Správanie sa na fóre a dôvera v knižky o materstve

vikina74
11. aug 2009

Mile maminky, vsimla som si, ze sa forum v poslednom case zacalo akosi delit na dva extremne tabory, co je mi luto, lebo sme vlastne vsetky na jednej lodi. Uz len ten fakt, ze sme prihlasene na fore o vyvine a vychove dietatka ukazuje, ze nam na nasich detickach velmi zalezi a nie je nam jedno ako vyrastaju. V teme "pre netabulkove mamicky" - ktora sa mi zo zaciatku zdala velmi slubna, lebo vyzyvala riadit sa viac aj intuiciou nez iba knihami - sa to bohuzial do istej miery zredukovalo na predhananie v tom, ktora mamina dala svojmu babatku skor dospelacku stravu. Tato nova tema je pre kazdu mamicku, - a som presvedcena, ze takych je tu vacsina - ktora je otvorena voci vedeckym a lekarskym poznatkom, v zaujme vyvarovania sa najhrubsich chyb a zaroven sa riadi svojim srdieckom a intuiciou. Taka ktora berie tabulky a odporucania ako zaklad, ktory prisposobi individualnym potrebam dietatka a vlastnej zivotnej situacii. Myslim si, ze uplne odmietanie tychto odporucani je kratkozrake, rovnako ako slepa viera v kazdy clanok, ktory sa objavi. Velmi sa prihovaram za vyuzivanie rodicovskej intuicie, ak mam z niecoho zly pocit, tak to moze byt stokrat napisane v tabulke, proste to neurobim. Ale na druhej strane by mal fungovat aj zdravy rozum, ktory napr. aj bez tabuliek hovori, ze 10-tyzdnove babo ma papat mliecko a este nic ine.
Zaroven by som sa chcela prihovorit, aspon v tejto teme za zachovanie urcitej kultury komunikacie, pokladam za nedostojne, ak sa dospele zeny "vyhadzuju" navzajom z tem s poukazanim na ich exkluzivitu pre urcity okruh mamiciek. Na druhej strane prist do nejakej temy iba nekonstruktivne kritizovat, podpichovat a arogantne povedat svoj nazor tiez ziadnu maminu necti. Kazda mame svoj nazor a forum by malo sluzit na ich vymenu. A to sa nezaobide bez respektu. Bola by som strasne rada, keby to fungovalo. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

P.S. Pre fanusikov gramatiky 😉 : Osprevedlnujem sa za nepouzivanie diakritiky, som v zahranici a nemam slovensku klavesnicu.

berenika39
16. aug 2009

dík 😉

atrami
16. aug 2009

gabrianka,
bola som rovnaká. Všetko má vytočilo a ako ma to napadlo, tak som napísala.
Nikomu tým nepomožeš, aj keď to myslíš dobre.

Mne vypucovala žalúdok jedna kočka.
Niektoré maminy sú také, ako malé deti. Musíš opakovať viackrát, aby si to zobrali k srdcu.

schatzilein
16. aug 2009

Prave som docitala 10 faktov o dojceni na stranke WHO. Tych doporucenych sest mesiacov sa tyka hlavne zien v rozvojovych krajinach, ktore nemaju pristup ku cistej vode. A aby sa tolko nemnozili, kedze sa pocas dojcenia neda tak lahko otehotniet.

mama.wolfka
16. aug 2009

... tak sem nelez 😉

mama.wolfka
16. aug 2009

nikol - súhlas 😉

schatzilein
16. aug 2009

to ako ja sem nemam liezt?

atrami
16. aug 2009

schatzilein,
ako si potom predstavuješ výživu svojho dieťaťa?

mama.wolfka
16. aug 2009

atrami - súhlas ... aj tam je jedna mimo aj tu ... 😒 ... som si myslela, že to tu bude o inom ... napr. o troche inteligencie 😕

schatzilein
16. aug 2009

Jednoducho. Maly je na UM, ked mu nebude stacit, bude dostavat prikrmy. Co je na tom zle?

atrami
16. aug 2009

wolfka,
ešte ráno to bolo o.k.

berenika39
16. aug 2009

škoda toho tématu. dalo se tu najít plno názorů, který byly třeba různý, ale všechny něčím podložený, bavilo mě to tu číst.

atrami
16. aug 2009

Prečo si malého nekojila. Nedarilo sa alebo si nechcela.?

Skús sa s tými príkrmami poradiť ešte s pediatrom, možno Ti poradí ako ďalej.

atrami
16. aug 2009

berenika,
tiež sa mi tu páčilo, ale nejako sa to zvrtlo.

dočítam zajtra.

mama.wolfka
16. aug 2009

schatzilein - nemyslela som teba 🙂 ... jedna tu písala, že ... sem nepoleze, tak som jej to odsúhlasila 😉

mama.wolfka
16. aug 2009

atrami, čítala som to tu skoro celé naraz a je zrejmé, že tu zbytočne rozvírila hladinu jedna osoba ... už pri prvých príspevkoch mi nesadla (tým spôsobom jednania) 😖 škoda, že takýto rypáci nie sú radšej ticho 😢

... a začalo sa to tak sľubne 🙂

schatzilein
16. aug 2009

Atrami: Dojcila som asi do polovice 6. tyzdna a chcela som dojcit. Maly v kuse po veceroch vyplakaval a zacal stagnovat na vahe. Niekto tvrdil, ze ma koliky, ini zase, ze bol hladny. A potom sa Maximilian rano hladny zobudil, manzel videl, ako spim, tak mu dal umele mlieko. Doma sme mali jednu krabicu UM pre nudzove pripady. A v ten den maly dostaval len UM a vecer neplakal. Ani nasledujuci den a vlastne doteraz je po veceroch pokojny a pribera. Dokonca mu zmizlo aj akne, ale pochybujem, ze by to spolu nejak suviselo. Po par dnoch som mu skusala dat svoje mlieko (aj ked niekto tvrdi, ze ked je dieta na flaske, nevie sa potom pricucnut k prsniku, tak u mojho pazroska to ocividne neplati) a dokrmila umelym, nerobilo mu to dobre. Tak som prestala a maly sa ma teraz lepsie. Takze pre neho to MM asi nie je to najlepsie.

Inak, v nemocnici sa ma pytali, ci chcem dojcit alebo mat maleho od zaciatku na UM. Som sa nad tym pohorsovala, preco sa ma pytaju taku sprostu otazku, ze samozrejme, ze chcem dojcit..

berenika39
16. aug 2009

nemyslím si, že by kvůli jedné mamině měl skončit koník..... 😒 😒

Zkusím zpátky k tématu.

Jak třeba s odvykáním plínek? Zrovna to ted řešíme. Já narozdíl od babiček nějak moc nespěchám,ale poslouchám pořád-on ještě nechodí na nočník? Nechodí na něj, protože na něm ještě ani nesedí. 😀 😀 😀 Utíká, a to okamžitě po dosednutí. Když už vydrží, tak si posedí, zmizne a vzápětí se někde vyčůrá nebo vykaká. prostě je ještě brzo. nechápe to. opravdu bych už měla začít?
Ani nevím, jestli nějaké tabulky na tohle jsou...četla jsem, že až kolem roku a půl si to uvědomují, tak proč ho ted nutit?
Jediné, na co slyším, je zbytečná spotřeba jednorázovek, at už kvůli naší peněžence nebo zachraňbroukům. (tady se jim omlouvám, životní prostředí si v tomhle případě zaslouží pozornost).

vanish1
16. aug 2009

berenika, toto teraz riešime aj my, myslím, že u vás je to ešte skooorooooo, čo sa týka tých plienok, v DM majú také 100% kompostovateľné ekologické (dosť lacné - 5-6 sk za kus) a sú aj príjemné na dotyk, žiadna umelina

markiza
16. aug 2009

ale celkom rychlo sa precikaju, hlavne v noci teda

atrami
17. aug 2009

schatzilein,
vydržala si dlho kojiť 🙂 Pýtala si sa na čo mal syn alergiu. Na laktózu. S podozrením na lepok.

S prostredným som sa na nočník trápila dlho. Ak som ho chcela posadiť na nočník, tak jedine, že by som ho zlomila. A to mal 3 roky. V septembri do školky, ja som v októbri rodila a ten ,,krpec" erbag na zadku. Potom akoby uťalo a za týždeň už chodil na záchod. Jednoducho nebol ešte čas.

vanish,
tie plienky sa akože rozložia?
Našej záhradke by to prospelo 😀

gabrianka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabrianka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shaula
17. aug 2009

Berenika, dobrý dotaz, řeším totéž. Nehrotím to, ale řekla jsem si, že vždycky ráno zkusím kluky na nočník posadit, jestli se něco povede. Ovšem samotný akt posazení je celkem nemožný úkol, přesně jak píšeš, pořád utíkají, musela bych je asi přilepit, nevydrží na nočníku ani vteřinu. Zkoušíte třeba někdo posazovat oblečené? Jen kvůli zvyku sezení na nočníku?

deina
17. aug 2009

U nas nocnikovanie tiez nic moc a uz som si vypocula od jednej babicky (mojej mamy) pribehy o tom, ako som od 15-tich mesiacov nemala plienky vobec, ani v noci. No ale to ho mam na nocnik priputat? Chalanom to vraj trva dlhsie, maly mi na nocniku vobec neobsedi, ked ho tam posadim, hned je hore a spusti plac, tak ho tym trapit nebudem. Raz na to pride sam. V poslednom cisle Mama a ja akurat o tomto pisali a podla toho teda naozaj nie je na to zrely, co som si vsimla aj ja sama. Vobec si este neuvedomuje, ze ma nieco v plienke, neprekaza mu to. Ked ho necham behat len v slipoch a popisa sa, tak to pozera, co sa deje... vyuzivam aspon to, ze je leto, ze moze behat nahy alebo v slipoch a potom sam vidi, ze sa nieco deje, mozno mu to pomoze uvedomit si to. 🙂

Vratim sa este k spaniu na brusku - kde sa pise, ze to sa nesmie? Neoporuca sa nechat dieta bez dozoru na brusku, kym je uplne malinke, ale neviem o tom, zeby sa to zakazovalo, naopak, mnohym detom to pomaha (napr ked maju koliky), mne tak maly zvykol spavat (mali sme nanny monitor, keby nieco).

radka.m.
17. aug 2009

shaula-my jsme od roku a půl bez plen i v noci,na nočník jsme se teda moc nechytali,nelíbilo se nám tam,ale chytli jsme se na záchod,protože když jsme se vyčůrali,tak to malý pokaždé spláchnul a to se mu zalíbilo,ovšem musím upozornit,že to splachovadlo na šnůrku už kolikrát nevydrželo 😀 😀 😀

deina
17. aug 2009

Shaula, ja som ho skusila posadit aj obleceneho, nic, to iste, dokonca som mu kupila redukciu na wecko, tam spustil este vacsi krik ako na nocniku.

berenika39
17. aug 2009

deina, taky jsem o té redukci přemýšlela, zkusili jsme to u kamarádka, ale seděl tam tak vyplašenej, ál se že spadne, sice neprotestoval, ale s čůráním ani kakáním to nemělo nic společného.tak nevím, asi taky ještě neee...

shaula, no nahánět dva, to musí být 😀 😀 😀 😀 .

Právě první syn byl z té generace, kdy kvůli praní látkovek se dávaly děti od půl roku na nočník a opravdu kolem roku a půl už neměl pleny a říkal si. Proto nám to ty babičky pořád předhazují, srovnávají to.
Taky to zkouším po spaní, ještě než se rozkouká, ale nic moc.

Koukám, že je to všude podobné, nechám to koňovi....počkáme, v zimě bude dlouhý den a víc času na tyhle akce 😀 😀 .

A je fakt, že petasovi vůbec neva, co v plínce má 😀 😀

deina
17. aug 2009

Podla mna, kym mu nevadi, ze ma nieco v plienke, si to ani velmi neuvedomuje. Mozno ked boli tie latkove plienky, deti si to uvedomovali skor, ale mojmu to zatial velmi nevadi ani v slipoch...

shaula
17. aug 2009

Jo jo, našim to taky vůbec nevadí, dokonce jsou nejspokojenejší, když mají v plíně nakakáno 😀 😝

vikina74
autor
17. aug 2009

Mila gabrianka,

chcela by som ta poprosit, aby si si este raz precitala moj uvodny prispevok, kde som prosila o zachovanie urovne komunikacie a respekt.
Ak povazujes svoje vyroky z dnesneho rana v tejto teme za slusne, tak mas asi dost iny pojem slusnosti ako vacsina mamiciek na fore.
Odporucam ti aj precitat si pravidla stranky, okrem ineho sa tam pise: "Vo vlastnom záujme súhlasíš a zaväzuješ sa, že nebudeš: uverejňovať príspevky ani odkazy na akékoľvek internetové stránky obsahujúce vulgarizmy, obscénnosti, vyhrážky a osobné útoky voči ostatným..."