Aké su prejavy cysty?

ipetka
27. nov 2016

Ahojte, viete mi prosim niektora zo skusenosti povedat ako sa prejavuje cysta? Na internete je toho vela ale vela z tych "priznakov" mi pripomina aj tehotenstvo. Samozrejme som uz kontaktovala lekarku a pojdem na sono, len ma zaujima ci ste to citili. Ja sa citim tehotna 😀 menstruacia (slabo hnede spinenie), pocit na zvracanie, nechutenstvo absolutne a aj ked si nieco dam tak sa mi dviha zaludok z toho, pocit plnosti, tocenie hlavy..ale test negativny..nerozumiem sama sebe iba viem ze niesom vo svojej kozi a nieco sa deje 😒 dakujem za nazor 🙂

sunny8
27. nov 2016

Cysta nemusi mat ziadny prejav ja som mala jednu na vajecniku a vobec som o nej nevedela len to bolo take nemile prekvapenie na preventivke.... Kamaratka mala vodnu cystu ci ako sa to vola a mala bolesti v podbrusku stale

ipetka
autor
27. nov 2016

@sunny8 dakujem no ja som jednu uz mala ale to bolo velmi davno a vobec si nepamatam ako sa to moze prejavovat 😒
ja nemam bolesti ziadne len take chvenie citim a ten zaludok ako na vode stale uz vyse tyzdna..

limetka55
27. nov 2016

Ja mam cystu na lavom vajecniku asi 4,5 cm a vobec som o nej nevedela, az kym mi to dr nepovedala pri potvrdeni tehu 🙂 Ziadne priznaky, nic.. mozno jedine ma tam pichahalo sem tam.. pri vstvani a tak.. Ale to len obcas.. 🙂

mattkapd
27. nov 2016

Mne meskala ms 18 dni test stale negativny..ale priznaky tehotenstva som mala snad vsetky ale to urcite bolo len v mojej hlave kedze sme sa o babo dlho snazili..obcas ma akokeby pichlo niekde v oblasti vajecnika..isla som k doktorovi a vtedy to bola cysta..

ipetka
autor
27. nov 2016

Dakujem babulky no vyzera to ze aj tak len doktorka mi povie konecny verdikt. Nevadi no zacala som uz stresovat kvoli tym clankom na nete lebo pisali ze cysta (neviem ktory druh) moze vyvolavat falosny pocit tehotenstva ale zaroven to moze byt aj o moc horsie. Bojim sa sice ako cert kriza ale nic ine mi neostava 😒

mattkapd
27. nov 2016

Hlavne sa neboj a nestresuj..ak by si bola tehu stres isto neprispieva..a netreba hned mysliet na to najhorsie..drzim palceky

ipetka
autor
27. nov 2016

@mattkapd dakujem no..tak my sa "pokusame" resp. nechavame to na nahodu uz 4 roky..a su obdobia kedy ma to chyti a vsetko sledujem a potom zas opacne neriesim..a teraz mi to nesedi s klasickym menzesom lebo sa mi toto nikdy nestalo este...budem verit ze to nieje nic zle ale dakujem aj tak 🙂

mon895
28. nov 2016

Ja ked som mala cystu pichalo ma v lavej strane podbruska a bolo mi velmi zle od zaludka a zvracala som asi zo vsetkeho tiez som si myslela ze som tehotna.... ale pozitivum dalsim cyklom sa vstrebala a do dvoch mesiacov som tehotna naozaj ostala : ))

hornakovie_ivka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hornakovie_ivka
14. máj 2018

Dobrý deň, som vyštudovaná farmaceutka a sama som trpela od môjho dospievania opakovanými cystami na vaječníkoch. Venovala som sa tomu aj počas štúdia a viem vám pripraviť účinný bylinný čaj. Je to 3-mesačná kúra, každý mesiac je zloženie čaju trocha iné. Ak sa Váš stav nezlepšil a chceli by ste vyskúšať, neváhajte ma kontaktovať - buď tu alebo na vajecnikove.cysty@gmail.com

babulka82
11. mar 2019

@ipetka ako si dopadla ? Ja mam presne tieto iste priznaky.Ako sa to lieci?

ipetka
autor
12. mar 2019

@babulka82 nakoniec to bola cysta o velkosti tenisovej lopty a musela som podstupit punkciu...nic prijemne ale chvalabohu si musim zaklopat odvtedy nic...odvtedy som stihla uz aj otehotniet aj porodit 🙂