4mm cysta v prsníku. Čo s ňou?

andyj
29. sep 2007

Dobrý večer dievčatá. Chcem sa niektorej z vás spýtať či Vám bola zistená cysta v prsníku. Ja mám 4 mm. Čo s tým?

tatinka
22. apr 2012

@ivka1282
ahoj neviemc i sem este chodis ale ak ano a ak si to este nepovedala rodicom co mas tak treba im to povedat, neplac, ja v tvojom veku som tiez mala take vselico a sla som s maminou ku gynekologovi ten mi pozrel prsia a povedalz e sa nemam coho bat ze to proste len miz acinaju rast prsia a ze tam mam preto dake zdurene zlazy prsne a ze sa to casom upravy a preslo to veru,,,takze povedat mamine co mas, a potom nech ta vezme ku gynekologovi on ti nic neurobi zleho len prezrie tu hrcku ,,,

kuko7
4. okt 2012

Ahojte zaujimalo by ma , ako bylinky zaberaju na cystu v prsniku. Bola som na sone a pani doktorka tam videla nieco co mohla byt stara cysta alebo tukovy vacok. Mam to na lavom prsniku, povedala, ze sa nemam znepokojovat, ze to ma vela zien, ze to treba len sledovat...ako uprimne ma vystrasila, ale uz je to treti den a som na tom lepsie :D

Chcela som sa len opytat, pred menzesom ma pobolieval ten prsnik o cosi viac ako po minuly krat,,,ale teraz je uz ok, len ked na to myslim, citim take stipkanie,,,ale to si myslim, ze uz aj vsugeruvavam :D :D :D

Zaujimali by ma ale tie bylinky , ktore mozu pomoct cystu rozpustit :D dakujeeeeeeeem 🙂

tatinka
3. jan 2013

@kuko7 ahoj, neviemc i ti uz dakto odpisal na tei cysty, aj ich mam tiez a nie len v prsiach ale aj inde,,,,tiez mi povedali ze su vodove, neskodne ale ze treba to sledovat a chodit pravidelne na kontroly...neviem ake byliny na to pomozu, ja som citala ze je dobry javorovy sirup a prehriat ho so sodou bikarbonou, presny navod najdes aj na nete, o tom sirupe pisu ze je dobry na rozne choroby a vraj je dokazane ze pomaha aj na odburanie cyst, tak teraz ho skusam tak uvidim o rok ci to zaberie,,,,

layla123
8. jan 2013

ahojte potrebovala by som sa poradit buchla som sa nechtiac do prsnika .. tieklo mi niekedy z toho taka vodicka hneda . tak som sla ku gynekologicke poslala ma na sono a mala som na obidvcoh pritom som sa buchla len do pravej cisty jednu som mala zvacsenu ktora sa tahala k bradavici a tym padom mi z nej aj tieklo ... povedali ze kazdy tyzden budem chodit na sono a budu to pozorovnat ze vraj to neni vazne .. co si o tom myslite ?? a hormonalne lieky mi nedala lebo som este mlada nechcem to brat povedala ze neni to za potrebu

zuzanarichard
17. mar 2013

dievčatá,práve som sa dočítala v knihe od Marie Treben,že na cysty a nezhubné ložiská v prsníkoch sú fantastické malé švédske horké kvapky... na miesto,kde je cysta sa dá tampón,kde sú nakvapkané kvapky...alebo ešte druhá možnosť...zapariť prasličku rolnú,a ešte teplú prasličku dať do plátna,miesto kde je cysta potrieť nechtíkovou masťou a priložiť plátno s prasličkou na 4 hodiny cez obed...ja teda rozhodne skúsim obe možnosti,pretože zrovna v piatok mi našli cystu 13mmx9mm...

zuzanarichard
17. mar 2013

inak,ešte som sa dočítala,že cysty vznikajú z dlhodobého užívania antiperspirantov,ktoré obsahujú hliníkové soli a niečo na tom bude,lebo ucpávajú póry...

jojda
12. jún 2013

ja mam tiez plno cyst vprsnikoch,tiez su nezhubne .ale na poslednej kontrole mi pani doktorka , zistila ze v lavom prsniku uz existujuca cysta ,ktora mala pred rokom 25 mm ma 28mm a este k tomu sa mi tam objavila dalsia ktora je hustejsieho povodu a ma 6mm krat 3mm.A okrem toho mam aj 2cm a jednu vpravom prsniku hmatatelnu ako hrasok.Mam to pestre . Mam 42 rokov a velmi male prsia a cyst ako hub.

zuzka311
30. júl 2013

Chcem sa poradiť, je mi 14 a v prsníku mám 2 malé cysty. Nezväčšujú sa ani sa nezmenšujú. I keď viem že sú neškodné tak mi vadia. Bola som s tým s mojou mamou u lekárky ale tá mi povedala že vidí iba jednu a je dosť malá. Nechcem si to nechať prepichnúť. Nie je nejaký iný spôsob sa ich zbaviť? :(

micusch
9. aug 2013

@zuzka311 Ahoj, ja som mala roky cysty niekedy dve, niekedy plno - malé aj veľké. Lekári to neriešili, že vraj zmiznú. Tak aj bolo. Určite sa vyhni zákrokom. Pomohlo mi pitie ženského čaju a hlavne, že som prestala používať antiperspiranty, ktoré sú plné kovov. Namiesto nich som začala používať sóda bikarbónu (zo sódy a vody vymiešaš kašičku a potrieš sa ňou), je to lacné, zdravé a oveľa viac účinné ako antiperspirant.

anie25
19. aug 2013

Caute zienky, mam 26 rokov a minuly tyzden mi lekar zistil dve 8mm cysty na lavom prsniku. Nic viac mi k tomu nepovedal, lenze kontrola cyst raz rocne. Nie je to malo? Mala by som ist na dalsie vysetrenia? Pomahaju bylinky na liecbu? a ake? aj žen-šen? Niekedy citim v prsniku taku tupu bolest...diky za odpoved

zuzkanik
15. okt 2013

Ahojte, mám 36 rokov a pred dvomi rokmi som bola prvýkrát na sono prsníkov. Výsledky som mala v poriadku. Tento rok som bola opäť a lekárka zistila, že mam prsia plné cýst rôznych veľkostí, jednu z nich z polovice naplnenú tekutinou. O tri mesiace mám ísť znovu. Najprv som sa neznepokojovala, ale už začínam mať strach. Nechápem, čo sa so mnou udialo. Lekárka mi povedala, že to môže byť hormonálneho pôvodu. Pred cca štyrmi mesiacmi som vysadila HAK, lebo mi nerobila dobre a už sa k nej ani nechcem vrátiť. Prsníky ma od mojej puberty často bolievali - každý mesiac aspoň dva týždne, ale nikdy som to neriešila. Myslela som, že tak to má byť. Moje deti som nemohla kojiť - jednoducho sa mi netvorilo dosť mlieka. Mohlo to byť kvôli cystám, ktoré som tam mala už dávno? A čo ma čaká ďalej? Dočítala som sa, že by mohol pomôcť organicky viazaný jód v rybacom oleji. Máte s tým niektorá skúsenosti? Dlhé roky používam antiperspiranty - mohli tie spôsobiť môj stav? Ako ich nahradiť niečím telu nezávadným?

slnecnice
24. okt 2013

Ahojte kočenky!
Ak vám cysty sleduje lekár USG +MAMOGRAF niet sa čoho obávať..Myslím si, že operácia je jedna z posledných možností..Prvú cystu mi vyoperovali v r.2002 a po nej narástli v rane dalšie..proste organizmus bojuje z nejakým zápalom a cysta je bud z hormonálnej poruchy, alebo neliečeného zápalu..u mňa je problém aj zmnožená mliečna žľaza Mastopathia? Dalšia operácia bola v r.2005 opäť cysta viac ako 2cm..dermidná..no a po troch rokoch v rane narástli dalšie malé..Pred asi rokom mi vyberali obsah odvoch väčších cýst do 1,8 cm zahustený (PAB) .Bolo to negatívne..včera mi zistili na USG, že po roku je ten obsah znova v cystách do jednej tretiny.PAB (odsatie) tekutiny som už odmietla..stále zasahovať do prsníka mi je jednak nepríjemné a nešetrné.Na druhej strane viem, že kontrola je potrebná.Vraj je proti cystám výborný Wobenzym..prírodný enzým..zdravá strava a žiadna antikoncepcia!!!! V žiadnom prípade neodporúčam akúkoľvek (vraj šetrnú!! neviem pre koho) antikoncepciu..

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slnecnice
18. nov 2013

http://www.indol-in.cz/poradna.htm
pozrite forum z tejto stránky INDOL-IN

slnecnice
18. nov 2013

@zuzkanik našla som túto stránku http://www.indol-in.cz/poradna.htm

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkabg
1. júl 2014

Ahojte maminky,ja ked som mala asi 10rokov tak som si uz vtedy vsiimla pod kozickou tam kde su bradavky tak aj na lavom aj pravom ciciku som mala uzlinku alebo co ako sosovicku no ako som rastla tak aj sosovicka sa stala fazulka potom oriesok,a ked uz mi v puberte narastli prsia na trojky a to co mi tam rastlo tak mi vyplnilo vlastne prsia,to ako to je ta podkozna masa cim su vyplnene prsia?Mam uz skoro 30 a su take stale aj mam uz jedno dieta,kojila som mesiac,doktory mi po porode prehmatavali povedali ze prsia mam v poriadky ze to su vsetko uzliky z ktorych je vybudovane prso....celi zivot takto zijem uz 25 rokov ttak sa chem spytat aj vy take mate?Proste ze sak tie prsia musia byt niecim vyplnene....mozno ma pomyslite za debil a ale tak reku spytam sa 😀

bazulienka22
20. mar 2015

Ahojte. Cysty v prsníkoch som mala 12 rokov. Vyskúšala som všetko možné aj nemožné. Boj som pred 2 rokmi vzdala. Koncom roka 2014 sa mi dostala inf. o enzýmoch, ktoré som poctivo brala 3 mesiace. Výsledok: pri kontrole, ktorú som absolvovala pre 2 týždňami na mamo , som neverila ani vlastným ušiam a očiam. Lekárka mi oznámila, že moje cysty úplne zmizli.
...ak má niekto podobný problém, ozvite sa, rada pomôžem...

maria123
21. mar 2015

@slnecnice suhlas,lekarka sa hned pytala na hormonalnu liecbu,a wobenzym a ine preparaty vraj nepomahaju,je to len vyhadzovanie penazi

bazulienka22
21. mar 2015

Ahojte, Mária 123 má pravdu. Pila som rôzne čaje,wobenzym, lapacho, vilcacora a množstvo ďalších prípravkov. Nič nepomáhalo. Pripájam odkaz, čo pomohlo. Prajem zo srdca všetkým skoré uzdravenie. Budem šťastná, ak pomôžem aspoň jednej z vás... to, čo sa mne dostalo s radosťou posúvam ďalej.

http://www.oknakup.sk/?p=productsMore&iProduct=...

http://www.webnoviny.sk/zdravie/na-co-pomaha-en...

kubikmatulik
6. júl 2015

@bazulienka22 ahoj aj ja mam cysty najprv jedna teraz štyri a neaky uzlík lekar ma uistil že je to o.k brala som aj ja enzymi ale asi malo ake a odkial si kupovala dakujem ti za info Milka 🙂

bazulienka22
7. júl 2015

Pekný deň, wobenzym mi nepomohol. Tak ako som už písala, pomohla mi serrapeptáza- Ja som ju dostala, neobjednávala som si ju. Bol to darček, ktorý pomohol.

kubikmatulik
7. júl 2015

Aha a davkovanie ako si si ju davla na lacčno či po jedle a koľkokrát? A ano wobenzim je strašne slaby a drahý 😒

bazulienka22
12. júl 2015

@kubikmatulik
1 tabl. ráno a 1 večer. Ráno nalačno.

kubikmatulik
13. júl 2015

Tak to sa da lebo co mam ja je 4 x4 takze v tejto davke 3 mesiace a maš pokoj s cystami ?

jarhal
20. nov 2015

@veronika13 nestras..ja som antikoncepciu nebrala a mam cystu 8 mm tak tym to nie je..

nutrimas
20. nov 2015

@jarhal Pri cystach je ucinna himalajska bylinka Shatawari, bud vo forme caju alebo ajurv. bezkofeinovej kavy. Na harmonizaciu hormonov je dobry tiez pupalkovy olej, odporuca sa uzivat dlhodobo: https://www.modrykonik.sk/market/ine/l39p41/aju...

danajantekova
1. apr 2016

dobrý deň aj ja mam cisty v obydvoch prsnikoch 2cm a tiež mi povedali že kontrola až o 6 mesiacov nie je to dosť velke na tak dlhu dobu okladať :-

niky29
18. apr 2016

@bazulienka22
Ahoj, vieš mi poradiť aké enzýmy používaš? Ďakujem, Nika

luciagal
22. apr 2016

Ahoj dievčatá,
pred rokom mi našli v pravom prsníku 4 cysty veľkosti 5-8 mm. Za ten rok som bola 4 krát na kontrole v mamo poradni. Po tej poslednej som odišla s úsmevom, lebo 3 zo 4 cýst úplne zmizli. Opatrenia ktoré som počas "liečby" urobila boli: prestala som používať antiperspiranty (teraz keď sa oteplilo som nasadila biodermu) a 3 mesiace som užívala enzýmy Profizim a vitamín D. Okrem toho som prestala jesť mäso zo supermarketov - ale to neviem či s tým súvisí 😉 . Lekárky (mamo aj gynekologička) boli príjemne prekvapené. Nedalo mi, aby som sa nepodelila 🙂, držím všetkým prsty a prajem veľa zdravia 🙂