Akné a problémy s pleťou po pôrode

vilki
13. dec 2006

babulky nemate niektora rovnaky problem?uz davnejsie bojujem s akne.pocas tehotenstva som mala peknu plet a po porode sa mi akne zase objavilo.neviem co mam pouzivat.ak mate podobny problem co pouzivate?

nadhera
1. okt 2009

a teraz sa zasmejte tiez - pridem na kozne/bola som mlada/ a otvori mi sestricka,ktora vyzerala horsie ako ja...

nadhera
1. okt 2009

pravda je,ze pocas tehotenstiev som mala tvaricku ako babo prdelku 😉 teraz uz opat dake pupaky,potieram 60% liehom a davam detsky puder,kedysi bolo dostat kupit puder so sirou na vysusenie,ale potom siru zakazali. ale skusim aj ja aknepur. a zinok papam bezne.skusala som uz kadeco - drahe,lacne a vzdy som sa vratila k zasypom. ale tato maska je fakt super - mozno ju uz niekto spominal,na temu som natrafila len teraz - drozdie+3%peroxid vodika,vymiesat s palcom a sup na xichtik,kde su bolacky ,vyschne ,umyt. nedavno som objavila z AB kozmetika masku s cajovnikovym olejom - zeleny obal,aj ta je smrcovna. skuste. 😉

len.petra
1. okt 2009

baby ahojte.. pripajam sa do klubu 😠 moja tvar je od puberty v zlom stave, mam uhriky a male pupaciky, obcas sa mi niektory zapali.. ku koznej uz daaavno nechodim, skoro vobec mi nepomohla, teraz si asi pol roka kupujem vichy normaderm, skoro celu sadu od gelu po krem a aj odlicovac a mozem povedat, ze je to lepsie, trosku.. ale najviac mi pomaha pravidelna navsteva kozmeticky, snazim sa chodievat raz za mesiac, i ked nie vzdy mi to vyjde,, 😅 ved to pri detoch poznate 😉
ale urcite je to prave kozmeticka, co mi naviac pomaha.. snad sa uz tych pupacikov zbaviiime 🙄 , lebo sa ma stale pytaju, ci mam 18 😅

sasulec
1. okt 2009

neviem ci ste riesili aj nieco take... viete mi poradit co s jazvickami po akne?viem,ze je obrusovanie vrchnej koze,pricom zleze vrchna koza,olupe sa a je to vraj lepsie,aj na vrasky je o vraj bomba,poznate to?stretli ste sa s tym?podstupila to niektora?Dakujem 😉

juliettte
6. okt 2009

emili254
ked ti kozna nedava nejake gely ktore sa po kratkom case zmyvaju, alebo nechaju posobit celu noc, po ktorych sa aj pokozka zacne olupovat tak neviem, mne najviac pomohol ten eclaran gel, moje jazvy boli len hnede skvrny, ak to mas horsie tak neviem, su aj tazsie formy s ktorymi neviem ci sa da nieco robit ked uz su hlboke jazvy,asi vazne len odbornikov sa pytat, ak nepomaha, skusit ineho

cicushka
6. okt 2009

sasulec. Vola sa to chemicy peeling. Ja som na to chodila kvoli pigmentovym skvrnam. Je to ale zldhavy proces. Ja som bola na 5 sedeniach vzdy s 3 tyzdnovym odstupom. Potom som musela prerusit, lebo uz bola jar a prve slnko vonku. TEraz na jesen a zimu by som chcela znova pokracovat.

ikke
7. nov 2009

danielitka26 • snž • Dnes o 16:56
prosím pomôžte poradte...pod nosom sa mi robí hrozný vred už 4dni sa trápim ako to nekutočne bolí, nie a nie vyzrieť, dnes mi dokonca opuchla celá horná pera.....poradte ako s tým preč čo najrýchlejšie, čo na to dať aby sa to rýchlo vyzrelo a vyliečilo...dakujem za každú dobrú radu pomoc a skúsenosť

danielitka26 • snž • Dnes o 17:00
a prosím neradte len mne poradte aj druhým lebo založila som túto tému akoby len pre seba ale nie chem aby sa pomohlo aj druhým ak ma niekto podobný alebo rovnaký problém

ikke
7. nov 2009

danielitka, pityol alebo ichtyol mozno...

janbari
7. nov 2009

zubná pasta... 😉

danielitka26
7. nov 2009

ikke janbari dakujem ...myslíte že mi tá pera opuchla z toho ?? lebo zuby mám ok a z iného nemala dôvod

ikke
7. nov 2009

danielitka, je to mozne, hlavne ak je ten vriedok hlboky 😝 😔

danielitka26
7. nov 2009

no je a dosť :(( a už som z neho na nervy :(( ked som aj niekedy niečo mala do troch dní to bolo preč a teraz toto ma riadne trápi ...:(( no nič lekáreň po ruke nemám tak idem skúsiť tú pastu ...pekný večer zatial

sasulec
7. nov 2009

cicus dakujem som aj zabudla ze som sa tu pytala na to, kam chodievas koznej,alebo kozmeticke?
mne to raz navrhla jedna kozna,len to bolo dost drahe,myslim,ze ona to robila 1x a malo to do 1 tt zist,no a tiez sa to nesmelo na slnku opalovat..
ale ak by mi urobili ten zakrok teraz,buduce leto budem musiet asi pouzivat vysoky faktor,hm?

miriamka
24. nov 2009

Ahojte,
tak ako risite problemy s pletou?
Ja mam opat troska problemy...od koznej mam Skinoren a Dalacin ktory mi dobre pomaha ked mam podkoznu vyrazku.
Dnes som si kupila peeling od Bioderma,uvidim,co to spravi.Budem ho pouzivat 2x tyzdenne,dnes som si ho dala prvy krat a fakt plet na dotyk super cistucka.
Inac mi tiez odporuca kozna na zjemnenie porov chemicky peeling,ale akosi sa na to stale len odhodlavam,mam strach nech to nie je este horsie...

bambusko
24. nov 2009

miriamka, na zjemnenie pokozky je super krem elicina, s vytazkom zo slimakov, da sa kupit lacnejsie cez ebay, pouzivam 2 mesiace a ozaj funguje 🙂

auriane
25. nov 2009

Dievčatá, cca od 16 rokov som začala mať akné - mám veľmi mastnú, hrubú a pórovitú pleť. Akné sa mi postupne zhoršovalo a po pôrode to bolo už v takom štádiu, že veľakrát som aj tri dni nevyšla z domu a len plakala. Nikdy som neverila, že kvôli nejakým vyrážkam budem raz plakať. Vyskúšala som v puberte antibiotiká, zineryt, eryfluid a rôzne iné mastičky a vodičky. Skúšala som rôzne prírodné preparáty /oregánový olej, citrovital, kvasnice, čisté aloe vera/, doplnky výživy /rôzne vitamíny a probiotiká/, hĺbkové čistenie pleti lekárskou kozmetikou a opäť zineryt, eryfluid a zarobenú takú mentolovú vodu z lekárne a duac gél. Nič nepomáhalo. Ani šport, ani zmena stravovania, ani preliečenie helikobaktera, zlatého stafylokoka či vybratie mandlí. Už nebolo nič, čo by som nevyskúšala. Tak som sa dala na liečbu Roaccutanom. Beriem ho druhý mesiac. Od prvého dňa mám zlepšenie, nemám ŽIADNE vedľajšie príznaky, akurát prvý mesiac som bola z toho plná energie a nervózna, ale to už prešlo a je všetko ako predtým. Je to úžasný pocit ráno vstať a nechytať sa hneď so zalepenými očami tváre, že "čo nové sa zrodilo". Žiadne polhodinové maskovanie, ktoré aj tak nepomôže, žiadne česanie vlasov do tváre a vyberanie si v šatníku /červené a fialové nemôžem, lebo sa mi zvýraznia vyrážky, výstrih nemôžem, lebo sa mi niečo vyhodilo a podobne/. Žiadne vyhýbanie sa ľuďom a žiadne nízke sebavedomie. Žiadne čierne bodky, žiadna mastná pleť, nehovoriac o tom, že už dva mesiace neviem, čo je to vyrážka 😀 Som neuveriteľne šťastná a to môžete pochopiť len vy, čo viete, čo je to trpieť akné aj dávno po puberte.
Takže keď už niet cesty kam ako v mojom prípade, určite odporúčam Roaccutane 😉

veronika13
25. nov 2009

no ja som tiež brala roaccutane, pomohol, no po troch rokoch sa mi problém vrátil 😖

miriamka
26. nov 2009

No baby...ten roaccatune som pocula ze pomaha,ale ja este chcem mimi takze si nechcem zatazovat telo tymito liekami.
Ked som bola tehu,som mala plet ako babatko,nevedela som co je vyrazka takze asi bude problem v strave a hormonoch,a hadam pomoze aj kozmetika a nieco ine nez R.

auriane
27. nov 2009

Veron, na to ma dermatologička upozornila. Že žiaľ, patrím do skupiny ľudí s problematickou pleťou a budem s tým bojovať až do prechodu pravdepodobne ☹ Že má klientky štyridsiatničky, ktoré lieči už pätnásť rokov. Predpíše im Roaccutane a pomôže im na pár rokov, a keď sa im problém vráti, predpíše im ho znova. Že v mojom prípade nemôžem dúfať, že budem mať pokoj až do konca života. Ale lepšie ako bojovať s akné toľké roky. Takto budem mať aspoň na tie tri roky ako ty pokoj 😉

auriane
27. nov 2009

Miriamka, ja som mala tiež v tehotenstve krásnu pleť. Ale jedine v tehotenstve 😀 Skús vyskúšať probiotiká Bion3, tie mi pomáhali asi zo všetkého najviac. Plus mi pomohla ešte odplesňovacia diéta, ale to nie je zdravé dodržiavať dlhodobo. BOlo to vylúčenie všetkých cukrov /aj v ovocí, zemiakoch, pečive, ryži atď/. Ale pleť som mala peknú len počas tej diéty. Potom sa to vrátilo všetko zase späť.

miriamka
27. nov 2009

Auriane...dakujem za tipy,ja ked som bola na delenej strave tiez bolo vsetko ok,tak nanu opat prejdem a uvidim.Alebo potom budem musiet byt zase tehotna 😅

auriane
27. nov 2009

Nooo, len vieš, ako sa hovorí - každé tehotenstvo je iné 😀

miriamka
27. nov 2009

No ved prave 😀

auriane
27. nov 2009

Ale kamarátka, čo sme spolu trpeli od strednej školy akné /a mala ho ešte horšie ako ja/, má od tehotenstva krásnu pleť! Vždy mala mastnú, hrubú pleť s akné, ale odkedy bola tehotná, nemala už žiadnu vyrážku a to mávala aj na dekolte a chrbáte. Malý mal teraz rok a ona má krásnu pleť, navyše vlasy mala celý život jemné, mastné a riedke a teraz má husté vlasiská. Kiežby to aj mňa postretlo raz 🙂

miriamka
27. nov 2009

No u mna je to tak...ked som bola tehotna a kojila som,tak plet bezchybna.Ale ako jem vyprazane,a sladke tak mam hned vyrazky.Takze sa teraz obmedzujem a uvidim ci sa to zlepsi...

auriane
27. nov 2009

No ja aj keď som mávala lepšiu pleť, tak či tak to nebola nikdy pleť bez uhrov, lesku či tá porcelánová pleť, na kt. stačí dať krém a ísť von. Teraz to tak konečne je a som nesmierne šťastná z toho. Dúfam, že to vydrží aspoň rok 😉 Veď uvidíš, možno po druhom tehotenstve dopadneš ako moja kamarátka a nikdy viac sa nebudeš trápiť s pleťou.

wlado
20. jan 2010

ahojte ludkovia chcel by som vam poradit mal som rovnake problemy s akne a moja tvar bola uplne znicena myslel som ze ma uz nic nezachrani chcel by som vam poradit DUAG gel masticka na vyrazky naozaj pomohla je super treba vsak trpezlivost no oplati sa do nej investovat moze ju predpisat iba kozny lekar:::.ahojte

ladybird1l
1. mar 2010

ahojte, prosim o radu, ci by ste mi vedeli poradit co na cierne bodky na pleti, mam 32 rokov a tento problem mi zacal po druhej tehu a neviem sa ich zbavit.Plet si umyvam pravidelne, zvykla som vzdy len cistou vodou, ale odkedy mi toto zacalo, tak si umyvam detskym mydlom, vyskusala som aj peelingove pripravy N**ea, G****er, ale skor mi to plet susi, ale vobec mi "nefunguju" hlbkovo. Prosim radu skusenej osobky, ktora podobny problem mala a zbavila sa ho. Dakujem.

adrioska
9. mar 2010

Ahojte baby, tiez sa v poslednom case dost trapim s akne, je to stale horsie a horsie. Chystam sa koznej, ale chcem sa vas opytat, spominali ste tu rozne masticky a vodicky, ktore obsahuju antibiotika a predpisuje ich kozna, ze ci nieco taketo ja mozem brat, ked kojim...aby som zas nesla zbytocne k doktorke a aj tak mi nic nebude moct dat...co myslite, poradte prosim...vdaka

twinflame
11. mar 2010

moj syn ma v poslednom case tvaricku posiatu malymi bielymi podkami, vyzera to ako krupica na tvari. Nie su to vyrazky, ale zapalene korienky chlpkov. Neviete niekto poradit co na to?