Aké následky bude mať vyoperovanie štítnej žľazy?

mimka54
25. aug 2009

Ahojte, mam znizenu funkciu SZ a uzliky na nej, moja lekarka hovori ze ju treba vyoperovat. Ale neviem si predstavit ake dosledky to moze mat. Preto sa obraciam sem, ci sa tu nenajdu podobne "pripady" 🙂 Dakujeeeeem

aska
15. mar 2016

@dijuri ahoj mne vysli negativne vysledky v maji idem na kontrolny ultrazvuk ci uzol rastie a podla toho uvidi ze co a ako...a preco ti to chceeli operovat?

dijuri
15. mar 2016

@aska lebo mam s lalokomi.Mam niečo, sú veľké, sú naplnené, mnohopocetne neostro ohranicene uzly niečo od parenchymu
..všetko musí ísť.von

dijuri
15. mar 2016

@aska lebo mam s lalokomi.Mam niečo, sú veľké, sú naplnené, mnohopocetne neostro ohranicene uzly niečo od parenchymu
..všetko musí ísť.von
Lekár si.to nevezme na zodpovednosť. Keď.tam niečo.moze.vzniknut a to.nevieme čo tam.je.teraz

aska
15. mar 2016

@dijuri a kedy a kam ides na operaciu?

dijuri
15. mar 2016

@aska kedy neviem, štvrtok budem vedieť termín a v NR

aska
17. mar 2016

@dijuri no co aky ti dali termin? Ja idem v tom maji na kontrolu tak som zvedava ze co :/

alenka008
6. apr 2016

@dijuri a robili Ti aj punkciu? Ako Ti vysla?

aska
9. apr 2016

@alenka008 ahoj vysla neg. nastastie

alenka008
10. jún 2016

@aja7377 Ahoj Aja, len zo zaujimavosti sa chcem opytat s odstupom cau, ako si na tom so stitnou zlazou? Stale uzliky len sledujete?

anjelikdianka
7. júl 2016

Co to znamena?
V pravo medialne pritomne echogennejsie lozisko hypogennym lemom s degenerativnimy zmenam o vel.6x5mm.....JE to nieci zle???
Vysledky z usg SZ.
Co znamena degenerativnimy zmenami????Toto ma vystrasilo.Na endokrinologiu idem sa objednat az buduci tyzden.

nelink1974
18. júl 2016

Ahoj mám problém a prosím o radu ,alebo ak má niekto podobné problémy poradiť pomocť...vyoperovali mi v B. Bystrici štítnu žlazu na oboch stranách operácia prebehla v poriadku ,cítila som sa super bez problémov ale na tretí deň nastala zmena začali kŕče a velmi klesol vápnik ,povedali mi že je to normálne po operácii...všetko by bolo fajn prepustili ma domov a na 5 deň nastal zvrat pokles vápnika bol natoľko znížený že som sa ocitla v nemocnici s obrovskými kŕčmi v rukách a trpnuti v okoli pier. nevedeli čo so mnou, lebo všetok vápnik čo mi dávali tri krát denne do žily som vycikala moje telo ho nedokázalo udržať v tele a telo spracovať po mesiaci v nemocnici mi nasadili kombináciu liekov s AT10 kvapkami a vápnikom niekolkých dávkach denne celkom to začalo fungovať ale problémy sú ďalšie vraj všetko kvôli vyoperovaným prištítnym telieskam a vraj stav bude už nezmenený a ďalšie komplikácie ako tetánia problém s dýchaním pri každej chorobe pokles vápnika ak máte niekto podobný problém prosím napíšte mi poradte ....Ďakujem :(

monny9
20. júl 2016

Ja mám tiez iba jeden lalok štítnej žľazy, jazva je síce väčšia, ale chvalabohu, ten jeden lalok to stíha, som od operácie skoro 7 rokov a bez tabletiek. Samozrejme, v budúcnosti kvôli bábätku budem musieť byť kontrolovaná na endkrin.amb.

monny9
20. júl 2016

@dijuri MUDr.Kubica bude operovať? Mňa operoval a som spokojná.

surrender
22. júl 2016

Maminky, prosím vás, tie, čo máte vyoperovanu štítnu žľazu, zmenil sa vám nejako život po operácii (okrem doživotného užívania liekov)? Idu mi ju vybrať kvôli zväčšeniu :(

poohie
24. júl 2016

@surrender nie, ale ja som ani predtym necitila ziadny problem.

sonka14
15. aug 2016

Ahojte .Prosim Vas mam planovanu operaciu stitnej zlazy.Vyberat sa ide cela stitna.Mam 5 mesacne babatko,ktore kojim.Velmi sa operacii bojim.Snazila som sa dcerku odstavit,ale flasku sa ani nesnazi a ani nechce mi z nej papat.Bolo mi povedane,ze po narkoze by som nemala kojit 24 hodin.Dcerka mi mala z mlieka koliky,natahovalo mi ju,zvracala.Prosim Vas,je tu nejaka maminka pooperacii stitnej zlazy.Ktorej ju vyberali celu?Operacia bude v BB v roosveltovej nemocnici.Prosim Vas,Vase pocity,priebeh operacii,ako sa pooperacii zotavuje?Dakujem Vam za kazdu odpoved.Dcerka ide do nemocnici napokon so mnou,priplatila som si ozbu pre malinku a moju maminu ktora bude s nou.Pokial sa bude dat ,budem kojit a pooperacii mam odstiekane mliecko.Ktore sa jej bude podavat aj ked lyzickou.

alenka008
16. aug 2016

@sonka14 soni, prihlas sa do skupinky Stitna zlaza, tam najdes vela info

sonka14
16. aug 2016

@alenka008 daluje

lorka
12. okt 2016

@ivka144 ahoj, nestiham first vsetky prisevky, ale to, co si tu písala, ma veľmi zaujalo, keďže mi odporučili vyoperovat celú šž (rastúca strumas pocetnymi uzilikmi). Prosím ťa, čo si užívala, že si dosiahla také zlepšenie stavu? Vopred ďakujem za referenciu.

katy31
27. okt 2016

Ahojte dievcata, je tu nejaka, ktora mala zhubny uzol? Mna caka operacia 2.11, ako prebieha terapia radiojodim? Mam 5 mesacnu dcerku.... ☹

sonka14
27. okt 2016

@katy31 ahoj,som 3 mesiace po operacii .Mala som zhubny nalez na stitnej zlaze.Cela musela ist von.Tiez som mala 5 mesacnu dcerku,ked ma operovali.

katy31
27. okt 2016

@sonka14 a ako ste to zvladli? Mala si aj terapiu jodom? Ako to prebieha?

sonka14
27. okt 2016

@katy31 ano,mala som radiojod.Akurat som 3 tyzdne po jode.Na jode som bola v Martine.A prave od zajtra uz budem s detickami.Cokolvek Ta bude zaujimat,kludne mi napis spravu.

matacha
28. okt 2016

@katy31 ahoj, ja som 4 roky po operacii. vsetko je uz ok. mala som 2x radiojod. Kludne mi pis spravu 🙂

natalaka
15. nov 2016

Ahojte, prosím vas vedeli by ste mi doporučiť naozaj dobreho lekára/rku v okoli NR, TT, TO, PN, alebo kludne aj dalej. Lebo to čo mam, lekarom nemožno nazvať... absolutne nemá zaujem riešiť problem, pretože mi "nič nie je" ale pre istotu mi zakaždým zvýši davky euthyroxu. výsledky nikdy nevidím, ani neviem, či su skutočne dobre ako tvrdí, ale ked mi robi gynekológ krve, ktoré može tak je zhrozený mojej žlazulky 🙂 a bomboník, vyšetruje 2 až 3 pacientov naraz... ano aj EKG robi za prítomnosti dalšieho pacienta, ktorý počuje všetky vase problemy.... aaaach ta spolupatričnosť... jaj len o tom píšem a už mam zvýšený tlak... a to som tam už cca 10 rokov. Dakujem vam

marrie5385
15. nov 2016

@grettka
@mimka54 presne tak. Takto uz asi 10 rokov berie moja svagrina.

alienka73
12. dec 2016

@jankalis chcem sa ta opytat tebe pred operaciou teda nerobili ani biopsiu ani punkciu?

jankalis
12. dec 2016

@alienka73 nie a to z dvoch dôvodov,poprve pani doktorka zhodnotila že aj keby biopsia vyšla dobre,take uzly ako som mala sa nenechávajú,vyberaju sa tak či tak a po druhé,vysvetlila mi že máš dajme tomu uzlik 2 cm napríklad a niekde v ňom je rakovinové bunka a oni zoberú tu vzorku kúsok vedľa od nej a biopsia vyjde dobrá,hoci tam nádor je...snáď pomohlo

alienka73
12. dec 2016

@jeannna Prosim ta a ako velmi sa ti zvacsovali tie uzliky na kolko mm ci cm?

jeannna
12. dec 2016

@alienka73 Odpisala som ti do SZ.