Absces v hrdle

kristiinze
17. dec 2018

Dobrý deň, pred týždňom som bola u môjho obvodného lekára s horúčkou, kašlom a bolesťou v hrdle, bez žiadnej kontroly hrdla mi povedal, že mi nič nie je nech si dám paralen.
Dnes som prišla po týždni, že mi neustupuje bolesť v hrdle ani kašel, až na moje vyžiadanie sa mi pozrel do hrdla a povedal, že nič nevidí. Takže som zasa odišla bez antibiotik, proste zasa som sa nedozvedela nič.
Ale ja už tú bolesť nevydržím , mandle mi zobrali pred dvoma rokmi lebo som mala absces. A teraz mám v hrdle viditelnú hrču. Môžem mať absces aj keď už nemam mandle ?

zuzi0911
17. dec 2018

Fuhaa. Žiada zajtra vymenny lístok na krčné. Alebo ak sa dá a máš v okolí pohotovosť krcnu chod tam teraz keď tvoj Dr je neschopný. S týmto ti neporadím. Lebo mne mandle brali 2 m dozadu koli abscestu a teda toto ma nepotešilo. Snáď to bude v poriadku.

zuzi0911
17. dec 2018

@janinah bude vedieť poradiť.

janinah
17. dec 2018

chod rovno na orl pohotovosť,zaplatíš síce 10 eur,ale čo už.....a hned po doliečení vymeň obvoďáka

gabika0825
17. dec 2018

Tak to je sila. Ja to poznám inak, ja som mala takú obvodnú, veľmi neprofesionálny prístup, čo som počula tak veľa ľudí od nej odišlo, ja som rada že už mám teraz profesionálku lekárku a to je úplne o niečom inom. Čo ti odporúčim tak ísť na pohotovosť lebo vyzerá to dosť zle, takže smer pohotovosť, tam by ti mali pomôcť a potom hneď zmeniť lekára.

kristiinze
autor
17. dec 2018

Ďakujem, zajtra idem po vymenný lístok a keď mi ho nedá tak pojdem na pohotovosť.
Lebo už som si naozaj pripadala ako dementná keď tam stale chodim a vždy ma odbije s tým, že mi nič nie je.

zuzi0911
18. dec 2018

@kristiinze ahoj ako si dopadla?

kristiinze
autor
19. dec 2018

@zuzi0911 ahoj dopadla som tak, ze to bol absces uz mi ho 2x narezali a v piatok idem na kontrolu a podla vysledkou z mikrobioligie uvidime čo ďalej

zuzi0911
19. dec 2018

@kristiinze och. Drz sa. Ja som myslela, že keď sa vyberú mandle tak sa to nevytvorí. Koli tomuto som ich dala von.

blableblu
7. apr 2022

@kristiinze ako ste s tým dopadli