Agnus castus.Skúšali ste niekto túto liečivú rastlinu?

eva4444
17. aug 2008

Ahojte.
skusali ste niekto tuto liecivu rastlinku? vraj pomaha pri nedostatocnej tvorbe progesteronu v LF, hlavne ked zena spini par dni este pred zaciatkom MS.

sniesko0
13. apr 2010

ahojte baby, mám na predaj 1 kg semeno drmku -vitexu jahňacieho, objednala som si 2 kg a je toho veľa a tak mne stačí len 1 kg, Kto by mal záujem nech sa ozve na IP.

lu.lu.
9. jún 2010

ahojte 🙂

citala som,ze agnus pomaha na spinenie v lutealnej faze.....je to aj moj problem 😒 ....a kedze sa pokusame o babatko,rada by som sa tohoto spinenia zbavila

neviete niektora,ci sa moze agnus uzivat aj pri snazilkovani? niekde som citala,ze len do ovu,ale nie som si ista...

dakujem za rady 🙂

mariynka
18. aug 2010

susedky, cesky, u vas dostat drmek ako bylinku? u nas nie, nikto nevie, o com hovorim.. ani pod pojmom vitex jahnaci,. pomozete mi?

gombicka
16. nov 2010

mate niektora skusenosti s cajom z agnusu? Ja pijem caj uz par mesiacov, no neviem, ci si to robim v doborm pomere...a ako casto to treba pit

gombicka
20. nov 2010

@bylinkarkaaa prosim vas, a naco je potom dobra tinktura? ja zijem v zahranici, a tu to bezne odporucaju pri snahe otehotniet

katarinakatka30
18. jan 2011

Ahojte. Chcela by som vediet, ci ma niektora z Vas po uzivani tabletiek Agnucaston zlepsenie cyklu a predmenstruacnych problemov. Ja som zacala Agnucaston uzivat len nedavno (5 dni) na odporucenie lekarky, mam problemy s prsnikmi (fibroadenomy). A pred menstruaciou mam 10 dni bolesti brucha plus spinenie. S manzelom sa uz pol roka snazime o babatko, ale zatial nic. Moze mi tento liek dopomoct aj k otehotneniu? Ma niektora z Vas s tymto skusenost? Teda myslim, ci sa Vam podarilo uspesne otehotniet po uzivani tohto lieku?

mariynka
8. mar 2011

@katarinakatka30 mne pomohli na cca.3mes. 😒 potom sa vsetko vratilo.. 😒 😒

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ennynka
12. júl 2013

@lenuliatko ahoj.videla som tu tvoj prispevok na 1.stranke tejto temy a vidim ze uz mas 4rocne dvojicky tak ma zaujima ci ti ten Agnus castus pomohol k otehotneniu...bola by som rada ak by si odpisala,pripadne povedala co ine vam zabralo...vopred dakujem 🙂

lenuliatko
12. júl 2013

@ennynka Ahoj, brala som ho, ale neotehotnela som po ňom, skôr som mala pocit, že mi trochu skomplikoval cyklus. Otehotnela som až po IVF, ale problém bol zrejme v spermiách, takže nezatracujem ani agnus castus, možno ani nemohol pomôcť. Treba skúsiť všetko, odporúčam gynex.

alenkachristian
12. aug 2013

@ennynka ja som ho zacala teraz brat, tak uvidime co z toho bude. 😒

kazunomiya
13. aug 2013

@mariynka ja som drmek kupila v CR, ako jednodruhovu bylinu to predaval dr. Popov, nasla som v jednom obchode v Prahe, treba popozerat obchodiky s bylinkami, alebo sa obratit priamo na vyrobcu (ma webovu stranku).
Robila som z neho tinkturu, ale podomacky si ju taku presnu neurobis, takze ked som objavila preparat Agnucaston, co je vlastne tiez tinktura z vitex agnus castus, ale v tabletach. S tymto liekom som bola velmi spokojna.

madaras
15. feb 2014

baby aky ma wpliw agnus cactus na otehotnenie???

ketrinn
28. mar 2014

ak by niekto chcel mam vitex jahnaci mala cca 300g možem ponuknut z 1kg vrecka ,ja som si narobila tinkturu nechce sa mi totiž varit čajik🙂je to takto pohodlnejšie na 50g ide 250ml alkoholu najlepšie čisty vodka alebo baracpalenka🙂 zaujemkine cez ip

lucianka01
6. apr 2015

Ahojte! Vidím, že je toto staršia diskusia, ale hádam mi niekorá poradíte. Chcem sa len spýtat, že kedy sa má začať s užívaním? Či od prvého dna menštruácie alebo to je jedno v ktorý den. Doktorka mi ho tiež predpísala.

jeanka
22. jún 2015

ahojte, ja uz takmer 3 mesiace beriem Agnus Castus (kapsule). Predtym mi vynechávala menštruácia (dva mesiace nic a potom velmi silna) a teraz sa mi už ako-tak ustálila a nie je taka bolestiva..... gynekologicka by mi samozrejme predpisala nejaku hormonalnu antikoncepciu ale tu uz nikdy (to by bolo na dalsiu temu 😀) kazdopadne.... pri bylinkach treba byt hlavne trpezlivy, lebo to urcity cas trva kym sa dostavi vysledok...... ale ja urcite odporucam....

scorpionflower
3. dec 2015

Ahojte, ja som začala asi pred týždňom piť Vitex, je to trochu hnusné, ale dá sa. Ja ale nemám problém so špinením pred MS, ale po nej. Mám totižto menej (nie je to pod normu) estrogénu. Mám aj slabú MS už rok a pol. Keď to doktor zistil predpísal mi antikoncepciu Maitalon, neskôr Novynette, vraj by som mala mať opäť silnejšie krvácanie a malo by sa všetko upraviť (nestalo sa, práveže som ho mala ešte slabšie). Nechcela som už brať antikoncepciu, brala som ju už dávnejšie 5 rokov a mám aj chronické choroby, kde antikoncepcia neprospieva. Teraz som ju brala len pol roka. Po vysadení sa mi skrátil cyklus, pred užívaním atk. som mávala 30-32 dní. Teraz som mala 26, 24, 27. Neviem či je to dobre či zle, ale také krátke cykly som nemávala. O Vitexe som čítala, že je dobrý najmä na chýbajúci progesterón, neviete či aj na chýbajúci estrogén? Ak nie, neviete mi niečo poradiť na môj problém? Už traja lekári mi povedali, že sa nemám zaoberať intenzitou MS. Ževraj pokým nemám problém s otehotnením (to ešte neviem, neskúšali sme) nemám to riešiť. Dosť sa ale bojím, aby potom nebolo neskoro. Nemáte s týmto skúsenosti niektorá?

chrobaaacik
16. jan 2017

Kočky, mam na predaj vitex bylinu čistu, ak by niektora potrebovala...mam vyse 0,5 kila 🙂

keira
13. jún 2017

ahojte, pomohol niekomu Vitex pri dlhodobom vynechani menstruaicie? a kde sa da zohnat