Abdominoplastika a vaše skúsenosti

kajasyn
30. jan 2012

Rozmyslam nad touto operaciu,poprosim vase skunosti,ci poznatky.Niekto,kto to podstupil aj v Kosiciach-koho oporucate?Dakujeeem.

lenkab81
9. mar 2019

@jasnazilka dnes som týždeň po operácii musím povedať že už dosť dobre aj vladzem chodiť viac aj to menej bolí a najhoršie je spanie teraz... neviem sa uložiť aj keď na boku spím stále má to niekde ťahá-myslím taká tahava bolesť. Ale aj má začína svrbiet okolo zasiteho tak to je asi dobre znamenie že sa to hojí 🙂
A to šitie diastazy kde cítiš najviac tak tesne pod prsami v strede- aspoň ja...
Mne môj na to zhrbene chodenie hovorí že "starenka pod " 🙂

66lubica66
10. mar 2019

@misena741 tak to ste mala hrozne mesiac po Op. Kto Vám to robil. Aj to šitie.

misena741
10. mar 2019

@66lubica66 dr. zachar, mala som este aj reoperaciu, kde mi prerobil sitie

66lubica66
11. mar 2019

@misena741 kvoli sitiu Vam robili reoperaciu? Ja som 5 den po operacii. Ked som bola na kontrolu druhy den, tak tie moje stehy vyzerali celkom fajn. Ale ja mam robene vertikalne, lebo som mala vela strii aj nad pupkom, tak sa doktorka rozhodla pre takyto rez. To Vam rana hnisala?

66lubica66
28. mar 2019

Dobry den.
Mala ste niektora 3 tyzdne po abdominoplastike nerovnako opuchnute brucho? Jedna strana viac, ako druha?

lenkab81
6. apr 2019

@66lubica66 ja som 5 týždňov a tiež sa mi zdá že mám jednu stranu viac...

lady6161
9. máj 2019

Žienky ,ktore ste mali operovanu diastazu ,mali ste niektora po operacii tekutinu v bruchu? Som po operacii,šili mi diastazu,davali sietku a aj odrezali ovisnutu kozu..No stale mam brucho vypukle.mam pocit ak keby som ho mala naliate vodou.

66lubica66
9. máj 2019

@lady6161 mozno mate len opuchnute.

lenkab81
9. máj 2019

@lady6161 aj ja mám rovnakú operáciu za sebou a tiež mám stále taký bubon nad pupkom.. také vypukle to mám a to som už 2 mesiace po operácii.. vraj to môže byť stále opuchnuté. Ale hnevá ma to.. A cítim tam aj taký hrbol asi to šitie lebo mi povedal dr že to pevne zasili aj veľký uzol.. Tak snáď sa to spraví odporučil mi ešte nosiť sťahovacie prádlo

66lubica66
11. máj 2019

@lenkab81 ja som tiez 2 mesiace po OP a sa mi to vobec nepaci. Tolke peniaze, tolka bolest a vobec to brucho nie je ploche, pritom mam vysku 168 a vazim 60 kil. Brucho nie je rovnake na pravej strane nad oupkom je vyvysenina a o jazve ani nevravim. Prirom som brala aj wobenzyn, gely contratubex a epicyn a je to na figu. Cakala som ze jazva od plastickeho chirurga bude neviditelna. Nevesta ma po cisaraku tenku neviditelnu ciarku. Este sa ma lekarka opytala, ci som sa o jazvu starala. Tym ma prekvapila. Treba hodit vinu na pacienta.

lenkab81
11. máj 2019

@66lubica66 presne aj ja to teraz tak vidím.. Mám to nad tým pupkom krivé stále.. ostáva nám dúfať že sa to ešte spraví..Že to je len opuch a ten zmizne. No a jazvu mám tiež veľkú.. Má to byť bikinovy rez ale z väčšiny nohavičiek a teda aj plaviek mi to bude trcať 😕.. Ja si tam dávam taký silikónový gél ale zatiaľ žiadna zmena. Ako tá jazva ešte časom určite vybledne ešte je to krátky čas ale je veľká. Ja som mala predtým 2 cisárske a po tých už ani nevidím jazvu.. A to mám 3 roky od 2 pôrodu.. Tak uvidíme. No ako Hej za tie prachy čakáme dokonalosť a snáď sa to teda upraví. Hlavne okolo toho pupku to ma hnevá. Chcela by som aby mi urobili sono a pozreli či je to tam ok.. Ale kontrolu mám až V októbri tak ja neviem lebo lekár povedal že do pol roka sa môže všeličo stat-akože sa to upravi..hm

cutty
21. máj 2019

@lenkab81 ak mozem, pridam Vam moju osobnu skusenost. Tiez som absolvovala abdomino pred troma rokmi. Bola mi robena “velka” abdominoplastika s rozsiahlym sitim diastazy, velka cast koze bola odstranena. Mam jazvu od jedneho bedra k druhemu. Jazva bola spociatku ruzova, ale postupne pekne bledla. Dnes tam mam uplne tenulinku ciarocku, ktora je uplne schovana pod spodnym pradlom. Tiez som mala opuch nerovnomerny a prve mesiace po operacii brucho nebolo sumerne. Po roku mi este robili korekciu jazvy- take akokeby hrbolceky pod jazvou som citila, plus na boku mi divne odstavala koza ako to bolo zosite tak mi to samozrejme zdarma opravili. Na to v akom stave som brucho mala som nadmieru spokojna. Stahovaci pas som nosila cca 1/2 roka. Treba vydrzat, ste po operacii este kratky cas. Samozrejme ked sa vam nieco nepozdava urcite zajdite za lekarom. Drzim palce nech ste spokojna s vysledkom.

66lubica66
21. máj 2019

@cutty dakujem za povzbudenie. Mne tiez zosivala brusne svaly, mna to bolelo vemi a pritom som mala aj pumpu rapovicaine(dalsich 200 eur), ale dostavala som aj injekcie od bolesti. Neviem, ci moja rana bude tenka, je taka roztiahnuta. Robim tlakove cvicenia aj pravidelne mastim. Uvidim.

lenkab81
23. máj 2019

@cutty Ďakujem za povzbudivé slová 🙂 potešilo má že teda priebeh hojenia je zrejme v norme, keďže popisujete presne rovnaké problémy. Ja verím že sa to všetko spraví ako má. Tiež som mala vraj veľkú diastazu až 5 cm tak museli použiť veľmi pevný sici materiál a určite to aj riadne zasit a asi to tam cítim stále...
Ďakujem 🙂

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
66lubica66
1. jún 2019

Predam 2 ks korzetu VH special Comfort za 40 eur, jeden stal 50 eur, pouzivane mesiac len cez den, velkost L, podla mier by mi stacila velkost M, ale kedze po abdominoplastike brucho opuchne, tak mi lekarka odporucila velkost L.

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia1443
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia1443
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia1443
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elastic
6. sep 2019

@evkaivanicova Evka dobrý deň chcem sa opýtať keď pišete v nemocnici asi v Rooseveltke že? Aj ste niečo doplácali alebo to bolo odporučenie od nejakého dr? Ďakujem za info prípadne aj do správy.

marcelka75
7. sep 2019

@elastic bola som v Košice Šaca súkromná klinika popálenín, MUDr. Juraj Gajdoš ..., mala som pruh, takže všetko šlo cez poisťovňu. Malý poplatok za izbu som platila, no bolo to ok.

elastic
8. sep 2019

@marcelka75 ahoj ďakujem za odpoveď ja pruh asi nemam len ten previs mi zostal uz po prvom tehotenstve a obavam sa ze teraz po druhom to bude horsie. Citala som ze sa da preplatit aj samotna abdomino akurat tam treba viacero posudkov od lekarov...

novaaaa
4. okt 2019

ahojte dievcata idem k vam po radu, schudla som 60kil po resekcii zaludka a chcem ist na abdo , ale na druhej strane chcela by som otehotniet v blizkom čase. je tu nejaka co bola este tehotna po operacii? viem ze lepsie by bolo asi pockat az po tehotenstve ,ale s tou kožou sa uz fakt neda fungovat...ďakujem

marcelka75
8. okt 2019

@novaaaa určite by som to pred tehotenstvom nerobila

novaaaa
8. okt 2019

@marcelka75 ďakujem

alabama0011
17. feb 2020

@miamiamia1 dobry den, chcem sa len spytat, kedy sa vam nakoniec podarilo vystriet. Som dva tyzdne po operacii a nedari sa mi, taha to ☹

namiti77
17. feb 2020

@alabama0011 a kde vas operovali ?

alabama0011
17. feb 2020

@namiti77 Mudr. Paliatka Opera Clinic

namiti77
18. feb 2020

@alabama0011 dakujem.