Absťák po vysadení liekov

lucy96
31. dec 2017

Ahojte.
Neviem, či už tu bola táto téma, tak sa ospravedlňujem, ak ju zakladám znovu, ale potrebovala by som vašu radu.
Cca rok som brala psychiatrické lieky, ktoré do mňa napchali kôli PPP. Spôsobovali mi zfravotné ťažkosti, veľké obmedzenia, tak som sa rozhodla zvládnuť to všetko aj bez nich.
Vysadila som ich zo dňa na deň, keďže som cítila silný útlm, aj keď som si dala iba nižšiu dávku. Opakovane som z nich mala infekcie obličiek, močových ciest, zadržiava sa vo mne ešte doteraz voda, dokonca som skončila na infúziách v nemocnici kôli hyponatrémii, čo taktiež spôsobili tie lieky. Miesto toho, aby mi pomohli s vysadením, do mňa začali pchať ešte väčšie dávky, viac liekov a mne už bolo ozaj zle. Od vysadenia mávam bolesti hlavy, úzkosti a cítim sa stále ako opitá, neviem vnímať okolie, tak sa vás chcem spýtať, či nemá niekto skúsenosti s vysadením psychiatrických liekov a ak áno, ako dlho trvali vaše absťáky??
Za vaše rady a odpovede vám vopred ďakujem ❤
Prajem vám krásny Silvester a šťastný Nový rok plný zdravia a lásky!! ❤❤

deti95060810
31. dec 2017

ahoj, neviem čo si brala ,ale môj otec ich vysadil v lete - tiež zo dňa na deň a odvtedy máme s ním roboty....máva poriadne absťáky ešte stále, zle spáva, a tie jehoi psych. stavy bývajú niekedy dosť zlé....zoberie niečo na ukľudnenie a to mu pomôže....Čítala som, že tieto stavy môžu trvať kľudne aj 3 mesiace....
Napíš čo za liek to do teba trepali.... ak si mala problémy počas brania lieku, mali ti zmeniť len lieky....niekedy aj to pomôže...

3009
31. dec 2017

@lucy96 absťáky môžu pretrvávať dosť dlhú dobu a môže sa stať, že ani samy neodídu. Psychiatrické lieky sa v žiadnom prípade nevysádzajú zo dňa na deň, to ti určite psychiater povedal. Zásadne sa vysádzajú veľmi postupne, niekedy aj pol roka. Choď za psychiatrom a dohodni sa s ním, ale asi budeš musieť nasadiť lieky opäť a začať postupne vysádzať, lebo tie absťáky budeš mať. Počítaj s tým, že ak si nebola dostatočne dlho preliečená, tak sa ti stavy, pre ktoré ti lieky dali čoskoro vrátia. Takže smer psychiater a nech on posúdi, či nasadiť opätovne tieto lieky alebo ti dá iné lieky alebo si už dosť preliečená a budete postupne vysádzať.

lucy96
autor
31. dec 2017

@3009 Áno, ja viem, len problém je v tom, že keď som svojej psychiatričke navrhla vysadenie liekov, tak mi zvýšila dávky a dala k tomu ešte ďalšie :/ .. Opätovne som končila v nemocnici z dôvodu neznášanlivosti tých liekov spojených so silnými vedľajšími účinkami a neskôr ma previezli na psychiatriu, pretože mi povedali, že si iba vymýšľam a neverili mi. Nemávam ani depresie, ani podobné veci, nerozumela som tomu, prečo mi vlastne nasadili lieky, problém s PPP mám iba, keď som doma, inak vôbec .. V poslednej dobe ma už ani nenapadne manipulovať s jedlom a pod. už ma to nebaví, ale pohľad psychiatrov je úplne iný. Vkuse si hovoria svoje a ja už som z toho na nervy :/

deti95060810
31. dec 2017

a čo je vlastne PPP

lucy96
autor
31. dec 2017

@deti95060810 poruchy príjmu potravy, tj. anorexia/bulímia

takaakoty
31. dec 2017

Je to svinstvo. Vydrz, presla som si tymto dva krat. Pride aj ocakavana sloboda, mna uz nikto nepresvedci ze lieky pomahaju. Treba pracovat sa posilneni psychiky, mam viacero diagnóz ale bojujem ako o zivot, aby som lieky nemusela brať. Po poslednom vysadeni som mavala triašku, nespavosť atd, ale odoznelo to cca po 2-3 týždňoch. A to som vysadzala postupne. Cize ine ako pretrpiet ti nezostava. Hlavne si stale opakuj, ze prave tieto stavy spôsobujú lieky a nie tvoja choroba. S tou budes moct pracovať, ked odznejú, dovtedy sa teš ze sa ti.prečistuje telo od bordelu, ktory aj tak nezabera. Drzim palce, takych co bojujeme je velmi vela.

lucy96
autor
31. dec 2017

@takaakoty Ďakujem ti krásne ❤ .. Veru, tie lieky nepomáhajú + môj osobný názor je, že ani nevedia, na čo to vlastne predpisujú, alebo iba aby utlmili pacientov, nech majú s nimi pokoj. Mne najskôr povedali, že som emočne nestabilná osobnosť, neskôr, že mám bipolárnu poruchu a potom, že mám zmiešanú a inú poruchu osobnosti -_- .. K tomu mi napísali, že mám problémy s alkoholom, pritom ja absolútne nepijem, takže neviem či šibe mne, alebo im :/

takaakoty
31. dec 2017

@lucy96 U teba nie je potrebné utlmovanie liekmi, ale prave opak. Treba sa poriadne do hĺbky povrtat v tom, co u teba ppp zapricinilo. Vsetko clovek prijme, hned vzápätí ako prijal sam seba. Najdes príčiny, po case sa s nimi zmieris a verim, ze sa ti podari najst vnútornú silu a poraziť nelasku k sebe samej. Staci tak malo, zamilovať sa sam do seba, kazdy den, hoci nas odmalička presviedčajú ze nie sme dost dobri, krasni, milovaniahodni

takaakoty
31. dec 2017

@lucy96 Tiež mam bipolarnu poruchu a obsedantno kompulzivnu. Zmierujem sa s tym, ze je to následok detstva v psychickom terore. Preto viem, ze lieky mi nepomôžu ☺ jedine spracovanie a prijatie moze nieco vo mne zmenit. Je to.ovela náročnejšie ako zobat lieky a tvarit sa ze som ok. Toto je.každodenný boj, ale neuveriteľne posilňuje. Kazdy den ktory prežijem som silnejšia. A je to nezvratne, nie ako lieky, ktore ked vysadim som nazaciatku cesty.

lucy96
autor
31. dec 2017

@takaakoty u mňa je problém v domácom prostredí, rodičia sú obaja alkoholici a odmalička ma bili, to spôsobilo ppp, pretože som si myslela, že stále nie som dosť dobrá a nenávidela som sa za to. Ale učím sa mať samu seba rada takú, akou som, no lre doktorov je prednejšia farmaceutika ako to, čo im hovoria ich pacienti. Viem, že tie lieky ubližujú aj psychike, aj telu a preto si už viac ubližovať nechcem, to je dôvod, prečo aj jem, aj som ich prestala užívať. Popri tých liekoch som ani nemala žiadne emócie a teraz (aj keď viem, že je to absťák), som šťastná za každú jednu aj negatívnu emóciu, len pre doktorov je to dôvod pre ďalšie lieky, aby z človeka spravili robota bez emócii a myšlienok.

pribinak
31. dec 2017

Vysadiť zo dna na den je velka chyba. Sok pre organizmus, mala si ist k inej doktorke a konzultovať svoj stav.

Skus aspon zavolať na linku Liga za dusevne zdravie a poradiť sa

takaakoty
31. dec 2017

@lucy96 Drzim palce, všetko bude dobré. Teší ma, ze nie som jedina ktora to takto vníma. Ono, ja neodsudzujem psychiatrov, viem ze svoju pracu robia v dobrej viere ze pomáhajú. A určitým typom ľudí aj skutočne lieky pomôžu. Ale ludia ako my očividne nie su tento pripad. Dôkaz, ze si dostatočne vnimava k sebe je to, ze dokazes pomenovat príčiny tvojich pocitov. A aj tie pocity samotné. Ľudská duša je taka krehká kvetinka po ktorej kazdy den niekto podupe, my sme mali tu smolu ze to.prišlo príliš skoro a príliš silny dupot 😉☺ ale v konečnom dôsledku to z nas robi ludi aki sme, zmierujem sa postupne s tym, ze zivot nie je spravodlivý.

lucy96
autor
31. dec 2017

@takaakoty Ďakujem Ti krásny, veľmi si ma ukľudnila 🙂 . Aj vám ostatným, vážim si vaše názory, aj rady 🙂. @pribinak Vyskúšam a uvidím, či mi povedia 🙂 . Ste veľmi milé, ja vám prajem len všetko dobré, nech ste všetky šťastné a hlavne si užite dnešný deň, aj Nový rok! Aby sa vám darilo, aj tebe @takaakoty . A máš pravdu, všetko bude dobré ❤

eliska13
31. dec 2017

@lucy96 nespravila si dobre, ale, ak si o tom presvedčená nebudem Ťa presviedčať o opaku.Lieky sa nevysadzaju zo dňa na den,.Infekcie moc.ciest a ľadvin určite nie sú z liekov, ale zo zlého pitného režimu či baktérie, ktorú si mohla chytiť kdekoľvek sex, plaváreň...
Máš to doma zle, máš nejaké diagnózy lekár by Ti mal byť nápomocný a mala by si mu veriť, že Ti chce pomôcť.Ak si sa cítila zle z liekov prečo si nežiadala o zmenu?Kto má poruchu osobnosti má často pocit, že mu nič nie je a všetci sú proti nemu.PPP sa nedá vyliečiť len tak...píšeš, že jes je to dostatočne?tvoj pohľad môže byť skresleny.
Som určite za liečbu u psychiatra, ale teda tak, aby Ti to bolo šité na mieru.
Nechcem byt zlá, ale do pár mesiacov to bude horšie, ak lieky potrebuješ...mala by si chodiť aspoň k psychológovi nech nájdeš spriaznenú dušu a viac pochopíš seba.Drzim palce🙂

lucylka25
31. dec 2017

Treba ich vysadzovat postupne, postupne znizovat davky, kazdemu posobia inak, niekto moze byt na polke tabletky aj 3 tyzdne, potom dat stvrt tabletky, neskor dat iba obden, atd. Ale velmi velmi pomaly, aby si telo zvyklo, ze uz v sebe nema ziadnu chemicku latku. Zalezi tiez, ci mate naozaj abstinence priznaky, alebo este priznaky povodnej "choroby" na ktore ste lieky dostavali. Za mna osobne by som to potom riesila homeopatickou konstitucnou liecbou, kde sa vybera jedno jedine homeopatikum na presne psychicke problemy cloveka. Pracujem ako homeopat a mam v liecbe niekolko psychicky chorych pacientov, davame tam zvycajne homeopatikum na pricinu problemu. Potom ak ostali este nejake problemy po chemickych liekoch, davam tam aj homeopatikum vyrobene z daneho lieku, alebo z hlavnej latky, ktoru liek obsahuje. Vola sa to tkzv. homeopaticky detox, moze sa davat aj vo viacerych poteniach, aby to pokrylo vsetky urovne. Podobne sa to takto robi pri detoch poskodeni po ockovani, atd.

lucy96
autor
31. dec 2017

@eliska13 denne vypijem cca 2,5-3 litre tekutín, na plaváreň nechodím, a infekcie som mala aj po sexe, aj keď som nemala partnera, v nemocnici mi povedali, že to vraj môže byť z tých liekov, že preťažujú obličky, tak ja neviem :/ .. Ja som žiadala o zmenu, ale stále som len počúvala, že nežaduce účinky vymiznú po čase, čo sa nestalo .. Jem dostatočne 5-6x denne, keďže som bola aj na liečení v Pezinku 🙂 .. Psychiatričku mám, no tá mi predpíše liek, aj keď jej poviem, že som sa pohádala s rodičmi, myslím, že by bolo fajn aj zmeniť doktorku .. K psychológovi sa budem hlásiť, to určite, rozprávanie by mi veľmi pomohlo 🙂 .. Každopádne máš určite pravdu, aj čo sa týka vysádzania tých liekov a ďakujem Ti za názor 🙂)

lucy96
autor
31. dec 2017

@lucylka25 Dobrý deň, chcem vyskúšať tablety z Ľubovníka bodkovaného, počula som, že má upokojujúci účinok, ak sa tomu rozumiete, je to pravda? Ďakujem.

lucylka25
31. dec 2017

@lucy96 Ja liecim homeopatikami, su sice vyrobene aj z byliniek, ale funguju na inej urovni a inak posobia ako bylinky. Predpisuju sa presne na mieru kazdemu cloveku a problemu, ktory maju. 5 ludi s rovnakou diagnozou dostane ine homeopatikum, lebo problem ma z niecoho ineho a inak sa mu prejavuje. Lubovnik je bylinka a doporucuje sa celkovo na ukludnenie, moze vam pomoct, ale nemusi, zvycajne posobi iba na kratkodobe ukludnenie, dlhodobe psychicke problemy s nim nevyliecite. Tiez by sa nemal kombinovat so psychiatrickymi liekmi, co sa homeopatika mozu.

lucy96
autor
31. dec 2017

@lucylka25 ja ani v podstate neviem, či mám psychický problém, teda okrem ppp, inak na sebe nebadám niečo iné :/ .. Nehádam sa, nemávala som nejak extra depresie (iba pri anorexii, čo časom samozrejme vymizlo), nie som výbušná, alebo tak podobne, ale to už je na psychiatroch, keďže ja osobne sa týmro poruchám nejak nerozumiem. Momentálne ma trápi iba ten nepokoj a občasná úzkosť (raz za tri dni) po vysadení tých liekov a ospalosť, samozrejme.

lucylka25
31. dec 2017

Tak PPP sa da liecit homeopaticky. Mam jeden pripad, pani je velmi spokojna, ona mala bulimiu, samozrejme, problem bol este z detstva s matkou. Teraz ma dobry vztah s matkou, nema bulimiu, zmierila sa so svojim telom a dokonca aj pribrala. Psychicky je na tom v poriadku. PPP je psychicky problem a treba ho liecit, za mna osobne psychologicky a alternativne, chemickymi liekmi urcite nie. Ostatne veci treba riesit ci ostanu po vymiznuti vedlajsich priznakov tych chemickych liekov. Znova si trosku nasadte ked tak, stvrtku tabletky a na tej budte napr. 2-3 tyzdne a uvidite, tieto lieky posobia priamo na mozog, nemozete mu urobit taky sok.

katharines
31. dec 2017

@lucylka25 homeopatika su velmi nebezpecne. V konecnom dosledku tam nie je ziadna ucinna latka. Posobia na uplne inej urovni.

katharines
31. dec 2017

@lucy96 lubovnik bodkovany je velmi ucinny, ale je potrebne sa potom chranit pred slnecnym svetlom a moze interagovat aj s inymi liekmi. Ja na tvojom mieste zmenim psychiatra a najdem si psychoterapeuta. Mas obrovske zranenia s ktorymi je potrebne sa vyrovnat, inak ta znicia.

lucy96
autor
31. dec 2017

@katharines ano, niečo som si o ňom prečítala, iné lieky neberiem, užívam iba magne b6 2x denne 🙂 .. Psychoterapeuta hneď začnem hľadať po Novom roku, už chcem byť konečne v pohode.

lucylka25
31. dec 2017

@katharines Musim s vami suhlasit aj nesuhlasit. Suhlasim ze posobia na inej urovni, energetickej, posobia na regulacne mechanizmi organizmu a davaju psychicke aj fyzicke telo do rovnovahy. Nie je tam ziadna ucinna latka, pod mikroskopom nenajdeme povodne castice. Nie su nebezpecne. Kedze nemaju ziadny chemicky zaklad, nemaju ziadne neziaduce ucinky pre telo. Ak sa pouziju nespravne homeopatika, energia/frekvencia iba prejde clovekom a nic sa nestane, lebo nezaposobi na jeho energeticke telo. Preto homeopatika bezne beru aj male deticky, tehotne, atd. Ja robim s homeopatikami 10 rokov, ordinujem ich denne, ci sviatok ci volny den a doteraz som ziadne mozne "nebezpecenstvo" nepostrehla. Dnes som dala gulicky aj mojmu 2.5 rocnemu syncekovi, lebo sa zobudil zachripnuty.

sofinka156
31. dec 2017

@lucy96 ahoj ja som vysadila zo dňa na deň lieky po odsúhlasení psych. A poviem ti najhorší mesiac v mojom živote ...Musela som ich opäť začať brať chodila som aj rok psychologicke a bola úžasná moc mi pomohla ...Lieky aj keď slabé ale beriem už 6 rokov od pôrodu to bol spúšťač trpím panickou poruchou aj keď beriem lieky občas úzkosti a fóbie prídu ...My to máme dedicne z oboch strán mami aj oca trpela tým prababka babka mama a mám pocit že aj dcéra má dobry naber ...Nič len sa s tým treba naučiť žiť ...Teraz chceme druhé bábo tak som zvedavá ...Nič mne pomáha joga magne B vitamíny a rodina

katka0905
31. dec 2017

@lucy96 kúp si nejaké čaje na detoxikáciu, nech ti tie absťáky rýchlejšie prejdú

sofinka156
31. dec 2017

@lucy96 ešte som chcela že cely život som sa liečila u homeomaticky...Po pôrode ako sa mi objavili problémy som hneď zašla za mojou homeopatickou mi nasadila homeopatiu a 4 mesiace prešli a stav sa mi len zhoršoval preto s už viac nemohla a zašla som za psychiatrickou a to vždy mi homeopatia pomohla len vtedy nie ..Keďže som mala novorodenca nemohla som byť nefunkčná a musela som

lucy96
autor
31. dec 2017

@sofinka156 mňa veľmi desia tie vedľajšie účinky. Vďaka ním som pribrala 6kg, čo som rada, aspoň som zdravšia. No prekonzultujem to do psych. a ak nebude súhlasiť, vyskúšam druhú.

sofinka156
31. dec 2017

@lucy96 samozrejme keď sa ti nepozdáva zmen a skús tu psychologickú keď natrafis na dobrú uvidíš ako ti pomôže

katharines
31. dec 2017

@lucylka25 ja viem ako homeopatia funguju. Sama mam s nimi len negativnu skusenost. A liecba to nie je. Prikladam aj svedectvo detske lekarky:

https://www.youtube.com/watch?v=rZ5uzGaaDJI