Aké následky bude mať vyoperovanie štítnej žľazy?

mimka54
25. aug 2009

Ahojte, mam znizenu funkciu SZ a uzliky na nej, moja lekarka hovori ze ju treba vyoperovat. Ale neviem si predstavit ake dosledky to moze mat. Preto sa obraciam sem, ci sa tu nenajdu podobne "pripady" 🙂 Dakujeeeeem

parabola
23. aug 2015

@dijuri na krcnom mi hlavne pozerali hlasivky,ci je vsetko v poriadku. Chcu to mat jednoducho potvrdene na papieri a to iste aj po operacii. Hrozi riziko poskodenia hlasiviek,ale dnes sa uz pri operacii vyuziva pristroj a s jrho pomocou vidia hlasivkovy nerv,cize riziko je velmi,velmi nizke.
Po operacii ma troska bolela hlava,ale inak vsetko prebehlo v pohode. O 7h ma brali na sal a o 11h ma prevazali na izbu. Narkoza je naozaj hnus, pecen dostane riadne zabrat,ale je to nevyhnutne zlo. Vsetko zvladnes,aj s tym najnizsim prahom bolesti,neboj 🙂 Dostanes tabletky na upokojenie a po operacii ti zasa mozu davat tabletky od bolesti a aj na spanie. Drzim VELMI palecky 🙂 Kde ta budu operovat?

dijuri
23. aug 2015

@parabola ahooooj.Tie hlasivky ako vysetruju?Len hmatom ci budu do mna nieco pchat?Zatial ma budu operovat v Nitre dr.Kubica, no vybavuje sa mi konzultacia v BA.Takze zajtra budem vediet viac.

parabola
24. aug 2015

Ahoj @dijuri 🙂 Nechcem ťa strašiť, možno to u teba bude prebiehať inak, ale mne na krčnom kázala doktorka otvoriť ústa, chytila mi s gázou jazyk, aby sa jej nešmýkal a vopchala mi akúsi tyčku do krku a pri tom som musela po nej opakovať samohlásky. Nooo išlo to dosť ťažko, keď ťa napína, jazyk sa snažíš vtiahnuť späť ale ani to sa ti nepodarí :D tak čosi zo mňa vyšlo. Našťastie to netrvá dlho, tak sa to dá zvládnuť 🙂

dijuri
24. aug 2015

@parabola no si mi dala.
Kocky idem do ba jednemu profesorovi na krv potom sa uvidi.Do ruzinova

matacha
25. aug 2015

Ahoj @dijuri. Drzim palciaky. Ja som mala tie hlasivky ok kontrolu. Vlastne si ju ani nepamatam, takze to bola urcite len nejaka rutina 🙂. Neboj nic
Ako mne sam pan doktor povedal ked som bola na zaciatku ze sa nemam nic bat ze za 2 roky uz ani nebudem vediet 🙂. no a mna teraz cakaju uz len velke testy za 2 mesiace a potom uz bude fajn 🙂

silviavladik
30. aug 2015

@dijuri na prvotnom vysetreni ma tiez doktorka odporucila hned na operaciu nakolko som mala 5x3x5cm uzol 21ml povedala ze je dobre ohraniceny navrhla dat prec pravu stranu.Operaciu som mala po troch tyzdnoch v Ruzomberku,pri samotnej operacii mi to diagnostikovali ako zhubne vzali mi celu sz plus uzliny,po operacii doktorka kt.operovala poznamenala najvyssi cas ze ste prisli.Endokrinologicka ma objednala na jod do Martina a tri dni pred nastupom mi volala ze posiela vysledky a rusi liecbu nakolko to patolog oznacil vsetko za nezhubne.Do teraz si to vsetci nevieme vysvetlit,nakolko aj patolog odobril vyzor aj farbu,do hlbky troch cm bledo hneda farba uz boli naznaky triestiacich buniek ale ked to cele porozkrajoval folikuly neboli a nejavili az taku silnu agresivitu tak to je nezhubne.Susedku mam urologicku ona mala ovela mensi uzlik a nechala si ju vyoperovat celu nakolko chcela predist opatovnej operacii a udajne pozeraju na vek ci zena rodila atd.... Operacie sa netreba bat aj ked kazdy to zvladame inak.

dijuri
10. sep 2015

@silviavladik
@matacha
@parabola ludkovia neviem ci si to precitate este dnes ale skusim
Akutne potrebujem vediet ci mozem ist prechladnuta na odber krvy na stitnu zlazu.Mam stavenu nadchu,boli hrdlo.Zajtra mam ist az do ba a nechcem aby ma tam otocili

matacha
10. sep 2015

Ahoj @dijuri, bohužiaľ toto ti neviem povedať. Škoda že si nezavolala lekára, ale ja osobne by som išla ;)

parabola
13. sep 2015

Ahoj @dijuri
Tak v tomto neporadim ani ja :-/ Viem, ze na operaciu by ta urcite nezobrali, vtedy musis byt zdrava.
Raz mi tiez lekarka brala krv a povedala som jej, ze mam nadchu ale bez teploy, ze ci sa to nemoze zobrazit v krvnych testoch a povedala mi, ze to je individualne, ale ze ti skusime. Mala som ist na operaciu kolena a robila som predoperacne testy. Nakoniec krv bola OK.

parabola
13. sep 2015

Inak tento tyzden som bola na posudkovej komisii ohladom invalidneho a uznali mi plny. Tak som rada,ze nemusim riesit ziadne odvolania 😀

dijuri
13. sep 2015

@parabola ahoj.A ty mas vyoperavene vsetko alebo si to mala aj vazneho charakteru?
Kocky.Nebola som.v blave nakoniec.V piatok som skoncika u lekara s dutinami.Pred.rokom som skolabovala,112 ma.brala,tocaky 3 mesiace.Bola som.odkazana na druhych.Dodnes ma hadze do jednej strany.Lezala som aj.na.infekcnom lebo si.myslelai ze mam. Zapal mozgu.Teraz som bola na rtg dutin.Uz sa mi zacal.tvorit hnis pod licnymi kostami.tam.nikde.Tak mam Atb.Idu zo mna kusy ked fukam
NEMAM chut ani cuch.Naposledy som to mala pred rokom v septembri 3 tyzden potom ma.brali.Snad mi zaberu.Ct ukazalo minuky rok polipy v dutinach mala som.to.dat von ale nedala.som a teraz lekar tiez ze von lebo sa.to moze casom zvrhnut na nadorove ochorenke.Kazdy sa ma pyta ze.co si idem dat skor.no jasne ze stitku s uzlom a dutiny teraz nie.Ved.dalsiu narkozu mozu dat o pol roka ale ja chcem ist do orace aspon na cas lebo ma.ide mrdnut uz doma
Co zas zajtra budem.doma ribit.decka skola.skolka.asi umyvat okna

dijuri
21. sep 2015

@parabola
@matacha
@silviavladik
Ahojte.Prosím vás,zajtra idem na punkciu, prosím vás len jedno,boli.to? Budú ni to robiť v Ružinove

matacha
21. sep 2015

ahoj @dijuri. No klamala by som keby som ti napisala ze to trochu neboli, ALE... Ja mam paniku z injekcii a cele som to prezila 🙂, este aj doktorka mi chcela dat cukrik za statocnost lebo fakt sa bojim. Bola to len chvilkova zalezitost.
Uricte si niekoho so sebou zober, aby si naspat nesla sama lebo potom by si nemala soferovat ani dvihat tazke veci 🙂
Neboj urcite zvladnes, je to len chvilocka. Lahnes... zavries oci a je po tom 🙂

kaprik1
21. sep 2015

@dijuri mne robili punkciu 2x. Prvy krat mi ju robila moja lekarka. Dva krat pichala, teda aj naberala. Nejak extra to nebolelo. Druhy krat mi robili v BA v sv.Alzbete pod sonom. Styri krat pichali, lebo uz tam to videla, ze to nieje ok. Tiez to az tak velmi nebolelo, az potom. Ale da sa to prezit 😉

dijuri
21. sep 2015

@kaprik1 och.ja to asi neprežijem teda.Ja sa tej bolesti veľmi bojím.potom čo znamená že bolelo? Keď už bola vybratá ihla? Aj budem mat prelepeny krk?Prosím ťa ešte jedna otázka
Od pichnutia koľko trvá ten proces?

matacha
21. sep 2015

@dijuri - ale nie je to velka bolest. To napichnutie ti umrtvia - to je OK a potom to boli trosku. Ked nieco tazke zodvihnes tak to citis. Pri normalnych pohyboch je to ok. A aky proces myslis?
Neboj vsetci sme prezili 🙂)))

kaprik1
21. sep 2015

@dijuri ja teda neviem ake umrtvenie ako pisala @matacha. Mne to ani raz neumrtvili. Iba mi dr.povedala, ze je to ako odber krvi, len troska vacsia ihla. No a mame prirovnanie 🙂 teraz som si na to spomenula 😉 . Mna to bolelo potom, na druhy den a vlastne hadam aj tyzden. To mi vysvetlil potom dr.v BA, ze mi to tam mohlo zakrvacat, troska opuchnut, a preto ma to bolelo. Ale prezila som, nebolo to take strasne 😉

asprovalta
21. sep 2015

@kaprik1 Ahoj,chcem sa Ta spýtať,či si zistovala dalej veci ohladom invalidného dôchodku?!Ja tiež idem na OUSA BL na operáciu celej SZ a rada by som sa tým po operácii zaujimala,ak maš dačo nové,prosim porad,dakujem Lubica

dijuri
21. sep 2015

Bobule ďakujem vám pekne.Ja som taka vystresovana z toho.Prečo ja musím mať prach bolesti tak nizko

kaprik1
22. sep 2015

@asprovalta nie, zatial nic. Moja dr.mi povedala, ze az po roku. Mam iba to ZTP. Teraz 14.10.idem na druhy radiojod 😒

parabola
22. sep 2015

@asprovalta ahoj. Ja som mala operaciu 16.3., na PN som bola iba do konca marca. Mala som zhubny nador a zobrali mi celu stitnu. 5.5 som isla este na radiojod a to som musela byt PN do konca maja kvoli ziareniu.Od 1.6. som podala ziadost na invalidny dochodok. Pred 2 tyzdnami som bola u posudkovej a uznali ma na 75%. Teraz cakam na vyrozumenie z BA.

matacha
22. sep 2015

Ahojte @asprovalta @parabola @kaprik1. Ja invalidny poberam uz rok a pol. V zakone sa vobec nepise ze to je az po roku. Akonahle ukoncis PN-ku mozes si poziadat o invalidny. Tiez mi hovorili viac krat, ze az po roku, ale zakon to vobec nepise. Urcite si chodte poziadat o invalidny, mate na to narok. Ja som isla na 2 odvolania lebo som sa stretla s velkou neochotou na socialke, ale potom mi uznali plny invalidny

asprovalta
22. sep 2015

@matacha ++Ahoj,velmi pekne Ti dakujem za odpoved!!!!Inak poprosim Ta,tu pišeš,že taký a taký zakon,prosim Ta kde to mám hladať?!Narok na invalidný mam v tom pripade,ak mi bude odobratá celá štitna žlaza,čo BUDE?!?!Kde a koho mám osloviť?endokrinologa,alebo svoju obvodnu,alebo sama isť na socialku,alebo ako??!!Prosim velm porad mi,bude Ti velmi vdačná!!!!!!!!!!!Lubica

matacha
22. sep 2015

Ahoj @asprovalta nárok na invalidný dôchodok máš v prípade zhubného nádoru http://www.poradca.sk/SubPages/OtvorDokument/pd... tu nájdeš prílohu zákona a je to bod 9.3. Ak ti bude iba odobraná a naštastie tam nebudeš mat nič v tom prípade nárok nemáš..... Potom si ale skús vybaviť ZŤP preukaz. Tam máš rôzne zlavy napr do divadla, na kultúru, pamiatky. Veľa krát som ho už využila a dokonca aj v zahraničí. A dokonca mas aj znížené dávky na zdravotnú poisťovňu. Určite sa pýtaj co tá zaujíma ;). Kedy ideš na operáciu?

asprovalta
24. sep 2015

@matacha Ahoj,som Ti vdačná!!!§popytam sa na to posudkovej,známej a uvidim,čo mi na to povie.mam nezhubu šz a na operáciu idem 2.11 a 3.11 ma operuju!!§Bojim sa jak nik,na kolký den Ta pustili?!Jak to prebieha?!Ak Ta to neobtažuje napiš mi prosim ,ešte raz diky moc Lubica :-

dijuri
24. sep 2015

Ahojte.Tak som išla do tej Ba na punkciu.Vošla som dnu,vyklepana ako nikdy.Najskôr robili sono.Dlho.Potom som mala ísť von oni si zatiaľ preštuduju správy od nás.Zrazu má zastavili že aby som si ľahla.Boli tam dve lekárky a hovorili o ľavej strane mojej a boli prekvapene že na ľavej strane by som mala mat uzliny. znova som si ľahla.Opäť dlhoooo sono.Prešli mi celú ľavú stranu.Už nevedeli kde.majú pozerať už boli pri zuboch, jazyku.Doktorka druhá stále spomínala veľkosť 19mm druhá čo mi robila sono hľadala a hľadala niečo čo by sa.Aspoň trošku približovalo 19 mm.Ale nič.Nič nenašli,z toho vyplýva že mi nemali z čoho robiť punkciu
punkciu.Jedané na slepo.Zas som vstala a druhá.lekárka už chytila nervy že čo mohol lekár vidieť aký uzol a ešte neostro ohraničený,že tam nič nie je.Sono mi robili asi 20 minút cca.Spýtala som sa teda čo operácia
Že nezmysel.mne nemajú čo operovať.Laloky mam v norme.Stítka nezvacsena. Uzol nie je.Mám stav zodpovedajúci mojej diagnóze.Štítna žľaza mi funguje.ukážkovo.Vyšla som ze som sa druhý krát narodila.Moje emócie boli neskutočne.Keby som sa.rozhodla neísť na na punkciu ktorú mi nakazal iný lekár ktorého som si vybavila na vlastnú päsť, oni tu u nás mali naplánované vybratie komplet lalokov a štítky.Vlastne zdravého orgánu
orgánu.Chystám sa lekárovi, aj operátorovi.Ale do smrti na mňa nezabudnú.Chystám sa asi aj za riaditeľom nemocnice.Som ochotná zavolať televíziu
Znova sa potvrdilo že treba počuť iný názor.A ja som.ich mala hneď tri
Želám.vám nech sa vám darí,veľa zdravia

kaprik1
24. sep 2015

@dijuri fuuu, no tak to je ina "kava". Tak ti prajem pevne nervy, lebo ja keby toto, tak neviem... Len im to pekne bez vysvetlit. Ved si mohla prist o dost dolezity organ v tvojom tele a potom by uz bolo neskoro, ze : "jaj prepacte, my sme sa zmylili..." Tak vela stastia... 😉

matacha
25. sep 2015

Ahoj @asprovalta nemas za co. Kludne sa pytaj co ta zaujima. Ja uz som 3 roky po operacii takze rada Ti poradim. To, ze mas strach je uplne normalne. Ja som sa tiez nenormalne bala, ale neboj vsetko som to zvladla a teraz je to naozaj dobre. Chce to len trosku trpezlivosti. Nemysli na to teraz. Venuj sa niecomu co ta velmi bavi. Ja som chodila za konmi, bola som so psikmi a chodili sme s priatelom na dlhe prechadzky a tym som sa odreagovala 🙂.
Z nemocnice ma pustili tusim po tyzdni. Vyoperovanie stitnej zlazy vobec nebolelo. Dalo sa to v pohode zvladnut. Naozaj sa neboj. Trosku ma potrapila uzlina, tu ked mi vyoperovali tak to bolelo ale preslo to a je to ok. Operovali ma v OUSA a personal bol naozaj uzasni. Citila som sa tam v ramci moznosti velmi dobre. Izby su perfektne. Je tam kreslo v ktorom som sa vyvalovala a citala som knizky a na kazdej izbe je televizor. Neboj je to ok. Dva dni po operacii som bola fit. A potesim ta varia tam chutne 🙂. Ak chces napis mi na e-mail m.chabanova@post.sk

silviavladik
4. okt 2015

@matacha mozem sa opytat?ked mi vzali celu sz s uzlinami tiez ma clovek na nieco narok?pnkovala som skoro dva mesiace....dakujem

matacha
5. okt 2015

ahoj @silviavladik rovnako mi zobrali celu stitnu + jednu stranu uzlin. Na urade prace si mozes vybavit TZP preukaz. Tlacivo si zoberies odtial a vypise ti ho vseobecna a rovnako mas narok na invalidny dochodok. To si zasa pojdes poziadat na socialke. TZP a invalidny nahlasis zamestnavatelovi a potom odvadzas o menej z prijmu aj do zdravotnej poistovne + TZP ti plati na vela miestach. Ja sa vsade pytam ci mi daju zlavu a vacsinou to funguje 🙂. Dokonca na druhej strane je karticka oznacena aj po anglicky a vyuzivala som ju aj na dovolenke v zahranici kde som mala zadarmo vstup takmer na kazdu atrakciu 🙂 Keby nieco, pytaj sa 🙂