Aká je pravdepodobnosť vyliečenia rakoviny pľúc?

cvika
7. jan 2009

ahojte, neviem ci tato tema sem patri....ale chcela by som poziadat o radu a samozrejme dozvediet sa viac....nemate nahodou niekto skusenost s diagnostikovanym rakoviny pluc,aka je pravdepodobnost vyliecenia.citala som ze v prvych stadiach 70 percentna, ale chcela by som vediet ci je tomu tak aj v skutocnosti...

denduska
7. jan 2009

zalezi na vsetkom moznom...nielen na tom kedy to zistia...samozrejme ze cim skor tym lepsie (ovela ovela lepsie)....ale aj na tom aky je to presne nador...histologicky typ...su totiz aj take, kde clovek doslova nema sancu ☹ ☹ ☹

kveta
7. jan 2009

Záleží od druhu rakoviny, či má aj metastázy, vek pacienta. Mám matný dojem, že už tu kedysi téma o rakovine pľúc bola.

ninule
7. jan 2009

Cvik, moc se v tomhle tematu nevyznam, ale u kamoscine maminky diagnostikovali rak. plic loni.Mela docela velky loziska, podstoupila chemo a lecbu a zda se, ze zabrala, doufam, ze na dlouho...

janulka7
7. jan 2009

moju ocinovi diagnostikovali rakovinu pluc pred dvami rokmi. nemohli ho operovat lebo mal nador dost velky aj ked bol na dobrom mieste. takmu nasadili chemoterapiu dostal 6 znasal ju super vdaka prirodnym koktejlom comu davala mamina, takze ani nevracala ani nic podobne. po roku mu zistili kde mal ten nador lozisko a vyoperovali to. a teraz mu pe istotu dali dalsiu chemosku aby mu precistili krv. zatial sa drzi, nador zmizol, a lekari vravia ze vylieceny aj ked u rakoviny nikdy nevies. musis byt pod dozorom 5 rokov, je to vraj obdobie kedy by sa mohla vratit. ale vela robi psychika. ja som musela ist zo spanieslkka kde zijem nazad na sk a nechala som mu tam moju 5 rocnu dcerku, aby ho postavila trosku psychicky na nohy. a pomohlo. oni dvaja sa totiz zboznuju a tak mu nedala sancu mysliet na chorobu. neviem kto z tvojej rodiny ma taku diagnozu ale vela zavisi od psychiky a od toho ako rychlo sa diagnostikuje. sanca ze sa z toho dost je velka.drzim palce.

bambusko
7. jan 2009

cvika, vaclav havel je znamy clovek, ktory s touto chorobou bojoval a moze byt pozitivnym prikladom pre takto chorych. aj ked, starostlivost mal urcite spickovu, no je to uz viac rokov, liecba iste pokrocila

cvika
autor
7. jan 2009

totiz diagnostikovali to mojmu ocinkovi ma 49,este v novembri ked bol na rtg nemal nic a v decembri uz mal nalez 5cm,tak sa velmi bojim..

janulka ja zijem v irsku a mame 6mesacnu dcerku ktoru ocino zboznuje,tak mozno bude dobre ked pojdem domov ze?

cvika
autor
7. jan 2009

janulka a aky velky ,al nador tvoj ocino?

nobody
7. jan 2009

cviko, to stejně nikdo dopředu vědět nemůže a pravděpodobnosti a čísílka ti nic neřeknou
tak ať se tvýmu taťkovi daří 😉

jakoubka
7. jan 2009

Cvika-můj táta na rakovinu plic zemřel.Nejdřív to byla rakovina lymfatických uzlin,ale ta se vyléčila,ale bohužel metestázovala do plic ☹ 😔

Přeji Vám ať se táta uzdraví,my už tu naději neměli 😔

kisska
7. jan 2009

cvika - zalezi od vsetkeho mozneho. Dedo mojho draheho ju ma uz takmer 20 rokov, a k tomu este aj fajci (je to stary tvrdohlavec) a stale sa drzi. Uz mu sice stale viac komplikuje zivot, ale ma vyse 70 rokov, tak sa uz s tym pocita... Velmi drzim tvojmu ockovi palce, pretoze moj na tuto chorobu zomrel, ked som mala 3 roky - bannik. Je velmi dolezite, ze mate skvelu rodinu, ktora stoji pri sebe...

janulka7
8. jan 2009

cvika mojmu ocinovi ho dianostikovali ked mal 49 ako tvoj. a lekar povedal ze je mlady ma velku sancu sa z toho dostat. no ak nemas ziadne problemy s tym ist domov tak chod ale az ked budes vidiet ze ocino to nezvlada po psychickej stranke. ja som chcela ostat doma ked mu to zistili ale mi bolo povedane ze takto chori ludia to beru tak ze uz je to koniec ked vsetka rodina sa naraz vrati. takze bvydrz ako to bude zvladat. ale ako po psychickej stranke pojde dole tak potom chod domov. ja osm sla a otvorene som mu povedala ze mu tu nechavam svoju dcerku len preto lebo viem ze je to jeho pohonny motor do zivota. a ze ak uz nebude vladat nech sa na nu pozrie a to bude to co hostle pohne bojovat. a zabralo. ja som ostat nemohla lebo som sa musela vratit do prace. takze moja mala bola 4 mesiace bezo mna. ☹ ale nevadilo jej to lebo moj ocino je pre nu vsetko. inak vies moj ocino mal o problem viac lebo bol tvrdy fajciar a tak ho to stalo vela lebo musel hned prestat fajcit. a to bolo asi to co zvladal najhorsie. lebo chemoterapiu a oziare co mudavali nemali ziadne vedlajsie nasledky na neho vdaka vsetkym tym bylinkam co mu ordinovala mamina.
nador mal tusim okolo 5 cm a mal ho na dolnej strane pluc a bol zhubny. ale vdaka bohu to dobre dopadlo.. neboj bude dobre. ja som sa tiez velmi zlakla. lebo fakt si super s ocinom rozumiem a nevedal som si predstavit ze tu odrazu nebude. ale otom som vsetkym doma zakazala prlakata a jednoducho so si povedala ze on sa z toho dostane a to iste som vravela aj jemu a som presvedcena ze ak tomu veris dostane sa z toho. budem vam drzat palce a modlit sa za neho . bude dobre uvidis. len nech to rychlo podchytia a nasadia liecbu.

jasumat
8. jan 2009

Je lepšie, keď je to "primármy nádor" a nie metastázy. Keď píšeš, že v novembri ešte nemal nič viditeľné na RTG a v decembri už áno, tak to snáď nebude také zlé, aj keď rakovina pľúc je pomerne rýchla.
Držím palčeky aj Tebe aj Tvojmu ockovi, určite to zvládnete.

kajacz
8. jan 2009

V ČR je bronchogenní karcinom na prvním místě ve výskytu všech zhoubných nádorů u mužů a na prvním místě v příčinách úmrtí na zhoubné nádory. U žen je pozorován trvale vzestup v počtu nově zjištených onemocnění. Nejčastější výskyt je mezi 50-60 let, nejčatěji u kuřáku. Podle histologie se dělí na malobuněčné a nemalobuněčné. Malobunečné karcinomy se vyznačují rýchlym růstem, časným metastázováním. Jsou zpočátku citlivé na chemoterapii a ozařování, takže ač je zpočátku zaznamenán úspěch, časem se stane nádor rezistentní, čiže léčbou neovlivnitelný.
Nemalobunečné rostou pomaleji, metastazují později, k chemu a ozařování jsou však málo citlivé.

aponchie
8. jan 2009

cvika jestli by jsi chtela treba aspon nejakou informovanou pomoc od erudovaneho cloveka tak se muzu spojit s tetkou je to primarka onkologie v Brne ,ale myslim,ze by slo jen o primarne vedena data co jsou na netu ,vis pac dokud nevidi nalez a cloveka nemuze nic rict,muj deda mel rakovinu tlusteho streva a kdyz jsem ji volala co a jak musela jsem ho dovezt az ze Zlina k ni tam jen prohledla kartu po operaci co prodelal ve ZLine a volala okamzite z ordinace k nim na sal ,ze prej ho zprznili a proc mu tam kus nechali a ze jsou hrozni a ja nevim co takze zalezi kam se tata dostane a zalezi na postupu kterym se rozhodnou ho lecit..kazdopadne jses ze Slovenska takze koukam ti asi moc nepomuzu,ale mohu se ji aspon zeptat jestli nevi o necem na SK

kajacz
8. jan 2009

jasumat- musím trochu oponovat, nie je to vždy tak, že prim.nádor je lepší než metastáza...napr.ked je metastáza v plúcach zo semenníkov, dá sa úspešne vyliečit, ale ak je primárný nádor v plúcach velký so zlou histologiou, prognoza prežitia je 2roky...

radka.m.
8. jan 2009

cvika-pokud by jsi chtěla vědět prognozu,jaká je třeba nejběžnější léčby,tak zkus zjistit přímo druh nádoru a stadium,pak se dá povědět daleko víc,ten nález na plicích vlastně nemusí být ani nádor,ale m etastázy.plíce jsou právě nejčastější místo metastáz,má starší dcera se léčí na onkologii od r.2001 pro rhabdomyosarkom laryngu,takže o tomhle si troufám říct,že mám bohaté zkušenosti.nikdy ti nikdo neřekne,jak celá léčba dopadne,nebo jak vlastně bude ta léčba probíhat,to prostě předem nikdo neví,ale pokud budeš vědět přesný výsledek z histologie,tak pak se dá říct alespon prognoza a jaký druh léčby se používá a tak,tak jestli zjistíš více,tak dej vědět.

jasumat
8. jan 2009

kajacz- ja viem, že to nemusí byť vždy tak, ale v tomto prípade ten nádor snáď nebude taký veľký, keď sa objavil behom mesiaca a určite závisí od typu nádoru.

Dnes ide jeden náš známy do nemocnice na operáciu- zistili mu nádor štítnej žľazy. Sú vraj obvykle dva typy, on má ten lepší- má 75% šancu na úplné vyliečenie. Keby to bol ten druhý, tak je do dvoch rokoch po ňom.

aponchie
8. jan 2009

slysela jsem,ze se rika,ze ten ,ktery naroste "pres noc"rychlosti je vetsinou neskodnej nebo aspon dobre lecitelnej ten co buji delsi dobu a nevyleti tak rychle byva zakernejsi 😝

evvina
8. jan 2009

Ahoj , mému tatkovi diagnostikovali rakovinu plic loni v únoru. Má za sebou chemo i ozařování . Nádor se sice zmenšil z 10cm na 3cm ale operovat to nejde protože mu prorůstá do srdečních tepen. Tak s ním už nic nedělají a jen ho hlídají . Musí nastoupit do invalidky protože nesmí moc onemocnět a byl řidič tramvaje a to by na něj mohl kde kdo něco plivnout. Je mu 50 byl silný kuřák. Ze dne na den přestal kouřit. Pořád si stěžuje že ho ta plíce bolí ale Ct vyš má v pořádku. žádné metastázy tak doufáme že to dlouho vydrží v klidu. Na nouhou ho drží vnoučata- moje dva drobečkové. Držím palce.

radka.m.
8. jan 2009

aponchie-to jsem ještě neslyšela,jenom vím,že benigní nádory rostou většinou pomalu,bývají ohraničené a nem etastázují,tudíž dobře operovatelné,kdežto maligní rostou rychle,no a nádory v dětském věku rostou daleko rychleji,než u dospělých-čím m ladší dítě,tím rychlejší růst

simour1
8. jan 2009

Můj tatínek zemřel na rakovinu plic ve věku 42 let-mně bylo 5 let.Od té doby uběhlo již 28 let.Jemu nádor byl zjištěný velmi pozdě a navíc lékařství v dnešní době je už úplně někde jinde než téměř před 30-ti lety.Proto držím palce,aby se tvůj tatínek uzdravil.Nádor mu byl zjištěn velmi brzy.A psychická podpora blízkých je jedna z nejzásadnějších věcí.

aponchie
8. jan 2009

radka ja to slysela pac mi neco takoveho se stalo a byla jsem u nas v Opave a tady jsou bridilove az sem musela k tetce do brna na vysetreni plus mamograf atd tohle mi bylo receno od lekaru

radka.m.
8. jan 2009

je to m ožné,nádory jsou fakt nevyzpytatelné.

aponchie
8. jan 2009

mozna je to jine dle toho kde se ta dotycna vec nachazi ja to mela pod prsem takze treba plice to maj jinak nevim.. 😝

cvika
autor
8. jan 2009

janulka aj moj ocino ma 49, nevieme aky druh to je zevraj to budu vediet az po prvej chemoterapii ktoru mu nasadia uz v utorok.

vsetkym vam velmi pekne dakujem..

cvika
autor
8. jan 2009

janulka a kae bylinky tvoja mamka ordinovala tatinovi?

kajacz
8. jan 2009

cvika- to je divné, robili mu bronchoskopiu? iba tak sa dá zistit histologia a až potom sa ordinuje liečba... 😕

bibula
8. jan 2009

ahoj,ja som robila na onkologii-akurat na plucnych....
dost robi aj psychika,povedala by som takych 60-65%

liecba sa dava az po potvrdeni diagmozy a samotneho druhu nadoru-nikdy nie naopak!!!!

tamarka
8. jan 2009

cvika, môjmu svokrovi diagnostikovali rakovinu pľúc, podstúpil chemo aj ožarovanie, vydržal rok. Bolo to niečo hrozné. Ale určite záleží na veľkosti, štádiu a i., držím palčeky, veľmi veľmi.
čo sa týka bylín, aj svokra s ním chodila k nejakému liečiteľovi, ale bolo mu potom ešte horšie, takže týmto veciam veľmi neverím.