Achylicke hnačky

niqa13
1. aug 2016

Dobrý deň, idem si k Vam po radu nevie niekto co su achylicke hnačky? som totiz rok po laparoskopickej operacii žlčníka doteraz uplne bez komplikacii a asi pred mesiacom som chytila nejaku virozu ale bohuzial hnacky sa mi stale vracaju asi po 4 dnoch zas a dokola( chodim do prace a niekedy je ozaj tazko pracovať takto),ultrazvuk mam v poriadku aj krv jedna známa spominala,ze pocula nieco také ako achylicke hnačky ale nevedela si spomenúť v akom kontexte, neviete mi prosim poradit co to je? Alebo nea niekto skúsenosť? Ďakujem

magimary
1. aug 2016

@niqa13 sú to skôr acholické hnačky a znamená, že stolica je bez prímesi žlče, čiže stolica je bledá.

niqa13
autor
1. aug 2016

@magimary ďakujem pekne no skumam co to moze byt,lebo ozaj vracia sa to tak v priemere po 4 -5 dnoch aj laktobacily som vybrala a nejako stale nemam pokoj a uz som z toho aj dost nervozna ☹

magimary
1. aug 2016

@niqa13 môže za tým byť bežná intolerancia niektorej zložky potravy (napr. laktózy z mlieka), ktorá vzniká po črevných infekciách, ktoré poškodili vstrebávanie čreva (vtedy treba na čas obmedziť mlieko a mliečne výrobky), alebo to môže byť získaná ďalšia infekcia v črevách-pomôže jedine opätovné vyšetrenie u lekára.

niqa13
autor
1. aug 2016

@magimary ďakujem pekne mliečne výrobky nejem mam alergiu na bielkovinu kravského mlieka ale ked to neprejde dam tomu este týždeň budem musieť ist opäť k lekarke ďakujem pekne