Aké je trhanie zapáleného zuba?

wawinkaa
24. aug 2019

Ahojte, už asi pre mesiacom som bola na pohotovosti s bolavím zubom kde mi ho vyvŕtali a dali umrtvovaciu vložku. Nešla som k môjmu zubárovi pretože bol výkend a mala som ísť na dlhú dovolenku. Pred týždňom som sa vrátila. Mala som ísť k môjmu zubárovi ale dostala som strach. Stále to odkladám...
Zub ma bobolieva a viem ze by som tam mala uz naozaj ísť. Zub mám zapálený. A vyberať nervy si dat nechcem. Nepýtajte sa prečo, proste nechcem. Chcem si dat ten zub vytrhnúť . Ale bojím sa. Čítala som že na zapálený zub nezaberá injekcia.
A ze trhanie bude bolieť.
Chcem sa len spýtať je to pravda?

aileen_mt
24. aug 2019

@wawinkaa injekcia zaberie aj na zapaleny, len sa musi vediet spravne pichnut. Ak v tomto nedoverujes svojmu zubarovi, odporucam skocit s tym k nejakemu sukromnikovi s dobrymi referenciami... Vytrhnutie nie je suma, co by ta zruinovala 🙂 ja som si po prestahovani do BA este nenasla zubara a nedavno ma vytrapili dve stolicky, boli tam velke kazy, zapalene, jeden uz odumieral... Injekcie mi ale zabrali paradne, a kym oba zuby opravil, bola som tam dokopy 4krat a chodila som si tam vyslovene oddychnut, takze fakt bez obav 🙂
V podstate ak by si citila, ze injekcia nezabrala, mozes vzdy povedat, dakujem, trhat sa nebude ;)

ivina28
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivina28
24. aug 2019

Ja som nedavno absolvovala vyberanie nervov a teda ziadnu bolest som necitila..zub ma zo zaciatku pobolieval na studene,takze zapal tam musel byt tiez..zub som mala pri vybere nervov uz mrtvy z vlozky,ktoru mi tam dal,takze bez obav,lekar vie,co ma robit,je to skoda,hned si dat zub vytrhnut,ked sa da este zachranit!!!

ctrl
24. aug 2019

@wawinkaa ak máš zápal pri koreni určite ti injekcia zaúčinkuje opichaju ti to okolo zubu viackrát a okrem toho asi po 10 min ti skúšajú či cítiš bolesť skôr ti trhať nebudú . Mne tak trhali už 2 zuby zo zápalom ale bohužiaľ musela ist von boli to osmičky zaplatila som si stomatochyrurgicku u a veľmi dobre vytiahla . Ten druhý zub išiel von pred 2 týždňami . Ale škoda že že ty si ho chceš dať von keďže myslím že dá sa ti ešte zub zachrániť

veronikaszabova
24. aug 2019

@wawinkaa mne vyvrtala sedmicku. Pichla ihlou do korena. Som myslela, ze ju rozkopem,ako som sedela v tom kresle. Prezila som 2 porody, ale toto bola bolest ako svina. Dala mi vlozku, po 15 dnoch som prisla, stale zapal, no ziadna bolest, vsetko OK. Zasa vlozku na 30 dni, no po cca 20tich dnoch som zacala zasa citit ten zub. Ked som isla na kontrolu, tak hned medzi dverami som jej oznamila, ze zub ide von. Pichla mi 2 injekcie, nic som necitila a zub vytiahla behom par sekund. Tiez ma vsetci strasili, ze zapaleny zub pri trhani boli, ale citila som iba tlak, ked mu ho trhala. Bolest ziadnu.
Drzim palce, tiez som mala strach, lebo mi este netrhali nikdy zub.

drop755
25. aug 2019

tiez som bola na pohotovosti so zubom, a furt som to odkladala lebo som tehotna, ze vydrzim s otvorenym zubom kym neporodim, ale zacal po case strasne boliet tak som bola zase na pohotovosti nech mi ho vytrhnu ale nevladala tak ma poslala k dakemu zubarovi, unho mi nezabrala inekcia kedze tam bol zapal a ked mi zaziva sroboval vonku koren prvy krat som sa rozrevala u zubara ako male decko, brala som antibiotika a potom mi ho vytrhol

veronikazigova
20. okt 2020

@ivina28 a chodili ste po vybrati nervov aj na cistenie kanalikov aj vypln? Ci len po vybrati nervov vas uz prestal boliet a nechali ho volne otvoreny? Dakujem

ivina28
21. okt 2020

@veronikazigova ano celkovo som bola u zubn.lekara na 3x,prvy krat mi zub vyvrtal,dal vlozku,aby zub odumrel,druhy krat mi vyberal nervy,cistil kanaliky a robil mi 2x rontgen,treti krat mi robil plombu..cena za vsetko cca 100€.

veronikazigova
21. okt 2020

@ivina28 a ak chcem aby my ho vytrhol nevh uz mam pokoj a mam tam liecivu vlozku a uzavrety zub musi my ju vybrat alebo rovno bude trhat? Ja uz nevhcem aby my tam zas sprtali :( zajtra idem ho uz vytiahnut

ndrag
21. okt 2020

@wawinkaa zrejme to je zle, ked ta zub boli a vybratiu nervu sa nevyhnes. Zubar ti pichne injekciu, ze si nebudes citit polku tvare a vyberie ti nerv. Cela akcia bude trvat menej ako hodinu ak je zubar sikovny. Nebudes cititi absolutne nic, iba vidiet ako ti cisti nervy niecim, co vyzera ako vrtacka, ale ma to dlhy vrtak, prip ti tam bude strkat take "spendlicky". Cca 4 dni ta bude po zakroku zub pobolievat na zakusnutie, ale ulava nastane hned. Byt tebou, tak si necham radsej vybrat nerv, nech usetrim cas a peniaze, kym ten zub odide uplne a bude treba dat implantat, alebo mostik.

miriam11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivina28
21. okt 2020

@veronikazigova nie som zubny lekar,ale myslim,ze na ziadost by ho mohol hned vytrhnut..drzim palce..

ivina28
21. okt 2020

@veronikazigova tym uz ako mi ho 1x vyvrtal a dal vlozku ma prestal boliet na studene..

veronikazigova
21. okt 2020

@ivina28 mna ten zub uz neboli mam tam tu liecivh vlozku len ten zapal tam je... A bojim sa velmy co ma caka ani nejem od stresu uz druhy den :( a to mam 2rocne dieta doma

ivina28
22. okt 2020

@veronikazigova netreba sa bat,vobec to neboli😉zub po vlozke je umrtveny,nic Ta boliet nebude..

veronikazigova
24. okt 2020

@ivina28 mozem sa este spytat ci boli cistenie dasna uz po vytiahnuti dasna ak by som potrebovala ist na precistenie a asi pravdepodobne pojdem kedze je to uz 3den po vytrhnuti a stale mam bolesti ... Neberem ani antb nedali my.. Ci boli to cistenie?

ivina28
24. okt 2020

@veronikazigova to ja netusim,mne zub neextrahovali..