Aké následky bude mať vyoperovanie štítnej žľazy?

mimka54
25. aug 2009

Ahojte, mam znizenu funkciu SZ a uzliky na nej, moja lekarka hovori ze ju treba vyoperovat. Ale neviem si predstavit ake dosledky to moze mat. Preto sa obraciam sem, ci sa tu nenajdu podobne "pripady" 🙂 Dakujeeeeem

elastic
9. jún 2021

@hamca neboj zvládneš 😊 ja som teraz po jóde. V nemocnici som bola 5 dní a keď som odchádzala z jodu tak som mala minimum čiže mi stačí 10 dní mimo detí a už sa mi to za chvíľku minie 😊😊

marta_sykorova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mary65
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stefanw124
19. jan 2022

Ahojte aj ja mán skoro vypnutú štítnu no dali mi tyrozol opetovne no po 14 dňoch znova taká reakcia opúchanie hlúzy a zimnica po podani omaridu sa to zlepší je možné že mám alergiu na tento liek ?

francis25
16. jún 2022

Mali ste niekto folikularny karcinóm? Koľkokrát ste potom boli na radiojóde? Operovali ma na začiatku mája a momentálne čakám na výsledky z Martina.

stefanw124
15. okt 2022

Ružomberok je super ja som po operácii 2 deň doma odporúčam a žiadné strachy je to 4 dni kôli vápniku

stefanw124
19. okt 2022

@stefanw124 to som mal i ja ale už je von zatiaľ spokojnosť z mojej strany

mary65
20. okt 2022

@francis25 bola som v Martine raz na radiojode...dali mi nejaký silnejší...bolo mi trošku zle...ale nebolo to nič hrozné...uzliny som mala čisté...ak bude ste niečo chceli vedieť...napíšte mi

kati71
18. nov 2022

@parabola
@matacha ahojte ja som tiez po operacii aj po druhej davke radiojom chcela by som sa vas spytat na invalidny dochodok som rok po prvej operacii momentalne po druhej davky ale neviem ci sa moze pravovat aj ked mi priznaju plny dochodok(informovala som sa ze ano len ci sa da pracovat?)ak by ste niektora vedela mi napisat budem rada dakujem prajem vam vela zdravia🤗

kati71
18. nov 2022

@mary65
@mary65 ahoj ja som po druhej davke v martine ale ja mam papikarny karcinom tak neviem ako to bude u teba?da sa vsetko zniest nie je to nic hrozne sestricky super napomocne len budes unavena aspon ja som dost po druhej davke ma odpalilo🙈 ale davam sa do kopy hlavne zdravo sa stravuj prajem vela zdravia😊

matacha
18. nov 2022

@kati71 ahoj. Áno môžeš úplne pracovať. Utekaj si ho vybaviť máš na neho plny nárok. Popri môžeš v pohode pracovať. Plus výbav si aj ZŤP kartičku na úrade prace. Tam máš potom menšie odvody do zdravotky a iné výhody

kati71
18. nov 2022

@matacha ozaj?super pojdem za mojou obvodnou ta povedala ze mi pomoze vybavit vsetko co potrebujem si poklad dakujem krasne za ochotu🤗😊

kati71
18. nov 2022

@kati71 len neviem co mozem a co nemozem po druhej davke?spytovala som sa na masaze lymfodrenaz a tak ze to vobec este rok nie!jedlo si si upravovala nejako ?lebo moja vaha strasne kolise aj pred ale este aj teraz len nemam silu ako by som este chcela😞 ale dr vravela ze vsetko ma svoj cas tak musim byt trpezliva asi🤣

matacha
18. nov 2022

@kati71 masáže vynechaj chvíľu a po roku môžeš všetko. Ja už bežne chodím na masáže a nijako sa neobmedzujem. Športujem a váhu mám už 15 rokov rovnaku

kati71
24. nov 2022

@matacha aha tak super len ja musim vsetko hladat lebo mam len informacie,ktore si vyhladam sama tak to je dost na nervy 🙈ale dakujem za rady si mila 😊drzkaj sa😉

matacha
24. nov 2022

@kati71 áno to všetci, aj ja som musela. Nikto mi nič nepovedal. Kľudne sa pýtaj čo potrebuješ. Ja som už 10 rokov po radiojodoch aj operácii 😃

mary65
24. nov 2022

@kati71 ahoj...tak to neviem...ja som bola doma pár mesiacov a išla som do roboty...a potom som mesiac nato otehotnela ☺️...takže invalidný som si nevybavovala...ja som mala občas taký slabosť,že som vyšla na dvor a nemohla som sa vrátiť späť...zrazu som nemala silu...poškodili mi hlasivky a odpadávala som...ale po pol roku som ani nevedela ,že som bola na a nejakej operácii...občas byvam viac unavená...ale cítim sa dobre...a žienky aj vám ten radiojod tak zničil zuby...?

mary65
24. nov 2022

@kati71 aj ja som mala papilarny...všetci mi chodili ku posteli hovoriť...aké mám šťastie,že to je najlepší druh rakoviny...a ja som revala ako tur...keď 33 ročnej babe s malým dieťaťom niekto rozpráva ,že má celkom dobrú rakovinu som nechápala

kati71
26. nov 2022

@matacha dakujeeem si zlata😘

kati71
26. nov 2022

@mary65 hmm ja som po len teraz po druhej davke badam ze mam slabsie zuby a skor sa kazia tak to asi bude tym aj u mna🙈

kati71
26. nov 2022

@mary65 to nemyslis vazne😡 to nikto nevie len kto to preziva podla mna aj ja som presla aj prechadzam ze mi nic nie je ved nic na mne nevidno a niektori si myslia ze to je prechadzka ruzovou zahradou 🙈🙈🙈 ale pomLy sa to zlepsuje len treba cas na vsetko🙏🙏🙏

kati71
28. nov 2022

@matacha mozem este jednu otazku?gelove nechty sa mozu dat po radiojode?len aby som nieco nedokazila?dik😊

matacha
28. nov 2022

@kati71 áno 😃

kati71
28. nov 2022

@matacha dakujeeem😊

katy31
1. dec 2022

@mary65 to isté povedali mne.... to sa snažili Ťa len uspokojiť, aby si sa nebála...

stanulinka1979
30. apr 2023

@vamaja dobrý deň,čitala som váš príspevok, viem, že to bolo už dávno. Som po operácii š.ž. kvôli uzlom, šla celá von. Nechcú ma pustiť domov, mám nízku hladinu vápnika aj trpnutie nôh a rúk, podávajú mi ho do žily. Denne pijem 6x šumivý calcium alebo beriem tablety, no nejak to nezaberá....vám sa to upravilo?

kati71
30. apr 2023

@stanulinka1979 ja som mala 2 dni nizky ale potom sa napravilo uvidite pomaly aj vam bude lepsie nie sme rovnaky prajem skore uzdravenie 🤗😊skuste tu citat viac prispevkov kto by mal podobne ako vy urcite vam pomozu ked by niekto mal ako vy🤗 vsetko zdravie sveta vam prajem a urcite bude lepsie 😊😘

stanulinka1979
30. apr 2023

@kati71 ďakujem pekne, dúfam, že sa to umúdri.😉

stanulinka1979
30. apr 2023

@chjulia viem, že je to už dávno ale hladinu vápnika ste mali hneď v poriadku? Ja som po vybratí celej kvôli uzlom a stále sa mi nezvýšil vápnik ako by mal, mám aj brnenie v prstoch a nohách, dostávam 2.deň calcium do žily. Ostatné ženy už šli domov včera. Šumivý kalcium mi nejak nezaberá....

vamaja
30. apr 2023

@stanulinka1979 Ahoj. Tiež som mala tieto problémy. Lekár mu dal nakoniec euthyrox 50. A až to mi pomohlo. Euthyrox síce predpisujú až po 10 dňoch keď sú výsledky z histologie.