Aké následky bude mať vyoperovanie štítnej žľazy?

mimka54
25. aug 2009

Ahojte, mam znizenu funkciu SZ a uzliky na nej, moja lekarka hovori ze ju treba vyoperovat. Ale neviem si predstavit ake dosledky to moze mat. Preto sa obraciam sem, ci sa tu nenajdu podobne "pripady" 🙂 Dakujeeeeem

stanulinka1979
30. apr 2023

@vamaja ďakujem vám za odpoveď, už neviem na koho sa obrátiť....🙏

vamaja
30. apr 2023

@stanulinka1979 ono sa to upraví uvidíš. Keď však chces kľudne napíš správu.

kikusinna
1. máj 2023

Ahojte tým co vyoperovali celú šž kvôli karcinomu ako to je s tými prištitnymi aj tie vám zobrali ? Alebo nechali ???

mary65
3. máj 2023

@mimka54 ahoj...mne to vraveli 8 rokov,že tie uzliky sú škaredé, robili biopsiu...ale stále to nejako predlzovali...vystriedala som niekoľko lekárov, až nakoniec som sa dostala do Lubochne k skvelému lekárovi a on povedal,že určite by ju vybral...aspoň polovicu...urobili mi rýchlu histologiu počas operácie a bola pozitívna..tak vybrali aj zvyšok..ja by som moc nečakala... užívam euthyrox do konca života, niektoré žienky tvrdili,žeby si ju nedali vybrať keby vedeli čo ich čaká...v mojom prípade nebanujem,že nesla von skôr...treba si najst dobrú nemocnicu a dobrého lekára,čo vás bude operovať...mne poškodili hlasivku...tak som pol roka ticho rozprávala...potom sa to upravilo ..ale to preto,že mne vyberali aj uzliny a snažili sa všetko zoškrabat a vybrať...mám druhé dieťa, konečne normálny metabolizmus...takže nepriberam tak veľa ako predtým...ja sa cítim lepšie...ale kým ma nastavili na správnu dávku,tak som mala slabosť,bolwsr kĺbov,padanie vlasov, bola mi zima , atď...napíšte mi ak vás niečo zaujíma

kikusinna
3. máj 2023

@mary65 ahoj Mary prosím ta kde ta operovali, že ti poškodili hlasivku ? Mne ma ísť celá šž von ... 😒

francis25
3. máj 2023

@kikusinna Mňa operovali na Antolskej. Mala som veľké uzly jeden väčší bol 7x5 cm. Mám peknú jazvu, operácia prebehla bezproblémov a starostlivosť dobrá. MuDr. Štefanička.

kikusinna
3. máj 2023

@francis25 dakujem a mas vybratu celú šž?

stanulinka1979
3. máj 2023

@francis25 prosím vás a krk vám neopúchol? Som po operácií 8 dní a nad rezom mi to nejak začalo opúchať a je to bolestivé.

francis25
3. máj 2023

@stanulinka1979
@kikusinna Mám vybratú celú štítnu žľazu. Po operácii som samozrejme mala opuchnuté miesto operácie, ale opuch v priebehu dvoch týždňov zmizol. Bolesti som ale po týždni už nemala. Ak ti to zapuchlo až teraz tak sa určite obráť na lekára. Mohla si si infikovať operačnú ranu.

kvojtanikova
4. máj 2023

@kikusinna to poskodenie hlasiviek je pomerne bezne, ale len docasne. Ja po operacii som tiez mala zmeneny hlas, vyberali mi celu SZ, predtym som mala vyssi hlas a po operacii taky alt, spociatku slabsi, tichsi, ale potom sa to zlepsilo, normalne nahlas aj zakricat riadne.

kati71
7. máj 2023

@stanulinka1979 ako je uz je lepsie?🤗

stanulinka1979
7. máj 2023

@kati71 už je lepšie ale rádiojód ma neminie....😟