Akné a problémy s pleťou po pôrode

vilki
13. dec 2006

babulky nemate niektora rovnaky problem?uz davnejsie bojujem s akne.pocas tehotenstva som mala peknu plet a po porode sa mi akne zase objavilo.neviem co mam pouzivat.ak mate podobny problem co pouzivate?

bzuco
12. jún 2008

kitaka...to neviem, ....mne to predpísal kožný lekár

certica
12. jún 2008

aknemycin som po prvom porode mala tiez + zineryt a tiez to fajn zaberalo, aj som mala jemnejsiu plet. ono su to lokalne ATB, preto treba ratat s tym, ze po nejakom case ich treba obmenit, resp. pokozka si zvykne a ucinok sa oslabi.
bzuco a presne, ja len ked som tehu, mam pokozku uplne bezproblemovu, aj HAk zabera celkom dobre, ale nie az tak. len co ma stve, ze tieto masticky, kremy a pod. neriesia povod problemu, proste je to otazka hormonov. teraz po tomto porode som na tom zatial lepsie, ako po prvom, no ale mozno otazka casu... ja budem aj v truhle pubertacka asi 😀

bzuco
12. jún 2008

certi...ja to nepoužívam pravidelne...ked vidím, že niečo "pučí" hned potrem a pohoda 😉

mne sa prrvé vyrážky po pôrode objavili ešte v pôrodnici 🙄 🙄 🙄
a antikoncepcia mi tiež fajne zaberala, ale mala som milion iných vedľajších účinkov z nej, takže asi radšej budem mať pupence ako každodenné depky 🙄 z antik. 😒

miriamka
19. jan 2009

Ahojte,
tak ozivujem tuto temu...
Pocas tehu a po porode som mala krasnu plet.Teraz som prestala kojit,dnes nabehla menzes a mam opat otrasnu plet.
Co pomoze?

slnieckova
19. jan 2009

miriamka mne pomohli proti akne len tabletky Roacutane alebo ako sa to pise... od ich dobratia mam svaty pokoj

slnieckova
19. jan 2009

podotykam, ze su to uz dobre tri roky.... takze navrat akne uz neocakavam po tak dlhej dobe

miriamka
19. jan 2009

A to Ti napisal doky alebo je to bezne v lekarni?

slnieckova
19. jan 2009

miriamka neviem, ci sa daju kupit, myslim, ze su len na predpis... predpisal mi ich kozny lekar

bihan
19. jan 2009

O Roaccutane je tu celá téma a napriek tomu, že mám problémy s akné odkedy si pamätám, neviem, či by som do neho išla..je to veľmi silný liek, ktorý sa predpisuje väčšinou len na naozaj vážne prípady akné a takmer zároveň s ním zvyknú lekári predpísať HAK, lebo v prípade otehotnenia počas liečby hrozí veľmi vysoké poškodenie plodu.

Momentálne testujem Vanishing krém od Lush.. už mám plné zuby tých chemických sra...k, ktoré mi nikdy nepomohli na dlhšie ako pár týždňov..

miriamka
19. jan 2009

Bihan...no teraz som troska pozrela tu temu o tom Roaccutane...a nehrozi.Mam jedno dieta ale urcite planujeme aj druhe,takze od toho ruky prec.
Ale tiez chcem skusit nieco na prirodnej baze...dnes som si spravila ocistny den,pijdem len vodu a caje,a pripadnu vyrazku cistim liehom.

bihan
19. jan 2009

Na následné potomstvo to zase vplyv nemá 😉 Ide len o otehotnenie počas liečby a krátko po nej.

slnieckova
19. jan 2009

no ja som nemala vobec silne akne... klasicke vyrazky po ktorych mi ani jazvy neostavali, nic, len som uz bola proste stara na vyrazky... a po vsetkych vysetreniach primar usudil, ze nasadi liecbu tabletkami... brala som ich cca 3 mesiace, ked nie menej a hned mi zabrali. Odvtedy som ich nevidela a hovorim, mam s vyrazkami svaty pokoj, ja by som do toho sla znovu, ak by trebalo... a ziadne problemy pocas ich uzivania som nemala, tak neviem...

miriamka
19. jan 2009

No ved prave...ak by som ostala teraz tehu,radsej sa na taku liecbu nedam

slnieckova
19. jan 2009

a s tymi ostatnymi moznostami liecby... vyskusala som vsetky kremy, pletove vody z lekarne na predpis, vodicky s antibiotikami... od vymyslu sveta. Na mna nic z toho nezaberalo... mozno prvy mesiac, potom, ked si na to plet zvykla som bola znovu tam, kde na zaciatku....

pila som harmancek kazdy den, rozne precistujuce caje, nic.... plet som si cistila a osetrovala kremom na aknoznu plet rano aj vecer (podotykam, ze nie lacnymi pripravkami... bola som schopna a ochotna investovat do toho "majetok", len nech sa ich zbavim a nevyzeram ako pubertiak, ktory bez mejkapu nemoze ist na krok medzi ludi...), nic nezaberalo....

bubba
19. jan 2009

slnieckova detto jedine co mi zabralo bol klistir pred porodom,tak sa zomna vyplavili vsetky toxiny a asi 3,4 mesiace som mala plet ako babatko 😀

miriamka
19. jan 2009

No mne tiez pomohlo tehu a kojenie 😉 ...teraz sme tam kde predtym 😠

slnieckova
19. jan 2009

bubba 😀 😀 😀

zuzka1.
19. jan 2009

Mne tehotenstvo a dojcenie co sa tyka pleti spravilo strasnu sarapatu na tvari. Som 7 meisacov po porode, nekojim a 3 mesiace akonecne som v poriadku. Dufam, ze to tak zostane a dalsie tehu bude ine.
Zacalo to asi v 5.meisaci tehotenstva a odvtedy sa to len zhorsovalo. V puberte som vyrazky nemavala, ale pocas tehu!!!!hroza!
Nepomohla kozmeticka, ani smaozrejme ranne a vecerne dokladne cistenie a osetrovanie pleti, pripravkov som vyskusala az az. nezhorsil mi to nai jeden, ale ani nezlepsil.
Az teraz mi zabera Loreal denny peeling a pletova voda, je k tomu aj krem. ten nepouzivam. Nie je to najlacnejsie, ale ani najdrahsie.
Pouzivala som predtym cajovnikove pripravky, pripravky z aloe vera, masky, naparovanie vsetko mozne, zatial zabralo len hore spominane!
drzim palce kocky, viem ake je akne neprijemne!
Alebo potom uz len dermatolog alebo dermatovenerolog

miriamka
19. jan 2009

Zuzka...a ten Loreal si kde kupila,v drogerii alebo v lekarni?
No na piatok som sa objednala kozmeticke na cistenie pleti,a buduci tyzden zbehnem koznej...hadam sa im to podari podchytit v zaciatkoch....a nezhorsi sa mi to uplne.
Ale pomaha aj nieco ako caje?Mate niektora otestovane?

zuzka1.
19. jan 2009

miriamka, kupila som to v lekarni ale maju to aj v dm, mylsim, ze jedno stoji okolo 250,-Sk, ako kde. Da sa to financne.
Caje?precistijuce su zelene, ale staci najma cista voda a vela. Ja jej zase vela nenapijem, ale treba pokozku zalievat zalievat.

miriamka
19. jan 2009

Zuzka...no ja som si dnes dala ocistny den,pijem len vodu a zeleny caj,nech sa moje telo nastartuje a hadam sa troska aj plet precisti takto.Inac hladam na nete nejake kremy,vitaminy...lebo je to o nicom toto akne 😨

zuzka1.
19. jan 2009

ja som bola z toho nestasna!!!!a este ked som ocakavala aka budem v tehu krasna!!!!!!bola som, ale iba od krku dole! 😀
skus, mne s anajviac osvedcil ten loreal

miriamka
19. jan 2009

Zuzi...sak ani mne to na sebavedomi teraz neprida,najma ak som bola zvyknuta mat teraz na rok a pol od akne uplny pokoj!!!

miriamka
19. jan 2009

Dnes vela studujem o akne...tak kto ma zaujem kuk...

http://www.liecbaakne.sk/index.php

pimpa
19. jan 2009

baby, mne sa osvecuje celkom garnier pure, kupila som si cely rad a zacala som ho pouzivat pred troma tyzdnami. ludia okolo mna hovoria, ze uz vyzeram lepsie, asi uvazujem, ze ta zacina zaberat. mam cistiaci gel, peeling a nocny intenzivny krem na ostranovanie stop po akne. Mozno vsetko dokopy zabera. Uvidim po case. mrknite si na www.garnier-pure.sk

miriamka
19. jan 2009

Pimpa...no ja dufam,ze aj u mna sa to opat zlepsi 😒

lyongirl
19. jan 2009

ahojte baby,mňa tiež trápi akné od kedy si pamatám. V prvom tehu som mala krásnu pleť, ale po pôrode napriek kojeniu sa nanovo zhoršila, bez make-upu nevystrčím ani nos z domu, no a teraz som znova tehu a pleť perfektná. Lenže viem, že sa to zasa vráti do starých koľají a to ma veru vôbec neteší. Tiež sebavedomie v čudu, no a nikdy mi nejak nič nepomohlo, ani vodičky od kožnej, to mi len pleť podráždilo a zhoršili. No neviem, čo si na tvár "nakydať", aby som mala navždy pokoj....

miriamka
20. jan 2009

A tiez mate taky problem,ze sa vam to zhorsi presne v ten najnevhodnejsi cas,ked mate napriklad nejake stretko? 😠

bihan
20. jan 2009

Garnier Pure bol na moje pleť príliš agresívny.. vyrážky možno zmizli (teda časť), ale začali sa mi robiť červené plochy po celých lícach.. S Vichy to dopadlo podobne.
Mne zabrali jedine Diane 35, ale ten humus už do seba nikdy tlačiť nebude.

Práve som prešla na trošku šetrnejší spôsob odličovania a čistenia plati a zdá sa, že začína fungovať.. otázka je na ako dlho 😅 A tiež mi dosť pomáha minerálny make-up.

miriamka
20. jan 2009

Aky mineralny makeup?Rozmyslam,ze skusim nejaky novy makeup a nie len nove kremy,cistiace vody...