Aké následky bude mať vyoperovanie štítnej žľazy?

mimka54
25. aug 2009

Ahojte, mam znizenu funkciu SZ a uzliky na nej, moja lekarka hovori ze ju treba vyoperovat. Ale neviem si predstavit ake dosledky to moze mat. Preto sa obraciam sem, ci sa tu nenajdu podobne "pripady" 🙂 Dakujeeeeem

parabola
30. mar 2015

Ahojte 🙂 tak ja som dostala termin na radiojod 5. 5. '15 uff, ake pekne cislo 😉
Dostali sme papier, co smieme a co nie. Dokonca nam dali aj hormony, ktore treba 2 tyzdne pred terapiou vysadit. Nakolko mi vyoperovali celu,tak som tomu rada,lebo po tych 6tich tyzdnoch bez by som bola ako spiaca mrtvola. Tak to vyzera @kaprik ze sa budeme o par dni minat u sv. Alzbety. Nebojim sa, ale uz nech to mam radsej za sebou. To s tou dietou bude zaujimave, lebo pani primarka celkom prizvukovala, ze 2tyzdne pred terapiou ziadne mliecne vyrobky, sol iba bez jodu... Informacii a hodinove sedenie akoby som isla za kozmonauta 😀
Budem rada @kaprik ak napises, ako to cele u teba prebieha. Drz sa 🙂

kaprik1
22. apr 2015

@parabola ahojte, tak vcera som nastupila, rano na 7:30 hore na stvrtom, odlozili sme tasky, isli sme do prijimacej, odtial naspat hore, tam prezliect, na izbu, potom odbery krvi + moc, meranie s nizkou davkou jodu, potom este 2x meranie a zbera sa 24hod.moc,, teraz je 2 den rano este odber krvi, meranie, este nas dnes opat premeraju, pojdeme na sono krku, p.doc. Podobovy, a uz cakat na zajtra, kedy dostaneme uz riadnu davku radiojodu, presne podla tych merani. Zatial tolko...A este som zabudla, treba, ak chcete byt na nete, zobrat so sebou notebook, lebo vam zapozicaju kabel, nie je tu router. 🙂

parabola
22. apr 2015

@kaprik1 Sakra to znie blaznivo. Same merania...
Prajem ti vela zdaru a nech to vsetko dopadne na jednicku s * 🙂
Uz nech to mam aj ja za sebou. Nie ze by som sa bala, ale tiez neskacem meter do vysky. Dakujem velmi pekne za informacie, mam z nich aspon nejaku predstavu, co ma tiez caka. Drz sa 😉

kaprik1
25. apr 2015

@parabola nooo, vo stvrtok rano este bolo jedno meranie, potom poucenie, a okolo 10-tej nam dali kazdemu tabletku na mieru. Spytali sa nas pred tym, ci niekomu byva zle, ci nechceme injekciu torecan od vracania. Ja som si pre istotu dala, ale asi nebolo treba. Po podani pekne vsetci na izby a uz izolacia. Prvych 24 hod.by malo byt kludovych. To bolo v pohode. Vsetko sa riesi so sestrickami cez telefon. Jedlo, aj tabletky davaju na chodbu a my si to po oznameni na izbu chodime brat. Zujeme zuvacky, cmulame citrony, a kto ma, tak aj kysle cukriky. Dnes je sobota a my sme nejak vyflusnute. Hadam zajtra uz bude lepsie. Dnes nam zacali davat aj hormon. Ten co sme brali pred jodom. A sestricka prisla prvy krat od podania na izbu. Tak zatial tolko...

parabola
26. apr 2015

@kaprik1 fuuuha, tak tie stavy asi nie su bohvieco,vsak? Mna uz chyta unava teraz a to som len par dni bez toho hormonu t3. Takze zajtra by si mala ist domov. Prajem ti, aby si mala vysledky z ozarov co najlepsie 🙂
Iba sa spytam, citrony si si brala z domu?A este aj pocas pobytu mate dietu? Mne najviac chyba biely jogurt a tvaroh.Keby som sa mala takto stravovat uz navzdy, tak ma porazi.
Drz sa, nech uz tych par dni resp.hodin zvladnes v pohode.

erikaa222
27. apr 2015

ahojte, máte niekto skúsenosti s posthemoragickou pseudocystou št.žľazy? zväčšenie je viditeľné, akoby som mala v krku slivku. bola mi navrhnutá operácia postihnutého laloka aj napriek tomu, že mám hladinu hormónov v poriadku.Cytologia tiež v poriadku, akurát po punkcii sa cysta opäť naplnila. Podarilo sa niekomu vyliečiť alternatívnou cestou? A v prípade operácie je potrebné potom užívať umelé hormóny? Majú nejaké nežiadúce účinky tie lieky? ďakujem

parabola
28. apr 2015

@erikaa222 ahoj 🙂 Nemam s tym sice ziadnu skusenost, ale nikdy som nebola liecena na SZ a tiez mi fungovala na 1. Hladina hormonov bola v poriadku a nahodne mi zistili uzlik a po biobsii zistili, je bol zhubny. V tvojom pripade ti neviem poradit,ci absolvovat operaciu,ale ak ti bola navrhnuta, lekari museli mat na to svoj dovod. Moze sa neskorsie stat, ze sa cysta bude zvacsovst a bude ti tlacit na dychaciu trubicu. Hormony nemaju ziadne vedlajsie ucinky. Nemusis sa bat, ze by si po nich priberala. Ak by si priberala, problem musi byt niekde inde. Bude vsak zalezat, ci ti odoperuju iba cystu, v tom pripade by si nemusela uzivat hormony, ale tvoja stitna by to zvladla aj sama 😉
Prajem vela zdravia.

erikaa222
28. apr 2015

@parabola dakujem 🙂 myslim, ze v dnes sa to robi uz len tak, ze zoberu jeden alebo oba laloky podla potreby. Mne lekar povedal, ze sa to neda takto kuskovat ze by vybrali len cystu a teda by isla von cela lava cast. Tiez som nikdy nemala problem so stitkou ale asi na tu operaciu pojdem lebo nepoznam nikoho kto by si takyto problem vyliecil. Tiez som skusala nejaku alternativu ale nezabralo. Prajem aj ja tebe nech ti vsetko dobre dopadne a dakujem za info 😉

kaprik1
28. apr 2015

@parabola ahoj, od pondelka som doma. Rano nas pomerali, kto na kolko este ziari. Pani, co bola so mnou na izbe, mala 1,6. V izolacii doma jej povedali, ze aspon tyzden a potom sa moze prist dat premerat. Ja som mala 2,2. Povedali mi, ze min. 2 tyzdne a potom urcite premerat. Nesmiem ist skor k detom, ako ma premeraju a bude to ok. Teraz som u rodicov. Iba cez cestu od deti, ale nemozem ist k nim. Je to docela narocne... Citrony nam tam davali kazdy den od podania jodu, tiez aj 3 zuvacky denne. Oplati sa poctivo cmulat kysle, zuvat zuvacky a naozaj pit vela tekutin. Jeden pan co tam bol, asi moc tomu slineniu nedal, lebo mu docela dost opuchli slinne zlazy. Davaju potom na to octanovu mast, ta mu to pekne stiahla. A ked bol na merani, tak mu namerali este 11, co je oproti nam docela dost. Potom sme isli na gamagrafiu. To je ten scen. Mne zistili este 3 male loziska zbytkov šž. Takze este jedna davka cca koncom sept.zaciatkom okt. Ze oni zavolaju. Na doma uz sme dostali euthyrox 150. Ak ta este nieco naoadne, co chces vediet, kludne napis. OzJ a strava. Myslim, ze v sobotu sme uz dostali mliecnu. Doktor mi povedal, ze sa uz mozeme stravovat normalne, az kym mi nezavolaju. Potom opat bez hormonov a dieta.uz nech je koniec roka a mam to za sebou 😉

madafi
29. apr 2015

vyskúšajte očistu a tak operácia ak to nepomôže, ale doteraz pomohla očista mnohým
http://ituconsulting.blogspot.sk/2015/01/mozete...

parabola
29. apr 2015

@kaprik1 ahoj 🙂 juj, na jednej strane som rada, ze uz mozes byt doma a na druhej strane ma mrzi, ze este nemozes objat svoje deti. Ale aj ten cas pride a verim, ze to bude silne a laskyplne objatie.
Tak vravis cumlat, zuvat a zasa cumlat? 🙂 no jedine, co ma ozaj tesi, ze ma nebude nic boliet ako tomu bolo po operacii. Chcem sa este spytat, ked si tam prisla, ci budem mat cas po prijme si vybehnut do bufetu kupit balenie vod. Nechcem to tahat z domu a predpokladam, ze potom sa uz asi z oddelenia nedostanem. Ako si riesila pitie? Ja celkom dost vypijem za den aj bez toho, aby ma nutili. Tie 3-4 litre denne dam, ale tam by som musela mat pristavenu pod oknami cisternu, aby to slo. Pouzivali ste vodu z kohutika na izbe zrejme,vsak?
A s navstevou pana docenta Podobu to bolo ako? Ako casto budes, resp. budeme musiet chodit na kontroly?
Na aky cas ti predpisali lieky a ake davkovanie? Fyzicku aktivitu uz budeme moct vykonavat? Som totiz blazon do sportu a nakolko sa citim dobre, uz by som sa rada aj hybala. Prepac za kopu otazok, viem ze odpoved na niektore uz mozem dostat buduci utorok v Ustave, ale tak potesia od teba 😉
Prajem ti uspesnu rekonvelescenciu a nech ma vsetko v tvojom zivote len stastny koniec.

kaprik1
29. apr 2015

@parabola do bufetu by si mohla stihnut. Ked prides hore, tak si tam odlozis veci, daju ti tvoju zlozku a pojdes dolu na prijem. Vtedy by si mohla behnut do bufetu. Ja tiez vela pijem, pila som vodu z kohutika. Pani, co bola so mnou, mala so sebou tekutu kyselku, tu si tam davala. K Podobovi nas zaviedla sestricka. Pozrel si papiere, spravil sono, popisal a isla som naspat. Idem k nemu 10.7. To nas objednaju z oddelenia. Dalej si nas uz bude objednavat on. Euthyrox sme dostali vsetci 150, po jednom baleni. Jedna tbl rano. Budu nam volat kedy bude dalsi radiojod, dovtedy musime brat, potom vysadit. Si dobra, ze si ok. Ja som bola totalne ko. Bez energie... Tak prajem vela stastia. Vsetko nam rychlo utecie, a v Novom roku uz budeme vsetci fit 🙂

parabola
30. apr 2015

@kaprik1 Som optimista, dobre nam bude uz tento rok. Este nezacne poriadne ani zima a po druhej terapii budes v uplnom poriadku, ver mi. Prajem tebe a celej tvojej rodinke vsetko dobre a vela krasny, spolocnych chvil. Velmi pekne dakujem za tvoje pismenka 🙂

kaprik1
7. máj 2015

@parabola ahoj, no ako? Ak sa nemylim, tak dneska by mal byt ten den. Prajem ti, aby si to zvladla aspon tak ako ja, ak nie aj lepsie 😉 . Ked sa ti bude dat, tak daj vediet. Myslim na teba, a prajem nech vsetko dobre dopadne 🙂

parabola
7. máj 2015

@kaprik1 ahoj 🙂 tak uz sme dostali svoju davku jodu a teraz uz len cakat,co sa bude diat. Zatial ide vsetki v pohode, vsetko prebiehalo tak ako si pisala. Prijem, odbery, sono a dnes o 10:15 sme dostali tabletu. Zatial sa citim v pohode,ale ono to este len vsetko asi pride. Presne pred nasimi oknami robili robotnici na tej terase a prave nahadzovali nasu stenu, kde lezime. No rachot,buchot. Iba to jedno mi zatial troska prekaza, vrtanie do panelu je fakt hlucne. Tak som im dnes povedala,ze budeme dostavat radiojod a do minuty sa vytratili 😀 a uz je klud. Uvidim, ci budem pocitovat nejake zmeny. Ci uz bolesti zaludka,alebo stavy malatnosti. Zatial sa citim ako pred operaciou. V pohode 🙂

kaprik1
8. máj 2015

@parabola ahoj, hadam to bude stale tak super. Ja by som mala ist v pondelok na premeranie. Rada by som uz isla domov k detom. Uvidime... Drzim palce nech vam to tam rychlo uteka. A ozaj, na ktorej si izbe? Ja som bola na 416 🙂

parabola
8. máj 2015

@kaprik1 tak ti budem drzat palecky, aby vysledky z premerania boli co najlepsie 🙂 Ja lezim v izbe vedla, na 415. Je nas tu 12.Uz sa tesim domov. Zajtra by nam mali tiez dat hormony a snad uz sa bude telo pomaly adaptovat. Lezi tu vedla mna pani a vravela mi,aby som si ziadala o invalidny dochodok. Vraj s karcinom mame marok na ciastocny. Musim si to este pozistovat, ale ked cely zivot odvadzam statu, nech konecne aj on prispeje nieco mne. Pa

kaprik1
8. máj 2015

@parabola ja som to tiez tak pocula, ale na 2-3 roky cely, potom ciastocny. Len neviem ci mozeme on ziadat aj ked sme na pn. Hovorili mi, ze aj pocas pn, len som to nezistovala.

parabola
8. máj 2015

@kaprik1 pocas pn asi nie, ale spytam sa svojej dr. Ked tak ti potom mozem napisat. Ale pojdem k nej az ku koncu maja, kvoli mojmu ziareniu. Tak nech vsetko dobre dopadne v pondelok 😉

kaprik1
8. máj 2015

Oki, dohodnute. Dame si vediet co a ako. Tak drzim palce, aby si co najskor vyziarila. Este mi potom napis ake si mala hodnoty.

parabola
11. máj 2015

@kaprik1 ahojky 🙂 tak uz som aj ja doma a tiez s nie prijemnym vysledkom. Zistili mi este dve aktivne loziska a tiez ma caka este jeden radiojod. U mna to je o to horsie, ze v novembri odchadzam na 4 mesiace na sluzobku, tak zrejme dostanem jod uz koncom augusta. Po troch mesiacoch. Telo dostane riadne zabrat. O to horsie, ze som mala zle pecenove vysledky. Vraj mam velmi citlivu pecen 😕
euthyrox som dostala len 112 a na kontrolu idem 23.7. k doc.Podobovi. Este si ani nestihne moje telo zvyknut na hormony a uz ich budem musiet aj vysadit. Neviem ako potom budem fungovat, ked budem odtrepana na 4 mesiace vo FR, telo nezvyknute na hormony....ach jaj, zrovna ma chyta panika.
Este som zabudla, namerali mi 1,2 a ani ma nevolali na premeranie. Vobec neviem co mam spravit, ci mam podstupit ten druhy radiojod... este buduci tyzden budem volat s pani primarkou.

kaprik1
12. máj 2015

@parabola tak super, ze uz si doma. Mne namerali vcera este 0,8, ale to merali na krku. Nie ako ked sme odchadzali, meter od krku. Mne tam na gamagrafii nasli 3 loziska. Pecenove testy som mala aj ja na prd, aj nejaky onkomarker. Ale to sa hadam da vsetko dokopy. No drzim palce aby si sa rozhodla slravne. Ja by som to radsej postupila. Doc.Podoba ma ale na to iny nazor. Teda aspkn som z toho mala taky pocit.

parabola
13. máj 2015

@kaprik1 ahoj 🙂 aj to nieco pre teba znamena, ze ti namerali pri krku 0,8? Stale musis dodrziavat vzdialenost od ludi? Mna ani nevolali na premeranie, tak neviem ci sa tam mozem ist dat zmerat len tak, pre svoju informaciu.
Chcela by som sa s pani primarkou dohodnut, ci by ma vedeli objednat na druhy jod na konkretny termin 15.12. lebo v ten cas budem na SVK a izolaciu by som mala pocas vianocnych sviatkov. No uvidim, ale urcite by som mala lepsi pocit, keby som podstupila aj druhu terapiu a vedela by som, ze nemam ziadne aktivne loziska. Aj ti robili teraz nejake vysetrenia, ked si bola na premerani? Pocitujes nejake zmeny, ked si zacala brat euthyrox? Mne neskutocne zacali brniet druhy den lytka, ale neviem ci to nemohlo byt aj zmenou pocasia. Spustil sa dazd a bolest ustupila. Urcite sa deju v tele hormonalne zmeny, ale tak uvidim casom.Viem, ze Doc. Podoba nie je zrovna zastancom radiojodu, no uvidim ako bude prebiehat moja prva kontrola v juni.

kaprik1
13. máj 2015

@parabola Keď som bola na premeraní, iba ma premerali a išla som domov. Povedali mi, že sa mám prísť dať premerať kvôli deťom. Môžeš sa tam kľudne ísť dať premerať. Povedal mi doktor, hociktorý deň, od 7:00 - 14:00. To že som mala ešte 0,8 znamená to, že ešte to mám v tých zvyškoch, ľudí už neožiarim, iba nemôžem spať s našou malou (má 4 roky) a nemôžem ju pestovať. Pre ostatných je to vraj už bezpečné. Ale to už je nič. No a po tom euthyroxe mne neni moc dobre. Začal sa mi zvyšovať tlak.Tá dávka 150 je dosť. Oni to dávajú preto, aby tie zvyšky, ktoré máme, nerástli. Tak uvidíme ako bude ďalej. Mne sa zdá, že prvý týždeň po nasadení bolo relatívne ok, ale tiež mi začali brnieť, ale ruky.

parabola
13. máj 2015

@kaprik1 tak asi tam nabehnem buduci tyzden aj ja a aj by som sa pokusila dohodnut s pani primarkou na tom druhom jode a ci by mi vedeli "zarezervovat" termin toho 15.12.
Mne dali eurhyrox len 112 a to nie som ziadny drobcek, ale ani zasa nejaka silna. Ja sa zasa tesim tomu, ze sa tlak troska zdvihol, lebo tie stavy v hypo boli katastrofalne. Mala som tlak 75/55.
Dakujem za info 🙂

kaprik1
28. máj 2015

@parabola ahoj, ako sa mas? Ako si nabehla na hormony. Ja nic moc. Tlak vysoky. Zajtra idem na odbery krvi k svojej doktorke. Napisali mi, ze mam ist o 6 tyzdnov na ne, pretoze som ich nemala nic moc.

parabola
29. máj 2015

@kaprik1 ahoj 🙂 Nechcem to nijako zakriknut,ale mam sa celkom dobre. Iba co ma teraz asi 3x za 4 dni troska pichlo u srdiecka. Ja idem dnes k svojej lekarke na kontrolu, resp. idem sa dat vypisat do prace. Tiez mam v prepustacej sprave uvedene,ze po 6tyzdnoch mi maju urobit lipidove testy.Mala som vysoku cholesterol,no vsetko sposobene tym,ze sme nemali hormony.
Ako sa citis pri vysokom tlaku? Nikdy som ho nemala,tak netusim.Pytam sa preto, ze ci to pobolievanie u srdca tiez nemoze sposobit vyssi krvny tlak. Dam sa aj ja dnes premerat. Chcem sa ta este spytat, ked pojdeme na kontrolu do BA k Doc.mame si zobrat svoju zlozku z kartoteky? Vies, tam pri ambulancii,kde sme isli k dr. Kralikovi.A na lacno netreba,vsak? Ja mam zasa taky problem,ze mi vobec nechuti do obeda jest a prve jedlo mam az okolo 12h.Neviem,ci to nemoze nejako vadit,ked uz mam tie umele hormony. Musim si to nastudovat na nete.

kaprik1
2. jún 2015

@parabola ahoj, ci si mame ist pre zlozku do kartoteky sa spytam tuto jednej pani, potom napisem. Tlak uz mam nastastie lepsi. Odbery uz mi robili, cholesterol mam uz ok, ale chyba mi zelezo a vapnik. Doteraz som to mala ok. S jedlom u mna je to celkom ok, len mi byva docela zle od zaludka. By som povedala, ze az tak na zvracanie.

parabola
11. jún 2015

@kaprik1 ahoj 🙂 No ako sa citis? Ja celkom fajn,az na to,ze pomalicky priberam. Aj ked jem zdravo,4x do tyzdna cvicim,aj tak ide vaha hore. Zrejme mam malo hormonov. Aj sa vecer citim unavena. No uvidim,co povefia prve vysledky v Ba. Kedy ides na prvu kontrolu?

silviavladik
24. jún 2015

Dobry den, idem sa podelit s Vami aj ja o zaciatok svojho zivotneho pribehu. Precitala som si Vase prispevky... V januari tohto roku som si nahmatala hrcku v pravej casti krku,ziadne bolesti,pri suchsom jedle prehltanie.Rozhodla som si najst cislo do Lubochne na endokrinologiu.Objednali ma na maj do vtedy sa hrcka viditelne zvacsila nepomohlo ani kloktanie lastovicnika ani potieranie roznymi tinkturami... Po absolvovani celkoveho vysetrenia v Lubochni mi doktorka odporucila operaciu praveho laloka nakolko som s operaciou suhlasila nerobila mi odber -vzorku pre vysetrenie (nebudem Vam zbytocne ublizovat ked Vas otvoria ....). Operaciu som absolvovala v Ruzomberku kde ma operovala primarka,z hodinovej operacie bola 4 hodinova pocas ktorej mi odstranili celu sz nakolko pri rychlej histologii zistili papilarny karcinom rakovinu stitnej zlazy.Po styroch dnoch som isla domov vapnik ok ranu mam dost velku robili len vnutorne stehy momentalne cela v chraste :( V piatok sa hlasim v Lubochni u endokrinologicky kde maju zaslat celkove vysledky histologie. Momentalne beriem len max kalz som 2t.po operacii, prevazne som unavena, ale su aj svetle chvilky 🙂 S manzelom cakame ako dopadnem v piatok.... Dakujem ak sa tiez podelite o skusenosti,vsetkym prajem pozitivne myslenie a vela sily