Afty a boľavé vriedky. Čo na ne pomáha?

sunnygirl
3. júl 2009

Ahojte babenky,
ja síce nie som mamina, ale skoro som bola. Chcela by som sa vás opýtať, či máte skúsenosti s aftami. Ja som už vyskúšala veľa vecí,a le väčšinou to nepomáha.

renka9
3. júl 2009

aj ja mam s nimi problem, a vzdy si to odtrpim 😝

zuzana76
3. júl 2009

sunny, krv mas v poriadku? zisla by sa nejaka hematologicka alebo imunoalergicka kontrola

naturelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
3. júl 2009

SUnny girl, aj j asom tym zacal trpiet po prvy krat v tehotenstve...
musim priznat , ze vsetky tie gely , nestali za nic.. a chutovo to bolo hrozne..

najnovsi esom objavila, klincekovu silicu.. staci jedna kvapka, na vatovy tampon a potriet jazyk a je po probleme..
inak pouzivam aj , na dasna mojho syna vyborne, na rast zubov u deti.. 😉

elibetka
3. júl 2009

Aj ja to mávam dosť často 😝 je to hnusné fuj au teraz na štastie mám kľud.Ale dávam si na to fialovú vodičku
neviem ako sa to volá 😅 ale keď poviem Fialová vodička vie asi každý o čo sa jedná 🙂 No a beriem B 😉

cuchre
3. júl 2009

tusim corsodil pomaha

veronikahel
3. júl 2009

ako pise cuchre, corsodyl roztok 0,1%
http://www.magister.sk/product_info.php?cPath=3...

jarka007
3. júl 2009

ahoj Erika, ja mam tusim nejaky vytazok z klincekov, ale stipe to ako das. Aj to, co pouzivas ty ?

sunnygirl
autor
3. júl 2009

fajn, tak teraz vidím, že nie som sama, kto sa stým trápi. Veru, je to veľmi bolestivé. Tú fialovú vodičku (ani ja neviem ko sa volá 😅 ) tá mi vôbec nepomáha, B beriem aj ja. Ja to nemám pravidelne, mám obdobie keď mám pokoj a je obdobie, keď jedna zmizne a je tu druhá a niekedy dve , tri naraz. Všimla som si, že ak mám nejakú stresovú situáciu, alebo ak nie som v pohode, vtedy sa mi vyhodia 😅. Ale pravdu povediac, som si už zvykla.

zuzana76, začas som chodila na imunológiu a tam mi zistili trocha oslabený imunitný systém, brala som tabletky, no potom som prestala, pretože imunológ len načas nejakého Dr. zastupoval a potom odišiel. No nový lekár nenastúpil a ten ma nechcel zobrať (aj takéto veci sa dejú), takže to ostalo tak. Potom som mala snimi pokoj.Ale už netuším ké lieky som to papala.

cuchre, ten corsodil s dá kúpiť len na recept, alebo aj bz neho?

erikasadek
3. júl 2009

jarka ahoj... 🙂

silica s klincekov; nie, nestipe, ma len je to sila.. v puse;; hned ako anestezia.. ale poviem ti , odkedy som pouzila, tak sa mi skoro nic na jazyku neurobi kdezto , s liekmi to bolo hned opakovane.. hlavne paradjky ked som jedla tak som plakala...

normalna klincekova silica.. 😉

jarka007
3. júl 2009

erika musim vyskusat. ked sa dobre pamatam, mas to z tej stanky zo SR ? skusim si pohladat, dik.
Ja to mam vacsinou, ked maju nejaku infekciu v skolke, alebo na deti nieco lezie. Ja sice neochoriem, ale dostanem afty 😝 . Najprv mam ale mapy na jazyku, potom afty.
Hej a ked som obcas pri kojeni zaspala bez toho, aby som si vycistila zuby, tak som mala garantovane, ze ich dostanem. Za jedno neumytie zubov som potrestana vzdy takou min. mesacnou aftozou 😠 , jedna zmizne, objavi sa dalsia atd. A navsteva zubara na SR pre mna tiez vzdy znamenala minimalne mesacne trapenie.

Ta fialova voda to je akoze gencianova violet ? Tak to uz vobec nie a pamatam sa, ze ked som si ju tu raz pytala tu v lekarni, tak mi povedali, ze to sa kedysi pouzivalo a ze vraj je to nejako skodlive. Ale nezaoberala som sa tym podrobnejsie, ze preco.

sunnygirl
autor
4. júl 2009

Tak tú klinčekovú silicu si budem musieť zohnať aj ja.... 😵

cuchre
4. júl 2009

corsodil normalne v lekarni bez receptu...ja to pouzivam aj ked mi idu osmicky na vyplachovanie 🙂

cessy
4. júl 2009

v utorok som bola s malym u lekarky, lebo mal plnu pusinku aftov a ta mu na to dala Kamistad gel - za 2 dni to mal vsetko zahojene 😉

bibik1
4. júl 2009

Ahojte, ja mavam tiez problemy s aftami, tez sa mi vyhodia aj tri naraz, jedna zmizne a uz su dalsie dve. Niekedy mam take obdobie, neviem cim to je, ale uz som tiez zvazovala navstevu lekarky, lebo mi je to divne z coho to stale mam. Ale dost mi zacal pomáhat cisty cajovnikovy olej tee tree. Dostat ho v lekarnach. Staci potierat, alebo vyplachovat usta. Zmierni bolest a do dvoch dni je po aftach.

cessy
4. júl 2009

bibik1 ked sa ti to tak casto objavuje, tak mozno budes mat problem aj s imunitou 😕

adinka3
4. júl 2009

skus čajovníkový olej 100%, dostať v lekárni, je to na všeličo aj na zuby, ďasná, štípance...

erikasadek
4. júl 2009

jarka , ahoj..

vyskusaj naozaj super vec.... 😉
ja to kupujem od hanus.sk..
tam najdes vsetky silice, a aj caje sypane, ake uz len tak lahko nenajes.. v lekarni.. kvalita uzasna, a cena,minimalna.. 😉

ja osm vzdy mala ze cajovnikova silica sa pouziva len vonakajsie;. 😅 no aspon som o nieco mudra.. je to super vec, na pliesne.. 😉

jarka, nelam si hlavu ani vo francuzsku neexistuje ta fialova vodicka, pre tie iste dovody ako si pisala..

erikasadek
4. júl 2009

zabudla som pri klincekovej silici , pri , vnutornom pouziti plati toto.; na bolave dasna; u dospelych a hlavne malych babatiek deti.. jedna!!! kvapka, na vatovu tycinku..

a potriet postihnute dasn,a lebo jazyk.. pri mapach a aftach.;
na vyplach , ustnej dutiny sa robi jedna kvapka, na 1 dcl vody a vyplachnut... 😉

roasha
4. júl 2009

afty ,kutiky,doplnit vit B/B komplex,pikovit,..../ 😉 🙂

denisocka
4. júl 2009

jaj,mna to teraz trapi už niekolko dni a mažem aj fialovou vodičkou,aj striekam tantum verde aj aloe a prdlajs,zväčšuje sa

eri,ta klinčekova silica je aj na SK?

erikasadek
4. júl 2009

deni, ahoj.. ano ja ju kupujem len so slovenska;;..

na www.hanus.sk 🙂

veronika81
4. júl 2009

ahojte,
nečítala som celú diskusiu, možno to tu niekto už spomenul..ale nám na afty zaberá koloidné striebro! Najprv som tomu veľmi neverila, ale teraz na to nedám dopustiť.
A je to na všetko možné (aj nemožné) 😀

mukky
4. júl 2009

ja som afty mavala velmi casto asi pred pubertou a v puberte,bolo to velmi bolestive,raz som mala v tej uzdicke pod jazykom,no bolo to nieco strasne,ste mi to pripomenuli..ale uz roky rokuce nemam...neviem cim to bolo..asi si to nastudujem,a davala som si na to tusim propolis

mukky
4. júl 2009

"fialova vodicka' je nebezpecna hlavne pre babatka,je to zastarala metoda uz asi 15 rokov,v niektorych lekarnach ak poviete ze je to pre dietatko vam to ani nepredaju.Obsahuje karciogenne latky.

roasha
5. júl 2009

pokial sa afty stale opakuju,bolo by tiez potrebne dat urobit testy na infekcne choroby. 😉

denisocka
5. júl 2009

tak sa musim "pochváliť" ,večer som si spomenula že mam doma tee tree olej z oriflame a hned som si pomazala aft,skoro ma švihlo od bolesti,ale aft sa hoji,dnes som mazala asi 3x,už ma vobec neboli 😉

grettka
6. júl 2009

ja som stary "aftoš", takto pred rokom, neprajte si to.. jazyk zo spodnej strany cely posypany aftami takisto aj mandle, bolest sialena, tyzden som vobec nemohla rozpravat, poriadne hltat, ani spat, nevedela som ako si ulozit jazyk v ustach, vyplachovanie skratka nemozne, umyvat si zuby tiez, plakala som od bolesti. Samozrejme, skoro som si uhnala dehydrataciu, pretoze som nebola schopna vobec pit, afty same o sebe bolia, ale ak su na spodnej strane jazyka, tak je to sialene. Mam skusenost, ze afty trvaju tak 10 dni. Takze som to pretrpela, dr. mi dala na to atb, uplna zbytocnost, az nakoniec mi zubarka povedala, ze mam jest b-vitaminy a dat si vysetrit krv na zelezo. Takze nastupila trojmesacna kura zeleza a b-vit. Ked uz som bola schopna ako-tak jest, zacala som s mixovanou stravou a potom postupne po dvoch tyzdnoch aj tuhsiu stravu. Nikomu neprajem takuto nedobrovolnu odtucnovaciu kuru. Corsodyl nepomahal, len to dezinfikuje. Pokial mam jednu-dve afty, tak ich potieram bud cajovnikovym olejom, alebo mundisal gelom, ci kamistadom. Inak vzdy podpora b-komplexom forte.

sunnygirl
autor
6. júl 2009

Ahojte baby, tak vidím, že naozaj nie som jediná, ale podľa toho čo tu čítam, tak niektoré to majú v riadnom brutálnom množstve 😅 . Mne sa tiež osvedčil B vitamín a zodpovedne môžem potvrdiť, to čo tu niektoré písali, že ATB vôbec nepomáha na takéto veci. Pretože atb oslabuje imunitu.
Ináč asi je to trocha aj dedičné, lebo to máva aj moja starká. Inak nikto z našej rodiny, čo viem. Aj teraz sa s jednou trápim a pred ňou som mala dve. Svine jedny, tak sa mi vyhodili že na oboch stranách aby som sa ani náhodou nenajedla 😀