Akné a problémy s pleťou po pôrode

vilki
13. dec 2006

babulky nemate niektora rovnaky problem?uz davnejsie bojujem s akne.pocas tehotenstva som mala peknu plet a po porode sa mi akne zase objavilo.neviem co mam pouzivat.ak mate podobny problem co pouzivate?

certica
13. dec 2006

vilki, tiez som mala podobny problem po porode. Kedze som kojila, nedalo sa to riesit kombinovanou HAK, tak som navstivila koznu a predpisala mi:
ZINERYT - to je taka lokalna antibiotik.vodicka, ktora sa nejak zmiesava s praskom a raz denne sa na umytu plet alebo postih.miesto nanasa a potom este taky biely krem/masticka SKINOREN, ktora sa tiez nanasa 1-2xdennne. Inak fakticky bez vone, neutralne a super mi to zabralo.
Myslim ale, ze je to len na predpis. Ten zineryt treba casom zmenit, aby si pokozka nenavykla na prislusny druh ATB a zmenit za iny pripravok...

lodia
13. dec 2006

caves..navstiv kozneho, potrebujes antibiotika, zbytocne liecis kozmetikou. Tie lieky - vodicka na potieranie, velmi ucinna sa vola zinerit, ale nepouzivaj ak este kojis. Je to len na predpis, ak ta trapia akne, navstiv kozneho lekara, ten urci diagnozu a liecenie, je to problem zien v sucasnosti podla poslednych vyskumov az do 40 tky, bohuzial... 🙄
zbytocne sa trapis vselijakymi kozmetikami, zbytocne..

vilki
autor
13. dec 2006

certica dakujem.zynerit som uz pouzivala a nepomohlo mi to ale ten krem som este neskusala.opytam sa kožnej.

lodia
13. dec 2006

certica,
vidim, ze podobne radis, pekna zhoda 😀 😀 😀
tak vilki, hor sa k lekarovi

dolinka
13. dec 2006

vilki.. mam obdobny problem.. za par rokov obehala som uz vsetkych koznych lekarov v meste, aj si dala spravit hormonalne testy na gyno/ vraj su ok/ a vsetko co som kedy vyskusala, zabralo len docasne 😝 / vratane atb, masticiek, vodiciek, byliniek zvonku aj zvnutra,../gyno lekarka mi tvdila v puberte, ze po 18 to prejed, potom, ze ked budem brat hak.. ale stale nic, potom ze ked budem tehu, ze sato strati.. zase nic a potom, ze po porode sa hladina hormonov vyrovna.. zase nic.. co budem bubakova az do staroby ?? 😝
dam si mejkap a myslim si, ze to nevido 😉
ale niekedy je to este horsie s tym mejkapom ako bez.. 😔

su obdobia, ze mam plet dobru ale to je len malokedy.. napr. ked som bola po operacii a 3 dni som pila len fenyklovy caj.. vtedy som mala plet ako babatko
.. avsak v reali sa z caju zit neda...

ale aspon malu radu.. najlepsie mi zabera *Akneroxid 10* nie 5 !!!
taky biely gel nanasa sa na bubak.. davam si ho vecer.. je to akesi atb lokalne .. super to vysusuje, ale je len na lekarsky predpis. ked vsak obehas viacero lekarni, niekde ti ho predaju aj na volno. mne ho raz predpisala kozna a odvtedy si ho obcas kupujem, lebo nemam cas chodit po lekaroch..

lodia
13. dec 2006

vilki,
moja kamaratka ma teiz problem s akne a lekarka zistila, ze sa neda liecit, len udrziavat vodickami a specialnymi mastickami, aby sa nezapalovalo, je to skutocne individualne, tak vydrz a pripadne skus to co radi dolinka, za vyskusanie nic nedas..papa 😉 mna to tiez kedysi trapilo, ale mne to liecbou vymizlo a teraz sa uz neobjavuje, len pocas menstruacie...hura 😀

vilki
autor
14. dec 2006

baby dakujem za rady.momentalne si davam homeopaticku masticku.vola sa cicaderma a zda sa ze zabera klop klop na drevo.v podstate som ju dostala na potieranie rany po cisarskom a teraz som ju skusila na toto tak uvidime.pocula som ze je na to dobry aj peroxid vodika.

lodia
14. dec 2006

peroxid vodika je velmi agresivny, byt tebou tak neskusam. Nikedy si mozes aj uskodit, cicaderma je aj na popaleniny a je dost masna, naozaj ti zabera na akne?

certica
14. dec 2006

tiez sa mi ten peroxid zda dost drsne riesenie 😒 , sa ti moze poskodit okolita pokozka...

vilki
autor
14. dec 2006

s tym peroxidom som to skusat nechcela.len som to pocula.cicaderma mi zabera,zatial, alebo je to len nahoda.momentalne mam trosku lepsiu plet tak uvidim co bude dalej.ale tu koznu lekarku aj tak navstivim.

lodia
14. dec 2006

nikedy nie je dobre ruskovat tzv. "dobre mienene rady", radsej naozaj chod k tomu lekarovi..nasa plet je sice obnovitelna, ale naco riskovat, mozes si ublizit a liecenie moze byt komplikovanejsie..ak na zaciatku problemu.. 😕 drzim palce, nech sa ti to zlepsi..

lodia
14. dec 2006

Ozaj, napadlo ma, ze ti napisem co pouzivam ja na takyto problem, ak sa mi vyskytne pocas menstrucie, ci inych stresov.. ☹ Je to stredne draha kozmetika, dostat ju v lekarnach, na akne v tej rade maju EFFACLAR A.I. je to z rady La Roche -Posay. Natiera sa len malicka vrstva na pupienok, aj kamoske som poradila bola spokojna, len ta cena nie je lakava..ved si pozri, je to normalna kozmetika..

ivka07
16. dec 2006

Ja mám problém že akné mám stále a teraz počas tehotenstva sa mi to ešte zhoršilo tiež neviem čo robiť.

bobicek
8. feb 2007

ahoj!
ja nie som tehu, ani nemam deti, ale co sa tyka akne, nehovorim nic... ☹ mam skoro 30 rokov a vyzeram ako pubertacka 😠 chodim aj ku koznej lekarke, ale moc nepomaha... 😖
neviete o nejakych potravinach co by mohlo skodit? pocula som, ze moze skodit aj isty druh farby na vlasy, mlieko a pod... 😲
poradite? dakujem.

andrea52
8. feb 2007

bobicek ahoj, dalej je to cokolada, kava, mne osobne vadia mandarinky 😝 mne osobne velmi pomohla masticka aknemicin ale je na predpis 😉

bobicek
8. feb 2007

vidis a prave dnes som sa dozvedela, ze coko neskodi. teda mliecna trochu, bo je tam mlieko...🙂
ja mam masticku imazol, aknemicin som mala naposledy, no lekarka mi to zakazdym zmeni 😲 neviem 😖 ci si moze plet navyknut ci co... 😕

andrea52
8. feb 2007

no ja neviem, ale sestre ta cokolada vadila, 😖
no neviem ci si moze navyknut alebo co, a skusala si HAK? mne pomohla najviac ta 😉

bobicek
8. feb 2007

no skusala som diane, ale to bolo rovnake, teraz mam janine... a ziadna zmena... teda niekedy mam pocit, ze daco zabera, ale niekedy, no hruza... 😠 a dakujem za rady!

andrea52
8. feb 2007

bobicek ja som mala tie janine a tie mi pomohli 😉 nemas zaco ved vela som ti neporadila, zelam vela uspechov pri lieceni 😉

miriamka
24. feb 2007

Baby...podledne dva mesiace sa mi dost pohorsila plet a mam vyrazky,na ktore som nikdy nebola zvyknuta.Isla som kozmeticke,a ta ze mam ist na fotorejuvenizaciu pristrojom Aurora.Dost drahe,ale vraj je to super.Mate niektora s tym skusenost?

lucinkaaa
24. feb 2007

vilki, miriamka, niet lepsich prostriedkov ako tych co ti odporucia v lekarni - normaderm, bioderma, la roche posay. Kozmetika je to strasne draha ale v lekarni ti daju aj vzorky, na ktorych si to vyskusas a vydrzia ti nejaku tu dobu.

katusha
24. feb 2007

ano lucinkaaa ma pravdu, najlepsia je kozmetika z lekarne - sice je drahsia ale predsa len pomaha. dobra znacka je vichy 😉
alebo potom este detska kozmetika 😀

sisstin
24. feb 2007

tak já mám problémy s akné asi od 15..po té dvacítce je to teda o dost lepší..ale stále nemám čistou pleť...a teď jak jsem těhule, tak mi přijde, že se mi to trošku zlepšilo 😕

skrecok
24. feb 2007

Ja mam problemy s akne od puberty (od 12-tich) a vyskusala som takmer vsetky mozne kozmeticke pripravky na akne a nepomohli mi. Nakoniec som sla koznej lekarke, ta mi predpisala ZYNERIT. Nebolo to bohvieako, ale najma manzel bol stale nestastny, ze musi dychat ten "smrad", ked si tymto potieram plet pred spanim ☹ . Mala som aj Normaderm, ale ani jeden pripravok mi uplne nevycistil plet. Najhorsie je ked mam menzes. Normalne (ale v dobrom) zavidim ked vidim, ze ostatne baby maju taku peknucku plet a bez malickych jaziev a ciernych komedomov. Uz pomaly si zvykam, ze budem mat akne az do staroby 😔 .

sisstin
24. feb 2007

skrečok: a brala jsi HA..potom by se měla plet prý úplně vyčistit.. 😉

skrecok
24. feb 2007

Brala som nejake antikocepcie (myslim Novynette a potom naplaste, tusim Evra - tak nejak). No, sice sa mi trosku zlepsila tvar po Novynette, ale musela som prestat lebo sa mi zvysili pecenove testy v krvi ☹ . Uz 2 roky ziadne neberiem. Snad pocas tehotenstva sa mi trosku zlepsi tvar 😕 . A co si myslis, ze aj pocas tehotenstva mozeme bez problemov chodit kozmeticke na hlbkove cistenie pleti? Neuskodi to babatku? Vraj nejake pripravky sa nesmu pouzivat, ked zena je tehotna. Mozno sa mylim.

sisstin
24. feb 2007

skrecok: tak o tom nic nevím 😕 to by mě ani nenapadlo...že by nějaký kosmetický přípravek mohl uškodit 😕

skrecok
24. feb 2007

OUKEJ, tak asi by nemal uskodit babatku. 😉

sisstin
24. feb 2007

skrecok: jedině tak snad chemický peeling nebo něco takového...ale stejně mi to přijde nereálný 😉