10 rokov som nebola u zubára, mám panický strach z jeho návštevy

emisko555
11. júl 2020

Ahojte nebola som už skoro 10 rokov u zubára, mam panicky strach, poraďte niečo čo mám robiť
Strašne ma boli zub, nemôžem tabletky lebo som tehotná, už ma boli 3. Deň strašne sa bojím.. Ale aj strašne trpím..

miselar
11. júl 2020

@emisko555 treba prekonať strach a ísť k zubárovi. Ja som tiež strašný bojko ale prekonala. Som sa. Potom ta úľava že ťa nič nebolí... Teraz si zvyknem dávať florsalmin sprey ma protizápalové účinky. Ale. Neviem ci sa môže v tehu.

siasis
11. júl 2020

Jedine zubar nic ine nepomoze. 😓 zuby jeto najhorsie co moze boliet...dajte si injekciu a musite vydrzat...drzim palce 🙏

emisko555
autor
11. júl 2020

@siasis a bolí to tak strašne?

lubik87
11. júl 2020

@emisko555 ahoj choď k zubárovi zápal ktorý máš môže narobiť veľkú škodu tebe hlavne bábätku. Neboj sa nieje to nič strašné dajú injekciu a nebudeš nič cítiť a tá tiež nebolí . Pichaju ju tak že to nieje cítiť . Držím palce a ráno v pondelok sup na bolestivých. Uvidíš tu úžasnú úľavu 😉

siasis
11. júl 2020

@emisko555 nieje to prijemnw nebudem klamat moj strach zo zibara je obrovsky ale viem ze bez neho to nejde.....tiez sa dlho odhodlavam tam ist ale ked musi clovek tak musi...ani tabletky ani kremy, klinceky cesnak nic nezaberie len zubar 🙏

siasis
11. júl 2020

@emisko555 injekcia len stipne trocha pre mna je otrasny pocit vrtacku len pocut ale ulavi sa vam a aj babatku 🙏

emisko555
autor
11. júl 2020

@siasis mne budú asi trhať, veľký kaz.. A to je aký pocit

whatever1
11. júl 2020

@emisko555 Nemáš dôvod sa obávať, v dnešnej dobe sa zuby ošetrujú bezbolestne, injekcia je samozrejmosťou. Kedysi sa vrtali kazy a ťahali nervy bez lokálnej anestézie. Preto ma veľa ľudí traumu zo zubára. Aj dnes sa nájdu taki masochisti, stara škola a vtedy si treba injekciu vypýtať. Aj keď si tehotná tak môžeš a neodkladaj to.

0silvia0
11. júl 2020

@emisko555 naozaj sa tu neda nic poradit, len ist k zubarovi. Povedz mu o svojej fobii...

mariska1989
11. júl 2020

Trhanie neboli .neboj .tiež nemusím zubára .dá injekciu chvíľku čakáš a potom trhá .ty nič necítis a ani ti nič neopucha keď začína účinkovať injekcia ..ja nám už vytrhnutych dosť zubov 🙈 viem že to nebude bolieť a tď ale príde mi tam na odpadnutie alebo odpadnem tak majú nazvyš somnou robotu ...teraz mi treba robiť vsetke vrchce aj by som šla ale sa hanbím😔po neúspešnom tehu a potom hneď po úspešnom mi vypadli blombi plus poodlamovali

nikaeli
11. júl 2020

moja panika zo zubara ma korene v detstve, ked sestricka zaklopala na dvere triedy, že máme ísť na prehliadku.. zubarka bola taky ten tabuľkový typ - aha, ty už máš osem, tento zub musí ísť von.. toto sa opakovalo na každej prehliadke - vždy mi vyrvala nejaký zub, keďže sa nekýval, klieštikmi ho rozmrvila a úlomky korienkov mi časom vypadali same. Mala som zdravé zuby, prvy plombovaný kaz v 26. Po druhom tehotenstve sa mi veľmi pokazili - drobec sa narodil, keď som mala 38, dnes ma 2 roky a za ten čas som sedela v kresle dokopy 14x, vrátane ťahania jedného nervu. prečo to píšem? paradoxne chodím do tej istej ambulancie ako dieta, do školy, ale lekárka je neskutočne úžasná, empatická, trpezlivá.. prvýkrát som k nej sla ako tehotná s nenormalnou bolesťou už spomínaného zuba, ktorý odumrel a nervy museli ísť von.. keď som k nej vošla, cela som sa triasla - chytila ma za ruku, odviedla do kresla so slovami "spolu do zvladneme" - mne doslova vyhŕkli slzy.. minulý týždeň som u nej bola poslednýkrát a ona mi s úsmevom povedala "zvládli sme to, vsetky zuby sú už v poriadku" 💕 veľmi jej za to ďakujem.. stále mám strach, ale je to neporovnateľne lepšie, ako kedysi..

chod k zubarovi, povedz mu o svojom strachu.. myslim, že dnes mnohí zubári urobia maximum pre "pohodlie" svojho pacienta.. držím ti prsty! zvládneš to!

bellovag
12. júl 2020

Choď čím skôr k zubárovi....pichne Ti anestézu a nič nebudeš cítiť...Ja sa tiež veľmi bojím zubára. Preto chodím k nemu pravidelne každý polrok, aby som sa uistila, žen nemám kaz a ak by aj bol tak je v začiatkoch a ľahko sa ošetrí....+ dentálna hygiena, tam som už pokročila a dokonca pri nej aj uvoľnene ležím v kresle 🙂 Vážne ani si nepamätám, kedy ma u zubára bol nejaký zákrok...Budeš mať dieťa, tak aj kvôli nemu sa popasuj s tým strachom...budeš musieť chodiť aj s ním k zubárovi, tak nech nevypestuješ aj v ňom ten strach

simca06022011
12. júl 2020

No boli to menej ako možné následky neosetrenych pokazených zubov a aj ošetrenie bolo menej keď s tým zubom už nie je veľmi zle. Lepšie chodiť skôr ako s takýmito stavmi... Tehotné majú dokonca aj extra prehliadku u zubára (aspoň keď som ja bola, mala som ten rok dve, volala ma sama zubarka...). A nie zo srandy asi.

erikaa09
12. júl 2020

Ja som bola natom tak isto. Objavila som super zubarku( iny nadavaju) bola som tehotna trhala mi zub.blombovala pytala som si injekciu. Jedine co mi vadi je zvuk :( raz som pri nej aj odpadla ale to preto ze mi bolo zle babetko tlacilonna nrjaky stavec. Povedala som ze zle mi je a v pohide rychlo otvorila okno.. neboj sa zubary uz maju ihu techniku ako kedysi

mogaa
12. júl 2020

@emisko555 nájdi si dobrého zubára, ani nebudeš vedieť že niečo robí....

marca12
12. júl 2020

Urcite chod hned zajtra. Zapal,ktory tam bude uskodi babatku,ak to zanedbas. Musis sa prekonat uz si zodpovedna aj za svoje dieta. Zubar ti da injekciu,nebudes nic citit. Ani injekcia nie je bolestiva. Povedz zubarovi o svojom strachu. Pripadne,ak na to mas financie,daj sa osetrit na sukromnej zubnej klinike. Tam maju lepsi pristup ako postatsi zubari.

eriksonka1234
12. júl 2020

@emisko555 a pôrodu sa nebojís? Lebo zubár a chvíľka uňho v kresle je v porovnaní s pôrodom malina.

hettinka
12. júl 2020

@emisko555 a čoho sa bojíš? Zub ti umrtvi, ošetrí a je to. Skôr sa obávaj tej sumy, čo ti vyúctuje na konci.

katty2012
12. júl 2020

@emisko555 kym ti pichne injekciu, vypytaj si sprej, ktorym ti postrieka dasno, to ti strpne a potom uz necitis ani injekciu. a ked zaberie injekcia, trhanie neboli. je to uplne v pohode. a k zubarovi chod, lebo tazko pokazene zuby su pre plod skodlive. pred zubarom neutecies, jedneho dna si ta pocka kazdy zanedbany zub, a to nehovorim o pocite, ktory musis mat v ustach.

gladys_07
12. júl 2020

ja ta chapem, tiez som mala panicky strach zo zubarov. Noci som preplakala od bolesti a od strachu ze musim ist. Ale tie scenare ktore si momentalne v hlave splietas su tristokrat horsie ako skutocnost. Neviem z akeho si mesta, ale skus si najst sukromneho zubara, ktory pracuje aj s detmi alebo tazko osetritelnymi pacientami a povedz mu o svojom strachu. Mozno by ti pomohlo aj osetrenie s rajskym plynom. Mysli na babatko, zapal, tvoj strach a stres, to vsetko mu ublizuje. U zubara budes mozno 15 minut a mas pokoj. Kazda dalsia navsteva bude lepsia, moj zubar je uz moj kamos, chodim si tam pokecat, uliat sa z roboty, oddychnut si. Drzim Ti velmi palce!!

nikolca
12. júl 2020

@emisko555 ja mam tiež panicky strach zo zubara.no bolel ma zub asi 5 dni ale prišerne musela som ist k zubarovi dal mi injekciu chvilu počkal a zub mi vyyrhol ani nie za 5 minut.ked mi ho išiel trhat povedal mi že by ma to nemalo bolieť že budem citiť len take ťahanie ale keby ma to nahodou bolelo mam mu povedať a da mi ešte jednu injekciu doktor bol uplne super zvladla som to a potom ta super ulava

stefan12
12. júl 2020

@emisko555 za 10 rokov sa veľa zmenilo, za seba môžem povedať že som k zubárovi nešiel cca 15 rokov. Dokopala ma k tomu moja budúca manželka. Prvá návšteva skončila s vytrhnutym zubom, ďalšia tiež, potom asi 8 blomb takmer každá návšteva s inekciou a môžem povedať že som takmer nič necítil, a ten pocit po každej návšteve ma posúval dopredu. Posledné myslím 3 zákroky som dal bez injekcie. A aby toho nebolo málo asi po roku absolvovania všetkého som musel ísť na extrakciu osmičky ktorú bolo možné vybrať len chirurgicky, dopadlo to dobre. Myslím že drvivá väčšina problémov so zubami je v hlave. Držím palce, treba len ísť, zubári vedia čo majú robiť, nerobia tieto veci prvý krát

renka30
13. júl 2020

Horšie ako strach zo zubára sú podľa mňa následky, ktoré môže mať zanedbanie ústnej hygieny. Boľavý neriešený zub môže spôsobiť riadnu šarapatu. Takže by som sa snažila prekonať svoj strach, zubár ti dá injekciu a mala by si to zvládnuť. A hlavne aj s dieťatkom od istého veku bude treba chodiť k zubárovi, preventívky sú základ...

petulda333
13. júl 2020

Ja som pocas dvoch tehotenstiev prisla o 11 zubov. Ked som nasla konecne odvahu ist k zubarovi a dohodli sme riesenie, prisla korona a vsetko sa zrusilo. A tak teraz cakam od zaciatku a strach opat velky. Drzim ti palce. Toto nepochopi nikto kto sa neboji

uglybetty1234
13. júl 2020

Ahoj bola som na Tom tak isto. Uz som aj v cakarni cakala a po 20 minutach som zduchla. Teraz sa uz nebojim. Injejciu pytam uz to dverach a vsetko je ok.

madmena
28. dec 2021

@whatever1 bezbolestne osetrenie? No u nas sa vrtaju zuby uplne bezne bez injekcie. S injekciou je to nadstandard, za ktory si treba priplatit. A kto na to nema peniaze, lebo musi pocitat kazdy cent, ten musi trpiet, lebo to inak nejde.