Akné a mlieko

januus
11. apr 2015

Dobrý deň. 🙂 Na mnohých fórach a stránkach čítam, že akné môže spôsobovať aj vysoký príjem kravského mlieka a tvarohov, cottage, syrov.. Máte s tým niekto osobnú skúsenosť? Ja som sama na sebe spozorovala, že kedysi pár mesiacov v kuse som jedla každý deň tvaroh, a ešte niekedy v tom dni som zjedla aj kefír či jogurt alebo cottage. Teraz asi posledný mesiac som nejak intuitívne od mlieka upustila, tvaroh zjem 1 za týždeň, 2x za týždeń cottage a jogurty, kefíry stále ostali. A moje akné výrazne zmizlo. Sem-tam nejaká vyrážka sa vyhodí, ale veľmi málo oproti doterajšiemu stavu. Čítala som, že jogurty a kefír je vhodný, lebo je už ináč upravovaný, fermentovaný, s rôznymi probiotickými kultúrami, čo dokonca zabraňuje tvorbe akné.
Takže toľko moja skúsenosť. Mlieko, tvarohy NIE, ale pravé jogurty a kefír ÁNO 🙂

nikawero12
11. apr 2015

Moja skúsenosť je takáto: mám po 50-tke, celý život pijem mlieko, problémy s akné som nikdy nemala a vdaka mlieku dnes namám problémy ani s osteoporozou - takže mlieko ANO 🙂

pirir
11. apr 2015

@januus Kravské mlieko je pre teliatka, nie pre ľudí. Ak ti škodí, tak ho nepi. Nepotrebuješ ho.