Agnus castus.Skúšali ste niekto túto liečivú rastlinu?

eva4444
17. aug 2008

Ahojte.
skusali ste niekto tuto liecivu rastlinku? vraj pomaha pri nedostatocnej tvorbe progesteronu v LF, hlavne ked zena spini par dni este pred zaciatkom MS.

andelka
2. feb 2009

Mě už se doma louhuje ve vodce, koncem týdne budu cedit 🙂 Ale nevím ještě, jestli se to má brát pořád stejně (3x denně 10-20kapek), nebo někdy vynechávat. Poradí někdo?
Mě teda tinktura vyjde asi na 90Kč (kuličky byly za 40Kč a 0,5 vodky za 100Kč, ale určitě se to dá vyrobit i levněji) a můžu si "sílu" upravit, když nezabere 10 kapek, dám 20, v lécích je koncentrace už daná.

naty
2. feb 2009

To nevím, ten můj lék je 2x denně 30 kapek...mělo by to být podobně, ale možná je ta tinktura silnější...

andelka
2. feb 2009

Naty, a bereš ho pořád nebo děláš pauzu? Já jsem kdesi četla, že by měl brát pořád, několik měsíců a i po vymizení problémů. Ale nevím, třeba u bylinek se má dělat pauza, aby si tělo moc nezvyklo, tak si nejsem jistá, jak je to tady. 😕

naty
2. feb 2009

No, já ho beru teprve týden, ale je tam napsaný myslím, že se má brát minimálně 3 měsíce, aby se dostavily výsledky...zeptám se na to ještě mojí gynekoložky, i když ona je taková, no... 😒 ...já si myslím, že ovu mám, akorát mám ten blbej cyklus...než sem brala HA, tak to bylo 28 - 60 dní, což je docela brutus... 😝 ...piju ještě kontryhel, tak snad to trošku upravím...

andelka
2. feb 2009

Naty, no já půjdu na gyndu až na jaře, tak ještě zkouším co se dá. Kontryhel mám taky, ale nezvládala jsem ho pít každý den, když mi to k ovu trvá dlouho. Tak si ho teď dávám před MS, kvůli bolestem. A sem tam i jen tak. Před HA jsem měla cykly myslím normálka, kolem 30 dní, nějak jsem to neřešila, ale to už je dávno. No a teď rok povysazení se mi to prodlužuje, začínala jsem na 29-31 a teď poslední 4 měsíce 35-43 dní a to se mi nelíbí teda.

naty
2. feb 2009

to věřím...pak už to je na palici - furt se hlídat, když to přijde... 😀 ...já sem na to teda zvědavá, blbý je, že to trvá tak dlouho, než člověk zjistí, jestli to pomohlo nebo ne.. 😒 ...a s tím kontryhelem, nevíš, jak se to má pít? jestli taky v kuse, nebo jen kolem MS? budu to muset najít někde...

andelka
2. feb 2009

naty: Než jsem ho začala pít, tak jsem to taky zjisšťovala, názory se trochu různily, ale převládalo to, že se má pít do ovulky, pak ne a pak zas před MS, kvůli případnému snížení MS bolestí.
No já mám zatím zásobu na 4 měsíce, tak uvidím. Což jsou tedy moje "normální" 3 cykly že jo. Kéž by se to trochu upravilo a hlavně zpravidelnilo.

naty
2. feb 2009

Tak teď sem se dočetla, že se má pít 3 týdny a pak týden pauza...a že se má pít minimálně do ovu.. 😀 ...a pak si vyber... 😀

andelka
2. feb 2009

naty, však jo. Ovu do těch 3 týdnů většinou přijde a pak se dělá týden pauza. 😉

naty
2. feb 2009

ach ach....ale tak co, uškodit to snad nemůže, takže....si říkám pořád, že horší to snad nebude... 😀

andelka
2. feb 2009

naty: Taky si říkám. Musíme věřit. 😉

naty
2. feb 2009

Tak ti přeju hodně štěstí s tinkturou a pak dej vědět, jak zabírá!! 😉

andelka
2. feb 2009

Dám dám. Taky přeju, ať se to zlepší. 🙂

shaarka
9. feb 2009

ahojte, hladam niekoho, kto v sucasnoti berie agnucaston. kupila som si u nas v lekarni jedno balenie (bez predpisu) a skusam, ci nezaberie... mavam anovulacne (ne)cykly. 🙂

a1211
9. feb 2009

ahoj shaarko taky beru agnucaston bez předpisu zatím teda měsíc ale nic :(asi je potřeba nejmín ty 3 měsíce

shaarka
9. feb 2009

a1211 a co ocakavas od neho, ake zlepsenie? teda ake problemy mas?

a1211
9. feb 2009

Mám velmi nepr.menstruaci kterou léčím a tedy i anovulační cykly, zatím zkouším bylinky, gynex a agnucaston ale asi je opravdu moc brzy na nějaké výsledky.

shaarka
9. feb 2009

tak ja som skusala sarapis, ale nezabral.
teraz skusim ten agnucaston (odporucala mi ho skusenejsia baba) a od 14. DC mam brat duphaston. k tomu si meriam BT, ale anovulacne cykly su jasne. menzes bez vyvolacvacky nepride.

danielitka26
19. feb 2009

shaarka ako reaguješ na agnucostan ???

shaarka
19. feb 2009

dani, jedla som ho len do 14.DC, potom som zacala duphaston. ale nereagujem nijak 😀 myslim ze sa ma brat dlhodobo, nonstop... zda sa mi, ze su to slabe bylinky.
no a ja nereagujem takmer na nic, nechapem- po nicom mi ni je zle, ani po duphastone, ani po bylinkach nemam takmer ziadny vytok, nebolia ma prsia... ale nemam ani mrchu 😀 kava ma tiez nikdy nepreberie. takze ja nie som vhodny typ na referencie. 😒

korusa
25. jún 2009

ahojte,
troska ozivim temu - chcela by som sa spytat, ci sa pri uzivani tejto byliny niektorej z vas upravil HP - hlavne som zvedava na to FSH. Dakujem. Dufam, ze sem sem tam nakuknete 😅

kkamca
7. jan 2010

ahoj holky..Tak recept jak vyrobit tinkturu z drmku jsem si od vás opsala.ted mi poradte jak dlouho ho pít..Jestli jako pořád třeba 3 měsíce v kuse?nebo jsou u toho nějaké pauzy?..tinktura z drmku
díky za odpověd.

andelka
7. jan 2010

kkamca: Já jsem ho pila půl roku, ale vynechávala jsem v době MS. A tuším, že do ovulace jsem užívala 3x denně a potom 2x denně. A pomohlo to, zpravidelnily se mi cykly. 🙂

kkamca
7. jan 2010

andelka ahojíček..
myslíš že ty tinktury se dělají tak nějak všechny stejně?chtěla bych udělat ještě z kotvičníku tinkturu..
takže si ho dávat každý měsíc jen do ovu...ten drmek?já si to musim všecko napsat dopodrobna 😝

andelka
7. jan 2010

kkamca: jo, tak to nevím, jestli se dělají všechny stejně. Mně recept na tinkturu dali přímo v bylinkářství.
No, já jsem brala 3x denně do ovulace a pak do MS 2x denně a během MS nic.

kkamca
7. jan 2010

já opsala en recept..50 g drmku a 250 ml vodky--nebo lihu.Ty ho máš jak ten recept?

andelka
7. jan 2010

kkamca: Mám stejný. Dělala jsem to do vodky. ale jestli se dělají stejně i jiné tinktury to nevím, to by se chtělo zeptat.

bylinkarkaaa
9. jan 2010

andelka, píšem Vám, lebo aj ja mám Andelka meno, birmovné po krstnej mame, ktorá bola z Brna. Vitex na neplodnosť sa užíva dvoma spôsobmi. A to prví spôsob: 1 čl zalejeme 1/4l vriacej vody, 10min. lúhujeme precedíme, a ráno na lačno užijeme. Druhý spôsob: všetok vitex zomelieme na prášok, ráno nalačno 1/2 čl dáme do úst a zapijeme dobrým ženským čajom. V žiadnom prípade nerobíme tinktúru, lebo už to nelieči neplodnosť!Alkohol tam nesmie byť! Len toľko. Je tu o mne rubrika bylinkárka Anna Kopáčová,ak chcete niečo sa spýtať, rada Vám tam odpoviem. Bude to síce dlhšie trvať, lebo já nemám internet , chodím k svojím blízkym, ktorý mi to aj píšu lebo já to ešte dobre neviem . S pozdravom ANKA

andelka
9. jan 2010

bylinkarka: já mám tohle jméno jako druhé křestní, po kmotře 🙂
To co píšete slyším prvně, protože všude se udává buď pít čaj, což je dost hnusné z těch kuliček, nebo vyrobit tinktura na bázi alkoholu. Ten postup mi vytáhli v bylinkářství z knihy receptů. Z vašich postupů bych si vybrala ten druhý, jako prášek. Čaj opravdu ne.

amilo6
10. feb 2010

Túto bylinku kupujem na stránkach http://www.predajbylin.sk/vitex_jahnaci_semeno/...