Akné a problémy s pleťou po pôrode

vilki
13. dec 2006

babulky nemate niektora rovnaky problem?uz davnejsie bojujem s akne.pocas tehotenstva som mala peknu plet a po porode sa mi akne zase objavilo.neviem co mam pouzivat.ak mate podobny problem co pouzivate?

miriamka
24. feb 2007

No ja teraz 2 mesiac pouzivam Zynerit,uvidim ako zaberie.Je to o nieco lepsie,ale stale nic moc 😠 Inac ked som uzivala HAK,nemala som ani jednu vyrazku a uplne super plet cely cas.Baby,a nemate skusenost,nepomahaju nejake cajiky na precistenie?

sisstin
24. feb 2007

miriamka: no..mně pomáhal pročišťující čaj z lékárny, ale musíš u toho pít i strašně moc čisté vody...a nejíst nevhodná jídla (sladké, smažené),neměla by jsi kouřit..atd.atd., takže to není nic jednoduchého 😠

miriamka
24. feb 2007

Sisstin...no ja som pred dvoma tyzdnami zacala boj s akne 🙂 Nejem sladke,slane ani vyprazane...zatial pijem len vela zihlavoveho caju,a uvidim ci to zaberie.Chcem sa ho konecne zbavit,uz mi to lezie na nervy ☹

sisstin
24. feb 2007

miriamka: já se toho nezbavila zatím..a asi nikdy úplně nezbavím 😠

miriamka
24. feb 2007

No ale co pre to mozeme spravit,hm?Ved nieco musi byt,ci nie?Inac gratulujem,vidim,ze si cerstva tehulka!

sisstin
24. feb 2007

miriamka: myslím, že ne..moje mamka má problém s akné doteď..a to jí je 44 😉 hold zase můžeme být rády, že nebudeme mít vrásky 😀 děkuji za gratulaci,snad to všechno bude ok 😀

bobicek
24. feb 2007

ahojte baby,
mne teraz velmi pomaha, ked chodim na kozmetiku. 😎 kozmeticka ma "nevytlaca" rukami, ale chodi mi po tvari takym "strojcekom" (vrci to, akoby sa chlap holil na tvari 😝 ). uz som to absolvovala pat krat, a plet nemam po tom cervenu a je taka hladsia a omoc vycistenejsia. 😀 😀

miriamka
24. feb 2007

Bobicek...ja som teraz tiez zacala chodit kozmeticke,dnes som bola 2.krat a robila mi to iste co Ty popisujes.Je to lepsie,ale snad uvidim az po viacerych navstevach.A aku kozmetiku pouzivas?

bobicek
24. feb 2007

miriamka,
dlho som pouzivala junior, ale mu zmenili konzistenciu, a tento novy sa mi "sula" z pleti. 😠 teraz mam plet vodu od koznej lekarky, to je asi len nejaky lieh, 😕 krem mam z lekarne AA, je cenovo prijatelnejsi ako vichy a pod. a normaderm sa mi tiez "sulal" z pokozky. 😝 neviem co to mam za ksicht 😀 😀 😀 😀 😀

sisstin
24. feb 2007

bobicek: mně sé též některé krémy "šúlají" 😅 z pokožky..hlavně tekuté a též mi to dělal matující krém od Garnier 😉

miriamka
24. feb 2007

No ja pouzivam teraz na noc ten Zynerit na vyrazky,a krem mam od kozmeticky ktory sa dobre vsiakne a nedrzadi plet zn.Gatineau.Uvidim,ci pomoze.Zatial ho uzivam len 2 tyzden...Na plet som si minuly tyzden kupila z Clean a Clear taky gel,a perfektne mi cisti tvar,len neviem ci az prilis nevysusuje 😠

bobicek
24. feb 2007

sisstin a nevies, preco ta plet takto reaguje, ze sa to z nej sula? 😕

miriamka, ved to, ze mna teraz naposledy kozmeticka sprdla, ze mam dehydrovanu plet. 😠 tak si vyber, kozna lekarka, vysysuj a zmatnuj, kozmeticka hydratuj. 😅 inak plet mam asi aj citlivu... 😨 no stale neviem, ci ten AA krem je ten pravy

miriamka
24. feb 2007

Bobicek...ved prave,kozna by len vysusovala a kozmeticka ma tiez dnes sprdla ze ju mam moc suchu 😒 Inac kozna mi dala na premastenie krem Excpiral,a ten je celkom dobry.Davam si ho len lokalne kde mam suche miesto,a hned sa pekne premasti.

sisstin
24. feb 2007

holky, já nevím, já bych od kožní asi nic nepoužívala..většinou dávají krémy, který strašně vysušujou 🙄

bobicek: to sulani(hahaha, to zní pekelně vtipně)je podle mě z toho, že si toho krému asi dáváme moc a nestihne se vstřebat či co..nebo plet to prostě nepobere...pak když si chci dát make-up..tak mám po obličeji hnědé "šúlance" 🙄

miriamka
24. feb 2007

No veru,kozna sice dava gely na vysusovanie,ale tento krat mi dala aj na premastenie 😉 Inac tiez tisko zavidim tym,co sa mozu len umyt mydlom,daju si Niveu a ziadnu inu starostlivost o plet nepotrebuju 😠

bobicek
24. feb 2007

sisstin, presne! to vzdy chytim nervy, musim to odlicit a znova s inym kremom! 😠 no mne sa to zasa zda, ze ten krem neni vhodny na moj typ pleti. ved som si ho dala malicko a sula sa aj tak... 😨
inak, mala som vzorky z biodermy, a ten tiez! cista hroza 😝

miriamka
24. feb 2007

Bobicek...ja som mala ten isty problem s kremami,ale teraz ten od Gatineau je naozaj super.Pekne sa hned vsaje a vobec nemasti plet.

bobicek
24. feb 2007

miriamka a co stal? a ako sa presne vola? ci to je len jeden typ? 😕

miriamka
24. feb 2007

No to je kozmeticka rada Gatineau,a ten krem je na mastnu a zmiesanu plet.Stal u kozmeticky 1000Sk,ale pouziva sa ho hrozne malicko takze ratam,ze dlho vydrzi.

skrecok
24. feb 2007

Prave citam, ze chodite na kozmetiku a vam nevytlaca (mne vzdycky a potom mam taku flakatu tvar, ze si musim pred odchodom od kozmeticky dat mejkap ☹ ). Mohli by ste mi napisat co vam robi ked to vrci? Ako sa vola to "cistenie"? Aby som vedela co mam povedat kozmeticke co chcem. Inak by som asi mala vela pit, mozno je to aj kvoli tomu ze mam malo tekutin v sebe. Totiz nevypijem viac ako liter a pol denne 😒 .

miriamka
24. feb 2007

No ja som bola dnes u kozmeticky,a najskor ma odlicila,potom mi spravila peeling,potom mi tvar naparila a potom niecim tak "odskrabovala" vrchnu kozu.Tiez ma vytlacala,ale potom mi dala taku masku,ze zacervenanie bolo minimalne...a nakolko som isla v sobotu,hned som sadla do auta a padila domov aby ma nikto taku nevidel 🙂

bobicek
24. feb 2007

miriamka, to je teraz pre mna privela penazi... tento AA stal 150sk 😀 ale si to zapisem a mozno v buducnosti kupim 🙄
skrecok, ja netusim ako sa to vola 😅 ja ked som sa na to pytala, hovorila som to ako aj tu, ze chcem hlbkove cistenie nie rukami, ale strojcekom 😀 😀 no laser to neni, ten mi robila naposledy, zacelilo to ranky.

miriamka
24. feb 2007

Bobicek...ja viem ze je to drahe,bolo to prvy krat co som dala tak vela korun za krem,ale povedala som si,ze tento krat investujem do dobreho kremu a uvidim ako zaposobi.
Aha...a na konci kazdeho cistenia este pouzije laser🙂)

skrecok
24. feb 2007

Aj mne to iste robili, ale bez "odskrabavania". Hm, asi si vyskusam inu kozmeticku a uvidim akym sposobom bude robit hlbkove cistenie pleti.
No, to asi budem musiet chodit autom, aby ma taku flakatu nikto okrem manzelika nevidel 😀 . Nechcem si vzdycky davat na cerstvo vycistenu plet mejkap.

sisstin
24. feb 2007

škrečok: si dává make-up bezprostředně po vymačkávání? 😲 To by se nemělo 😀 den po kosmetice by ses neměla vůbec líčit, i když je to asi neproveditelný 😀

bobicek
24. feb 2007

no, ved to. ked som chodila predtym k inej, vzdy ma po cisteni na-make-up-ovala 😀 a teraz u tejto mi kaze dve hodky po cisteni si nic na plet nedavat, ani salu cez usta. 😲 tak ked som isla od nej, ludia na mna pozerali, akoby ma niekto zmlatil 😀 😀 😀 ale po hodke to bolo uplne v pohode.... 😵

miriamka
24. feb 2007

No ja si preto ku kozmeticke vyberam sobotu rano,ze potom rychlo utekam domov,a cely den sa nemalujem,aby sa plet pekne ukludnila a vstrebala co kozmeticka pouzila.
Inac sa cudujem,ze kozmeticka Ta aj namaluje,som myslela ze makeup kozmeticka hned potom neodporuca 😖

bobicek
24. feb 2007

miriamka, chapem, aj ja som toho nazoru, ze do kozmetiky a zvlast na takyto typ pleti, sa ma investovat. 😉 ja som bola rozhodnuta pre tu biodermu, ale esteze som mala vzorku... 😠 skoda penazi za to, ze sa mi to zosula z pleti 😠 😠 😠

skrecok
24. feb 2007

Sisstin, to mas naprostu pravdu! Ale mala som vyjst s takou flakatou tvarou medzi ludi? Ho, to by som najradsej sla po tme aby ma niekto znamy nevidel, kedze byvam daleko od kozmeticky. Tak budem chodit autom ako mi napisala Miriamka, dobry napad 😉 . Takze odteraz nebudem si davat mejkap po cerstvom vycisteni pleti (dufam, ze to splnim) 😕 .

miriamka
24. feb 2007

Bobicek...v tomto som mala vyhodu,lebo kozmeticka mi dala vzorku ktremu zadarmo na 1 tyzden,a kedze bol dobry,kupila som si ho.Ja mam skor problem s cim si tvar vycistit.Co pouzivate na cistenie pleti?