Aké probiotika alebo čo ku ATB, aby som nedostala mykózu?

lenicka1121
26. sep 2019

Dobry den, dnes mi dr. predpisala ATB Zinnat 500 mg na 10 dni. Kupila som si ku nim probio Gynimum tabletkovy + v lekarni mi poradili Probio Femina (Dr. Max), keď sa mi Gynimum minie. Bude to stačiť? Nerada by som totiž dostala po ATB liecbe bakterialnu infekciu. Posledne pri dlhej liecbe silnými ATB (2 druhy , 3 balenia celkom) som dostala bakterialnu infekciu (kvasinky vo výsledkoch steru podľa gynekológa údajne neboli) . Infekciu mi gynekolog liecil troma rozdielnymi vaginalnymi liekmi- 2 x Macmiror complex, Betadine a nakoniec individualne zarabane v lekarni, po tom vsetkom Gynoflor. Trvalo to 3 mesiace .Nerada by som dostala infekciu opäť.

limetka69
26. sep 2019

skus si pridat k tomu probioticke tampony 🙂

sara07
26. sep 2019

tak vybavená si , ale toto v podstate ti vybehne vždy po atb, proste atb = mykoza na dosmrti, ale pokial to začneš hned riešit tak by to šlo , možno by som ešte preventívne ak to začne kanesten tablety ,

lenicka1121
autor
26. sep 2019

@limetka69 ďakujem no tampony nepoužívam, iba vložky. Tampony mi raz spôsobili zdravotné problémy tak z toho dovodu

lenicka1121
autor
26. sep 2019

@sara07 ďakujem za príspevok. ATB mám od dnes takže dnes začnem aj z probio. Gynimum som užívala aj predtým cca. 2 mesiace, teraz boli 3 týždne co som ho neuzivala no začínam opäť. Po liecbe si budem dávať Candistop, už mi v minulosti pomohol hoci sa mi vtedy kandida prejavovala inak ako gynekologickymi problémami. Gynoflor mám ešte doma v chladničke len neviem či si ho davat hned na zaciatku liecby ATB alebo už po ...v pribalobom letaku Gynofloru sa píše, ze po ATB liecbe tak neviem

lenicka1121
autor
26. sep 2019

@sara07 inak toto je na potvoru...ATB maju pomôcť na infekty dýchacích ciest a nakoniec spôsobia iný zdravotný problém, ktorého sa ťažko zbavuje ☹. Minule to kvasinky neboli, bakterialna vaginoza no teraz sa bojím, ze sa mi to vráti. Posledne som mala ATB koniec maja- do polovice juna a vaginozy som sa zbavovala 3 mesiace. Ach joj

sapetka
26. sep 2019

@lenicka1121 najlepsie probiotika su probiofix. A uzivaj ich s 1-2hod odstupom

sapetka
26. sep 2019

@sara07 toto neplati u kazdej zeny..

sara07
26. sep 2019

@sapetka u väčšiny

lenicka1121
autor
26. sep 2019

@sapetka a pomáha probiofix aj na ženské problémy, teda aby žena nedostala mykozu po ATB? Myslim tým či obsahuje aj vaginalne kmene okrem črevných. Kedysi som užívala Probiofix ale na doporucenie imunologičky na imunitu.

lenicka1121
autor
26. sep 2019

@sara07
@sapetka gynekolog mi na poslednej kontrole spomínal, že takmer kazda žena dostane po liecbe antibiotikami mykozu, aj keď užíva neviem aké probiotika. Už som si tým prešla pred pár mesiaci a nerada by som to riešila znova. Aj tak nerozumiem prečo antibiotika spôsobujú mykozu iba ženám? Syn užíva Zinnat už neviem kolkatý krat a žiadny typ mykozy nemal, chvalabohu. Mama sa vyhýba antibiotikám prave kvoli tomu, že nechce dostať mykozu. Ja ked ochoriem nezaberaju mi bežné lieky z lekárne, ani Theraflu, Coldrex či Paralengrip...musím sa liečiť antibiotikami inak sa môj zdravotný stav zhoršuje, posledne hrozila už hospitalizacia

sapetka
26. sep 2019

@lenicka1121 to ja neviem 🤷‍♀️Ja som take oroblemy po atb nemala veru

sara07
26. sep 2019

@lenicka1121 teraflu a coldrex je také svinstvo že ta mikoza je teda prijatelnejšie v porovnaní

lenicka1121
autor
26. sep 2019

@sara07 Coldrex som mala kúpený raz no po 1 tablete isiel bleeee, bolo mi z neho totálne na zvracanie takže za mňa Coldrex nie. Theraflu mi kedysi aj zaberal, nedrazdil mi toľko zaludok, teraz som mala tie kapsule, 2 dni som si dávala 3 x denne 2 kapsule a účinok ziadny, ešte horšie mi bolo, ze som uz sla k lekárke

sapetka
26. sep 2019

@lenicka1121 tak sa skus zamerat skor na orevenciu a posilni si imunitu ak si casto chora

lenicka1121
autor
26. sep 2019

@sapetka nikdy? Po ziadnych ATB a to pravidelne užívaš nejaké vitamíny? Ja si dávam Cčko pravidelne, imunitu mám v norme (robili mi testy nedavno) aj tak pri posledných ATB, po nich silná bakterialna vaginoza, ktorej sa nedalo zbaviť. Záver lekara: spôsobené silnými antibiotikami

lenicka1121
autor
26. sep 2019

@sapetka často ani nie. Naposledy koncom mája tohto roku ked mal syn zapal pluc, chytila som podľa lekarky silného detského streptokoka...2 typy silných ATB, liecba 3 týždne. Predtým dlho dlho zdravá a chorá až teraz, doma som s chorým synom tak som to chytila aj ja

sapetka
26. sep 2019

@lenicka1121 nie nikdy ale ja som atb brala naposledy asi pred 6rokmk.. klopklop nebyvam casto chora a syn mal tiez zapal pluc pred 5m ale ziadneho streptokoka sme nechytili s muzom od neho🙏

lenicka1121
autor
26. sep 2019

@sapetka to je dobre, ze ste zdravý. Ono syn donesie kopu bacilov, vírusov zo skoly. Na neho sa to "nalepi" hned a to mu vysla imunita v norme, imunodeficit nevysvetľuje častu chorobnosť u syna a to mava opakovane infekty dýchacích ciest, na prieduskach aj plucach opakovane. Tým, ze ja som so synom stále niekedy choroba prejde aj na mňa. Syn je postihnutý takže som s nim skutočne stále, starám sa o syna sama tak je tam vatsie riziko nákazy.

sapetka
26. sep 2019

@lenicka1121 tak ako vravim treba sa poobzerat nieco na imunitu pre seba aj pre syna... asi ta inunita nebude az taka ok ked je casto chory.. chce to viac zeleniny denne, jablko a pomaranc denne bud stavu alebo len tak ocistit, a nejaky preparaty na podporu imunity

lenicka1121
autor
26. sep 2019

@sapetka ďakujem za radu. Syn užíva už na podporu Imunity Arko Defenses na doporucenie pneumologa a ja vitamín C + echinacea zatiaľ A ovocie aj keď syn nezje všetko ovocie sa snažím aby jedol, banán zje, jablko pokrájane a zvyšné ovocie iba tak ovocné presnidavky no ak už tak 100 % ovocia vyberám 100 % šťava z mrkvy, jablká, pomaranč (tie v skle ). Čo sa týka mňa ako prevencia aby som nedostala gynekologicke problémy ten Gynimum, kúpený aj Probio Femina a opäť plánujem Candistip ten je aj na podporu Imunity ako takej + ine veci, cesnak, grapefruit + živé kultúry, lactobacily.

sapetka
26. sep 2019

@lenicka1121 stavy je lepsie si robit doma ak mate moznost, podla mna lepsie ako tie kupovane😊a arko defences a podobne to su podla mna len placeba😊ale ak vidite ze to pomaha tak potom ok👍

0hena0
27. sep 2019

@lenicka1121 a kvoli comu beries tie ATB?

nell77
27. sep 2019

Probiofix su najlepsie....len malokto vie ze aby probiotika nepreleti traktom treba k nim prebiotika napr jablcko...teda zlozka pektin...potom sa usadia v trakte a osidlia....co posilni imunitu a neda sancu hnacke.....cize spolu papat

lenicka1121
autor
27. sep 2019

@0hena0 akútny zapal dýchacích ciest, samozrejme po kompletnych vyšetreniach

lenicka1121
autor
27. sep 2019

@nell77 ďakujem no hnačky sa moc nebojím, tu nemávam pri ATB, skôr mám obavy z toho ze pri týchto konkrétnych ATB hrozí vyssie riziko mykozy ako vedľajší účinok, tomu sa chcem ubrániť na to zrejme obyčajný Probiofix nepomoze. Potrebujem probio zo ženskými (vaginalnymi) kmeňmi ako ma napr. Gynimum s postupným uvoľňovaní (klasické tablety). Probiofix viem, že obsahuje črevné kmene.