Aké následky bude mať vyoperovanie štítnej žľazy?

mimka54
25. aug 2009

Ahojte, mam znizenu funkciu SZ a uzliky na nej, moja lekarka hovori ze ju treba vyoperovat. Ale neviem si predstavit ake dosledky to moze mat. Preto sa obraciam sem, ci sa tu nenajdu podobne "pripady" 🙂 Dakujeeeeem

luucusik
26. aug 2009

súhlasím s petot....

budulinok
26. aug 2009

Ahoj mimka, ja nemám s tým problém ale v rodine áno. Napríklad moja príbuzná, nedala si ju vonku. Neviem, či kôli tomu, že nechcela, alebo nebolo potrebné ale to už je teraz jedno a má dvojročné dieťatko, s ktorým má neaké zdravotné problémy. Po mentálnej stránke je OK aj fyzický vývoj je dobrý, ale s krvou má problémy a zistili že to mohlo byť spôsobené tým že má problémy zo ŠŽ. Tiež berie aj neaké lieky.
No a moja mama tá tiež to už prekonala. Dlhšie mala s ňou problém. Odkladala to a pri prvom vyšetrení je nielen zistili že nieje v poriadku ale aj to že tam aj niečo asi je ale nevedeli čo. A k tomu ju mala do vnútra, tak sa často dusila zhruba tie dva roky možno aj viac to odkladala. Nebola spokojná s MUDr. tak zmenila a šla do Ľubochne kde sa na to špecializujú. Odporučali jej okamžitú operáciu. Operovali ju vo vojenskej nemocnici v Ružomberku. Bola tam veľmy spokojná aj s prístupom MUDr. a personálu. Po nej je oznámili, že mala pod ňou zhubný nádor a tak nastala liečba rádiologickou metódou a dnes je chvála Bohu OK, ale nemuselo to byť až také keby šla hneď.
A ešte jeden príklad. Naša predavačka v obchode ju má tiež chorú a nechce si ju dať vybrať, aj keď jej ju MUDr. odporúčal. A tak len z nej priberá a priberá a priberá a veľmy zle sa cíti. Býva unavená.

petot
26. aug 2009

grettka: Použi svoj obľúbený vyhľadávač a pokojne si tie informácie over.

Naozaj si myslíš, že vitamíny a minerály fungujú v tele takto selektívne? Veľmi sa mýliš. Metabolizmus sprostredkúva niekoľko tisíc enzýmov, ktoré pritom závisia len na tucte vitamínov a niekoľkých desiatkach minerálov a stopových prvkov. Každý jeden má preto veľký význam. Systémy sú vzájomne prepojené.

Myslíš si, že štandardná liečba u endokrinológa je neviemako vedecká? Skús sa trochu poinformovať na tému presnosti merania, referenčných intervalov, a medzidenného rozptylu. Výsledok by ma dosť zaujímal.

Je overiteľné a známe, že v našej zemepisnej šírke sú plodiny veľmi chudobné na selén. Jód takmer nie je (a zabudnite na vtip nazvaný jodidovaná soľ), morské riasy a živočíchy sa u nás masovo nekonzumujú aby pokryli dennú spotrebu, a zároveň rastie antagonistický tlak zo strany zamorenia ortuťou a brómom. Bežná strava obsahuje zúfalo málo vitamínov, žijeme pod hranicou chronického nedostatku. Z látok, ktoré potrebuje štítna žľaza, je situácia ako-tak únosná len v prípade zinku.

A teraz sa poďme hnevať na štítnu žľazu, že nestíha. Potvora! Vyoperovať.

petot
26. aug 2009

Ja nikoho nenabádam na neuvážené experimenty. Len si myslím, že vyoperovanie štítnej žľazy a doživotná odkázanosť na umelé hormóny je dosť vážny krok nato, aby sme jej ešte dali poslednú šancu a všetko čo potrebuje k práci.
Samozrejme, že nemám na mysli pokusy za každú cenu, ale len v rámci rozumnej miery ostražitosti, a určite bez rizika nezvratných následkov.

helena56800
26. aug 2009

súhlasim s petot. šž potrebuje vitamíny, mne to doporučila moja endokrinol. tiež mi kazala jest radšej kyslé ako sladké- vela vitamínu C, vytlacit citron do vody a vypit, jablčko radšej zelené a kyslejšie ako sladké aby sa šž stahovala. ak nemá dostatok vitamínov berie si z iných časti napr. kosti a potom bolia klby - mám to overené na sebe, Cez zimu ked je menej čerstvého ovocia a hlavne listovej zeleniny, beriem vitamíny a minerály z lekárne. Odporúča sa jest špenát, šalat, kivi,vlašské orechy , morské ryby.... nevhodná kapusta - podporuje bujnenie nádorov

helena56800
26. aug 2009

Mimka všetko rozhodnutie je na Tebe, čím viac budeš zisťovat tým viac budeš zmagorená a váhat - moja osobná skúsenost kým som sa dala operovat. Myslím si, že operácia je tá posledná možnost, nevyhnutnost. Najprv si na 100 % over či musíš .... ak áno nevaháj, je to Tvoj život Ja mám peknú jazvu z MT ale operácia mi velmi nepomohla, mám íst znova, ale už to odkladám viac ako 5 rokov , verím, že sa to vyrieši a nebudem musiet íst...
no neviem či robím dobré, ale tak som sa rozhodla. Vieš aj ked je to teplý úzol - ten lepší, môže sa zvrtnut na studený a to je ten horší....

grettka
26. aug 2009

petot
ja sa nehadam na temu nedostatku vitaminov, o tom niet pochyb.... isama som sa niekolkokrat presvedcila ake je dolezite si ich doplnat...iba som proti experimentom, to je vsetko... sama som mala tazkosti so ŠŽ, tak sa na to pozeram aj z tohto pohladu. A neurobila by som nic bez porady so svojou endokrinologickou. ŠŽ moze lahko rozkolisat napriklad aj tehotenstvo a v tom pripade "iba" trojmesacny experiment s uzivanim len vitaminov, "skusit, ci to pomoze a ked nie zacnem sa liecit" by mohol mat pre buduce dieta velke nasledky.
A druhy raz.. prosim, odpusti si poznamky typu "pouzi svoj oblubeny vyhladavac", pretoze to vyzera tak, ze ten, kto iba vyhladava a radi bez osobnej skusenosti si ty 😉

petot
26. aug 2009

grettka: OK 🙂

Máš pravdu v tom, že vďaka Bohu, nemám problém so ŠŽ. Manželka má, ale len mierny. Céčko jej dávam dávno, s béčkami, selénom a jódom ešte len začíname. Má ale dosť slabú disciplínu (ani hormóny nebrala ktovieako pravidelne).

Nehovorím "ak nepomôže, začnem sa liečiť". Hovorím, "skúsme ešte niečo, kým ŠŽ definitívne vyoperujeme". Lebo to už sa nedá vrátiť späť a je to na celý život. Ak by to pomohlo, tak je to bonus. Ak nepomohlo, tak čo už, predsa len pôjde von.

Ono tie umelé hormóny nie sú zase taká veľká výhra a majú negatívne účinky. Keď sa ináč nedá, tak OK, nedá sa svietiť a treba ich brať. Ale ak by sa im predsa len dalo vyhnúť a "naštartovať" svoju vlastnú ŠŽ, tak to je určite lepšie.

Lenže súčasná medicína má rada jasné diagnózy a jasné liečby, diktované "štandardom". Lekár vlastne sám riskuje, keď sa pokúša urobiť pre pacienta viac. Takže si vážim lekárov, ktorí pátrajú PREČO to nefunguje, a snažia sa riešiť príčinu.

diddi
26. aug 2009

experimentovat mozes vtedy,pokial mas st.zl. mierne narusenu....nie,ak mas strumy a z tej navaznosti zniz.funkciu....uz to pochop petot a neprezentuj sa tu ako dealer....ak nemas stit.zlazu,tak ti cecko prd pomoze!!!!....ale pre pokoj si ho mozes kludne do seba sypat....a nezabudni spomenut,ak si zastancom cecka,ze caste a dlhodobe uzivanie je viac na skodu......kua,fakt nechapem....to v kazdej teme budes rypat s tym ceckom?....ved si ho daj ako antikoncepciu

bubba
26. aug 2009

😀

bubba
26. aug 2009

no a este PS: dlhodobe uzivanie vit.C je na skodu?o tom som este nepocula viem len ze v tabl.a vit produktoch byva prilis vela g vit.c tolko ani telo neptrebuje a to co nepotrebuje sa automaticky skoro az okamzite vyluci mocom...

petot
27. aug 2009

diddi: Pokiaľ viem, tieto fóra sú na to, aby si ľudia vymieňali názory a skúsenosti. Ja som prezentoval sprostredkovanú skúsenosť, že operácia ŠŽ nemusí byť vždy nevyhnutná, a že niekedy jej stačí jednoducho dodať to, čo potrebuje. Ty si prezentovala čo? Máš vôbec do diskusie niečo, okrem neustáleho pokrikovania nezmyslov o dílerstve?

Keď píšem o skúške liečby pred vyoperovaním, tak z toho snáď logicky vyplýva, že tam ŠŽ ešte zatiaľ je. Ale nemáš pravdu, že človeku bez ŠŽ je vitamín C nanič. Je potrebný pre množstvo systémov v tele, aj ostatné spomínané veci (zinok, jód, selén, B-vitamíny).

Tvoj nápad s antikoncepciou žiaľ nebude fungovať, pretože céčko spolu so zinkom práveže zlepšujú niektoré parametre plodnosti. Keby bol antikoncepciou, tak sú všetky zvieratá sterilné, lebo produkujú pre vlastnú potrebu obrovské množstvá vitamínu C (až 500x viac, než človek tvrdí, že mu stačí).

Dlhodobé vedľajšie účinky sú všeobecne rozšírený mýtus.

Nechcela by si sa stať dílerkou? Možno by si potom prestala mať ten dílerský komplex.

diddi
27. aug 2009

nemam komplex,ale zato mam zdravy rozum a viem,ze pri tak zavaznom ochoreni,NESTACI uzivat cecko a neist na vyoperovanie strumy.....najprv si co to o st.zl.nastuduj,potom tu trieskaj blbosti....ved struma sa moze zvrhnut na zhubny nador...a ty tu navadzas,aby brali cecko a nesli na operaciu.....toto si beres na zodpovednost?!

certicake
27. aug 2009

ahojte...
pridám svoju skúsenosť...mám problém so ŠŽ už asi 5 rokov....mám strumu...niekoľko uzlín....na žiadnej operácii som nebola...brala som euthyrox niekoľko problémov....som tiež ten prípad,čo už tu niekto písal....že tabletky mi dosrali pečeň....tak ja len,že normálne žijem.....VÝSLEDKY MÁM ZLÉ a TABLETKY ŽIADNE NEBERIEM:...lebo lekár NEVIE,ČO MÁ ROBIŤ

diddi
27. aug 2009

certicake....to akoze vazne pises,s tymi velkymi pismenami,alebo s ironiou?

grettka
27. aug 2009

Pokial vyjdu zle pecenove testy, tak by bolo vhodne sa poradit aj s inym lekarom, ci nie?
Tak prispejem aj ja nevyziadanou radou a vyjadrim sa k pecenovym testom (aj ked to nie je priamo k teme)
..podporit (ochranit) pecienku sa da aj pripravkami na prirodnej baze, napriklad taky liek flavobion, velmi casto ordinovany pacientom s tazkymi poruchami pecene je na rastlinnej baze (ostropestrec mariansky alebo inak povedane sylibum marianske) dokonca ho vraj lekari predpisuju aj detom. Takze neda sa povedat, ze vsetci lekari predpisuju iba chemiu. Inak volnopredajne pripravky na ochranu pecienky su napr. aj lipovitan (obsahuje vitaminy sk. B) Tieto info mam z prvej ruky, moja mama ma choru pecienku, a prvy liek ma predpisany od hematologicky a B-vit. berie po odkonzultovani s nou.

certicake
27. aug 2009

diddi : myslím to naozaj vážne a nerobím si vôbec srandu...ja len aby ste vedeli...že aj takto to funguje u niektorých lekárov...

grettka
27. aug 2009

certicake, zial to je dost smutne, ze to niekde takto funguje,
(len druhy krat nepis velkymi pismenami, je to v pravidlach tohto fora)

certicake
27. aug 2009

grettka sorry.... 🙂
no,je to smutne,ale co narobis....lekár mi pomôcť nevie....nebola som len pri jednom...aj v Ľubochni som bola na vyš...tak treba vysadiť lieky....a tam sa to všetko skončila....som z toho veľmi sklamaná....ale nič nenarobím

diddi
27. aug 2009

certicake,a preco si nedas vyoperovat tie strumy?

certicake
27. aug 2009

k takému návrhu nikto nikdy ani len neprišiel....

diddi
27. aug 2009

ved predsa nemozes len tak levitovat - bez liekov,s poruchou st.zl. a navyse so strumou 😕 ....ved je to tvoje zdravie!!!....

certicake
27. aug 2009

tak diddi...s tým ja nič len tak neurobím...mám 3,či 4 uzliny...ja sa k lekárom už nevyjadrujem!!!veľakrát som bola na "vine " ja...lebo že neberiem lieky...lebo sa mi to nezlepšovalo....nie žeby to riešili nejako....

diddi
27. aug 2009

ja som tiez prestala brat euthyrox a posrala som si to sama,brala som 25mg....vysadila som ho....narastla mi struma a musela ist von,aj s polovicou st.zl. A Euthyrox beriem uz 150mg....ved chod za inym lekarom,nesmies to nechat tak....st.zl. je dost dolezita vec

mimka54
autor
27. aug 2009

diddi, presne, aj ja som si to sama pokaslala, ze som nebrala lieky 😒 ☹

certicake
27. aug 2009

diddi...ten lekár nie je zlý...len nie je zvyknutý,aby keď dá niekomu euthyrox,aby mu nezaberal....keďže lekár z Ľubochne tak napísal,že nebrať lieky,tak sa podľa toho riadi...lebo Ľubochňa je neviem,čo.... ☹ možno som mala smolu na toho lekára tam,neviem....ale mne sa tam vôbec neoplatilo ísť....to isté mi urobil môj endokrinológ...

diddi
27. aug 2009

nechcem ta strasit,ale tie strumy sa mozu zvrhnut....radsej chod k inemu lekarovi....napr.do BA,ruzinovska nemocnica,primar Pajer

certicake
27. aug 2009

ide tu aj o to,ako každý chváli...aká je Ľubochňa.... ale podľa mňa to až tak nie je...alebo nie všetci lekári sú takí super...

diddi
27. aug 2009

neviem posudit,tam som nebola....zistili mi to v PN,potom som isla na konzultacie do BA,kde mi povedali,ze to naozaj musi von a odporucili mi Dolny Kubin,kde tieto operacie vykonavaju

nika.r
27. aug 2009

ahojte.
Mojej sestre chceli vyoperovať štítnu žľazu, keď mala len 15 rokov kvôli cyste. Mala aj problémy s hlasivkami kvôli tomu, priberala. Našťastie rodičia nesúhlasili, hoci je jto odporúčali viacerí lekári. Liečila sa nejako alternatívne, už presne neviem, bola toho kopa, okrem iného aj nejkaé lieky na imunitu a tak brala. Teraz je úplne v pohode, cysta zmizla, všetky problémy s ňou spojené, je štíhla ako modelka. Takže ja by som odporúčala vyhýbať sa takýmto radikálnym riešeniam. pre lekárov je jednoduchšie niečo vybrať a nasadiť lieky ako sa nejakým problémom zaoberať aj roky. O súdnosti lekárov svedčí aj to, že moja sestra vtedy mala 15, ešte dieťa vo vývoji a oni by ju bez problémov dorezali.

Moja teta má vyoperovanú štítnu žľazu už veľa rokov. spočiatku v pohode, brala lieky, lenže teraz, keď je už strašia, vidno následky. Veľmi jej vypadali vlasy, na prvý pohľad vidno, že ich má málo. Je to veľký psychický stres pre ňu. Ale je to predsa logické, žiadne lieky nemôžu nahradiť to, čo je prirodzené. A doživotne byť na liekoch sa musí nejako odraziť, veď lieky majú aj kopu negatív a vedľajších účinkov.

mimka, vyoperovanie je nezvratný proces. Ja by som počkala pokiaľ sa dá a skúšala alternatívne postupy, keď lekári nevedia navrhnúť nič lepšie ako operáciu.