Akné a problémy s pleťou po pôrode

vilki
13. dec 2006

babulky nemate niektora rovnaky problem?uz davnejsie bojujem s akne.pocas tehotenstva som mala peknu plet a po porode sa mi akne zase objavilo.neviem co mam pouzivat.ak mate podobny problem co pouzivate?

bihan
20. jan 2009

To máš rôzne.. od tých bežne dostupných Maybelline, L´Oreal, po tie lepšie od Sephora, Everyday Minerals, Bare Minerals atď atď.

lyongirl
20. jan 2009

v čom je ten mineralny make-up iný? Už som o ňom počula, ale čo to vlastne je....?
Ja sa moc už nemalujem, nechce sa mi a keď sa aj namalujem, tak mi ten deň tááák rýchlo prebehne, že sa večer hnevám, že načo som sa malovala, keď sa zas musím odličovať, ale ak už sa namaľujem, tak s kvalitnými vecami, vačšinou Gosh, alebo Max Factor, ale nemám pocit, že by make-up ovplyvňoval moju pleť, akurát sa mi zvýši trošku sebavedomie, keď to "zakryjem".
No a to je pravda, že ak sa zrovna niekde chystám, tak sa mi vyhodí taký vred, že hamba a to som rada, keď je len jeden, ešteže mám vyretušované svadobné fotky, lebo by to bol des a nevesty by sa zľakli 😅

miriamka
20. jan 2009

No skusim teda pozret tie mineralne makeupy...ja si teda makeup davam kvoli zjednoteniu pleti,nejako som si na to uz navykla...
ale fakt des ze naschval ked niekam ideme tak sa vyhodi taky,ze otras 😖
Ja inac pokracujem uz druhy den ocistou a detoxikaciu,vcera len veeeeela vody a zeleny caj,dnes veeeeela vody a zihlavovy caj.Tak uvidime ci to troska pomoze.

lyongirl
20. jan 2009

kuk sem:

http://www.beactive.sk/spravy/2008-04-20-minera...

miriamka - držím palce s detoxikáciou, ja mám pocit, že by som to musela dodržiavať celý život + zdravá strava, ale fakt zdravá a ja si život bez paštéky, klobásky a niektorých vecí neviem predstaviť 😀

dididi30
20. jan 2009

miriamka skus makeup vichy ja som s nim spokojna, pekne zlady plet a vobec je super, mam aj krem oligo tiez je super 😉 pekne zjednotena plet a nemavam take vyrazky, teda tie hnusne bodky, teda jednu ale poriadnu 😠 ale ostali mi take tmave flaky a tie su uz tiez takmer fuc 🙂

ja tiez detoxikujem ale inac, ja si davam la lacno slnecnicovy olej do pusy a ten omielam v puse 15 minut, ine nemozem bo kojim a jest musim..potom aj nieco drastickejsie, tesim sa 🙂

lyon suhlasim tie znacky su skor na sebavedomie...no a mineraly su in, alebo boooom a preto su vraj dobre...treba nieco z lekarni, podla mna 😉

miriamka
20. jan 2009

No ja som na delenej strave...a hovorim,plet pocas tehu a kojenia ok,ale teraz myslim,ze sa telo opat nastavuje do povodneho stavu,hormony robia svoje a tak aj tak vyzeram 😠
Didi...a ako sa ten makeup vola,ci Vichi ma len jeden druh?
Lyongirl...popozeram,dakujem 😉

lyongirl
20. jan 2009

no, ja budem uvažovať po pôrode, čo zasa nakydať na ksicht, tiež som mala zálusk na niečo z lekárne, len som sa nevedela rozhodnúť, lebo mi dali letáky na Vichy, La roche posay a ešte neviem čo, no ale to by som už brala nejakú radu a len čistiaca voda bola dosť drahá 😝 , ale zas asi to je kvalitné, aspoň dúfam, keď to ponúkajú v lekárni....
No a kúpila som si Zinok v tabletách kvôli tomu akné, ale otehotnela som, tak som to prestala riešiť, ale po pôrode budem musieť.

miriamka
20. jan 2009

No ja som si z internetovej lekarne objednala vitaminy na akne,potom taky zasyp na akne a este jeden krem na noc....takze ked to koncom tyzdna pride a otestujem to,dam vediet ci pomohlo.Tiez radsej chcem nieco z lekarne skusit...

lyongirl
21. jan 2009

včera mi padol net 😝
Ináč som chcela napísať, že pred tehu som si kúpila Zinok v tabletácha chcela som ešte iečo poriešiť vo forme kozmetiky, ale už som nestihla.
Daj potom vedieť, či pomáha a čo si si to vlastne objednala...., lebo po pôrode.....už nebudem mať takú peknú pleť ☹

miriamka
21. jan 2009

Jasne,dam urcite vediet co a ako...ja dufam,ze vitaminy,a nejaka ta kvalitna kozmetika pomoze.MUSI!!!! 😀

kwatka
21. jan 2009

ahojte, pridám aj ja svoju skúsenosť. Ja som tiež mala akné až také vrediky na tvári sa mi robili. Tak som sa rozhodla ísť za kožnou lekárkou, tá mi zobrala vzorku a zistila, že mám zlatého streptokoka, liečila mi to asi 4 mesiace, brala som 3 druhy antibiotík za sebou a pomohlo mi to. Odvtedy už nepoužívam hociakú kozmetiku (avon, oriflame,dermacol) ale La-roche-posay - efaclar, lebo mám mastnú pleť a tá kozmetika je na mastnú pleť. Nerobia sa mi žiadné vyrážky, len sem tam, ale oproti tomu, čo som mala na tvári predtým je to nič. Táto kozmetika je drahšia, ale taký krém na tvár stoji 530,-Sk ale vydrží mi 3-4 mesiace, a nevyzerám ako príšera

kwatka
21. jan 2009

takže vrele odporúčam

dididi30
21. jan 2009

mirka kuk link, ja mam ten prvyhttp://prettyamanda.com/cart/vichy-make-up-m-72... su dva druhy, taky tonovaci, ten je v tube a klasicky makeup v sklenenej flasi 😉
inac v anglicku ale urcite aj u nas je znacka clinic a ta je bezparfemova.....tato znacka ti najde aj vhodny makeup a zadarmo, proste pojdes do tej predajne, vyskusas si tam makeup a ktory ti padne ten ti odporuci, stoji do 20 libier co je okolo 600-700sk, to nieje zle...jaj vlastne uz mame euro 😀

kwanka a ako sa da zistit ten streptokok a ako sa to mozeme dostat, z coho alebo od koho. dakujem za odpoved 🙂

kwatka
21. jan 2009

dididi30 zistí ti to asi iba kožná lekárka na základe testov. Od koho alebo od čoho to môžeš dostať to neviem, lebo lekárka mi to vysvetľovala tak, že keď ma niektro streptokoka v hrdle, tak môže byť aj streptokok v koži a toho sa už vraj nikdy nezbavím, on bude v koži stále, niekedy vypukne, vtedy to treba liečiť anitibiotikami

dididi30
21. jan 2009

kwatka, fiha a tiez tie streptokoky sa do tela dostanu nie? alebo zeby to bolo zanedbane este v rannom detstve? 😕
inak ja som bola liecena na imunologii, ked s mi urobil nejaky bedarik tak som si dala na to tableku a celkom to pomahalo...tiez mi lekarka vravela,ze mam v sebe bacila,,ktory bojuje s atb a inymi liekmi ci bakteriami, cize mne neucinkuje ziadna liecba atb, lebo ten bacil tam gazduje a tymito tabletkami od imunologicky som ten bacil nicila,celkom uspesne do kedy som neprisla do uk a tu som podla lekarov ok, no tak trpim, kazdy mesiac som chora a tak... 😒

kwatka
21. jan 2009

dididi30 neviem ako sa ten bacil do kože dostane, toto som si už nezisťovala. Trefná poznámka môjho manžela: že streptokok? zlatý?, škoda, že ho nemôžme predať, aspoň by sme zbohatli.
ako si chorá? a keďsi bola tehotná, tak za to obdobie ten bacil neúradoval?

miriamka
22. jan 2009

Didi...podla mna streptokoka nemas,keby si mala asi nebude tehu len take bez problemu.

monuska_9
22. jan 2009

ahojte
ja by som sa chcela spytat ci nema niektora z vas skusenosti s tymi bielimi pasikmi na uhry, vobec netusim ako sa to vola..(dava sa to na nos alebo na bradu a potom sa to strhne)..viete co myslim? 😀 ...uz som viackrat rozmyslala nad tym ze si to kupim ale bojim sa ze to nebude vobec nic robit 🙂 ...dakujem

miriamka
22. jan 2009

Monuska...ja som si to volakedy kupovala,ako ked si to das na noc a strhnes tak pekne na tom papieriku vidis tie necistoty...ale pravda je,ze kozmetiska plet vycisti lepsie,takze ja uz tie papieriky nekupujem

monuska_9
22. jan 2009

miriamka dakujem 😉 ..ano to ani nepochybujem ze kozmeticka mi vycisti plet lepsie lenze nemam cas chodit k nej casto (a ani peniaze 😀 )...tak teda dam na teba a kupim si ich...vsak aspon vyskusam...dakujem

miriamka
22. jan 2009

No len predtym nez si to das sa mi osvedcilo ze je dobre trosicka plet naparit,aby sa pekne roztiahli pore...potom to super cisti.

monuska_9
22. jan 2009

a akosi si ju zvykla naparit? 😅

miriamka
22. jan 2009

Normalne do hrnca vodu,nechat zovriet...sem tam som do toho dala kamilky,rumancek...a potom sup rychlo nad to hlavu,zakryt uterakom a chvilku tak plet nechat naparit a roztvorit pory.

monuska_9
22. jan 2009

no aj som si myslela 😅 ...len pre istotu sa pytam ci newies nejaky lepsi sposob 😉 ...tak dakujem teda ja to vyskusam

miriamka
22. jan 2009

Taaak....uz 4.den mam detoxikacny...pijem vela vody,zihlavoveho caju...a vydim,ze akne sa zlepsuje.No nechcem este kricat,uvidim ako zaberu vitaminy a kremy co som si poobjednavala,ale hadam aj toto pomaha.

bibula
28. jan 2009

emjee-uhry nie su akneee 😀

emjee
28. jan 2009

janickova • Dnes o 17:45
Komedony
Ahojte, tiez mate s tym problem?
čo na ne?
ako s nimi bojujete?

halienka • snž • Dnes o 18:21
čo to je?

claudinka • 1d • Dnes o 18:23
tak to som zvedava na odpoved

tatolu • 3d • Dnes o 18:26
Ahojte, tiež som myslela, že ide o preklep, tak som po vtúpení do diskusie išla na vyhľadanie slovíčka

Takže ide o uhry.

Mne pomáhajú 1 x týždenne tie peelingové krémy. A niekedy detským mydlom riadne vydrhnúť a vyšúchať uterákom.
Tvár mám potom takú suchú (hlavne po mydle) a vtedy si mastím tvár Niveou z Poľska. Naše mi nerobia dobre.
Zatiaľ pomáha

ankam • 1d • Dnes o 18:26
ved to ma nieco spolocne s pletou nie?akne alebo nieco take-pory....komedony sui asi tie biele podky pod kozou?

ankam • 1d • Dnes o 18:27
no ano-su to uhry

tatolu • 3d • Dnes o 18:28
ešte som zabudla napísať, že keď mydlom, tak mám takú drsnú hubičku a tou si pri tom masírujem tvár. Vlastne malú drsnú špongiu.

Na telo tiež používam drsnú špongiu. Ale neviem, či aj tie uhry sú komedóny

halienka • snž • Dnes o 18:29
ahááá tak už som zase o čosi múdrejšia ale poradiť veru neviem, asi naozaj pravidelne čistiť pleť, robiť si peelingy pravidelne a používať hojivé krémy.

tatolu • 3d • Dnes o 18:30
Aha tak aj na tie mi to pomáha? Ja ich mám dosť okolo očí a tie sa nedajú vytlačiť.
Niekedy prepichnem tenkou zdravotníckou ihlou a vytlačím - taký tvrdý biely maz.

osa • 1d, snž • Dnes o 18:33
tie tvrde biele su milie, ani ja neviem co s nimi

norik1 • 1d • Dnes o 18:40
tak ako to robi tatolu - prepichnut ihlou a vybrat. Najlepsie vsak nechat osetrit u kozmeticky

kisska • 1d • Dnes o 18:40
komedony su tie cierne bodky - vacsinou na nose, teda dufam, ze sa nemylim

monkula • 2d • Dnes o 18:41
kisska, nemýliš..
mne pomáha rada Garnier Pure, najmúú tá hrejivá maska

tatolu • 3d • Dnes o 18:46
Norik u kozmetičky som bola a týždeň som chodila červená a bodkavá

Možno som však išla k nesprávnej.

Tiež nie je kozmetička ako kozmetička, ale k druhej som neskúšala.

bianca • 1d • Dnes o 18:53
na cierne bodky-lepacie pasky od Nivei (ale uz akosi prestavaju fungovat)
na biele bodky -ihlu a vysoky prah bolesti

emjee
28. jan 2009

bibula nie su uhry nahodou lahkou formou akne?

bibula
28. jan 2009

🙂 moze tak zacat,ale nie je,uhry je zla hygiena,nespravna kozmetika a pod.