Aké následky bude mať vyoperovanie štítnej žľazy?

mimka54
25. aug 2009

Ahojte, mam znizenu funkciu SZ a uzliky na nej, moja lekarka hovori ze ju treba vyoperovat. Ale neviem si predstavit ake dosledky to moze mat. Preto sa obraciam sem, ci sa tu nenajdu podobne "pripady" 🙂 Dakujeeeeem

nc
13. sep 2014

Som cca pol roka po vyoperovaní ľavej strany SZ. Keďže som sám pred operáciou hľadal takéto informácie, chcel by som ich teraz poskytnúť ďalej. 1.4. mi v Nitre na chirurgií vyoperovali ľavú stranu SZ. Operáciu vykonal MUDr. Rostislav Kubica. Odporúčam. Operácia prebehla bez problémov. Personál na chirurgickom oddelení bol príjemný, nemal som žiadny problém. Bol som hospitalizovaný jeden deň pred zákrokom (pondelok) a vo štvrtok som už išiel domov. Jeden týždeň som bol doma a potom bez problémov do roboty. Mám asi 4-5 cm jazvu, ktorú nie je skoro vôbec vidieť. Po dvoch – troch týždňoch kontrola a vytiahnutie štichov (bezbolestné). Po operácií sa cítim rovnako ako predtým, čiže bez problémov. Nemal som problém s funkciou ale so strumou (cca 35 x 20mm).

googlicka
27. sep 2014

@erika2210 ahoj,ako si teraz na tom?mam rakovinu stitnej tlazy a 6.oktobra idem na operaciu..

giguska100
17. okt 2014

Ahojte....mne šž pracuje ako ma, ale na pravej strane mam 20mm uzol, cysty a doktorka povedala, ze to mam rozlezene po celej strane, takze mi navrhla odstranit pravu stranu...s operaciou som ako tak zmierena....aj ked mam strach....len sa neviem rozhodnut kam na nu ist ☹

chjulia
17. okt 2014

@giguska100 Ahoj, mne brali tiež len pravú časť teraz v máji, určite odporúčam BB, robia laparoskopicky, v nemocnici si 2 dni a jazva má ani nie 2 cm.

giguska100
17. okt 2014

@chjulia Objednavala si sa sama alebo ta endokrinolog? Volala som do ruzomberku a tam mi povedali, ze ked ma neobjednava lekar musim prist osobne...Kolko si cakala na operaciu a ako to zvladas?

chjulia
20. okt 2014

@giguska100 Ahoj, objednával ma endokrinolog, ak sa objednávaš sama, tak osobne asi preto, lebo ťa musia vyšetriť, na operáciu som čakala asi mesiac - mám VSZP poisťovňu, ževraj do BB sú približne takého čakacie lehoty pri tejto poisťovni, zvládam v pohode, zatiaľ som bez liekov, to zotavovanie po laparoskopickej operácií je neporovnateľne lepšie ako po klasickej, rana maličká, nešijú ju len lepia, takže netreba vyberať stehy, len som išla po 10 dňoch na kontrolu

giguska100
29. okt 2014

@chjulia tak rozhodnute 19.11. mam termin v ruzomberku, vybrali sme zlatu strednu cestu, tak snad to dobre dopadne....dakujem za odpovede ... prajem tebe aj tvojej rodinke hlavne vela zdravicka 🙂

koniarova
15. nov 2014

@giguska100 Ahoj. Robili ti aj punkciu tých cýst? Mala si ich viacej? A ten uzol čo prosím znamená. Akurát to začínam riešiť u seba.

cucoriedkaren
9. dec 2014

Ahojte, chela by som poprosiť o radu. Nemala som žiadne problémy so štitnou žlazou. Len mi na pravom laloku našli uzlíi12mm. Biopsiu som odmietla, nechcela som uzol prepichovať a zanašať zbytočne jeho bunky mimo uzla. Odoperovali mi v BA pravu stranu šž. Histologia ukázala ze je tam papilarny karcinom v prvom štadiu. Teraz mi odporučaju odstranenie aj lavej strany ak by naaahodou nejaká bunka ostala v ľavej strane že radšej vybrať celu štítnu a vraj mam pokoj.
Na internete je písane všeličo, chytaju ma z toho depky :( vraj dobre prognozy.., niekde píšu 5rokov+, inde 10rokov+, ale ved mam len 39r, a iny hovoria že to su len štatistiky.
Nemá niekto podobnu diagnozu za sebou a a ko to prebieha a ako sa cíti?? vdaka za reakcie

katka1981
9. dec 2014

@cucoriedkaren, poznam pani ktorrj stitnu zlazu vybrali celu a uz je to mozno aj 15 rokov, a je v poriadku.Mojej babicke ju tiez vyperovali.

cucoriedkaren
9. dec 2014

@katka1981
a mala tam aj pozitívny nález- čiže 1štadium rakoviny -papilarny karcinom?? dakujem ti

katka1981
9. dec 2014

@cucoriedkaren, u tej pani neviem, ale babicka nemala nador, mala len zvysenu cinnost stitnej zlazy a zrejme to neslo liecit liekmi

cucoriedkaren
9. dec 2014

@katka1981 aha, lebo mne to diagnistikovali ako uzol-struma- radšej von a až histologia ukazala že je to karcinom- vraj ten najlepší druh:((( no teš sa🙂(((

katka1981
9. dec 2014

@cucoriedkaren, ja by som urcite sla aj do lubochne, tam su odbornici najvacsi, ja som chodila aj tam. Radsej dat von celu ako kusok nechat a cakat co bude. Bez stitky sa da zit. Drzim palce.

helena56800
9. dec 2014

@cucoriedkaren súhlasím s katkou 1981. Mne zobrali pre 9- timi rokmi ľavu polovicu Šž a histológia dopadla dobre no a o mesiac som už mala uzol na pravej polovici,. . moja lekárka mi hned odporúcala operáciu , ale poslala ma na punkciu do Ľubochne, bola som tam už 2x, ale tam neuznali za vhodné do toho zasahovať.... tak fungujem , Inač mám tri známe, ktorým vybrali celú Šž ked im prišli zlé výsledky, tak absolvovali radiojódovu terápiu a je to v poriadku. jedna sa dokonca dočkala vytúženého bábätka... tak nič neboj ak treba daj vybrať aj celú šťítnu prognózy na liečbu sú dobré....

denddda
14. dec 2014

@giguska100 ahoj, chcela by som sa opytat, ako to v RK prebiehalo. O par dni ma to caka a mam z toho velke obavy. Aka velka je jazva? Vdaka.

lucy021
3. feb 2015

ahojte, mamke vyberali celu st. zlazu pred 3 tyzdnami v KE. Stale ma problem s rozpravanim, rychlo sa zadycha...mali ste niekto taky stav po operacii? preslo to casom?Vdaka

marcovka1
3. feb 2015

mne vybrali celu SZ a v pohode a to som už 15 rokov po operácii.. 😉

kaprik1
17. feb 2015

Ahojte, aj ja som po operacii (dnes je to 2 tyzdne), odstranili mi celu sz aj LU. Vela rokov som mala uzol v lavom laloku, tiez aj nejake cysty. Funkcia znizena. V auguste mi dr.zistila, ze uzol rastie. Poslala ma na punkciu do BA-onkolog.ustav sv.Alzbety. Pani dr.mi pod sonom spravila 4 vpichy a nabrala vzorky. Uz tam videla, ze to nie je ok. Kazala volat o 2-3 tyzdne. Presne za 14 dni mi volala moja dr.,ze mam prist, ze ma vysledky, ze to nie je ok. Isla som do sv.Alzbety k onkochirurgovi, dr. Kralikovi. Ten mi vsetko vysvetlil, doporucil operaciu, predbezne lavu stranu, ostatne, ze sa uvidi pocas operacie. Dostala som termin. Jeden den som prisla, druhy operovali, ccca 3 hodky, odstranili vsetko, co som aj rada. Treti den po operacii som isla domov. Za tyzden mi vytiahol pan dr.steh. Spravili mi to super, mam rez cca 7 cm. Ze normalne robia mensi. Vysledok papilarny karcinom sz. Uz som objednana na 1.davku radiojodu. Personal je tam uplne super, ci uz sestricky, alebo lekari.

pata22
20. feb 2015

@kaprik1 ahoj ja mam rovnaky problem ja idem uz na druhu davku radiojodu chcem sa opitat kde ides a kedy na ten jod ja idem do kosic 4.3 bola by som rada keby som tu nasla niekoho kto ide takisto ako ja lebo samota na izbe to je katastrofa neboj inac to je v pohode len ta samota budem rada ak my napises

pata22
20. feb 2015

@cucoriedkaren ahoj ja mam 26r diagnoza ako ty male dieta urcite ta caka este radiojod je to liecba bezproblemou nemusis sa bat urcite to dobre dopadne a nepridavaj si take starosti ci 5 ci 10 rokov je to vyliecitelne ochorenie stres k tomu nepomoze aby si sa vyliecila len rob to co ti hovoria lekary a bude vsetko ok. Hlavu hore a pozityvne myslenie ja idem na druhu davku jodu do kosic neboj bude vsetko dobre ak ti mozem poradit z vlastnej skusenosti lekary ti chcu zachranit zivot rob vsetko co ti povedia a chod vsade tam kde ta posielaju Zivot ide dalej skuska to je a je na tebe ako sa tomu postavis hlavne sa nestresuj drz sa

parabola
20. feb 2015

@kaprik1 ahoj. Tiež mi v januári diagnostikovali papilárny karcinom z biopsie. Neviem, či to bolo šťastie v nešťastí, ale absolvovala som predoperačné vyšetrenie pred artroskopiou kolena a toť... Internista mi našiel uzlík v ľavom ľaloku, 17x14mm. Minulý piatok som bola v Onkolog.ústave sv. Alžbety u Dr. Králika a vysvetlil mi postup, akým to bude všetko prebiehať. Tiež vravel, že mi vyberú celú ľavú stranu štítnej žľazy a po rýchlej hystológii, ak by vyšla zle, tak vyberú aj pravú stranu, poprípade aj LU. Chcem sa Ťa spýtať, ako si sa cítila po operácii, kedy si bola schopná normálne fungovať a za akú dlhú dobu ťa objednali na prvú radioliečbu? Ešte si PN, alebo už si nastúpila do práce? Mám sedavú robotu v kancelárii, tak dúfam, že vynechám dva týždne a budem môcť nastúpiť. Želám Ti skoré úplne uzdravenie a veľa pozitívnej energie. 🙂

helena56800
20. feb 2015

@lucy021 u mna to trvalo rok. ked som bola s hlasivkami po operácií na krčnom, sestrička mi hovorí : nebojte sa u mna to trvalo rok a prešlo " neveriacky som sa na ňu pozerala a myslela som si, že zveličuje. Nezveličovala... 😢

kaprik1
20. feb 2015

@parabola ahoj, po operacii som bola v ramci moznosti ok. Cakala som, ze to bude horsie. Fakt som to celkom dobre zvladla. Po operacii stravis nejaku dobu na jiske, kym sa preberies. Ja som tam bola hodku. Potom ta prevezu na izbu, tam budes dostavat infuzky, samozrejme aj od bolesti. Rez ok, hned som zacala rozpravat, bola som rada, ze to slo. Vsetko ok, len ma strasne bolela hlava. Do rana to preslo. Hned sme dostali aj ranajky. Horsie sa mi prehltalo, hadam este aj dalsi tyzden doma. Stale mam pocit ako keby som bola priskrtena. Rana sa hoji pekne. Na radiojod objednavaju 6 tyzdnov az 3 mesiace od operacie. Mna operovali 3.2., a idem 21.4.. Mohlo to byt o 3 tyzdne skor, ale pretrela som si ranu betadine, co je dezinfekcia, a samozrejme obsahuje jod. No co uz. Nevadi, vydrzim. Zatial som na pn.

kaprik1
20. feb 2015

@pata22 skoda, ja do BA, 21.4. ☹

pata22
21. feb 2015

Tak to je skoda no ja uz budem mat po vsetkom drzim palce 😵

kaprik1
21. feb 2015

@pata22 dakujem, aj ja tebe 😉

pata22
21. feb 2015

Este raz nahodou niejaka zana ktora ide do ke na jod 4.3 nech sa ozve vdaka cawko

kaprik1
21. feb 2015

@pata22 chcem sa ta este spytat, na druhu davku ides pol roka po prvej? Kolko si bola na pn?

pata22
21. feb 2015

Ja som na pn uz skoro rok druhu davku mam po 8mich mesiacoch tak asi daju aj tebe v nemocnici budes asi cca 5 dni a este doma asi tyzden je to blbe v ke ze si sama na izbe bez kontaktu z ludmi inac je to pohodova liecba nemusis sa bat