4mm cysta v prsníku. Čo s ňou?

andyj
29. sep 2007

Dobrý večer dievčatá. Chcem sa niektorej z vás spýtať či Vám bola zistená cysta v prsníku. Ja mám 4 mm. Čo s tým?

bobocka
5. sep 2011

o a este daco-dojcim maleho,uz ma skoro 2 roky,teda to dojcenie nie je take caste a je to uz viacmenej cuckanie.no coskoro sa budeme snazit o druhe mimi a pytala som sa doktora,ze ked pride o rok na kontrolu a budem tehotna a on ,ze to nevadi,ze aj v tehu sa to moze.nie je to hlupost? teda sono bruska sa robi.tak ani sono prsnikov by nemalo byt skodlive...ci? neviem,uplny novacik som co sa temy cysta tyka ☹

bobocka
5. sep 2011

inak prave mam menzes.moze to nejak ovplivit to sono? citala som,ze v obdobi pred menzesom a pocas su prsia citlivejsie a hlavne tie kde su cysty..mna nic neboli,bolo to moje prve sono prs vobec.len preventivne som sla a hned toto ☹

mmart
5. sep 2011

@bobocka Ahoj.
Mne nasli tiez v prsniku male cysticky, tiez som bola z toho trochu mimo, ale doktorka povedala, ze sa nemam coho bat a ze zla psychika zdravotnemu stravu teda velmi neprospieva. Ja som bola asi pred 2 rokmi na preventivnej prehliadke a lekarovi sa niecop asi nezdalo, tak ma poslal na sono. Lekarka objavila tie cysticky s tym, ze o pol roka mam ist znova na kontrolu. Bola som. Stale to tam bolo, zase o pol roka kontrola, co bolo asi pred 3 mesiacmi. Povedala, ze o rok zas 🙂 Takze hlavu si z toho uz nerobim. Je to tam, nie velke, ale je a pozoruju to, preto tie kontroly. Uz mi to ani nepride. Ale mala som stavy, ze mi nebolo vsetko jedno.
Deti zial este nemam, takze neviem, ci to ma na dojcenie vplyv. Kazdopadne ak ti povedal, kontrola o rok, nerob si z toho hlavu. Liecit sa to vraj neda (moja Dr. povedala), takze len dufat, ze sa to vytrati.....

bobocka
5. sep 2011

@mmart dakujem krasne za odpoved. 🙂 mna lekar ubezpecil,ze je to v poriadku a ze casom to moze samo zmiznut,no ku kojeniu nepovedal ani pol slova.ci mozem kojit dalej.nic.a kontrola o rok mi pride byt neskoro.keby aspon o polroka.za rok sa tam moze kadeco stat. a citala som,ze cysty su zdurene hlavne pred ms a pocas. a ja prave mam,tak neviem ci to nemohlo mat nejak vplyv na to sono.jaj,crstve to je.pred hodinou som od doktora prisla,musim to nejak spracovat ☹

mmart
5. sep 2011

@bobocka
hlavne na to nemysli a bud v pohode. Viem, ze to nie je lahke, aj ja som s tym mala problem, ale ako som spominala, beriem to ako nieco co existuje, kvoli comu musim chodit na kontroly a to je vsetko (teraz sa mi machruje, a ked budem mat ist na kontrolu, tak budem cela bez seba 😀 )

bobocka
5. sep 2011

@mmart no objednam sa ja na kontrolu ku gynekologovi a s nim to preberiem.co najskor.ja nemozem teraz rok cakat.to sa neda.dakujem sa mile slova 🙂

bobocka
5. sep 2011

@mmart precitaj si tuto diskusiu http://www.porada.sk/archive/index.php/t-15772.... spomina sa tam pupalkovy olej.vygooglila som si ho a vyzera to fajn 🙂 moznoa j ja ako dojciaca mamina by som to mohla.musim si vyhladatt par takychto naturalnych veci ked uz indobal nesmiem 😒 inak ten ty preco neberies? ono sa to v tehu a pocas dojcenia nesmie,ale ked hovoris,ze ty babo nemas,tak ja by som to na tvojom mieste brala.moze to skor pomoct vstrebaniu sa cyst

mmart
5. sep 2011

@bobocka diky 🙂 precitam si. No, Dr. povedala, ze na to nie je nic.... 😖 nechapem. Ale dakujem, diskusiu si precitam

maznacik007
5. sep 2011

s tak malymi cystami naozaj nic nerobia... to je uplne v pohode... skus homeopatiku mastodynt tak nejako sa to vola ...

redangel32
5. sep 2011

@bobocka nestresuj 😉 . Ja mam cyst na rozdavanie 😠 . Kazdy rok chodim na pravidelne prehliadky. Co je najdolezitejsie sama si musis vysetrovat prsniky po menstruacii. Urcite si bola o tom oboznamena. Ak nieco nahmatas co tam nebolo,alebo zbadas nejaku zmenu tak ides k lekarovi. Co sa tyka tvojho dojcenia tak gratulacia!!! Ja som ani jedno z troch deti nedojcila viac ako 6tyzdnov ☹ . ps. ja som spozorovala nieco na prsniku este v 18tke. Cize odvtedy sa s tym "pasujem". Nemysli hned na to najhorsie. 😉

bobocka
5. sep 2011

@redangel32 dakujem za povzbudenie.maleho veru dojcim podla niekoho dlhodobo,mne ten cas ale pride byt na dojcenie uplne normalny.som zastancom dojcenia,o dva tyzdne zacinam kurz laktacnej poradkyne,takze tak 🙂
coskoro sa chceme snazit o druhe babo a tak neviem,ze ci je to vzhladom na cystu v poriadku.aj druhe babo chcem dojcit co najdlhsie.co sa tyka samovysetrenia,tak to robim,no tato moja cysta je taka prtava,ze na dotyk ju necitit.len sono ju zachyti.takze keby som stavila len na samovysetrovanie,tak o nej dodnes neviem 😒 .mozno aj fakt,ze mam teraz menzes na tom sone daco spravil.fakt neviem.no rok ja cakat nebudem a urcite sa v blizkej dobe objednam k mojmu gynekologovi a prediskutujem to s nim a aj dalsie kroky.ja som v tychto veciach velmi zodpovedna.nacas chodim na preventivne prehliadky atd.ta co to flaka je zdrava a nic jej neni a ta co to riesi pravidelne dopadne ako my ☹ drzim ti palce nech tie potvory zmiznu 😉 a ake velke ich ty mas? a ako dlho s tym "bojujes"?

bobocka
5. sep 2011

@maznacik007 dakujem za info.a toto homeo je mozne aj pre dojciace a tehotne zeny?

bobocka
5. sep 2011

@maznacik007 https://secure.ilekaren.sk/svk/tovar/3132/masto... nasla som si to.no neziaduce ucinky su fajne 😖 toto asi len tak nemozno brat.jednoznacne po odporucani lekarom,vsak?

maznacik007
5. sep 2011

@bobocka
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/mas...
myslim ze sa v pohode mozu uzivat aj v tehotenstve a pri kojeni...
ja ich neuzivam osobne zatial este cakam na diagnostiku tento tyzden uz idem na sono ale moja mamina ich uziva a pomohli jej...
ja osobne mam take rozmery ze 2.5 cm takze mna bude cakat pravdepodobne vybratie... po sone idem aj na konzultaciu hned.. tak uvidim.. co mi povie
mne osobne nikdy nerobil take vysetrenie gynekolog ze prsnikov ani ma neposlal na sono ... ja som kojila 18 mesiacov

bobocka
5. sep 2011

@maznacik007 ja som zmenila gynekolog a a povedala som mu,ze dojcim syna a chcem otehotniet a dojcit aj to druhe dietatko,takze k prvemu sonu sa dostanem ako 33-34rocna. a on mi povedal,ze nema najmensi problem mi napisat sprievodku na sono(zvlast ked moja teta,otcova sestra prave bojuje s rakovinou prsnika).ze kedze dojcim,tak vysledky mozu byt trosku skreslene,no pre pokoj duse,ze mam ist. a pokoj duse nenastal-prave naopak 😖
na sone som sa aj pytala,ze ci existuju nejake testy co urcia geneticku predispoziciu na rakovinu prsnika a doktor,ze ano.ale ze to sa robi iba ak je podozrenie na geneticky suvis z matkinej strany a ze testy stoja majland. a kedze moja teta je otcova sestra,ze pri mne by tie testy boli zbytocne 😕

bobocka
5. sep 2011

@maznacik007 inak drzim palce na sone.nech je ta potvora mensia,ba najlepsie nech mrcha zmizne 😉

maznacik007
5. sep 2011

@bobocka no zatial nezmizla... stale tam je... ja som bola len nedavno v tej ambulancii moj gynekolog ked som prisla s tym ze som si nasla hrcku ma vysetril od stola.. ani som sa vyzliect nemusela len cez vystrih skusil a vypisal listok na sono sice velmi nechcel ale nakoniec vypisal ja som sa dohodla a sla s tym listkom priamo do takej prsnikovej ambulancie a tam ma poriadne vysetrila lekarka a poslala ma na sono ono mi pisala ze velkost cca 2.5 cm ale mam v papieroch aj mastiopathia takze tam bude pravdepodobne viac cysticiek no uvidime...

mne teta mamina sestra na tu chorobu zomrela a tie gen. testy to robia len vynimocne ze...
inac mne doteraz nechcel vypisat gyn. ziadanku na sono ze az od 35 rokov... sa da... tak neviem

bobocka
5. sep 2011

@maznacik007 neviem ci sa robia len vynimocne.ja som sa na to len spytala a nepovedal mi doktor ani o slovo viac ako som ti hore napisala.viac o tom fakt neviem.no popytaj sa na to. a na mastiopathiu sa zomiera??? 😲 to som netusila.ja ze len ked je to zhubny nador a liecba nezaberie 😕

maznacik007
5. sep 2011

@bobocka nie na mastopathiu sa nezomiera ..... 😀 😀 😀 neplas sa... preco by sa malo...
to je len oznacenie ze ked sa tvoria cysty a tak...

teta umrela na rakovinu prsnika som myslela .. zle som to napisala... pardon... 😉

bobocka
5. sep 2011

@maznacik007 bobost na sono sa ma chodit od 25 vyssie a od 35-40 a chodi aj na mamografiu.moj doktor ani okom nemihol ked mi sprievodku pisal a mam 28 rokov(skoro 29sice).moj stary gynekolog mi anie len nespomenul sono prsnikov.az moej kamaratky ma upozornili,ze ony chodia.tak som zmenila doktora a ten novy mi hned na prvom nasom stretnuti sprievodku dal.niektori lekari su stara skola ☹

bobocka
5. sep 2011

@maznacik007 jaaaaj,sa mi hned nezdalo 😕 😀 no kedze to bola mamkina sestra,tak ty by si mala na tie geneticke testy narok.popytaj sa na to lekara ak ich teda chces.len vraj je to riadne drahe 😖 .cast iste preplati poistovna,no podla mna vacsina ide z pacientovho vrecka 😒

maznacik007
5. sep 2011

@bobocka tie testy neriesim momentalne... mozno neskor u dcery.. no vazne moj este spekuloval s tym sonom ako tiez som nechapala... co riesi ci to zo svojho plati ci ako... 😀

bobocka
5. sep 2011

@maznacik007 nechapem 😕 ja vo svojom veku som vraj uz neskory kandidat na prve sono prsnikov. a hlavne ked som predtym hak brala.ten bordel ja uz ani vidiet nechcem 😠 😠 😠

redangel32
5. sep 2011

@bobocka ja som tiez chcela dojcit co najdlhsie,zial sa mi to nepodarilo....asi bolo viac problemov a nebol nikto kto by poradil. Co sa tyka cyst tak s tym samovysetrovanim mas pravdu,ze sa tazko hladaju. Ked mas vacsie prsia tak su uplne tie potvorky stratene. Ja som si aj napriek tomu v 18r. nasla hrcku na prsniku. Bolo to sledovane, casom sa brala vzorka a nakoniec to islo von. Vraj naco to tam bude 🙂 . Ja mam cysty od 7mm a nizsie. Ale je ich naozaj dost. Na jednom prsniku 9 a na druhom 11. Na sone som si pripadala ako sitko. Sama bodka. 😠 Zatial nemenia strukturu. Na sono chodim pravidelne kazdy rok. Bojujem s tym (ak sa to da takto nazvat) presne 18rokov. Po prvom dietati mi bola vybrana jedna cysta(doposial mam taky pocit ako keby nic nevybrali 😠 ). Potom som po pol roku otehotnela,mala som strach co sa bude diat. Ale vsetko bolo ok. Treti rok zijem v zahranici a tu som bola 1x na sono. Povedali,ze to co mam je normalne k mojmu veku. (normalne by bolo keby som to nemala) A tiez som bola na mamograf. Co na sk by ma asi este neposlali,pretoze nie som po 40tke. Alebo by som musela mat vazny stav. Mamograf dopadol ok. VRAJ.?! Pretoze na snimkovani druheho prsnika sa pristroj pokazil. Takze asi tak vysetrenie. 😖 .
Preto si myslim,ze ak sa naozaj nieco deje tak na to prides aj sama. Ale prekonzultuj s dr. a budes kludnejsia 🙂 .

andrejka02
20. okt 2011

Ahojte baby, mam podobný problém ako vy každy rok pravidelne chodim na gynekolog. prehliadku a minule ma doktor tiež poslal na sono prsnikov a našli mi na oboch prsnikoch tiež cystu na jednom 9 mm a na druhom asi 7 mm potom som išla o 3 mesiace znovu na prehliadku a skoro nič sa nezmenilo o pol roka znovu a teraz idem až o rok vraj sa nemam znepokojovať že to mi samo zmizne len si to mam kontrolovať sama a keby sa niečo zmenilo mam sa ukazať znovu tu jednu na ľavom prsniku mam dokonca aj hmatateľnú trocha a citim niekedy v ňom aj bolesť....no snažim sa byť pokojná aj keď nechce sa mi čakať čo sa bude diať do toho roka kým z toho niečo horšie nenarastie ale asi nič íné nam nezostáva len to priebežne sledovať... a tiež som mala antiku 3 roky a ked som ju teraz chcela znovu tak mi ju sestrička veľmi ani neodporučala vraj sa tie tabletky s cystami veľni nemusia tak ja už neviem či aj to nema neaký suvis...Tak držim palce...a ak zistite neaké iné riešenie ako by sa to dalo riešiť tak sa ozvite 🙂

kata13
20. okt 2011

ahojte, ja som tiez bola tento tyzden 1x na sono, na jednom prsniku mam jednu 6mm a na druhom viac mensich, najvacsia z nich ma 11mm. no na sone mi tiez povedala, ze to je v pohode a kontrola o rok. mam sa sama kontrolovat po kazdej menstruacii. svojej gyn som este nestihla vysledky zaniest, tak som zvedava co mi povie. niekde ste tu pisali o nejakych homeopatikach, tak ak doktorka nic nepovie, ich skusim.
snazime sa teraz o babetko, tak snad to vsetko bude ok.

maznacik007
20. okt 2011

@kata13
@andrejka02
toto je to... ono to pomaha na cysty....

ja som mala nieco ine nie cystu a mala som to 3 krat 3 centimetre tak mne to museli vybrat pri takych malezoch ako mate sa nic nerobi.... ale skuste tie homeo dost si to ine zeny pochvalovali...

moze to byt aj z antikocepcie ..... /alebo aj napr. zo stimulacie pred IUI ci IVF...

orchidea0
2. mar 2012

KOCKY, nepoznate niektora DOC. Bazovskeho??? Nemali ste niektora lozisko adenozy??? dakujem

ivka1282
12. mar 2012

ahojte volám sa Ivana mám dvanást rokov a pred pár dnami som si nahmatala hrčku v ľavom prsníku veľmi sa bojím ja som mala ešte predtým ako som našla tú hrčku ten prsník taký citlivý a trocha ma aj bolel ale ako som si ju našla už ma nebolí veľmi sa bojím že mám rakovinu alebo nádor ale eľmi sa to bojím povedat mame a už vobec nechcem ist k detskej gynekologičke prosím poradte mi lebo ja nerobím nič iné len plačem a nemôžem sa ukludnit aspon jeden pozitivny komentár by mi pomohol a ešte sa chcem opýtať neviete mi povedat čo je to tá zhubná hrčka ja neviem čo to je poradtee prosímm 😝 😢

rohacka
12. mar 2012

@ivka1282 ahoj, v prvom rade to chod povedat mame!!!! Nema zmysel, aby si sa takto trapila, mamina Ta vynosila a starala sa o teba, aj stara, ona je prva, ktora ma vediet, ze mas nejaky problem.