Aké následky bude mať vyoperovanie štítnej žľazy?

mimka54
25. aug 2009

Ahojte, mam znizenu funkciu SZ a uzliky na nej, moja lekarka hovori ze ju treba vyoperovat. Ale neviem si predstavit ake dosledky to moze mat. Preto sa obraciam sem, ci sa tu nenajdu podobne "pripady" 🙂 Dakujeeeeem

maximail
13. feb 2011

@petot je to ťažké rozhodovať o tom či brať alebo nebrať v tomto prípade je to nevyhnutné brať ho. možno v buducnosti vynajdu aj nieco ovela lepsie......diky za odpoved

dorothy77
23. feb 2011
petot
28. feb 2011

@dorothy77 Ja si myslím, že je to strašne drahý tekvicový olej.

dorothy77
28. feb 2011

@petot to je.... 😒

petot
28. feb 2011

@dorothy77 Podľa Dr. Abrahama, dobre sa vstrebáva aj obyčajný lacný jodid draselný alebo aj Lugol (1% I + 2,5% KI).

ivamera
1. mar 2011

@dorothy77
zaujímavý link, zaujalo ma to. 😉
Ja mám tiež problémy so ŠŽ, autoimúnný zápal, hodnoty hormónov hraničné, ale ešte vždy v norme, zvýšené ATPO protilátky, ten olej budem určite najbližšie konzultovať s Dr, nakoľko pri jeho užívaní je nutné postupne znižovať príjem syntetického hormónu.
Čo sa týka anorganického jódu, podľa prof. Turianicu, môže v prípade vysokých dávok dôjsť u väčšiny ľudí k zablokovaniu funkcie ŠŽ a teda k jej hypofunkcii.
A čo sa týka ceny, dávkovanie je 5 ml denne, to znamená, že fľaška oleja mi vystačí na cca. 50 dní, cena vyjde 1€ na deň. veľa- málo?

petot
2. mar 2011

@ivamera Ako pre koho 😉

Dr. Abraham rozpracoval širokú teóriu o mechanizmoch anorganického jódu a ŠŽ. Zablokovanie sa volá Wolff-Chaikoff efekt a nebol doteraz u ľudí dokázaný, je to len teória. Japonci majú denný príjem niekoľko desiatok mg anorganického jódu denne (absorbovaného riasami) a patria medzi najzdravšie národy.

Celkovo, všetko okolo jódu a ŠŽ je vecou názoru. Uvedom si, že konvenčná medicína je 50 rokov pozadu čo sa týka ŠŽ a jódu. Turianica prišiel na niečo, Abraham to skúmal z inej strany, ja sa prikláňam k názoru Abrahama a lekárov okolo neho, ale aj Turianicov tekvicový olej je určite lepší ako nič 😉

helena56800
2. mar 2011

myslím, že tento olej /alebo podobný/ kúpite v Rakúsku za polovičnú cenu ...

dorothy77
2. mar 2011

@helena56800 nemáš link?

ivamera
3. mar 2011

@petot 🙂
tejto problematike si sa okrem iného venoval v tej brožúrke o "céčku", že? mám to stiahnuté, len mať čas a prečítať to... 😉
každopádne mi príde ten olej "sympatickejší", než sa cpať syntetickými hormónmi. 😝
Inak, pred časom si písal aj o ostatných mineráloch a vitamínoch, ktoré sú pri liečbe ŠŽ vhodné- tak napr. aj moja Dr. mi doporučovala selén.

petot
3. mar 2011

@ivamera Áno, tam som sa pokúsil o základné zhrnutie. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

twinflame
3. mar 2011

pripajam sa ku skupinke, ktora ma problemy so stitnou zlazou. U mna je to novinka, riesim to cca 2 tyzdne. Mam uz nasadeny Euthyrox 50.

Zacalo to vypadavanim vlasov (vypadla mi polovica mojich predtym hustych vlasov), pokracovalo unavou a suchou pokozkou. Isla som na odber krvi - vysledok hypothyreoza.

Tekvicovy olej je skutocne velmi drahy. No vsimla som si na webe, ze posobi preventivne proti osteoporoze. Pocula som, ze Euthyrox vyvolava rednutie kosti, preto mozno tekvicovy olej "zabija" dve muchy jednou ranou.

Je tu niekto, kto tento olej uziva/uzival a ma preukazatelne pozitivne vysledky?

helena56800
4. mar 2011

@dorothy77 mne ho spomínala moja kolegyňa. Jej zať robí v Rakúsku a jeden známi , ktorí je onkologický pacient mu daval kupovať dve fľaše / tam je asi v troch cenových reláciach a neviem aký je v nich rozdiel /
tak mi o tom kolegyňa rozprávala. Ja som po operácii SŽ - odstranili mi polovicu kvoli uzlom a mesiac po operácii mi znova vyrastol uzlík, ktorý za pol roka vyrastol väčší ako bol najväčší z troch čo mi vyoperovali .
teraz som na euthyroxe 100 už 6 rok a nezberam sa na ďalšiu operáciu. Uzol sa stabilizoval a verím, že aj tak ostane.
Ked mi kolegyňa začala rozprávať načo všetko je ten olej dobrý..... tak pravdu povediac veľmi tomu neverím aby to bol taký " všeliek " . ale človek nikdy nevie.....

helena56800
4. mar 2011

@ivamera mne to dr. vysvetľovala tak, že ŠŽ si berie pre svoju výživu vitamíny z tela, hlavne kostí - klby, ... preto ak ju chceme " nakrmiť" je potrebné jesť veľa morských rýb, vlašských orechov, kivi a všetku listovu zeleninu /šalát, špenát ....
okrem kapusty lebo tá podporuje bujnenie zhubných buniek.
V zime ked je nedostatok zeleniny alebo je cenovo drahá môžeme si dopomocť vitaminmi a ´minerálmi napr. CENTRUM

ata21
5. máj 2011

@mimka54 ahoj, a bola si nakoniec na tej operacii alebo nie?aj mna posielaju na operaciu, ja mam ale zvysenu cinnost (6 rokov) a teraz sa mi urobil ak uzlik, tak neviem co a ako.ak mozes, odpis

ata21
5. máj 2011

@tynushqa to je super, ze sa ti takto upravila. mna tiez posielaju na operaciu (tiez ze nebudem moct mat deti a pod.), aj ja mam zvysenu funkciu SZ a beriem Carbimazol 6 rokov. vsetko by bolo fajn, ale teraz sa mi urobil jeden uzlik (vcera som bola na kontrole) a dost ma to vylakalo. mala si aj ty nejake uzliky? aj som sa pytalaa ci je nejaka sanca aby sam ten uzlik zmizol, ale to vraj nie je mozne) bojim sa ist na operaciu ..veelmi... porad nejake dobre rady s tou zdravou stravou..prezrad taake naj...na co by som sa mala zamerat...nikdy nie je neskoro🙂aspon verim

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wewe19921
4. aug 2011

ahoj ja mám autoimúnna tyreotitída so strumou.
A vela kamaratiek ma straší že nebudem mocť mať deti je to pravda?

lillika
4. aug 2011

ahoj.mam to iste a k tomu 2 dokonale deti 🙂 .v tehotenstve bolo sidce vela problemov,ale podarilo sa 😉 .a treba to liecit.

dusany
17. aug 2011

Manželka berie na zníženú činnosť štítnej žľazy eutyroxin 50, B-komplex,vitamíny E, A, a minerály zinok a selén. V jedálničku má zahrnuté morské ryby,slede a makrely. Pri tom je potrebné jesť veľa zeleniny a ovocia, aby imunita bola dobrá imunita ,ktorú jej občas zmeriam. Po cca pol roku sa jej začala šťít. žľaza -struma zmenšovať a začala jej produkovať o 15 % viac hormónu tyroxinu. Niektoré jedla ako je kapusta a pod je potrebné obmedziť. Jednoducho struma je zväčšenie štítnej žľazy. Vznik strumy ovplyvňujú viaceré faktory, najdôležitejšie z nich sú nedostatok jódu v potrave, vrodené a dedičné faktory a nadbytok strumigénov, látok zväčšujúcich štítnu žľazu, v potrave. Struma z nedostatku jódu môže prechodne vzniknúť v období puberty alebo v tehotenstve.

Štítna žľaza sa postupne zväčšuje, sprievodnými príznakmi sú

* únava
* chudokrvnosť
* opuchy viečok a rúk
* chrapot
* dýchacie ťažkosti
* zmeny hlasu a
* bledá, studená a suchá koža

Struma sa lieči podávaním hormónov štítnej žľazy (Euthyrox) a jódových preparátov. Pri včasnej liečbe sa štítna žľaza zmenší na svoju normálnu veľkosť. Ak je hrvoľ priveľký, chirurgicky sa odstráni zväčšená časť štítnej žľazy. Ak sa táto porucha nelieči, môže dôjsť k tvorbe uzlov vo zväčšenej štítnej žľaze.

dusany
17. aug 2011
michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petot
16. nov 2011

@michaela5 A este viac jodu obsahuje obycajny lugolov roztok (1% I, 2,5% KI). 😉

kvetinka16
6. aug 2012

Ahojte aj ja mám uzlíky na šž a budú ma operovať v Dolnom kubíne.Chcela by som sa spýtať niekoho kto tam operáciuuž absolvoval, ako dlho musím ostať v nemocnici od nástupu a ako dlho sa na to maróduje? ďakujem za odpoveď.

lenusik123
16. aug 2012

ahojte baby, tak ja mám dvojuzlovú toxickú strumu, teraz som ešte v remisii na thyrozole... 11.10.2012 nastupujem na operáciu do BB, lebo inak sa bábätka asi nedožijeme 🙂, ale chcela som sa opýtať tých, ktoré majú operáciu za sebou, či mi nevedia poradiť aké staré môžu byť výsledky z predoperačných vyšetrení? potrebujem sa objednať na RTG a krčné vyšetrenie kvôli hlasivkám a musím ešte absolvovať aj nejaké krvné vyšetrenia, ale netuším ako sa mám objednávať, aby to bolo tak akurát... na chirurgickú ambulanciu sa ako na potvoru neviem dovolať celé dni a nechcem to už odkladať... ďakujem za všetky rady 🙂

amika0077
24. okt 2012

Ahojte 🙂 Rozhodla som sa ze tu napisem.Som uz 23 rokov liecena na stitnu zlazu.Moja sestra je liecena 20 rokov,prave vcera bola operovana,vyoperovali jej celu SZ aj z nadorom,dnes je uz druhy den po operaciia na ARE,ma velke bolesti je velmi unavena,toci sa jej hlava a len spi:(Chcela by som vas poprosit o radu ak s tym ma niekto skusenosti??? Ake su priznaky po operacii??? Dakujem.

lukajdik
27. okt 2012

@amika0077 mám autoimunne ochorenie ŠŽ, v roku 2006 mi ju celu vyoperovali. Po operácii som bola jeden deň na jiske a druhý deň už na oddelení. V ten deň po operácii som bola aj ja unavená, točila sa mi hlava, ale to je normálne,druhý deň som už bola ok. Každí reaguje inak na narkózu.Držím palce, nech je sestra rychlo v poriadku 😉

tina55
22. nov 2012

@amika0077 ja som uz bez sz skoro 3 r , a da sa. Zo rail sz kvoli ca teda nadoru po operacii bolo tasko ale operoval ja super dr. Bolelo, a kedze som musela na radiojod ta som nesmela brat ani nahradu hormonov tak som postpone bola Trotsky viac unavena, trochu odisiel hlas, nemohla som kricat ale nebolo to za take hrozne musela som vydrzat kedze moj maly mal 2r a este aj to ze po radiojode som k nemu nemohla lebo som bola radioaktivna. Teraz som na 150 a125 eut. A fungujem. 🙂

sisqa19
1. feb 2013

ľudia poradte, mám ísť na operáciu sž. funguje mi správne, ani nemám žiadne lieky, len na lavom laloku mám hrčku. výsledky boli vždy dobré, len sa mierne zhoršila. lekárka navrhuje preventívne vybrať, ale ja sa toho bojím. ale zas bojím sa aj toho, že by sa to mohlo zvrhnúť, ak to nexám tak. beriem v tbl zinok, výťažok z morskýx rias. citim sa dobre akurát posledný rok mám problemy s cyklom, ale endokrin. vraví,ž e to nie je zo štítnej, kedže mi funguje v norme. neviem čo robiť ☹