Akné a problémy s pleťou po pôrode

vilki
13. dec 2006

babulky nemate niektora rovnaky problem?uz davnejsie bojujem s akne.pocas tehotenstva som mala peknu plet a po porode sa mi akne zase objavilo.neviem co mam pouzivat.ak mate podobny problem co pouzivate?

marfusaklimca
7. apr 2007

prosím vysvetliť:ako jeden mesiac??? raz za mesiac, alebo každý deň celý mesiac? skúsim, ale ak to má byť každý deň, neviem či vytrvám 😀

froschka
7. apr 2007

presne kazdy den.ono to uplne precisti krv coje velmi dolezite.No ja som sa na to nedala lebo sa bojim teraz kym som tehu...a plet sa mi uz zlepsila,zabral mi obycajny clean and clear 🙂 ale obcas sa mi pupinek vyhodi na sankach no co uz...ale tie kvasnice su fakt ucinne.Svokrov recept...je to rodak z francuzskeho svajciarska a tam sa aj muzi o plet staraju hehe

bobicek
7. apr 2007

marfi, nemoze sa to aj natierat na tvar? 🙄 bo ja som to tiez pocula, ale vypit to nedokazem, len ked citim kvasnice... 😠 😀 😀 😝 😝

kafulienka
7. apr 2007

ahojte baby,
skuste si dat vysetrit krv na Helicobacter Pylori. A potom, ak je pozitivny, navstivit gastroenterologa.

Mne pomohla kozna lekarka, ktoru som si vyberala podla toho, ako jej plet a vlastne aj ona vyzera.
Lokalne vecer Skinoren, tak raz za mesiac Locacid - neviem, ci som to spravne napisala. Jednoznacne kozmetika Vichi, dalej viac ako 2L tekutin denne - prevarenej vody - to robi naozaj zazraky 😉
(tolko moje skusenosti a postrehy 🙂 )

froschka
7. apr 2007

ja som raz navstivila kozneho v Blave a ten chcel na mne zarobit len,bez akychkolvek vysetreni krvi a sterov mi navrhol laserovu terapiu....no verim ze ucinne to je ale pokial mate v tele skodliviny tak vam nic nepomoze...

kaufulienka helikobakter je veru hnusoba...mala ho byvala spoluziacka,vyzerala ako strasiak do maku a po vylieceni hotova modelka

skrecok
9. apr 2007

Ďakujem za rady, skúsim niečo z vašich rád. Bola som cez sviatky na rekreácii. Absolvovala som saunu, solárko 2x15 min atď dúfajúc, že sa mi trochu zlepší pleť.
A po takmer prežitých sviatkoch sa mi ešte zhoršila tvár, už mám samé boľavé vriedky, čierne komedómy... No hrôza. Asi bude niečo v tele, takže sa budem musieť dať vyšetriť. 😔

certica
9. apr 2007

ja mam teraz v lekarni namiesanu specialnu emulziu, ale davam si to len par dni - neviem, ci je to tym alebo len skutocnostou, ze som momentalne vo faze ustupu, ale rozhodne badat zlepsenie. skoda, ze som si neopisala to zlozenie na recepte, ale je to taka biela akoby mliecna vodicka a zanechava trochu biely povlak na pokozke .viem, ze tam je lieh ( reto je to tekute, ale paradoxne to navonok nevysuje, naopak mam po tom hladku plet), zinok... podla toho, co spominala lekarka, obsahuje to zlozky, ako aknemicin a zineryt.
dam potom vediet, ci to naozaj zabera.inak doplacala som len smiesnych 5 Sk.

bobicek
9. apr 2007

ahoj baby!
tak ja som prisla na jeden figel. 😕 neviem teda, ci to je z toho, ale asi tyzden si nedavam na tvar nic. 😲 len rano klasika umyjem trochu vodou z vodovodu, potom krem, a ak mam moc cerveny pupen, len ho pretrem krycou tyckou. 😀 vecer si tvar umyjem plet.mliekom, vodou a opat ten krem. 😅 pokozku mam peknu, sem tam nejaky vriedocek je pruzna a taka premastena, nie leskla! normalne nechapem. 😲 😲 😲

lavinia
9. apr 2007

ahojte, mne plet celkom vie zahojit Normaderm od Vichy a pre dlhodobe ozdravenie nechtikova rada od PAB Paris. Mne sa zvyknu upchavat pory, po 4 tyzdnoch pouzivania PAB kremu vidim vyrazne zlepsenie. No, kazdemu zrejme zaberie nieco ine. Inak na prekrytie je vyborny tekuty korektor od La Roche alebo Clinique 🙂

miriamka
18. apr 2007

Baby...ja som zmenila zivotospravu,a nemam skoro ziadnu vyrazku uz 😀

bobicek
18. apr 2007

miri, a ako si zmenila zivotospravu? 😕 zrad aj nam!

miriamka
19. apr 2007

No nepapam uz vobec vyprazane,pijem vela cajikov,a papam len celozrnne pecivko...a poviem,naozaj plet mam ako babatko!No dufam,ze to tak ostane,lebo teraz mam len pred menzesom jednu-dve vyrazky a inac nic.Aj kozmeticka ma pochvalila,vraj super zlepsenie!

skrecok
19. apr 2007

Miriamka, a chodíš aj kozmetičke na hĺbkové čistenie pleti? Ak áno, tak ako často? Aké čajíky piješ?
Hmm, ja milujem vyprážané rezne, hranolky, pijem čierny čaj (kávu vôbec nepijem)... proste nezdravé jedlá. Asi skúsim na istý čas vyprážané jedlá vynechať z jedálneho lístka a uvidím.

miriamka
19. apr 2007

Skrecok...ano,zacala som chodit dermatokozmeticke,ta mi plet pekne vyciti a na konci osetri laserom aby sa mi plet nezapalila.Teraz som tam bola 3 krat,a uz badat zmenu.Cajiky?Pijem vela zihlavoveho caju na precitenie,ale aj jeden taky,co mi v cajovni namiesali...Vies,aj ja som jedla vyprazane,majenezu...a raz mi manzel povedal,ze ci to nemoze byt z toho.Tak som to uplne vysadila,a nie len ze som schudla ale este sa mi k tomu problemy s pletou stracaju 🙂

skrecok
19. apr 2007

Ďakujem, Miriamka. Pocula som, ze zihlavovy caj je na precistenie, ale nevedela som ze je naozaj dobry aj na plet. Takze si to skusim namiesto cierneho caju, ktory pijem kazde rano v robote. Co sa tyka stravy, majonezu nemusim, hranolky a zemiakove lupienky obetujem ale uplne vsetko co je nezdrave vysadit nemozem, pretoze som velmi stihla a snazim sa pribrat 😠 . Tesim sa, ze sa ti zlepsila plet a drzim ti palce, aby ta krasna plet co najdlhsie vydrzala 🙂 .

miriamka
20. apr 2007

Skrecok...myslim,ze staci obmedzit to vyprazane a ten zihlavovy caj.Mne zabral,takze skus,mozno aj Tebe pomoze 😉

certica
20. apr 2007

zihlava precistuje krv, tiez som zvykla pit zihl.caj v minulosti (teraz uz menej), normalne nicim neochuteny. vyprazane nejedavam uz dobrych 16 rokov a aj tak mam s akne stale problemy. myslim, ze je to skor hormonalna zalezitost, ale strava urcite dokaze pomoct, aj ked je to individualne.
ja mam prehresky v zivotosprave len co sa sladkeho tyka, takze jedine to by mohlo zhorsovat v mojom pripade stav

certica
20. apr 2007

chystam sa v najblizsej dobe na krv, nech mi spravia komplet rozbor, aj co sa hladiny muz.hormonov tyka. niekedy moze pricinou aj pritomnost zapalu v tele

miriamka
20. apr 2007

Certica...ja cakam teraz na vysledok hormonalneho cyklu,takze uvidime co sposobilo to moje akne.Ale hovorim,teraz to mam pod kontrolou 😉 Nastastie mne sladke nechuti,takze to mi to zhorsovat nemoze 🙂

deina
5. máj 2007

Co s takou pletou, ktora je sice mastnejsia, ale zaroven jej chyba hydratacia? Niekedy mam plet tak neuveritelne suchu, ze musim kremovat a kremovat, hned vsetko vstrebe a zase je sucha. Potom az po par hodinach je mastnejsia. A akne sa mi vyrazi vzdy bud tesne pred menzesom alebo pocas ovu, potom sa to da ako-tak doporiadku same. Len ta suchost pretrvava. Nemate niektora skusenosti s Eucerin kozmetikou? Zevraj dodava pleti vlhost a zaroven je aj na problematicku plet dobra. Vichy mi nevyhovuje, mam z toho strasne suchu plet.

bobicek
5. máj 2007

Deina,
aj mne ponukali tento typ kozmetiky v lekarni 😎 , no nemali vzorky, tak som ju nekupila. 😝 ved maly teglik kremu stal cez 500sk!!! a nemozem riskovat, ze mi to "nesadne". 🙄
teraz mam pletovy krem (uz 2 bal) z kozmetiky AA, nourishing and soothing cream. stal cca 150 sk a som velmi spokojna. dokonca teraz sa mi opat stratili vyrazky, a plet nabrala vlhkost a pruznost. 😵 😵

deina
6. máj 2007

AA? To som este neskusala, takze ak maju aj kremy a pletove vody bez alkoholu (pre citlivu plet), tak asi vyskusam. Obzriem to zajtra v DM. 🙂

bobicek
6. máj 2007

deina,
to je v lekarni! v dm-ke som to nevidela! a je tam rada aj na citlivu plet. mala som aj mlieko na odlicovanie, ale to ma stipalo na oci, tak teraz som kupila len krem...

deina
7. máj 2007

Myslela som teraz AA, nie Eucerin. 😉 Ale rano som zistila, ze krem, ktory mam doma je AA a nevyhovuje mi, velmi vysusa plet. Teraz pouzival Aquilla hydratacny krem, nie je vobec urceny na mastnu plet, ale robi mi dobre (hydratuje, to potrebujem). Musim sa ist este popytat na vzorky Eucerin.

skrecok
7. máj 2007

Ahojte kocky. No, stale som sa cudovala preco sa mi plet tak zhorsuje, ze mam same vriedky na tvari. Dala som sa vysetrit a mam Stafylococus aureus v tele, presnejsie v nosohltane a to sa rozsirilo 😠 . Takze beriem stale lieky, snad sa mi zlepsi.

bobicek
8. máj 2007

ahojte!
no teda skrecok. ale aspon ti zistili pricinu 😕 a teraz hybaaaj do uzdravenia! 😎 a to ti robili krvne testy? 😕 mozno by sa aj mne zisli! 🙄

skrecok
9. máj 2007

Bobicek, mne robili vytery z nosa a hrdla. Mam to cele zahlienene tymi bakteriami a to sa ozrkadluje aj na tvari. Bohuzial mam poruchu imunity, takze sa budem dlho liecit. Ale aspon, ze mi to zistili. Este sa dam vysetrit krv, kym doberiem lieky. Snad nebudu zle 😉 .

bilka
4. aug 2007

ahojte baby!

chcem pridat vlastnu skusenost, mozno niektorej z vas pomoze. problem akne ma tiez neobisiel a potrapil ma veru poriadne. mam 29 rokov a ani v puberte som nemala plet v takom hroznom stave ako v poslednych rokoch. u mna sa objavila nestastna kombinacia - chronicky zapal zaludka, oslabena bunkova imunita, stres v skole, rozchod s partnerom...to vsetko sa podpisalo na mojej pleti a vyzerala som fakt " nadherne". ked sa jedna vyrazka konecne zahojila, tri nove vyrasili, cize pekne to postupovalo.a moje sebavedomie umerne s tym klesalo. bez patricnej vrstvy make up-u na tvari som si uz netrufla ist medzi ludi. problem sa objavil aj na dekolte a chrbate. navyse po zahojeni mi ostavali pigmentove skvrny ktore len velmi tazko a dlho bledli. brala som lieky na zaludok, HAK- Novynette a pouzivala obrovske mnozstvo roznych kozmetickych znaciek Vichy - Normaderm, La Roche - Effaclar.co nemalo nejaky vyrazny efekt. az som sa dostala k jednej sikovnej pani doktorke koziarke ktora ked ma videla povedala ze niet na co cakat a hlavne v mojom veku treba problem zacat riesit radikalne a predpisala mi Aknenormin kapsule. liek na baze vitaminu A pricom odporucana liecba je zhruba pol roka pocas ktoreho sa postupne zvysuje davka. ten liek urobil s mojou pokozkou zazrak. efekt s akym sa moje akne lieci je uzasny. je urceny na tazke formy akne a musim povedat ze mi nesmierne pomohol. dostala som este lokalne antibioticky roztok Dalacin a po ukonceni liecby dostanem este Skinoren krem na odstranenie pigmentovych skvrn. Je tu jeden hacik a sice ze nesmiem pocas liecby otehotniet pretoze liek moze sposobit malformacie plodu, takze uzivam nadalej HAK a pani dr mi zakazdym pri navsteve u nej robi tehu test. baby momentalne neplanujem takze v tomto smere ma liecba neobmedzuje ale modlim sa aby HAK fungovala lebo ten strach z rizika tu je. blizim sa uz ku koncu liecby a som rada ze som ju podstupila a babam ktore maju fakt dlhodoby problem s tazkou formou akne by som vrelo doporucila vyskusat ju.

bilka
4. aug 2007

ak mozem pridat este jednu skusenost, na radu mojej dr som zacala pouzivat francuzsku kozmetiku Avene z lekarne, ktora ma specialnu radu pre aknoznu plet a pre plet po liecbe akne. vraj s nou maju velmi dobre skusenosti a nedaju na nu dopustit. cenovo je podobna ako La Roche. tak som ju skusila a mam z nej velmi dobry pocit. myslim ze v lekarnach je obrovsky vyber kvalitnych produktov a kazdemu vyhovuje mozno nieco ine. nechcem tu robit ziadnu propagaciu, len som chcela napisat co mi pomohlo. mne vyhovoval aj La Roche, stale pouzivam od nich make up Toleriane ktory je skvely pretoze je bez parfemu a konzervacnych latok, s obsahom termalnej vody, nesposobuje vznik komedonov a je vhodny na citlivu plet, aknoznu plet aj pre atopikov pricom kryci efekt ma slusny ale clovek neposobi ako " maska " 😝 co teda mne osobne na mnohych make up-och prekaza. ale hlavne je podla mna neliecit len povrch pokial je problem vo vnutri organizmu to by malo ist ruka v ruke spolocne, ked ma mat liecba vyznam. vsetkym kockam ktore trapi takyto problem zelam nech sa im podari uspesne s nim zatocit. nech ste cim skor pekne a spokojne sami so sebou. 🙂 😉

miriamka
7. sep 2007

Ahojte baby,
v puberte som bojovala s miernym akne,teraz sa to uz chvalabohu upravilo...ale stale sa mi hlavne pred mrchou stane ze nejaka ta vyrazka sa ukaze.Mate nejaky osvedceny recept co s tym,aby sa rychlo vysusila a zmyzla? 😉