Aké ste mali príznaky cukrovky?

lucia851
3. feb 2021

Ahoj aké ste mali príznaky keď vám potvrdili cukrovka. Mam také tušenie že mám cukor zvýšený, ale odmerať si ho môžem až v piatok ráno keď mi svokra pozícia glukomer. Ja mam nehorázne sucho v ústach ani keď sa na pijem mi to nepomáha, stále len pijem, často mocim, som viac unavená

struhanka
3. feb 2021

@lucia851 Výrazná strata hmotnosti, celková únava. Zadýchala som sa, len keď som vyšla na 3. poschodie. Častý pocit smädu, i keď som vypila za deň veľa vody. Časté močenie, pocit hladu a točenie hlavy. A acetónový dych s bielym povlakom na jazyku.

pribinak
3. feb 2021

Však v lekárni kúpiš take prúžky ktoré ocikas a tam ti hneď vyskočí či máš cukor v moci alebo nie

lucia851
autor
3. feb 2021

@struhanka ja výraznú stratu hmotnosti neregistrujem ale unavená som, aj sa zadychavam, mam furt pocit smädu, často chodím močiť, furt som hladná a mam aj biely povlak na jazyku

solange7
3. feb 2021

@lucia851 a ako dlho už tušíš, že by si mohla mať cukrovku? Máš ju v rodine? Tým nemyslím svokru, ale tvoju biologickú rodinu. Prípadne trpíš výraznou nadváhou?

lenka1993
3. feb 2021

Ako ke hore písané. Výrazná strata hmotnosti smed s únava. Hlad u nás nebol teda vôbec. Skôr naopak.

loginexistuje
3. feb 2021

daju sa kupit papierky na otestovanie cukru v moci ja som sa zadychavala svrbelo ma telo smadna som casto bola sla som na ten test s cukrovou vodou kde mi diagnostikovali diabetes

heleninamama
3. feb 2021

@lucia851 Denne ti pridávaš diskusie o Covide. Nie si tá únava len dozvukom toho? A príliš sa pozoruješ, možno si depresívna, počasie a pobyt doma tomu tiež nahráva...

lucia851
autor
3. feb 2021

@solange7 áno mam výraznú nadváhu

lucia851
autor
3. feb 2021

@heleninamama ja mam strašne sucho v ústach, nadmerný smäd stále cítim

majamat
3. feb 2021

@lucia851 telo citi, ze cukru je vlea a prave cukrovkar s vysokym cukrom vacsinou trpi nechutenstvom. ak aj nie, zvyseny hlad je netypicky.

majamat
3. feb 2021

@lucia851 ako baby radia, kup si pruzky na moc. ale moc si vysetruj ranny, predtym nez nieco zjes.
no sucho v ustach moze byt aj priznak chudokrvnosti. teda to ej skor take skrabanie na jazyku,c i v hrdle. co sa tyka Covidu, ak si ho mala, tam byva zvyseny smad. toto som zachytila u viacerych a aj ja som bola dost smadna, ked som mala covid.

heleninamama
3. feb 2021

@lucia851 Treba ísť k lekárovi, dať si urobiť vyšetrenia pre vylúčenie podozrení a zmeniť pohľad na svet. Si po Covide a toto je celkovo zlé obdobie pre labilnejších a precitlivených ľudí. Je zima, nedostatok slnka, všade sa hovorí len o chorobách, treba sa zamerať na optimistické ciele, ísť na vzduch, poprechádzať sa...

lucia851
autor
3. feb 2021

@majamat ja som čítala že pocit hladu je aj príznak cukrovky

lucia851
autor
3. feb 2021

@heleninamama k lekárovi pôjdem budúci týždeň ale môžem si zmerať cukor glukomerom keď ho ma svokra doma

lucia851
autor
3. feb 2021

@heleninamama ja sa ešte stále necítim dobre a to nám skončila karantena po 10 dňoch

lucia851
autor
3. feb 2021

@majamat ja beriem železo už dlhodobo tak to mam v poriadku

erickatt
3. feb 2021

@lucia851 drahy nemal ziadny priznak.. nic. A zas pocit smedu ja mam ked sa kuri v zime

lucia851
autor
3. feb 2021

@majamat co ti na ten pocit suchá v ústach pomáhalo?

erickatt
3. feb 2021

@lucia851 cukor ti odmeraju takmer v kazdej lekarni, skus rano na lacno a potom najedena

lucia851
autor
3. feb 2021

@erickatt nebudem utekať kvôli tomu do lekárne keď ma svokra glukomer, zajtra mi ho pozícia a v piatok ráno si zmeriam

majamat
3. feb 2021

@lucia851 vela som pila. pri covide sa zahustuje krv, moze sa viac zrazat a preto treeba dostatocne pit. toto pravidlo plati za akychkolvek okolnosti, dostatocne pit.
no mavala som aj normalne take stavy.

kolko tekutin denne vypijes,

lucia851
autor
3. feb 2021

@majamat teraz pijem veľa keď mám také sucho v ústach, ale nepomáha, mi to, ja mam aj taky gél v spreji na sucho v ústach, ani to moc nepomaha

mandarinka555
3. feb 2021

@lenka1993 Ja poznám len diabetikov s neskutočnou obezitou.

lucia851
autor
3. feb 2021

@mandarinka555 aj ja poznám svokrina svagrina ma cukrovku a je obezna

lenka1993
3. feb 2021

@lucia851 áno to je dôsledok, nie príznak.

erickatt
3. feb 2021

@lucia851 moj ma cukrovku a je pod váhou na svoju vysku

lucia851
autor
3. feb 2021

@lenka1993 ona bola vždy obezna a dostala cukrovku

majamat
3. feb 2021

@lucia851 tu je dolezite, ako dlho cukrovka prebieha a ci je liecena. je vela obeznych cukrovkarov, ale pri neleicenej cukrovke, ktora sa prejavuje, je priznak chudnutie. ak sa neprejavuje, moze byt obezita. prejavovat sa zacina vacsinou az ked su hladiny cukru nad urcite hodnoty. cize musia byt skor vyssie. pri nizkych prebieha skryto, je to urcite trochu individualne, lebo nie kazdemu telo reaguje rovnako.

cize len mierne zvysena hladina cukru prebieha vacsinou bezrpiznakovo, dokonca obcas je cukor este v norme a obcas vyskoci,a lebo si telo len nevie poradit s vyssim prijmom cukrov. dokonca aj cukrovkar, ktory ma cukrovku dlhsie a mava vysoke hodnoty, moze byt bezrpiznakovy. aj lieceny, no dekompenzovany cukrovkar. kldune moze mat cukro aj cez 30 a nevie o tom. tiez je dolezite. ide o to, ze telo si na to zvykne a nemusi sa to rpejavovat, ale aj tak je to nezbezpecne koli nasledkom a riziku dehydratacie.

majamat
3. feb 2021

@lucia851 musis rozlisovat vysoku a nizku hladinu cukru. pri neleicenej cukrovke hladina cukru stupa a telo sa brani nechutenstvom, lebo nepotrebuje pridavat fdalsi cukor, ked ho ma vela. potrebuje ho dostat von, preto taky clovek vlea moci a vela pije. mocom sa cukor vylucuje.
nizka hladina cukru vznika u leicenych cukrovkarov, lebo beru lieky, ci inzulin, ktore cukor znizi a ak sa dost nenajedia, pripade v strave je menej sacharidov ako je potrebne, tak cukor poklesne. poklesne proste z liecby, z nepomeru medzi liekmi, ktore ho znizuju a prijmom cukru. v takom pripade twlo cukor potrebuje a preto ho pyta.

majamat
3. feb 2021

a chudnutie sy pri neleicenej cukrovke vyskytuje z toho dovodu, ze sice v krvi je cukru vela, ale telu chyba energie, elbo chyba inzulin, vdaka ktoremu telo dokaze cukor vyuzit. ked nema dost inzulinu, nedokaze ho vyuzit a hromadi sa v krvi, preto chradne a chudne.