Akné a problémy s pleťou po pôrode

vilki
13. dec 2006

babulky nemate niektora rovnaky problem?uz davnejsie bojujem s akne.pocas tehotenstva som mala peknu plet a po porode sa mi akne zase objavilo.neviem co mam pouzivat.ak mate podobny problem co pouzivate?

mouse
7. sep 2007

Miriamka, niekedy mi pomoze prilozenie tamponu namoceneho do domacej slivovice 🙂 ...

miriamka
7. sep 2007

😀 Tak musim niekde zohnat slivovicu

mouse
7. sep 2007

Ja Ti odlejem, ak si prides vziat... 😀

miriamka
7. sep 2007

Dakujem mouse.
Ale naozaj,nema tu niekto aj inu skusenost ako porazit akne?Aky krem na problematicku plet pouzivate?

bobd
7. sep 2007

miriamka, ja som v lekarni kupila krem AA, aj pletove tonikum. je to cenovo prijatelna kozmetika, stoji cca 150sk/ks, a je v pohode. nedrazdi plet, je premastena. a je na citlivu pokozku, bez parfumacie a pod. ak chces, skus ;)

shiju23
7. sep 2007

najlepsi liek na akne je morska sol, rozpustena vo vode, s tym si umyvat tvar, mojej sestre pomohlo, hlavne netreba tie akne drazdit, pucit, tak sa rozmnozia.
aj naparovanie sa nad harmancekom pomaha.

perzenetka
9. sep 2007

ja som mala vždy bezproblémovú pleť(aj počas puberty a dvoch tehotenstiev to bolo v norme)....až teraz po 35 -tke sa mi zhoršila, myslíte že to môže byť zmenou antikoncepcie?

mouse
10. sep 2007

Miriamka, tiez pouzivam sol z mrtveho mora. Sol je dobre rozpustit vo vode, nechat zmrazit a ladovymi kockami si masirovat tvar. Vyborna je pletova maska z bahna z mrtveho mora. Osobne mam skusenosti s kozmetikou Dr. Nona.
Ale na tie zapalene vriedky (ked si ich sama povytlacam, zapalia sa) je najlepsia ta slivovica 😀 . No a este odporucam vytlacanie nahradit hlbkovym cistenim pleti u kozmeticky 🙂 .

Najviac mi pomohla dieta na precistenie hrubeho creva. Treba najst pricinu a tu odstranit, kozmetikou to iba dolestit. Ja som vyskusala snad vsety mozne znacky kozmetiky v roznych cenovych relaciach, ale nic nepomohlo trvale 😨

bobd
10. sep 2007

mouse, akaze to dieta na precistenie crievka? 🙂

mouse
11. sep 2007

3 dni iba ryza a voda (kolok ryze Ti chuti, tolko mozes jest)... Striedala som celozrnnu s bielou.. Najlepsie gulatozrnna .. Po troch dnoch som pridavala zeleninu, z ryze som urobila rizoto 🙂 . Uplne som na ten cas vynechala chlieb, masove a mliecne vyrobky, sladkosti, vyprazane jedla... V podstate hlavnou zlozkou stravy bola stale ryza. No a na podporu cistenia pijem gel z Aleo vera a chajik z Acherocliny. Treba ale pit velmi vela vody, inak sa mozes este viac vyhadzat...

pacna
17. sep 2007

baby a čo je najlepšie na prekrytie make-up alebo puder alebo čo? 😕

vilki
autor
13. okt 2007

aky make up pouzivate? mate niektora od dermacolu ten protizapalovy?je dobry? zevraj aj pomaha proti akne...

bobicek
14. okt 2007

baby,
ja mam akznoznu plet, no zaroven dost suchu a este ku vsetkemu aj citlivu. 🤐 nemate s takouto pletou niekto skusenosti? 😲 uz som zufala, bo mastnejsi krem mi robi vyrazky a krem na aknoznu plet mi vobec nevyhovuje 😠

deveronique1
14. okt 2007

vilki: Ja používam púdrový make-up (dream matte) od maybeline. Je perfektný. Mám dosť problémy s pleťou a tento makeup sa mi ako jediný osvedčil. Mne rôzne protizápalové nerobia dobre. Najlepšie však je, ak obmedzíš make-up na minimum. Nenos nikdy, keď to nie je nutné. To pomáha. A ešte je dobré niekedy len zakryť vyrážky korektorom a na to dať púder. Takto sa mi pleť tiež zlepšila.

niania
14. okt 2007

vilki, mne sa osvedcil make up od La Roche - Posay :Toleriane predavany v lekarnach. je uplne jemucky, vraj nema ani parfem a konzervacne latky. obsahuje termalnu vodu a kozna doktorka mi vravela ze nesposobuje komedony takze nenapomaha vzniku akne, doknca je vhodny aj pre zeny s atopickym ekzemom a velmi citlivou pletou. mne sa na nom paci aj to, ze vobec nerobi efekt masky, vyzera na tvari velmi prirodzene. ja mam velmi problematicku plet ale tento make up mi naozaj sadol. vyskusaj... 😉

bobicek
14. okt 2007

niania: a aku ma kryciu schopnost? ja mam vela vyrazok, niektore male, akoby posyp, a niektore su vacsie. zakrylo by to? a co cena? dik

niania
14. okt 2007

bobicek ahoj, krycia schopnost je povedala by som taka stredna, co znamena asi ze pekne zjednoti farbu pleti, prekryje vyborne mensie vyrazky a fliaciky, ale pri tych vacsich a cervensie sfarbenych to uz neni take zazracne,ale myslim ze efekt uspokojivy. ja nemam idealnu plet ale staci mi to. jaj a este pekne prekryje kruhy pod ocami. 😉
ja som predtym pouzivala max factor a ten bol velmi hutny, hoci dobre kryl, no velmi mi zatazil plet a vyzeral prilis napadne, tak maltovito, nevyzerala som prirodzene. tento toleriane je uplne lahucky, prijemna konzistencia a najviac sa mi rata, ze mam pocit akoby mi aj trochu hydratoval a liecil plet.
no a to najzaujimavejsie na koniec, cena...je trosku vyssia okolo 600 sk. tubicka ma 30 ml, mne vydrzi pri kazdodennom pouzivani zhruba dva mesiace.
pre mna osobne je to zatial to najlepsie co som objavila. 🙂

antonia1
14. okt 2007

bobicek ja mam podobnu plet ako ty,trapim sa s nou uz od puberty a vyskusala som asi takmer vsetko od babskych receptov za korunu az po.....stalo ma to kopec penazi-trpezlivosti a najhorsie je to sklamanie ☹ teraz uz 2 mesiace pouzivam krem-Skinoren ak ti ho predpise kozna doplatis len 100.- a zatial som velmi spokojna,dokonca ked pridu moje dni,co bolo na mojej tvari vidiet uz niekolko dni dopredu 😖 teraz NIC 🙂 da sa pouzivat aj v lete-znasa sa so slnieckom 😉

niania
14. okt 2007

ahoj antonia1, skinoren pozivam tiez, je naozaj dobry, viem ze kozna doktorka mi spominala ze vyborne odstranuje aj pigmentove skvrny po vyrazkach. to je moj velky problem, nie to ze vyrazky ale aj nepekne flaky po nich mi zostali... 😖

antonia1
15. okt 2007

ach jaj musim sa priznat ze niekedy ked vidim baby,s krasnou cistou pletou tak tisko zavidim,a potom si poviem mozno ju trapi nie co ine 😅
make up-La Roche co pouzivas predavaju iba v lekarni?

miriamka
15. okt 2007

Baby,mne na akne pomohla pravidelna navsteva kozmeticky kazdy mesiac...po 4 razoch som badala naozaj rozdiel,asi laser pomaha akne porazit!

niania
15. okt 2007

antonia1, myslim ze ho dostat len v lekarni, zatial som ho inde predavat nevidela. maju ho vo viacerych odtienoch a v konzistencii tekutej alebo kompaktnej.
veru, veru je to dar mat peknu zdravu plet, ale co sa da robit, ked nie sme tie "vyvolene". len aby nas v zivote nic horsie netrapilo. 😉
najhorsie je,ze mnohokrat sa za akne skryva problem vo vnutri a to ako vyzera plet je uz len dosledok a potom si clovek moze na tvar natriet cokolvek a efekt ziaden. to je aj u mna, problemy so zaludkom. 😖 tak riesim zaroven s pletou aj zaludok aby to malo zmysel.

antonia1
16. okt 2007

nico na to je urcite,tak idem hladat vo svojom vnutry 😉 na mna vplyva aj stres,ked som v pohode aj na mojej tvary je to vidiet,ziaden pupacik-NIC,
A nevies nieco na tie hrozne cierne bodky 😠 ,na vyrasky zabera krem aj strava u mna aj pohoda,ale tie cierne potvorky na nose... 😖

niania
17. okt 2007

antonia1, tak to mas pravdu, stres je ten najvacsi nicitel peknej pleti a pohoda a klidek zase ta najlepsia " kozmetika ", len neni vzdy k dispozicii. 😉

na cierne bodky, ak uz sa objavia sa mne osvedcilo len jedine, pravidelne cistenie pleti. este davnejsie som skusala aj tie nalepky co robila nivea visage, ktore sa lepili na nos na odstanenie bodiek, ale to bol skor len taky komercny tah, mne sa to nezdalo moc ucinne.
prave make up co pouzivam, by mal preventivne zabranovat tvorbe komedonov a neupchavat pory. 🙂

peter26
17. okt 2007

Ahoj. Akné nie je najvačší problém, či?

certica
17. okt 2007

peter, urcite nie. rozhodne TVOJ problem je ten NAJvacsi. hadam som ta upokojila a uspokojila aspon ciastocne 😵

antonia1
17. okt 2007

diki niania...tie nalepky som aj ja skusala,aj som si kupila taky strojcek,vola sa cistic pleti,po kupeli alebo saune to trosicku pomaha 😖 ,ale ked idem ku kozmeticke tak sa mi potom zapalia ☹ ked dokoncim make up co mam-od MAX FACTOR-taky zmatnujuci a este jeden od MAY BELLINE-MOUSSE,obe su v pohode a hlavne v lete,neleskne sa nostek 😉
boze ten Peter sa trcil aj tu-uz je riadne trapny 😝

pacna
17. okt 2007

antonia1 a ten cistic je fajn ja som ho chcela tiez najdem ho aj na internete? 🙂

antonia1
17. okt 2007

neviem,kupila som si ho v january v nemecku,nebil ani drahy okolo 400.-sk,pozriem na znacku a dam ti vediet

pacna
17. okt 2007

dakujem ja ku kozmeticke necodim zla skusenost z mladi nesadla mi jej kozmetika .