Aká je pravdepodobnosť vyliečenia rakoviny pľúc?

cvika
7. jan 2009

ahojte, neviem ci tato tema sem patri....ale chcela by som poziadat o radu a samozrejme dozvediet sa viac....nemate nahodou niekto skusenost s diagnostikovanym rakoviny pluc,aka je pravdepodobnost vyliecenia.citala som ze v prvych stadiach 70 percentna, ale chcela by som vediet ci je tomu tak aj v skutocnosti...

1981zuzu
20. nov 2014

@janulka7 aj mojmu ocovi diagnostikovali rakovinu pluc chcu ho opatovat ale om stym nesuhlasi a nevieme ho presvedčiť aby zmenil svoje rozhodnutie prosim vas mate niektora skusenosti stym ak sa neda operovať čo bude velmi vam dakujem ☹ ☹

1981zuzu
6. dec 2014

@katarinasc ahoj aj mojmu oconovi to zistili prosim ťa tieš uvažujeme či ist na chemo alebo nie tak prosim ťa porad ake ma tvoj ocoa k sa možem spitat dakujem

miamoja2012
10. aug 2015

@1981zuzu ahoj, ako dopadol otec s liecbou pluc?

1981zuzu
24. nov 2015

liečba tak chodil na chemo 7 mesiacov teraz ma pauzu mame ist na kontrolne vyšetrenia a uvidi sa čo dalej už tak nevladze ako kedysi bolia ho nohy , dodržiava dietu ako mu kazala onkologička ale vidno že sila mu ubuda

marusia12
17. okt 2016

@1981zuzu ako ste dopadli?

1981zuzu
20. okt 2016

@marusia12 tak akurat dnes bol ocino na kntrolne ct a ako vidno tak sa pravdepodobne ukazuju tie ložiska už aj na obidvoch stranach lebo mal len na pravo a už mu pisali v naleze že aj na lavom je ložisko sila mu ubuda čoras viac tak dnes sme dost smutny ale čo sa da od tej to hnusnej choroby čakať vieme že to ras pride len j to ťazke ti čo to preživaju tak isto ako my tak ma vedia pochopit ☹ ☹

silvik1
20. okt 2016

@1981zuzu zažila som si s mojim ocinom - už sú to štyri roky čo tu s nami nie je 😔 prajem veľa sily.

1981zuzu
20. okt 2016

dakujem vieme že sa stou chorobou musime zmieriť aj stym že ho stratime ale je to hrozne

1981zuzu
20. okt 2016

chcela by som sa ešte spitať kto ma skusenosti že či aj po takej dlhšej pauze ešte by mu mohla onkologička nasadiť chemo ešte

mirage
20. okt 2016

@adnil1927 taketo sarlatanstvo by malo byt trestne.

1981zuzu
22. okt 2016

tav 😢 😢 😢 😢 😢
zdravim ocino bol na ct a choroba sa rozširuje tak čakame čo povie onkologička

anamaria84
26. nov 2016

Mojmu tatinovi diagnostikovali rakovinu pluc 18.juna 2015, malobunkovy karcinom. Podstupil chemo, oziare, presli sme si pekelnym rokom (on v Anglicku, ja v Taliansku, brat na Slovensku, ostatne rodina v Srbsku, neustale cesty tam a spat) a aj napriek optimizmu, jeho aj nasej snahe, roznym alternativnym metodam a jeho neuveritelnej statocnosti aj v tych najhroznejsich chvilach, nas 21.juna 2016 opustil. Neprajem to nikomu. Kto si presiel stratou blizkeho vie o com hovorim. Chemo a oziare mu mozno predlzili zivot, alebo presnejsie povedane obrovske fyzicke trapenie....

romanaaaaa
27. dec 2017

Keď má môj dedko nález na pľúcach to znamená že má rakovinu? A ak áno v januári ide na operáciu takže je ten nador operovateľny?

trogir
27. dec 2017

@1981zuzu ahoj. Ja mam rakovinu pluc. Pred dvoma rokmi mi vyoperovali polovicku pluc a zatial zijem. Zalezi od nalezu. Inak byva do troch mesiacov koniec. Drxim palce

miamoja2012
29. dec 2017

Napisem nasu skusenost, otcovi nahodne zistili rak.pluc v 9/2014, hned ho opervali, asi 1/3 pľúc mu zobrali, vybral 1/2 roka chemo- velmi dobre ju zvladol, normalne popri nej dalej fungoval. Inak bol zdravy, 54r.pracujuci chlap. Spokojne si zil do 1/2017, vsetky vysledky mal ok. Zacala ho boliet ruka, kaslat, siel na rtg a ct, a metastazy všade... V brusnych orgánoch, zvazovali co ďalej, kedze sa citil ok,okrem bolesti ruky tak skusil alter.liecenie- extra zdrava strava, co najviac surového, oxygenoterapiu... Potom dostal trombozu, dostal sa.z.nej, potom slabsia porážka - dostal sa.z nej... Ale zacal rapidne chudnúť, nechutilo mu jest, 2-3 mesiace skoro len ležal, nakoniec ani na wc nevladal vstat,to mal uz asi 55 kg ( predtym 85)... Posledné 2 tyzdne sa uz trapil, to mal uz mts v mozgu, niekedy rozpraval od veci, jeden den nevidel, druhy den nepocul, nakoniec nerozpraval- len zvuky...tie 2 tyzdne nikomu neprajem, nakoniec zomrel.v juli doma spokojne v kruhu rodiny. Jedno rano zacal byt studený, sivli mu prsty na rukach,nohach, postupne cele koncatiny a v ten den doobeda aj umrel chudatko moj.
Takze po.opercii zil vyse 2 rokov plnohodntne, cestoval, dovolenkoval, dal sa na invalidny doxhodok, venoval.sa.rodine, dokoncil co chcel... potom.za par mesiacov sa vytvorili.mts a ked sa uz dostanu aj do.mozgu,uz niet šance
Takze pri prvom naleze netreba byt zufaly este, ked je clovek inak zdravy a nadpr.operovatelny ma sancu este na par malo rokov
.

h2
25. jún 2019

Môj dobrý kamarát zomrel v piatok na rakovinu pľúc. Mal 36 rokov... 😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢

martinkaadominik
16. apr 2021

@janulka7 Ahoj, viem, že je to už staršia téma. Ale chcela by som sa spýtať, aké to boli prírodné kokteily, ak si pamätáš zloženie alebo recept... Svokor práve podstupuje chemoterapiu a na žalúdok to znáša dosť zle. Ďakujem.

junjunior
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
junjunior
31. máj 2023

@martinkaadominik Dobry den, ja tiez hladam, ak mozte sem, alebo spravu, ako ste zistili, ci stavy zeleninove....dakujem, este len zacinam hladat.

junjunior
31. máj 2023

@bramburka Presne tomuto ani ja nechapem.

superholka77
4. dec 2023

@janulka7 dobrý deň môžem sa opýtať aké prírodne koktejly dávala maminka ocinkovi ? je v poriadku. ? ďakujem