Aké následky bude mať vyoperovanie štítnej žľazy?

mimka54
25. aug 2009

Ahojte, mam znizenu funkciu SZ a uzliky na nej, moja lekarka hovori ze ju treba vyoperovat. Ale neviem si predstavit ake dosledky to moze mat. Preto sa obraciam sem, ci sa tu nenajdu podobne "pripady" 🙂 Dakujeeeeem

rock7
8. dec 2015

Moc ďakujem za podporu.

jeannna
8. dec 2015

@rock7 Ja som presne tvoj pripad, funkciu SZ mam v poriadku a uzliky tam uz mam cca 15 rokov, posledne roky sa mi prestali zvacsovat, tak si to nechavam len sledovat. To mi poradila sestricka mojho endokrinologa, ktora svojho casu u neho pracovala, tento zakrok podstupila a potom toho lutovala, ze si to mohla nechat len sledovat. Tazko povedat, niekto tam ma uzliky dlho a nic sa nedeje a u niekoho to ma rychly spad. Ja mam teraz kontrolu po dvoch rokoch, tak som zvedava.

rock7
8. dec 2015

Poznám prípady že im uzlíky začali rapídne rásť, podstúpili operáciu a napriek tomu že rýchlo rásli tam nebola žiadna rakovina. Ja by som už inak konala keby sa to dalo vrátiť späť no čo už. Len už aby ten opuch zmizol.

jeannna
9. dec 2015

@rock7 co mam vo svojom okoli odsledovane, tak vacsie problemy po operacii mali ludia, ktorych SZ bola funkcna a nebrali ziadne lieky, len tam mali uzliky, ako u ludi, ktori mali poruchu SZ a lieky brali uz pred operaciou.

A tebe prajem co najrychlejsie zotavenie sa, neboj, nejak sa to dostane do normalu, ked sa tvoj organizmus nastavi na tieto lieky.

rock7
3. jan 2016

Ahojte ja som z toho opuchu už zúfalá, v utorok bude 6 týždńov a ja ten opuch mám stále. Mám to nad celým rezom taký valček. Nevie mi niekto poradiť čo s tým?

silviavladik
3. jan 2016

@rock7 pani kt.so mnou lezala na izbe mala opuch,mala tam hnis zle sa jej hojila rana tak jej to liecili takymi pasikmi a trosku aj cistili bola v nemocnici nie tyzden zial styri ale potom ok...ak si doma urcite chod k lekarovi

asprovalta
4. jan 2016

Dievčatá,to nie je opuch,ale krvná zrazenina po operácii
ktorú musite rozmasýrovávať 3xza deň obyčajnou niveou krúživými pohybmi cez,okolo rany!! mala som to isté,teraz sa to nedá porovnať!! Lubica :

rock7
4. jan 2016

@asprovalta Ahoj chcela by som sa spýtať, po akej dobe si si ten opuch masírovala. Zajtra bude šesť týždnov od operácia. Sem tam ma tá rana zabolí a ked prehltam tak ma to ešte ťahá. Budem vďačná za každú radu. Ty si ten opuch dokedy mala po operácii?

asprovalta
5. jan 2016

@rock7 Ako náhle Ta prepustia z nemocnice.každý deň 3x za deň krúživými pohybmi akolo aj cez ranu masýrovť!!!! Určite Ti ťahá ak pokožka,musiš ju uvolniť!!! masýruj a uvidiš ten éfekt!!! ahoj L

jana86
7. jan 2016

ahojte baby, mam znizenu cinnost st.zlazy, briem euthyrox 50. na pravej strane mam uzol 10x12mm, ktory sa zvacsuje..dat ho von ci nie? snazime sa aj o babo a moja dr. mi povedala, ze by bolo dobre ho dat von este pred otehotnenim..co by ste robili? mam sa rozhodnut sama....dakujeem

rock7
7. jan 2016

@jana86 Ahoj je to na Tebe ako sa rozhodneš. Moja dcéra má taktiež uzlíky na ŚZ v žiadnom prípade by nešla na operáciu a má už krásnych dvoch synčekov. Ja som po operácia 6 týždňov tiež som mala uzlíky ale keby som sa mala ešte raz rozhodnúť tak by som nešla v žiadnom prípade. Lekári hned posielajú na operáciu. Uzlíky určite nevplývajú na otehotnenie.

adriazab
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rock7
8. jan 2016

Presne tak do konca života chemický hormon, preto si rozmyslite či na operáciu alebo nie.

jana86
8. jan 2016

@rock7
@adriazab
@rock7 ja uz neviem co ma robit..co ak by som otehotnela a ten uzol by sa zvacsoval? keby som vedela, ze je to len taky nejaky ´neskodny", ale co ak to bude njaky nador alebo co? este som rozmyslala ci neist na vysetrenie do Lubochne..ze co by mi tam povedali...

rock7
8. jan 2016

Mne sa to začalo tak, že som mala uzlík do jedneho cm dlhšiu dobu. Pri kontrole mi lekárka povedala že sa mi zvačšil o dva mm tak mi odporučila biopsiu ale ja som biopsiu odmietla tak som sa objednala do Lubochne to bolo v januári 2014 nech sa oni vyjadria či treba alebo nie tam mi povedala lekárka že vôbec netreba ísť na biopsiu len to treba sledovať. Pri ďalšej kontrole sa mi uzlík zväčšil na 1,9 mm to som sa troška vyplašila tak som radšej šla na biopsiu ale predtým som si zavolala do Lubochne či by som mohla prísť na kontrolu ale lekárka mi povedala že mám ísť svojej spádovej lekárke. Ćiže som absolvovala biopsia vo februári 2015 nebolo tam nič rakovinové ale lerárka do správy napísala, že by bolo dobré ísť na operáciu pretože ona neviem akým smerom sa to bude do budúcnosti uberať. Čiže z toho vyplýva, že tam nič zlé nebolo ale napriek tomu ťa tlačili na operáciu , akože pre istotu. Dlho som sa rozhodovala či mám ísť a rozhodla som sa aj tak zle. Operovali ma 24. okt. v Ružomberku. Čo sa týka nemocnice môžem povedať že je na úrovni po všetkých stránkach. Po operácii som sa cítila super, hlas ok ale celý čas ako som bola v nemocnici som si ranu nevidela. Na piaty den ma prepustili domov. Doma som si konečne dala dolu obvaz a som bola zhrozená, nad ranou som mala opuch ktorý mám dodnes. Neviem či som ho mala aj v nemocnici, bola chyba že som si ranu nepozrela. Ale lekár ked mi vyberal stehy tak nič nehovoril. Buď je to normálne, alebo som ten opuch nemala. Som z toho dosť nervozna. Hlas síce mám, aj hlasivky pri kontrole boli v poriadku, ale ja ten hlas cítim taký slabý. Veľmi rada som spievala a teraz to nie je ono. V okolí čo mám známych tak každí druhí má uzlíky a veľa z nich odmieta operáciu. Aj moje dve dcéry aj zať majú uzlíky a na operáciu nejdú. Takže si to dobre rozmysli. Tú Lubochnu by som Ti odporúčala. Držím palce ozvi sa ako si sa rozhodla.

jana86
8. jan 2016

@rock7 dakujem za odpoved 🙂 no ja na biopsiu nechcem ist , sa toho bojim 😒 no zvazujem tu lubochnu, nevies aka cakacia doba je kym ma objednaju na vysetrenie? nemas nahodou cislo kam sa treba objednat?

rock7
8. jan 2016

Biopsii sa vôbec nemusíš báť to nič nie je. T.č. do endokrinologického ústavu Lubochna je 0444306111 je to spojovatelka. Ak sa dobre pamätám tak asi mesiac som čakala. Neviem odkiaľ si, pretože tam treba prísť na lačno a na pol siedmu. My sme spali na hoteli, aby sme nemuseli skoro ráno cestovať. Ja som od Nových Zámkov.Budeš si musieť vypýtať od obvodnej lekárky komplet zdravotnú kartu. Ráno ti zoberú krv. Pridelia Ťa k niektorému z lekárov a budeš asi dve hodky čakať na výsledky a potom ťa pošlú na sono. Trvá to tak doobeda.

jankalis
9. jan 2016

chcem pridať aj moju skúsenosť,viem že každý prípad je iný a špecifický a nechcem ani nikoho strašiť,ale keď tu vidím také reakcie že nejdem na operáciu a podobne....ja som nikdy nemala žiadne problémy so štítnou žlazou,avšak od asi 23 rokov stále zapálené akné na lícach....všetko sa udialo takou náhodou,že nik tomu neverí,toľko spleti náhod sa muselo udiať,že vždy ked si na to spomeniem mi behá mráz po chrbte......moj otec mal stretávku so školy po 50 rokoch,a má spolužiaka lekára v Ružomberku,ktorého poprosil medzi rečou či by mi tam nevybavil nejakého kožného,že mám 27 a stále horšie akne.Co som necakala. kamarat sa za par dni ozval a asi v máji som sla na kozne,kde mi lekar hned doporucil vysetrenie v Lubochni,ze pricinou akne moze byt zla hladina zenskych hormonov,alebo zvysena hladina testosteronu a podobne...objednali ma do Lubochne na koniec septembra,vtedy som mala akne lepsie,tak som este tak uvazovala ci ist ci nie.Nakoniec som sla.Lekarka bola velmi mila,vsetky krvne vysledky boli v norme,od hladiny hormonov stitnej zlazy,ako aj pohlavnych hormonov,avsak urobila mi aj sono,kde cuduj sa svete boli v pravom laloku stitne zlazy nepekne uzly,pricom funkcia bola uplne v poriadku.Vysvetlila mi ze mozme urobit aj biopsiu,avsak ked sa ihlou pichne do toho uzlika,ta rakovinova bunka moze byt o 2 mm vedla,a nalez vyjde aj tak negativny.Takze 23.9 prvykrat objavene uzliky,a 13.10 uz operacia s takym vysledkom ze mi nevzali len pravy lalok,ale celu stitnu zlazu, pretoze histologia ukazala ze ide u zhubny karcinom...takze to moje akne ma v podstate zachranilo,uplnou nahodou sa na to prislo.Preto vsetkym ktori sa obavaju operacie,radsej to nezanedbajte,ta jedna tabletka rano naozaj nie je nic....

rock7
9. jan 2016

Musím reagovať na tento príspevok, nie je to pravidlo, že keď má niekto uzlíky že musia byť všetky zhubné. Treba chodiť na kontrolu a hlavne pri akomkoľvek podozerní ísť viacerým endorinologom či majú rovnaký názor a až potom na operáciu. Pretože ja som na tom horšie ako pred operáciou cítila som sa skvele a teraz mám problémy s hlasom nad ranou stále opuch ako keby som tam mala valček a pri prehltaní ma to ťahá a to nehovorím, že do konca života brať chémiu.

jankalis
9. jan 2016

@rock7 myslim ze presne to ze to nie je pravidlo som napisala v uvode 🙂 ze kazdy pripad je iny a specificky a ze nechcem nikoho strasit,ale taktiez ze to netreba podcenit,nic viac...kazdy nech robi podla svojho uvazenia,chcela som len napisat svoju skusenost

rock7
9. jan 2016

Súhlasím, musí sa každí rozhodnúť či ísť na operáciu alebo nie.

jeaninka77
9. jan 2016

Ahoj, mne vyoperovali stitnu zlazu pred 10 rokmi..bala som sa ale fungujem v pohode , kazdy den rano si dam tabletku euthyrox a inak to nijako nepocitujem ,raz za pol roka mi endokrinologicka skontroluje hladinu hormonov a bud znizi alebo zvysi davku ale ak ma clovek rovnaku hmotnost tak staci stale rovnaka...donosila som dve deticky ....nema to nijake negativa na tehu ...tak sa nemusis bat ...ak ti tvoja stitna zlaza skodi ...a lekar odporuca operaciu ...tak nemas co rozmyslat ...zijem normalne bez nej ..akurat rano zapitjednu tabletku...drzim ti palce ..

bocmanka
2. feb 2016

funguje este tato tema?
kto je tu teda po operacii stitnej zlazy? mne odporucaju ružomberok

narcis2204
8. feb 2016
rock7
10. feb 2016

@bocmanka Ahoj ja som bola v novembri operovaná v Ružomberku čo sa týka úrovni nemocnice tak vrele odporúčam, lekári , sestričky, sanitári, strava izba s telkou a s WC na každej izbe. Najlepšia nemocnica na Slovensku. Bola som veľmi spokojná, a čo sa týka operácie, ak by som sa mala ešte raz rozhodnúť tak by som do toho už nešla. Ja som mala uzlík biopsia mi ukázala že to nie je zhubné a napriek tomu mala lekárka hnala na operáciu že pre istotu. Nie je nad prirodzený hormon ŠZ. Teraz beriem tbl. a je to celé na figu. Necítim sa absolútne dobre. Hlasivky mám po kontrole na krčnom v poriadku a napriek tomu neviem vôbec spievať.

ericka2503
10. feb 2016

@rock7 Ahoj,prezivam to iste,co ty.Otrasne hluzy pod aj nad jazvou.Ked nenatieram,dokáže mi krk a okolie jazvy totálne stuhnut,aj pobolieva.Hlas mi tiež hapruje,vyššie tony 😊 katastrofa a intonacia ani nehovorim,hlava vie,ako to ma znieť a hlasivky si uletia kam chcú 😊.

rock7
10. feb 2016

Kedy si bola operovaná a kde. Milovala som spievať a teraz som z toho veľmi smutná že to takto dopadlo.

@ericka2503

ericka2503
10. feb 2016

@rock7 V Rk ako aj ty,27.1..Ale citam tu,že nepredklanat sa,nič tazke nezdvihat...To sa ťažko da realizovat 😊.

rock7
10. feb 2016

Určite ťažké nedvíhaj ani žiadne prudké pohyby ale dá sa pritom všetko možné robiť. Netreba s tým šetrením nejako preháňať. To už každí vie čo je pre neho dobré. Kto Ťa operoval? Mňa doktor Dufek.

ericka2503
11. feb 2016

@rock7 Netusim, kto ma operoval,bol to dr z orl,meno je možno v l.sprave.