Aké máte postrehy z urinoterapie?

bibula
11. nov 2008

budem rada,ak sa prida niekto dalsi-mozeme si pisat svoje postrehy a zmeny- nalad,aj organizmu.

zaciatok- ---24.11---.nech sme krasne/y do vianoc.

vo stvrtok popisem cely plan,ak nas bude viac-potom si potvrdime,kolko nas do toho ide a kto to vzdava- nikomu nic nezazlievam,tiez som to uz raz odlozila,ale vtedy som nemala maleho-ide totiz o "urinoterapiu"-myslim,ze mi bude prijemnejsie pit detsky moc ako dospelacky 😒 😅

otazky odpoviem,kazdemu novemu odvazlivcovi sa potesim. 🙂

ahojteeeee

mikalove
11. nov 2008

ahoj,dobre som pochopila že budeš piť moč svojho malého? to je na čo dobré? myslela som že v moči sa vyplavujú z tela všetky nečistoty a škodliviny

bibula
autor
11. nov 2008

noooo

😝 😀

zatial toto som nasla-je toho na nete vela-kupila som si knizku mienim postupovat podla nej,nekontrolovala som,ci su vsetky "ocisty" rovnake a nechcem ich miesat.

Ako urinoterapia funguje

Moč sa vo všeobecnosti považuje za nepotrebný či dokonca škodlivý odpad z ľudského organizmu. Táto predstava má však ďaleko od pravdy. S močom vylučujeme množstvo liečivých látok, ktoré produkuje naše telo prostredníctvom žliaz z vnútorným vylučovaním a ktoré slúžia na udržanie vnútornej rovnováhy a zdravia. Časť týchto látok (ide o rôzne hormóny a protilátky) sa zužitkuje v tele, veľká časť sa vyplavuje z tela von práve močom. Tieto látky dávajú moču horkú príchuť, charakteristický zápach a farbu. Keď človek vypije svoju vlastnú moč, hormóny a protilátky sa cez sliznicu žalúdku a čriev dostávajú do krvi a následne do celého tela. Protilátky obsiahnuté v moči tak opäť pôsobia proti chorobám a posilňujú prirodzenú biologickú ochranu tela. Vďaka hormónom a enzýmom sa telo očisťuje, zlepšuje sa vylučovanie a trávenie.
Moč nemôže škodiť

Moč sa skladá asi z 200 zložiek, z ktorých najväčší význam pre liečebné účinky majú aminokyseliny, hormóny a enzýmy. Moč sa tvorí z krvnej plazmy a má podobné zloženie ako ona. Keďže moč vzniká z krvi, nemôže byť jedovatá ani škodlivá pre náš organizmus. Keby bola skutočne jedovatá, otrávila by nás už pri tom, ako sa vylučuje v ľadvinách a zhromažďuje v močovom mechúre. Výnimkou sú určité stavy organizmu, kedy sa v moči hromadia škodlivé látky, ktoré pri spätnom zavedení do tela môžu spôsobiť nepriaznivé reakcie ako napríklad vyrážky. Tieto reakcie však nesignalizujú otravu, ale očistný proces tela zaneseného jedmi a škodlivinami.
Urinoterapia v praxi

Urinoterapia znamená vždy použitie vlastného moču.

Existujú dve základné kategórie:

1) Vnútorné použitie od 1 pohára (2 dcl) denne až po všetku moč vylúčenú behom ozdravného procesu hladovania 2) Vonkajšie použitie moču na vtieranie do rán, na masáže a obklady zo špeciálne upraveného moču.

Pri vnútornom použití moču sa používa "stredná časť" prvého ranného moču (v počiatočnom pramienku je prebytok žlči, v poslednom už nie sú liečivé látky). Počas pôstu sa používa moč behom celého dňa. Dôležité je prijímať dostatok tekutín (najlepšie čistej vody), vyhýbať sa presolenej a korenenej strave, nadbytku bielkovín a živočíšnym potravinám. Moč možno prijímať pri liečbe určitej choroby, alebo ako súčasť celkového ozdravenia organizmu.

Pri vonkajšom použití sa moč používa na liečenie rán, uštipnutí hmyzom, opuchliny, infekcie, nádory, pliesne atď. Používa sa odstáta moč (Indovia odporúčajú moč odstáty 36 hodín, dr.Amstrong používal moč odstáty 5 až 7 dní - čím je moč starší, tým viac amoniaku sa z neho uvoľní a ľahšie sa vstrebáva do kože), ktorý sa natiera na kožu, alebo prikladá vo forme obkladov.

bibula
autor
11. nov 2008

😒 no ako citam,musim kuknut ci moze byt moc aj inej osoby ako vlastnej 😀 no a ked nie,aj tak vyskusame,uvidime. 😒 😅

mikalove
11. nov 2008

ale to by si asi mala piť ten vlastny

elitera
11. nov 2008

Jsem člověk poměrně otevřenej novým věcem, detoxikacím organismu, zdravé stravě a podobně, ale tohle už je silný kafe i na mě. 🙄 😝 (poprvé mi chybí ten blicí smajlík)

mikalove
11. nov 2008

ja sa tiež nepridám,mne je divne už len pri tej predstave

bibula
autor
11. nov 2008

😀 😀 😀
teraz som citala - http://www.mojevlasy.sk/forum/viewtopic.php?f=7...
moc zdravej zeny- rast krasnych vlasov a liecba neplodnosti - no neviem,ci su niektore snazilky az take snazilky,kedze aj ine veci nechcu vyskusat-su prsote furt len snazilky 😅

bibula
autor
11. nov 2008

😀 tie co sa nepridate nemusite pisat úprispevky typu -ja sa nepridam 😉 sa totu bude pliect.a bude tu zbytocne vela prispevkov.otazky mozu padat 😅

elitera
11. nov 2008

Každopádně bych řekla, že tohle by bylo při snažení až poslední štace. Jeslti vůbec...

simply.vero
11. nov 2008

já se taky nepřidám 🤐 😖

Bibulo, myslím, žes měla téma pojmenovat přímo urinoterapie, aby bylo hned jasné, o co jde. Koho zajímá detox obecně nebo z jiné stránky, ten tady asi moc pomoci nenajde.

bibula
autor
11. nov 2008

stravou si nikdy neosistis cely organizmus.

simply.vero
11. nov 2008

ale strava a urinoterapie snad nejsou jediné dvě metody detoxikace. navíc kdo řekl, že urinoterapie je jediná možnost totální detoxikace, a kdo to dokázal? prostě podle mě by mělo být téma pojmenované podle toho, co se v něm hodlá probírat, aby to bylo hned jasné. o detoxikaci se dá mluvit z různých stran

simply.vero
11. nov 2008

btw. ne že bych měla něco proti těm, kdo to budou zkoušet, ráda si třeba i přečtu něco o zkušenostech, i když sama bych měla vůči tomu blok. jen myslím, že je dobře pojmenovávat témata jasně, kdo se tu pak má orientovat? do tohohle tématu budou určitě nahlížet i holky, co hledají info třeba o lymfodrenážích nebo o bylinkách, a najdou pití moči

jinak, Bibulo i všechny ostatní odvážné, které do toho půjdete - hodně zdaru a ať vám to funguje! 🙂

alicenka
11. nov 2008

http://www.porada.sk/t31792-urinoterapia.html
ale ja aj tak radsej ostanem pri cviceni... pride mi to odost menej nechutne 😅

maruschka
11. nov 2008

bibula, tak ti držím palce...Ale keď chceš piť moč, musíš mať potvrdené, že si celkom zdravá a v moči sa nenachádzajú žiadne výsledky zápalu v tvojom organizme...Inak sa budeš zbytočne detoxikovať... 😉 😉

sirinka
11. nov 2008

bibula pri urinoterapii ak chces dosiahnut naozaj maximalny ucinok musis pouzivat jedine svoj vlastny moc, ktory obsahuje presne tie latky, ktore tvoje telo potrebuje....detsky moc ti nepomoze 😉
a existuje aj forma podavania urinu podkozne injekciou...

sirinka
11. nov 2008

ale si odvazna, ja by som sa na to nedala... 😉

bibula
autor
11. nov 2008

diky siri-vyskusam,ved je to moje /moj priatel hovori prosukt.-)-no co uz-chcela by som radsej ondrickov-viem,ze sa stravuje lepsie-no zdrava som tiez,diky za poznatky.

vsetko co som zatial aj na nete presnorila,ma to len priaznove ucinky a posobi to na kazdeho ,kto sa na to dal. tak to dcl rano nejak prezijem,ved to su dva hltty. 😖 😅

listicka77
11. nov 2008

co jsem o urinoterapii četla, tak se používá nejen vlastní moč, ale právě taky dětská, která by snad měla mít nějaké silnější účinky.

bibula
autor
11. nov 2008

listicka77,teda fakt,ze som tu knihu zatial ani neotvorila,ale budšm rada ak tam tuto vetu najdem. 😀
ja som sa zatial totiz len rozhodla,nemienim to hned pri prvej strane vzdat,tak chvilu este vyckavam a zajtra to otvorim-teda ju 🙂

lucinkaaa
11. nov 2008

bibula ja ti drzim palce pri tom, na co si sa odhodlala, ja by som sa na to asi nedala.

emjee
11. nov 2008

bibula tak ja ti napisem nieco pozitivne 🙂 moc som sice nepila, ale na poprhlenie meduzou je fakt vyborny - vlastna skusenost 😉
a dovolim si premenovat diskusiu

sirinka
11. nov 2008

casopis wellnes cislo 10 na str. 52 je rozhovor s Mudr. Vilmou Partykovou....mozno od nej mas aj tu knihu...
uz dlhe roky sa venuje urinoterapii a detoxikacii...
ona tam pise...ze vlastny je najlepsi, lebo sa v nom odraza vas vlastny metabolizmus a je to ako homeopaticky liek vam usity na mieru. a ze ked chcete moc od darcu, mal by mat medzi 18-30 rokov, kvoli hormonalnej rovnovahe. takisto ze detsky moc do 10 rokov je bez tychto hormonalnych zmien, takze moze byt pouzity. ale najlepsie ucinkuje vlastny...

najjulinka
11. nov 2008

Mna by len zaujímalo ako to chutí??? 😅 😀 😀 😀 Ja nemienim skúšať 😅

marse
11. nov 2008

Fuuha bibula, drzim pasticky, nech to zvladnes a nech ti to odhodlanie vydrzi 😉

Ja by som na to nemala pevne nervy a uz vobec nie silny zaludok. Som totiz asi dost fajnova 😀

ale tie co idete do toho- Obdivujem Vas 😵

lalitagopi
11. nov 2008

no zrovna nedavno moj manzel studoval jednu knizku o urinoterapii. a tiez je z toho dost nadseny, bo su fakt dokazy, ze tato terapia dokaze cloveka vyliecit aj z rakoviny a aj inych chorob, ktore sa medicinsky uz liecit nedaju.
ale urcite by sa to malo robit s vedenim odbornika. ja verim, ze to fakt funguje.
inac podla ayurvedy je uplne normalne pit kravsku moc aj na masaze to je vyborne...ale neskusala som to este 😝

bubba
11. nov 2008

vedeli ste o tom ze aj madonna pije svoj vlastny moc??? 😉
mne by sa to hnusilo ale mozno keby je to viac rozsirene medzi ludmi brali by sme to ako samozrejmost,kazdy den na ranajocky miesto kavicky,teply a cerstvy 😅 😅 😅 brrrrrr..
ja osobne si myslim,ze ak by to bolo take pravdive,tak je to uz "povinne"ako povinne ockovania 😀

zuzulik
11. nov 2008

vraj to ma skutocne blahodarne ucinky 😉 neskusala som ,ale keby som bola donutena nejakou chorobou ... 😎

bibula
autor
11. nov 2008

NO,VED PISEM,ZE UZ S OM TO RAZ ODLOZILA,A CHOROBAM RADSEJ PREDCHADZAM. 😀
stale lepsie ako 28 dni nic nejest. 😅

bibula
autor
11. nov 2008

emjee-no aj rany je dobre ocikat-to ti poviem ja
uz som ti chcela kvoly zmene nazvu pisat.-)