Absces a fistula po zlom hojení rany po nástrihu hrádze

romanaveronika
7. okt 2015

Žienky mám taký problém....pri pôrode mi urobili nástrih hrádze. Na vyšetrení mi gynekológ povedal, že ten šicí materiál sa mi nechce vstrebať a že to tam vidí pod kožou, ale že ani vybrať mi to nemôže, lebo ma zošili len jedným vnútorným stehom, že nemá to ani ako vybrať. Tak to nechal tak, že to zvykne vyliezť samo. Po cca 3 mesiacoch mi ta šnúrka naozaj vyšla aj sama, ale vedľa sa mi urobil absces (hrčka s hnisom). S tou hrčkou som musela isť na chirurgiu, kde mi to rozrezali...rana sa mi nehojila, tak urobili ešte raz rez, drenáž, gum.ligaturu...aj napriek tomu všetkému sa mi to nezahojilo, takže záver znie, že je tam fistula a treba to riešiť operačne, čiže znova otvoriť, vyčistiť a zašiť...Prosím Vás, boli ste niektorá na takomto zákroku? Ako sa Vám to hojilo? Že vraj tá doba hojenia je dlhá...napíšte mi vaše skusenosti, či sa Vám to aj po operácii znovu vrátilo...dakujem krásne ...

tinka3636
24. nov 2015

@romanaveronika pekny den chcem sa spytat mate uz po?? Mna caka nieco podobne...najskor absces ten mi pod narkozou otvorili a drenovali konecny zaver je teraz ze je to fistula ktoru mi maju operovat 17.12 a uz treti den mam rovnaku bolest na opacnej strane ....som z toho psychicky zuufala od porodu ruesim iba svoj zadok...vobec si nemozem malu uzivat ako by som chcela 😥😥😥😥

gretocka
24. nov 2015

ahojte, sice som podobny problem ako vy nemala, ale teraz pri tretom porode mi doktorka vyberala 3,5 roka stare stehy, lebo sa jednoducho nevstrebali, stale tam boli.
Vraj s tymi sicimi materialmi maju dost problemov, ze sa kope zien nevstrebaju a ani same nevypadnu, ze ich vyberaju ako na beziacom pase zenam mesiace po porodoch.....

tinka3636
25. nov 2015

@gretocka ako je to katastrofa cim si musime prejst....ale keby to zoperovali a bol koniec....ale doktor trvdi ze sa to moze vracat stale a po dvoch mesiacoch sa mi to robi zase....zajtra idem na vysetrenie tak som zvedava co povie 😒 ☹ 😒 ☹

gretocka
26. nov 2015

@tinka3636 tak drzim palce, aby si uz bola ok a nevracalo sa to.....

romanaveronika
autor
28. sep 2016

Baby mne ten materiál vyšiel sam, resp dal sa vybrať chirurgom, zahojilo sa to a mám pokoj...žiadna operácia chvalabohu...

romanaveronika
autor
28. sep 2016

@tinka3636 môžem sa opýtať, že ako ste dopadli? Zahojilo sa to? Lebo ja mam s tym už klud naštastie, len planujeme s manželom druhe babo a ked si na toto všetko spomeniem, tak mi naskakuje husia koža ☹

tinka3636
29. sep 2016

@romanaveronika ahooj..mne museli do fistuly vkladať ligaturu a navrhli mi celý konečník..mala som ísť na tretiu operáciu ale už som to zamietla lebo nemám slov na dnešných doktorov...ak budem druhýkrát tehotná budem rodiť doma V bazéne 😀

romanaveronika
autor
10. apr 2017

No dopadlo to tak, že tá rana mi preto hnisala a nedala sa zahojit, pretože som tam mala stehy...keď mi vybrali všetky, rana sa zahojila a nemusela som ísť na žiadnu operáciu....dúfam že sa mi to už nikdy nezopakuje....

romanaveronika
autor
10. apr 2017

@romanaveronika sorry, som si nevsimla, že už som písala vyššie....😅

miso2345
3. apr 2019

Zdravim,

Mal som fistulu, trapil som sa pol roka, doktori mi davali masticky chirurgovia hovorili ze musim ist na operaciu, atd.
Mal som bolesti, vytekal aj hnis.
Posledny chirurg ktoreho som navstivil mi doporucil pouzivat dva krat denne Dilatan. Vec ktoru si tam vlozis na 10 min. Pomohlo mi to, za dva mesiace som bol vylieceny a som zdravy uz dva mesiace. Velmi odporucam, chirurg hovoril ze s tym ma iba dobre skusenosti aj pri chorobach ktore su zavaznejsie ale aj pri hemoroidoch a fisturach.
Ono logicky tam ide o to ze po zasunuti to tam trochu roztahuje, preto vyteka aj to co tam nema byt aj krv to tam torsoku prekrvuje a okyslicuje, a aj precisti a to je ten prirodzeny liecivy proces. Nepouzival som zidne tabletky a nic ine. Vyvazena strava, ziaden alkohol a psillium podla navodu! Pouzivanie je zo zaciatku cudne, lebo clovek ma predsudky a spaja si to so sexualnymi vecami, ale je to len normalna liecba. Ja mozem iba odporucit, kiez by mi to poradil niekto skor. Vela zdaru!

paty0423
11. jún 2023

@tinka3636 dobry den som po operacii fistuly ak chcete napiste matulka1975@gmail.com ale spravu

michal0000
17. júl 2023
michal0000
17. júl 2023

@michal0000 zdravím môžme si napísať čítal som vás popis