Aké následky bude mať vyoperovanie štítnej žľazy?

mimka54
25. aug 2009

Ahojte, mam znizenu funkciu SZ a uzliky na nej, moja lekarka hovori ze ju treba vyoperovat. Ale neviem si predstavit ake dosledky to moze mat. Preto sa obraciam sem, ci sa tu nenajdu podobne "pripady" 🙂 Dakujeeeeem

digehe
30. jan 2014

@kiya ☹ len vieš, hormonom neporučíííííš, ja sa chcem práve na to spýtať na tej kontrole, čo som tak sliedila po nete, môže to byť aj tým, že som neni dobre nastavená na lieky, ktoré uživam, už musim vydržať do štvrtka,, ☹

lowinqa
30. jan 2014

@kiya, ja už mam po operácii, a oddychujem doma, vcelku sa cítím a čakam kedy možem nabehnuť a začať zhadzovať kilá, kedže teraz mam odporučané oddychovať a nenamáhať sa, neviem sa dočkať . priberania sa bojím strašne kedže už pred operáciou kym som mala štítnu som dosť pribrala, teraz chcem isť s váhou dole. 😝

kiya
30. jan 2014

@digehe to uz vydrzis.. mne hovorila, ze pri mojej diagnoze posobi euthyrox skor opacne, teda by som nemala vobec priberat.. ale napriek upravenej strave a cviceniu ide vaha dole po gramoch a nie po kilach :( a ked nahodou budu operovat, nebudem moct zrejme vobec cvicit :(

@lowinqa sak ta vaha... :( to je strasiak pre nas zeny... ked som dnes cvicila, v duchu som vylucovala vsetky cviky na ktore asi budem musiet zabudnut :(

lowinqa
31. jan 2014

@kiya po operácii zabudni na všetky cviky radšej, je to neprijemné ale treba sa šetriť , lebo z toho možu byť problémy, a o to ja nestojím, ja sa snažím aspon si udržovať váhu správnym stravovaním, a pozorovaním. zatial sa to dá kedže po operácii nemám takú chuť do jedla. 🙂

kiya
31. jan 2014

@lowinqa tusila som to, ze ziadne mi nedovolia.. ja sice nevyzeram, ze dokazem cvicit, fakt som "pri sebe" a konecne ked s tym zacnem nieco robit, tak toto :( ale mozno to po rekonvalescenii pojde lepsie dole..

lowinqa
31. jan 2014

@kiya tomu verím aj ja a hlavne tomu, že už nebudem taka lenivá, lebo mne sa fakt nič nechcelo, ani som nevládala, dúfam, že naberiem silu. 😅

kiya
31. jan 2014

@lowinqa ja som mala sice funciu normalnu, ale si myslim, ze nieco to na svedomi ma.. potom uvidim, ze co 🙂 lebo tiez sa citm vseliako..

lubkanar1985
12. feb 2014

@kiya operovali ma v ružomberku. Dakujem za podporu.

chjulia
19. feb 2014

ahojte žienky, je tu niekto, komu operovali štítnu žľazu kvôli uzlu na nej? Ja mám hormóny OK, zdravotne sa tiež cítim dobre (okrem búšenia srdca) ale mám uzol 10 x 12 mm a môj lekár trvá na chirurgickom zákroku. Ja sa tej operácie príšerne bojím a zdá sa mi, že možno ešte nie je potrebná 😒 , že ten uzol nie je taký veľký - snáď. Ako ste to mali vy - myslím veľkosť toho uzla? Vopred ďakujem za odpovede 😉 .

chjulia
24. feb 2014

Ahojte, boli ste niektorá na operácii v Banskej Bystrici? Som objednaná o mesiac a chcela by som vedieť ako to tam chodí. Ďakujem.

sunflower201280
1. mar 2014

@chjulia ja mám rovnaký problém. Všetko mám v poriadku, len po pôrodd sa mi na pravej strane vytvorila hrčka. Mala by som ísť na operáciu. Operácie sa tiež bojím . Dr. mi povedal, že to je 3 dňová záležitosť a ja tu čítam, že boli baby 10 dní cca v nemocnici...... . A čo potom? Prečo toľko doma? A mohli hneď jesť a hovoriť? Či nejaká dieta? Dosť sa z toho stresujem. 😒

dorothy77
1. mar 2014

@chjulia v BB som bola aj ja, je tam super personál a špičkoví chirurgovia, netreba sa ničoho báť

chjulia
2. mar 2014

@dorothy77 ahoj, prosím ťa a ako dlho si bola v nemocnici po operácií? A čo oddelenie, bola si na obyčajnej izbe? Treba si zobrať niečo špeciálne - myslím čo sa po operácií hodí a nenapadlo by ma to. Bojím sa aby som nebola dlho, manžel bude sám s deťmi, tak neviem ako to zvládnu a keďže je to ďaleko od domova, tak za mnou ani neprídu, tak musím zobrať veci tak aby mi nič nechýbalo.

dorothy77
2. mar 2014

@chjulia tuším 3 alebo 4 dni. Bola som na obyčajnej izbe, sú tam také malé televízory v každej, ale zober si niečo na čítanie a na počúvanie, ja som nebrala notebook lebo som sa bála aby mi ho niekto neukradol, mala som len mp3 prehrávač. Inak nepotrebuješ nič, prejde ti to ako voda... 🙂 Ktorý lekár ťa bude operovať?

chjulia
3. mar 2014

@dorothy77 Ahoj, ďakujem za odpoveď, lekára neviem, ani ma nenapadlo sa opýtať, keď som sa objednávala. Na čítanie určite zoberiem, už sa aj teším, že konečne budem mať čas aj niečo prečítať, bežne vôbec nestíham. To si ma potešila, že si bola tak krátko, dúfam že bude všetko OK a tiež ma pustia skoro. Idem 31. 3., ale už budem rada keď to bude za mnou, lebo začínam cítiť hrču v krku, asi mi zasa ten uzol podrástol. 😒

chjulia
3. mar 2014

@dorothy77 ešte som sa chcela opýtať, či si mohla hneď normálne fungovať po operácií, myslím keď si prišla domov, či zvládnem deti a domácnosť.

chjulia
3. mar 2014

@sunflower201280 ahoj, asi záleží kde operujú a ako sa zotavuješ po operácií, v BB to robia laparoskopicky, tak že je hospitalizácia kratšia

dorothy77
3. mar 2014

@chjulia určite to bude ok, je to laparoskopická operácia, preto to zotavenie trvá tak krátko. Fungovala som hneď, v robote brali na mňa ohľad, ale v podstate ani nemuseli. Hormóny ti potom nastavia po nejakom čase od operácie, pôjdeš na kontrolu, to ti všetko povedia... Hrču môžeš cítiť aj z toho stresu, ja ju cítim doteraz niekedy pri stresových situáciách, hoci tam štítna žľaza nie je... Držím palce! 🙂 potom napíš ako to tam prebiehalo 🙂 🙂 🙂

chjulia
3. mar 2014

@dorothy77 ďakujem 🙂

sunflower201280
3. mar 2014

@chjulia drž sa a daj vedieť ako sa máš, keď budeš mať potom. Mňa čaká TT alebo BA. Tiež mám dietky a malá má len rok a kojím ju, tak neviem..... .

chjulia
3. mar 2014

@sunflower201280 môj mladší má tiež len rok a odstavujem ho, na operáciu ma lekár posiela už rok a práve kvôli kojeniu som odmietala, no keďže mi uzol stále rastie, tak som sa rozhodla že pôjdem, nech to mám za sebou.... a posledné dva týždne som začala cítiť hrču v krku, čo som doteraz vôbec nemala a mám tento nález už 17 rokov 😒

sunflower201280
4. mar 2014

@chjulia tak sme na tom rovnako aj s detiatkom, aj s hrčkou. Mne to tiež rok odkladá, tak som zvedavá, čo povie teraz na kontrole.

bayreuth
20. mar 2014

Ahojte,
som pred operáciou ŠŽ. Strašne sa bojím. Chcem sa spýtať na všetky podrobnosti. Môže ma niekto podporiť.???

chjulia
21. mar 2014

@bayreuth Ahoj a kde ťa budú operovať? Ja idem do BB, mala som termín 31.3. ale presunuli mi ho až na máj, už som telefonovala aj s lekárom, čo ma bude operovať, v telefóne veľmi milý človek vyzeral 🙂, hovoril, že pokiaľ mám operáciu v pondelok, tak v stredu al. štvrtok ma prepustia, tak nie je dlhá ani hospitalizácia. No a sestrička mi hovorila, že netreba nič ťažké potom dvíhať a dávať pozor na prechladnutie. Sama som zvedavá ako dopadnem.

bayreuth
21. mar 2014

Diky ze sí sa ozvala. Mna budu operovat v BA na Haydukovej zaciatkom aprila.

chjulia
21. mar 2014

@bayreuth Tak budem držať palce, nech ti to dobre dopadne. V BB to robia laparoskopicky, tak že je to rýchlejšie zhojené, tak dúfam, že aj tak bude. 🙂

bayreuth
21. mar 2014

Dakujem aj ja tebe. Dam vediet ako som dopadla. Mna budu operovat tradicne. Drž sa.

lowinqa
26. mar 2014

Zdravím, ja som po operácii už druhý mesiac...a cítim sa super, občas ma jazvička pobolieva ale to bude asi tým že sa občas namáham,. a bola som operovaná v RK ak budete mať nejaké otázky ohľadom operácie ozvite sa rada poskytnem info ;)

pata22
31. mar 2014

Ahojte ja mam operaciu pred sebou 22.4 v humennom u doktora Kavecanskeho chcem sa spitat ci ma niejaka z vas skusenosti z ORL humenne a ci nahodou nejde niejaka zena tiez na operaciu 22.4DAKUJEM

pata22
9. apr 2014

@lowinqa ahoj rada by som sa opitala ci si bola dlho v nemocnici a ci mas velku ranu mam strach ako to dopadne musia mi vybrat velu SZ lebo mam strumu mam malu dcerku a neviem ako to zvladnu z manzelom sami preto by som chcela vediet ako dlho budem v nemocnici DAKUJEM