4mm cysta v prsníku. Čo s ňou?

andyj
29. sep 2007

Dobrý večer dievčatá. Chcem sa niektorej z vás spýtať či Vám bola zistená cysta v prsníku. Ja mám 4 mm. Čo s tým?

ninulik28
18. sep 2016

Neviem ci je to tu este aktualne, ale...vcera som bola na sone prsnika laveho, lebo som citila bolest...verdikt znel: viac cyst z toho najvacsia mala 4 cm. Zajtra ma caka odber. Co mam ocakavat? Velmi sa bojim vysledku :-/

jasmika
5. okt 2016

@bazulienka22 ahoj..Moses mi napisat nieco o tych enzymoch?

andrejka299
7. nov 2016

@bazulienka22
@bazulienka22 poprosim info

luciagal
7. nov 2016

@andrejka299 ahoj, ide o enzymy Profizym. Uživala som balenie na 3 mesiace, uspech sa dostavil az o 6 mesiacov. Tu najdes vsetky potrebne info http://www.profizym.sk/ . Drzim palce, vsetko dobre. Lucia

meusicka
23. nov 2016

ahojte zienky, obnovujem temu, este v 2014 som u seba objavila vytok zelenkavej farby z prsnikov. bola som na gynde, kde mi urobili sono a odobrali krv, aj onko marker, nastastie vsetko v poriadku. Dr. mi nasiel v prsniku cystu, ulozenu hlboko, takze pohmatom ju nenajdem. ze mam vytok, varj pokial to nie je krvave, tak nie je ziaden problem, lebo zeny ked raz uz kojila, tak prsne zlazy su aktivovane a niektorym to proste ostane. 🙄
vytok mam dodnes, nadsena z toho nie som. ale.... teraz som bola prechaldnuta a dost som kaslala, tak som sa nahrievala biolampou aby sa mi rozpustali hlieny a kedze som sa nahdrievala cez hrudnik tak to bolo aj v blizkosti prsnika. a naraz vcera ked som si stlacila prso, kedze kontrolujem obcas, ci ma neprekvapi a nic nevymackam, tak som citila pod prstom ze nieco puklo a z prsnika sa mi uvolnil biely sekret, ako keby hnis... moja otazkza nie,,, moze cysta prasknut a tak sa jej obsah vyluci???? mna nic neboli, ale toto ma strasne dorazilo, aj som sa zlakla. dnes je toho uz menej, ale to miesto ktore som stalcila, priblizne zodpoveda miestu, kde mi to ukazoval lekar.
predtym som cysty mala, dokonca v oboch prsnikoch ale pocas tehotenstva mi zmizli. tato prisla az po.
nechcem sa prilis stresovat, ale nikde som nenasla nic o tych prasknutych cystach, akurat v jednom clanku nadskrtli tuto moznost, ze sa sekret z nej vyluci cez mliekovod.

hanicka31
5. dec 2016

Ahojte zienky, co so zapalenou malou cystou? Mam 21 rokov, pred 3 tyzdnami mi ju našli na sone, ma 5mm, vraj sa s tym nic nerobi. No menzes mi mešká uz 3 mesiace kvoli stresom zo skoly :( no hormonalnu liečbu podstúpiť nechcem...
tak neviem ci to je spojené s tym, mam velmi ten prsník bolestivý, hlavne to jedno miesto kde ju mam. Velmi ma to boli, mam to horúce, co s tym ?:/

jasmika
5. dec 2016

@hanicka31 na zapaly je super tvaroh- daj do silonky a nechaj aj dve hodiny priložené na prsníku.. prekry ešte nejakou suchou latkou.. môžeš aj dva tri krát denne... Alebo obklad z bieleho vína- ten mne pomohol na zapalený prsník. dala som si na noc celú obklad..a v noci som par krat prestriedala ked už schlo... a skús ajurvedsky čaj shatawari.. da sa na nete kúpiť za cca 4 ečka.. vraj je na cysty super. ja ho pijem.. a o dva týždne idem na kontrolu tak som zvedava čo tam nové

bibiana1606
8. jan 2017

Ahojte zienky tak uz dlksie ma bolieval prsnik stale viac a viac silne neprijemne bolesti mavam konecne nastal ten cas zistili mi ze mam cystu v prsniku ale ci ich mam viac to este neviem cakaju ma 3 vysetrenia v nemocnici 12 teho idem na operaciju to vybrat vonku neviem co ma caka bojim sa ale tak dufajme ze to zvladnem bolesti neprestavaju niekedy spim apo zobudim sa na neuveritelnu neprijemnu bolest ktora tak tlaci na organy a na prsnik ze nemozem ani dychat ani sa namahat skratka nic je to dost bolestive niekedy ma to tak pichne ze ma normalne len vystre a modlim sa zeby som tu bolest prezila do konca to tak zaboli jakeby som mala infarkt dostat tak drzte palce dufam ze nemam nic vaznejsie nez tu cystu ozvem sa ked bude po vsetkom

hanicka31
8. jan 2017

@bibiana1606 drz sa, zvládneš to!!! Si silná zena. Mysli pozitivne. Operácia ti pomoze a budes mat pokoj. Neboj sa!

bibiana1606
8. jan 2017

@hanicka31 ano uz ked bude potom tak uz bude dobrea budem mat pokoj dufajme a ty to mas tiez mala si to ? Teraz som na silnych tabletkach co mi dali v nemocnici dost ma uspavaju a aj omamuju tak dufam ze to vidrzim do 12 teho uz nech mam po tom a dakujem pekne

hanicka31
8. jan 2017

@bibiana1606 ja mam v jednom prsniku 4 cysty, 3 male a 1 taku vacsiu, citim ich len pred menzesom, stale mi to sledujú, tak snad sa operácii vyhnem, no ak to bude nevyhnutne urcite to absolvujem. A dobre ze beries lieky, aspon ta to trochu ukľudňuje. Budem na teba mysliet a posielat silu 🙂

bibiana1606
8. jan 2017

@hanicka31 dakujem pekne dufam ze budes v poriatku ze sa ti to nezhorsi ja som na tom moc zle uvidim co mi povedia v nemocnici mam mat az 3 vysetrenia a tak zakrok no tak obcas mi pomozu dost tie lieky

jasmika
9. jan 2017

@bibiana1606 neboj. bude to dobre.. pokial viem tak ta hnusoba na prsníku (nechcem to napísať, nemam rada nazov tej choroby) vraj nebolí... A druhá rada... ja pijem čaj shatawari a na začiatku som mala 5 cyst... a teraz mam len tri také malé a už ich ani nenahmatám.. tak skús ten.. stojí asi 4 ečka... a treba to poctivo piť... najdeš na googli

bibiana1606
9. jan 2017

@jasmika ahoj ja zijem v zahranici takze tuna ten caj tazko najdem ale dakujem no tak ja neviem ci cysta boli ci nie ale ja idem na 3, vysetrenia vraj mam cystu povedal lekar a ked vravis ze cysta neboli tak potom asi sa lekar milil v nemocnici uvidime co mam v prsniku ked mam take neprijemne bolesti ozvem sa ked budem vediet viac a bude po vsetkom a budem to mat uz za sebou

jasmika
9. jan 2017

@bibiana1606 nemyslela som cystu ale že rakov. prsnika VRAJ neboli....a ja som tiež v zahraniči a objednala som si.
.ale to už ako sama uznaš za vhodné..vela zdravička prajem

bibiana1606
9. jan 2017

@jasmika dakujem pekne aj tebe vela zdravicka prajem

maryzabeth
24. jan 2017

Ahojte baby. Chcela by som vam poradit, ze ak niektora mavate opakovane cysty, tak vyskusajte liecbu enzymom serrapeptaza. Je to prirodny vyzivovy doplnok, volno predajny, ponuka ho viac firiem, je to dost drahe ako som si zistovala, ale zase nie az neunosne. Mame v rodine dobru skusenost s konkretnym pripravkom Maxivitalis Senzycol, ktorý nie je az taký drahy oproti inym na internete. Obsahuje vysoku davku serrapeptazy a dalsie ine latky, ktore pomahaju v tele rozkladat cysty a ine zrazeniny, pomaha v pooperacnych stavoch a urychluje hojenie. okrem ineho vyborne pri menzese ak mavate niektora bolesti, alebo pri migrenach... Enzym serrapeptaza ma vela ucinkov, docitate sa na internete o nej vela, v nemecku ho bezne pouzivaju lekari po operaciach... naozaj je to taky maly zazrak, ak uz ste vyskusali vsetko a nic nepomaha... teraz som ho ako darcek kupila bratovi, ktory ide na operaciou zubov, pretoze to urychluje hojenie a rozklada krvne zrazeniny... 🙂

0102monika
27. feb 2017

@maso
ja mám tiež ten istý problém a chcem sa opýtat ako , často chodíš na kontroly ? 🙂

jasmika
27. feb 2017

@maryzabeth super...ked už tak pre dobry pocit

Idem hladať...máš aj nejaky Link Prosim?

maryzabeth
28. feb 2017

@jasmika ono to je vo viacerých e-lekárňach, dala som ti prvé čo som našla, ale pohľadaj si, možno nájdeš lacnejšie 🙂
https://www.docsimon.sk/tovar/senzycol-tbl-200-...
https://www.mojalekaren.sk/senzycol-8482-200-20...

0102monika
28. feb 2017

@maryzabeth
Ďakujem veľmi pekne za ochotu

lalinko2010
28. feb 2017

ja som po operácii prsníka, mastektómia a pýtala som na onkológii, že čo je dobré na hojenie rán, cysty ak náhodou, pýtala som sa na určitý liek - a odpoveď som dostala, koda vyhodených peňazí.
rana sa mi hojila krásne, bez problémov.

jasmika
28. feb 2017

@maryzabeth len ja dojčím
...nevieš či sa môže počas dojčenia?

maryzabeth
1. mar 2017

@jasmika ahoj, tak to neviem, treba kuknúť na obal alebo na internet do nejakého popisu... radšej treba overiť a neriskovať pri dojčení... aj keď ono to nemá žiadne vedľajšie účinky, tak snáď by nemal byť problém

erikaa222
14. mar 2017

Ja som tiež mala cystu v prsníku a fungovala som s tým cca 15 rokov, mesiac čo mesiac sa mi v strede cyklu spravila bolestivá zdurenina a začiatkom menštruácie mizla. Píšem v minulom čase, pretože teraz už mám od toho pokoj. Riešenie - prestala som nosiť podprsenky. Už po prvom mesiaci som cítila zlepšenie, po troch už nemám vôbec žiadny problém. Podprsenky sú zväzujúce, prsia sú v tom deň čo deň stláčané a ja som ich tiež nosila iba preto, lebo však všetky ženy ich nosia, tak je to asi správne. Nie je to správne, je to len spoločenský zvyk, ktorý mnohým ženám spôsobuje zdravotné problémy. Ak potrebujete na tých miestach nejakú výstuž, noste napr. voľnejšie podprsenkové tielka. A tak ak máte dievčatá rovnaký problém ako som mala ja, skúste odhodiť podprsenku a je dosť pravdepodobné, že vám to pomôže rovnako ako mne.

maryzabeth
3. máj 2017

ahojte tak našla som ten enzým aj tu v novom balení 🙂 neobjednávala som odtiaľ, ale dnes v lekárni som kúpila tento rovnaký enzým a dali mi to v tejto krabičke už, a nie ten modrý čo som predtým kúpila bratovi. Vraj nové balenie, vyzerá to fajn 🙂. Kolegyňa si to bola kúpiť tiež, ale na imunitu, lebo má stále angínu...
http://www.maxivitalis.sk/produkt/maxivitalis-s...

slecnakatie
13. aug 2017

baby obnovujem temu prosim bolia cysty v prsnikoch ? ake mate skusenosti vdaka! 😉

natalienka12
13. aug 2017

@slecnakatie skusila si Indonal? Na cysty je vyborny.

kubikovi
26. sep 2017

Idem z vysetrenia,tiez mam cystu v prsniku,a pred rokom na vyšetrení som mala na vajecniku a ta sa potom vstebala no a dnes taketo prekvapenie☹@natalienka12 presne nad tym som rozmýšľala,čo si nasadit,poradite?

daduska3
26. sep 2017

@kubikovi enzým serapeptázu