Afta pri zube

dubek
5. jan 2019

Ahojte prikladám foto ak je to pre niehoko nepríjemné tak prepáčte ale nechce sa mi v takom počasí behať na pohotovosť a mam dvoj mesačnú dcérku takže k veci z boku na dasne pri zube saa mi urobil aft aspon to vyzerá ako aft a hneď pod ním sa mi na sanke urobila akoby hrca gulicka nahamatam si ju pod kožou dosť to boli môže to byť uzlina alebo ma niekto s týmto skúsenosť

dubek
autor
5. jan 2019
dioliana1
5. jan 2019

žeby zapalená slinná žľaza?

dioliana1
5. jan 2019

https://www.zdravie.sk/choroba/48780/absces-sli... ja pri takom vyplachujem ustnou vodou a ak je hnis aj slana voda pomáha

3009
5. jan 2019

@dubek treba to vypláchnuť roztokom napr. Tantum verde, čím sa vyplachuje hrdlo alebo iným podobným bylinným roztokom na kloktanie. To nie je uzlina.

dubek
autor
5. jan 2019

@3009 myslíte že tá hrčka je hnis??
@3009

biokozmetika
5. jan 2019

Ja si dávam propolis na vatu a to do úst na to miesto kde je ten hnis tak na hodku-dve a par krát po sebe zopakovať podľa potreby, stále mi pomohlo. Trochu štípe ale dá sa prežiť keď viem ze pomôže 🙂

gasinka1983
5. jan 2019

@dubek to je len zdurena uzlina, reakcia tela na tu aftu..ja to mavam ked mam na ustach opar.

deti95060810
5. jan 2019

s týmto problémom utekať na pohotovosť je úplne zbytočné...
stačí ukázať na poradni...

danicabbb
5. jan 2019

@dubek tá hrčka môže byť hnis treba ju nejako prasknúť a kloktat tantum verde alebo a to je aj lepšie potierat herbadentom malo by to pomôcť no určite aj k zubárovi ak budes môcť

danicabbb
5. jan 2019

@dioliana1 slinna žľaza by bola z vnitornej strany podľa mňa ako je jazyk a bolesť strašná keď sa upcha

miriam439
5. jan 2019

@dubek S týmto na pohotovosť utekať nemusíš, ale treba niečo na to dávať, napr. čo ti poradili už vyššie baby. Mne zubár na také niečo odporúčal aj peroxid vodíka, ale pozor len 3% silnejší by ti asi spálil ďasná. Ak nič z vyššie uvedeného nemáš doma, tak aspoň med máš určite, mne aj to pomáhalo viackrát denne na kúsku obväzu vložiť na dané miesto a držať to tam. Potom mi to akoby uvoľnilo ten hnis. Tak vyskúšaj ak chceš.

natalia13
5. jan 2019

@dubek
Mavam to často už od malička/afta/. Vyskušala som takmer vsetko. Treba vydržať. Striedam peroxid vodika, propolis a tinkturu bukofit z lekarne /cca4€/.Nič iné mi nepomohlo. Vnutorne užiť b-komplex, zinok alebo aj vit.C.
Niekedy sa mi xda ze je to aj stresom.
Aaaa este existune preventivne zubna pasta od curaprox enzymcal.

dubek
autor
5. jan 2019

@natalia13 teraz som mala toho stresu až až kloktam slanou vodič herbadent a vitamín B som si nasadila dúfam ze to prejde. Lebo je to hrozna bolest

natalia13
6. jan 2019

@dubek
Vyskušaj ak kombináciu, isto ti to neublíži. Rax jedno potom druhé, viem je to bolestive hlavne ak ješ niečo kyslejšie, zvukne bolesť ustupiť ak to ošetruješ tak do 3 dní...držím palce❤

kvetinka789123
6. jan 2019

@dubek ahoj to bude asi oslabena imunita mne sa take robia ked na mba nieco lezie doplnaj b vitaminy a najlepsie mi pomoze ked si usta povytieram betadine a dobre je aj tantum verde ale iba kloktadlo ale to ma niekedy stipe ale to betadine je na to super vyskusaj ja ho mam doma stale a ked citim ze sa mi to robi tak vytieram

conny122
6. jan 2019

@dubek Mne sa to dosť často zjavuje a ja si to vydrhnem sóda bikarbónou (štipe to ale skorej sa to zahojí)

lubinka33
6. jan 2019

@dubek na aftu si kúp oralmedic, afta sa tým vypáli a na druhy deň máš pokoj. Potom preventívne cmulat biogaia prodendis. Nič lepšie nepoznám na afty

dubek
autor
6. jan 2019

@lubinka33 ďakujem 😘