Správanie sa na fóre a dôvera v knižky o materstve

vikina74
11. aug 2009

Mile maminky, vsimla som si, ze sa forum v poslednom case zacalo akosi delit na dva extremne tabory, co je mi luto, lebo sme vlastne vsetky na jednej lodi. Uz len ten fakt, ze sme prihlasene na fore o vyvine a vychove dietatka ukazuje, ze nam na nasich detickach velmi zalezi a nie je nam jedno ako vyrastaju. V teme "pre netabulkove mamicky" - ktora sa mi zo zaciatku zdala velmi slubna, lebo vyzyvala riadit sa viac aj intuiciou nez iba knihami - sa to bohuzial do istej miery zredukovalo na predhananie v tom, ktora mamina dala svojmu babatku skor dospelacku stravu. Tato nova tema je pre kazdu mamicku, - a som presvedcena, ze takych je tu vacsina - ktora je otvorena voci vedeckym a lekarskym poznatkom, v zaujme vyvarovania sa najhrubsich chyb a zaroven sa riadi svojim srdieckom a intuiciou. Taka ktora berie tabulky a odporucania ako zaklad, ktory prisposobi individualnym potrebam dietatka a vlastnej zivotnej situacii. Myslim si, ze uplne odmietanie tychto odporucani je kratkozrake, rovnako ako slepa viera v kazdy clanok, ktory sa objavi. Velmi sa prihovaram za vyuzivanie rodicovskej intuicie, ak mam z niecoho zly pocit, tak to moze byt stokrat napisane v tabulke, proste to neurobim. Ale na druhej strane by mal fungovat aj zdravy rozum, ktory napr. aj bez tabuliek hovori, ze 10-tyzdnove babo ma papat mliecko a este nic ine.
Zaroven by som sa chcela prihovorit, aspon v tejto teme za zachovanie urcitej kultury komunikacie, pokladam za nedostojne, ak sa dospele zeny "vyhadzuju" navzajom z tem s poukazanim na ich exkluzivitu pre urcity okruh mamiciek. Na druhej strane prist do nejakej temy iba nekonstruktivne kritizovat, podpichovat a arogantne povedat svoj nazor tiez ziadnu maminu necti. Kazda mame svoj nazor a forum by malo sluzit na ich vymenu. A to sa nezaobide bez respektu. Bola by som strasne rada, keby to fungovalo. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

P.S. Pre fanusikov gramatiky 😉 : Osprevedlnujem sa za nepouzivanie diakritiky, som v zahranici a nemam slovensku klavesnicu.

atrami
25. aug 2009

Ahoj mukky.
🙂

mama.wolfka
25. aug 2009

ahooooooooooooj mukky 🙂

deina
26. aug 2009

Vdaka za rady. On uz ma rok a pol, tak snad repik neuskodi, aj ked je to alergen. Dnes sa mi to zda lepsie. Ked ho to chyti, tak to ma den, dva cervene a potom to uz mizne. Doktorka mi na to dala kvapky do oci a ten framykoin, aj k ocnej chodievame, tak snad z toho nic mat nebude. Ale ze preco ma tie ocka take citlive? 😒 No ale zacinam mat taky pocit, ze to suvisi aj so zubkami - akoby v case, ked mu ide nejaky zub, bol na tie ocka citlivejsi, aj teraz mu lezie ocny zub, uz je takmer vonku.

mama.wolfka
26. aug 2009

😉 vyťahujem našu tému na povrch, nech nám tu nezapadá 😀 😀 😀

😀 😀 😀 dnes sa strááááááášne teším, kamoške sa narodila dcéra Lili (Liana), možno frajerka pre Samuša, som dojatá, myslím na ňu, že práve prežíva svoju prvú noc ako maminka, krááásne pocity 😀 😀 😀

lyongirl
27. aug 2009

no veru, kde ste baby, téma upadá...

deina
27. aug 2009

Mna lekari prehanaju hore dole... 😝

Inak zda sa mi, ze dnes ma maly to ocko ovela lepsie, snazim sa mu tam kvapkat kvapky do oci, ale teda je to boj, vacsinou sa nedari.

berenika39
27. aug 2009

ahoj, no taky se hlásím, a velmi aktuálně, jak opravdu nic nemusí být podle tabulek 😀 😀 😀 😀 .

od minulé středy petas s horečkou, pořád, docela dost, moč ok, crp ok, moje nervy KO, no a dneska - OSMÝ den - se osypal a je to ta slavná šestá nemoc. takže jak se všude říká 3-5 den, tak to asi může být i později. píšu jen proto, kdybyste někdo taky horečkovali déle. nic jiného k tomu neměl, ani kašel, rýmu, nic.
Už je líp, jen je unavený a víc spí.

Hezký den!

berenika39
27. aug 2009

Jinak švagrová měla termín na pétovy první narozeniny, 16.8., těšili jsme se celá rodiny, jak budeme zapíjet společně Kristýnku a Pétu. A co myslíte? Uběhl i druhý termín, 23.8., zítra jdou do porodnice na vyvolání. ALe neva, datum je jedno, hlavně aby byly holky zdravý.
Taky se moc těším, bude to mít holka těžký - máme v rodině kluky 19,12,3,1 rok a ted malá slečna. Babička bude mít fofr🙂)))))

balance
27. aug 2009

Ahojte, pridam sa k vam, teda ak mozem... Zo začiatku mojho "mamičkovania" som bola totalne tabulkova, bez knizky ani na krok, po dvoch mesiacoch som konecne dostala rozum a riadim sa svojim instinktom a obcas radami dr. Zistila som, ze fakt zlata stredna cesta je pre mojho drobca to najlepsie...

Nechcem zakladat novu temu, tak by som sa chcela spytat ci ste mali niekto podobny problem a ako ste ho riesili... Maly sa zacal pred dvomi tyzdnami obracat z chrbatika na brusko a nasledne past koniky, problem je v tom , ze robi to aj v noci zo sna a budi sa na to, ze pasie, cize nasa noc vyzera strasne, kazdu pol hodku, hodku place, lebo sa na to zobudi, nepomohlo ani obkladanie vankusmi,ani to ked som ho nechala past dufajuc, ze mi zaspi aspon na brusku... ☹

lyongirl
27. aug 2009

balance - mne sa malý tak tiež otáča a budí na to, ale on sa vie pretočiť len do jednej strany, tak som to vyriešila tak, že ho oprem o postieľku trošku bokom, nie moc a na tú stranu na ktorú sa nevie otočiť a spinká ďalej, ináč ak sa vie otočiť do obidvoch stán, tak to neporadím, neviem čo s tým... 😒

balance
27. aug 2009

dakujem za pomoc lyongirl, ale problem je v tom, ze sa mi otaca do oboch stran...dnes som skusila na neho fintu, oprela som ho o postielku a z druhej strany som dala velky vankus, ak uz to nezaberie tak neviem 😒

mama.wolfka
28. aug 2009

jaaaaaaaaaaj budem pár dní bez pc ☹ ako to len vydržím, keď už som závislák ??? 😝 ☹

deina
28. aug 2009

Balance, vydrz chvilku, on s tym prestane, ked sa nauci otacat aj naspat. Neviem, co ine by pomohlo, oblozenie asi nie, mozno ta specialna anatomicka podlozka, ci co to je? Mne sa maly budil par tyzdnov tiez, ked sa naucil otacat a nevedel sa dostat spat, tak som bola kazdu chvilku hore a otacalo ho - nastastie to netrvalo dlho. 😉

lyongirl
28. aug 2009

no moc som ti nepomohla...

lyongirl
28. aug 2009

od kedy sa môže dieťaťu dochucovať jedlo petržlenovou vňaťou?
Som sa to pýtala minule a nikto neodpovedal, neviete náhodou?

deina
28. aug 2009

Mam taky pocit, ze petrzlenovu vnat mozes kludne pouzivat. Ak sa dobre pamatam, tak v Mama a ja bola taka tabulka, ze kedy cim dochucovat a rasca aj petrzlenova vnat sa mozu uz dlho pred rokom. Ked ti zje petrzlen, nie je problem dat aj vnat.

meleri
28. aug 2009

holky, strávily jste někdo celý den mimo domov, když měly vaše mimča 10 měsíců? nabízí se mi super tůra (už od těhu sem nikde nebyla), na celý den, manžel mě do toho láme, ať jedu, že s malým bude, ale já se cítím blbě, prostě si vyčítám, že by byl manžel a malý sami doma, a já si někde budu užívat na tůře..sem asi střelená...

berenika39
28. aug 2009

meleri, vůbec neváhej a jeď. to je to nejlepší, co můžeš pro všechny udělat. ty si odpočineš, malý bude s tátou na 100% sokojený, bude moct dělat nesmysly, které ty mu zakazuješ 😀 😀 😀 , tatka uvidí, jaký to je mít prcka nonstop za zády a pocit provinění sem nepatří. staráš se o malého pořád, jeden den jen pro sebe je skvělěj nápad.

měla jsem kolem devátého měsíce takovej splín, prostě jsem ztratila nerv a nějak se to na mě všechno sesypalo, jediný, co pomohlo,že petr vzal prcka ráno do auta, odjel na celý den k babičce a já spala, ležela ve vaně, jedla zmrzlinu a spala. super to funguje. co to je jeden den?

užij si to!

meleri
28. aug 2009

Bereniko,

dík za super povzbuzení! je to psycho, ale nazačátku když byl malinký tak sem odstříkala mlíko a vypadla z domu na tři čtyři hoďky a na nic sem nemyslela...a ted jak jdu jednou týdně na dvě hoďky na kolo, tak mi v hlavě furt jede kolotoč co malý, co dělá..atd...asi je to normální?
manželovi jsem nazačátku důvěřovala víc než sobě, ale tedkom mám občas pochyby...

ale mám to tak jak to píšeš ty o sobě...prostě mi to někdy leze na nervy s ním furt být, a mám depky když si vzpomenu jak sem dřív chodila na hory, sportovala, atd...a pak si to zas vyčítám, že takto myslet nesmím, prostě je to trochu začarované..

ale fakt dík za radu, možná tam fakt pojedu. 🙂

mukky
28. aug 2009

m.wolfka,ako to?

shaula
28. aug 2009

Meleri, když ti to manžel sám nabízí, JEĎ! Já nemám žádné babičky na hlídání, takže jsem ještě ani jediný den nebyla bez dětí. A i když je mám ráda, někdy mi to leze na mozek 😵 Uvidíš, jak si krásně aktivně odpočineš 😉
A neboj, je normální, že na něj pořád myslíš, důležité je, abys věděla, že je s manželem zaopatřený.

berenika39
28. aug 2009

a pokud tě to meleri uklidní, tak zrovna ted bych tohle přivítala s nadšením. manžel je pracovně pryč (poprvé a snad naposled) šest týdnů. brácha pracuje v praze. takže ráno vstanu, péta za krkem 😀 😀 😀 a večer ho ukládám, sama, celý dny. babičky máme daleko, hlídání nula. no vydržím, je to jen přechodné, ale na tyhle myšlenky - jak já bych si ráda od prcka oddechla - si myslím máme nárok. není to nic o tom, že bychom je neměli rádi, naopak, u mě tím spíš, že vím, nic podobně krásnýho už nezažiju, ale když si odpočineš, o to příjemnější bude návrat a ty chvíle potom....

meleri
28. aug 2009

Shaulo,

tak to sme na tom stejně, co se týče babiček... 😖 ale je fakt, že přes ten víkend vždycky na ty dvě tři hodky vypadnu a manžel pohlídá. ale s dvojčátky je to asi o dost náročnější. dík 🙂

bereniko,

přesně tak, dítě bylo vymodlené, co všecko sme kvůli tomu podstupovali atd, a tak když mě napadají takové myšlenky tak mám z toho výčitky svědomí...no je to pěkně zapeklité...ještě uvidím, a rozmyslím se, přecejen, od 7 do 7 je fakt dlouhá doba, možná na něco kratšího tak od 2 do 7 tak to toho půjdu...🙂)
ale dík, aspon jste mi pomohly se rozhoupat.. 🙂

berenika39
28. aug 2009

co myslíš že by se mohlo stát? ušpiní o tričko víc, protože jim bude jídlo padat všude kolem, možná spotřebují víc plínek, jak jim to nepujde zapnout a utrhnou se ty sucháče, nebo bude mí na sobě pyžamko obráceně. to znám. ale nic horšího. tak hezký den na vejletě a už nemedituj a jed. 😉 😉 😉

soanpe
28. aug 2009

meleri
a ikdyby ho manža nenakrmil, tak prcek den bez jídla vydrží 😀 😉
ale nemám strach, že by se o jídlo nepřihlásil

deina
28. aug 2009

Meleri, urcite chod, s tatom bude malemu dobre, nemusis sa bat. Okrem toho vypnes, zmenis prostredie, ziskas energiu - same plusy, uzi si to. 😉

katkaaalex
28. aug 2009

Ahojte baby, aky mate nazor na grahamove a celozrnne pecivo pre deti do 1 roka? Ja ho Alexovi davam kazdy den, obcas mame aj biele pecivo no nieje to velm casto no pocula som nazor, ze celozrnna a grahamova muka je nevhodna pre male deticky, vraj na to nemaju vyvynute creva a travenie.

katkaaalex
28. aug 2009

pardon vyvinute 😕

berenika39
28. aug 2009

jj, taky jsem to četla, těžko říct, jak je to doopravdy, za rok to může být jinak, ale celozrnné pečivo by se do roka dávat nemělo, píšou🙂)). je fakt, že jsem dávala jen bílé, ted už občas i tmavý chleba, mám sama ráda finský, tak ochutnává se mnou.

ale víš co? můj názor je ten, že pokud sní kousek tmavého pečiva - má už přes deset měsíců - tak se určo nic neděje. asi by to mohlo mít nějaká negativa, kdyby se dávalo denně a ve vekém množství, ale prostě tmavý rohlík na snídani bych neřešila.ono to "tmavý" někdy taky může být "víc obarvený". 😝

lyongirl
29. aug 2009

naša dr. káže začínať grahamovým pečivom už niekoľko rokov a to nie je nejaká stará škola, napriek tomu, že má svoj vek, ale ide s dobou, ja som to zatiaľ nikde nevyčítala, že by sa nemalo 😕