Aké by mali byť Papp hodnoty?

kimi06
12. jan 2021

Čaute baby neviete ake by mali byť hodnoty mne sa k tomu lekar nevyjadril tak neviem na com som

csabika
12. jan 2021

@kimi06 tak ja som mala 2-3 a uz som sla na konizaciu...1 sa nezadarila,potom opakovali..

kimi06
autor
12. jan 2021

@csabika ja som v16 tyzdni tehotenstva a doktor mi nic na hodnoty nepovedal som zmetena ale ďakujem

scorpionflower1
12. jan 2021

@kimi06 PAPP 1 a 2 je ok, Papp 2-3 - pravdepodobne lahke zmeny alebo zapal, PAPP 3A lahka prekanceroza, PAPP 3 B tazka prekanceroza, PAPP4 uz moze byt aj rakovina. Inak tieto PAPP stupnice sa uz davno nemaju pouzivat.

kimi06
autor
13. jan 2021

@scorpionflower1 ďakujem ti no ja mam 3.9 a vobec mi na to nic nepovedal bojim sa uz teraz povedal mi len o mesiac poradňa no hadam by by mi povedal ze nieje to v poriadku teda dufam

scorpionflower1
13. jan 2021

@kimi06 taku hodnotu nepoznam, to 3.9, to si si nasla v papieroch? nie je to 3.B HSIL? V ktorom si mesiaci?

kimi06
autor
13. jan 2021

@scorpionflower1 16tyzdni to mi zapissl do tehotendkej knižky

kimi06
autor
13. jan 2021

@kimi06 a vobec sa mi ktomu nevyjadril

scorpionflower1
14. jan 2021

@kimi06 no, toto som aj ja "milovala" na mojej gynekologicke, ked som bola tehotna - zpisala si do tehot. knizky barsco a myslela si, ze si to nepozriem a ze ma to nezaujma. Ja som mala este jedneho dr. a ked sa mi nieco nezdalo, isla som k nemu, on mal lepsie sono. Lenze za to sa platilo.
Na tvojom mieste by som zavolala tvojmu gynosovi, nech ti to vysvetli alebo sa objednaj sama niekde a zaplat vysetrenie krcka maternice. Ak je to 3B HSIL je to nedobry vysledok a treba ti to vysetrit u onkogynekologa, aby to mal pod kontrolou, kym porodis.

kimi06
autor
14. jan 2021

@scorpionflower1 tak hadam keby to bolo zle ze mi povie o dva týždne idem na ultrazvuk a potom poradňa