamnezu.

gabrianka
16. aug 2009

nikollette ty moucho jedna 😀

radka.m.
16. aug 2009

jenom jsem chtěla napsat k schatzilein příspěvku,že základní doporučení k dětské výživě je stejné,doporučení udává WHO,což je celosvětová organizace,podle které by se měli řídit všechny lékaři,jak u nás,tak třeba na slovensku,nebo v německu.a pokud se lékaři podle těchto doporučení neřídí,tak je to trastuhodné,kdyby všechni lékaři dodržovali to,co mají,pak by mezi maminama nevznikal takovýto chaos

gabrianka
16. aug 2009

kdybych se ridila tabulkama a vsim modernim tak pred 20lety bych davala mimi spat na brisko a dnes ne..a proc?protoze furt neco vymysleji a nevi tak to co deset let meni a jsou kryti 😎 jak mam poslouchat nekoho kdo stejne nevi radsi se budu ridit podle sebealespon zcasti