Akné a problémy s pleťou po pôrode

vilki
13. dec 2006

babulky nemate niektora rovnaky problem?uz davnejsie bojujem s akne.pocas tehotenstva som mala peknu plet a po porode sa mi akne zase objavilo.neviem co mam pouzivat.ak mate podobny problem co pouzivate?

skrecok
25. feb 2007

Bobicek, no popravde mavam casto supinky hlavne na nose a ked si dam puder tak sa to velmi zviditelni. Ale na druhej strane uplne zakryje vyrazky 😕 . Treba si davat predtym krem. Ale chcem si skusit nieco ine, len neviem co. Mala som aj penovy, ale velmi mi vysusoval. Tusim ze to bolo od Maybeline. Kremy, ktore som mala, uplne mi nezakryli nedostatky. Teraz davaju reklamy na nove kremy, skoda ze nedavaju vzorky 😒 .
Tiez si chcem skusit nocny Normaderm, treba nieco urobit s tvarou. Pred chvilou som si vycistila tvar a zrazu objavim same vriedky na tvari, a to na brade a na cele ☹ .

bobicek
26. feb 2007

baby, vriedky na brade zevraj predpovedaju "zenske problemy". 😔 nieco co sa tyka vajecnikov, maternice a pod. 😕 tot slova mojej mudrej kozmeticky 😉

miriamka
26. feb 2007

Bobicke...no moze byt ze to su nejake hormonalne problemy,kto vie 😠

bobicek
26. feb 2007

na mna to aj celkom sedi 😠 😲

miriamka
26. feb 2007

No ja idem tento mesiac na hormonalny profil,tak mozno mi doktor zisti pricinu

skrecok
1. mar 2007

Ahojte, chcela by som ísť budúci týždeň na lekársku kozmetiku (chcem si zmeniť kozmetičku). Poradťe mi, kde v Bratislave sú dobré a osvedčené. Na nete som videla viacero, ale neviem sa rozhodnúť. Vďaka.

miriamka
7. mar 2007

Caute baby...tak ako pokracuje liecba akne,zlepsuje sa to ci ani moc nie?

skrecok
7. mar 2007

Ahoj Miriamka, ja mam ovela horsiu tvar ako pred dvoma tyzdnami ☹ . Same vriedky a supinky na tvari, hmm. Neviem z coho to je, asi budem musiet vynechat tonovaci krem, alebo proste do nedele ziadny mejkap a budem pouzivat australsky krem proti akne, alebo Normaderm. Takze uvidim ci sa mi zlepsi. Ak do tyzdna nic, tak budem musiet ist k lekarke...

miriamka
8. mar 2007

Skrecok...ja som si dala v cajovni namiesat caj na precitenie,takze uvidim ci pomoze.Vraj pri akne pomaha,a mam ho pit 2 tyzdne,takze uvidim 😒

marfusaklimca
8. mar 2007

jáj, kamošky! akné samé akné.. J asa tým trápim dlho. mala som pred tromi rokmi dajakú hormon. poruchu, tak ma gynek. liečil okrem iného aj HA. Tvár mi opeknela, pupáky a vriedky zmizli, cítila som sa hneď sebavedomejšie.po roku sme lieky vysadili a odvtedy horor, nad horor. Tvár akoby mi nepatrila, veľa pupákov, po ktorých ostávajú fľaky červeno fialové, ak kožná mi to liečila zineritom + zarábanou vodou+zarábanou mastičkou. pomohlo nachvíľu.
používam od vichy z rady normaderm, ale čo mi teda najciac pomohlo je infra červené svetlo, ktoré sa používa všeobecne na bolesti kĺbov, chrbtice, prínosových dutín...a skúsila som si nahrievať tvár, a fakt pomáha. vriedky sa sušia, nové sa nevytvárajú, ale dnes som bola u gynek. a spomenula som mu ten problém s pleťou a tak mi predpísal na skúšku HA, tabletky ktoré sú na na zlepšenie a liečenie aknóznej pleti.Ak to nepomôže, tak to brať nebudem..
máte dajaké skúsenosti s HA na pleť????

certica
8. mar 2007

marfus: HA jasne, ze pomoze, ale ja tvrdim, ze to nie je riesenie 😒 . co ti predpisali? najviac asi zabera diane35 - to je vyslovene aj na liecbu akne, ale su to hormony s vyssou davkou. pomohol mi aj marvelon v minulosti(ale nesadol mi z ineho hladiska)a pred casom som vysadila po 10 mes. minervu, ta tie pomohla, aj ked plet nebola cely cas uplne ukazkovo jemna. na mna zabralo absolutne najidealnejsie tehotenstvo 😉

marfusaklimca
8. mar 2007

čaves, no pre mňa je tehu ideálne po všetkých stránkach - mám kg koľko treba, pleť čistá..lenže na konci tehu je vždy bábenko, a ja som zatiaľ spokojná s dvomi, aj keď.... (chceme v budúcnosti). Dr. mi predpísal CHLOE, ja neviem, nemám s HA skúsenosti, a myslím si že ak to prestanem užívať znovu sa mi vráti problém s pleťou. lenže v lete chystáme na dovču pri more, tak to chcem riešiť HA, aby som sa menzesu v tom čase vyhla. pretože ja každú dovču, každý výlet mám menzes, je to zákon schválnosti, no tento rok sa pokúsim vybybrať...

marfusaklimca
8. mar 2007

vybybrať = vybabrať. sorry za preklepy

miriamka
8. mar 2007

No HAK na vyrazky pomoze,lenze je to take riesenie...ze ked ich vysadis,mas to zvacsa este horsie nez predtym,takze ja sa snazim najst riesenie v niecom inom. 😉

certica
8. mar 2007

ved hej, je to blbe. ja som bola presvedcena, ze sa mi to po porode uz nevrati (mam na to uz vek aj pravo 😀 ) a bolo to tie prve 2-3 mesiace hrozne. tiez som to riesila zyneritom, acnemicinom atd. u koznej, bolo to fajn, ale pravdupovediac ma to nebavi. nie som typ, co vydrzi nieco robit so zeleznou pravidelnostou.
na akne vlastne pomaha zensky hormon estrogen, ktory je jednak zlozkou HA a jednak sa jeho mnozstvo zvysuje v tehu, takze tak

marfusaklimca
8. mar 2007

ale v čom? skúsila som fakt kadečo, kozmetika nezaberala, včelijaké tea tree olejčeky vôbec nie, a upraviť jedlo? no ano, lenže ja už nemám čo upravovať.
tuším že HAK je len dočasné riešenie, to kvôli dovče...ako som písala to infra červené svetlo (nie horské slnko) mi začína zaberať, oteplujem sa raz za deň, zatieľ asi len tri týždne a veľa ľudí už postrehlo zmenu, čo ma teda veeeľmi potešilo.... v kozmetických salónoch berú za polhodinové ohrievanie 800sk..

certica
8. mar 2007

o tom infra som pocula. neviem, ja mam napriklad vo vseobecnosti pomerne suchu plet, hned sa mi supe nos aj celo, ked si dam aj vichy kozmetiku, teraz mam la roche-posay a vsetko mi to robi supinky... lenze to sa neda aplikovat lokalne, len na nejaky pupacik, lebo mne sa to objavuje na x-miestach, jedny zacnu pomaly schnut a hojit, medzitym sa objavia dalsie - takze je to v roznych fazach. teraz mam sice len nejake 3-4 ks vo faze hojenia, ale aj tak ma slaktriafa

marfusaklimca
8. mar 2007

teba triafa šľak, mňa ide poraziť 😀 Viem ako tije 😠

marfusaklimca
8. mar 2007

ale pozor, infra nevysušuje! pôsobí hĺbkovo, nie na povrchu, ja sa pred nahrievaním krémujem s krémom s obsahom vit. C

miriamka
10. mar 2007

A baby,je treba vynechat nejake potraviny?Zistili ste,ze nieco skodi?

certica
10. mar 2007

ono je to predovsetkym zalezitost hormonov, ale do istej miery sa da dopomoct lepsiemu stavu aj stravovanim.
na tieto problemy sa odpruca hlavne zinok, vitaminy skup.B (b-complex, napr.kvasnice) a najlepsie v spojeni s vit. C a E.
mojej znamej sa osvedcila makrobiotika, odhlienenie organizmu (cize vylucit mlieko) a cistenie vnut.prostredia a krvi cez rozne obilniny, zeleninu, natural ryzu, semiacka a pod., no a vela tekutin (voda)

katiesmile
19. mar 2007

Ahojte kočky, nie som ešte mamina, ale táto téma mi je fakt veľmi blízka, pretože sa s akné a mastnou pleťou so šúpajúcimi sa plochami trápim už niekoľko rokov. Poviem vám, je to nešťastie, stále bojovať s lesknúcou tvárou (dáš si make-up a je to ešte horšie ☹ )a pritom sa šúpať a ešte k tomu rôzne nečistoty pleti. Dlho, veľmi dlho som skúšala všetko možné aj nemožné (od odborného kozmetického čistenia, cez bilinné zábaly, cez rôzne antibiotiká - Zynerit... od kožnej, vodičky, mastičky až po kvalitnú kozmetiku z lekárne) a poviem vám, oplatilo sa byť trpezlivou. Nemôžem vám dať univerzálny návod, veď každá z nás má iný typ pokožky, ale mne jednoznačne najviac pomohla kompletná kozmetická rada na problematickú pleť - NORMADER od Vichy (gél na čistenie pleti, pleťová voda, pleťová voda, denný a nočný krém - všetko Normaderm). Povedala som si, že do pleti sa oplatí investovať, veď tvár nás prezentuje a tvár je väčšinou to prvé, na čo sa človek pozrie a čo si zapamätá pri stretnutí. Takže som si pekne všetko nakúpila a začala používať.. na moje prekvapenie, po dvoch - troch týždňoch (bola som plná očakávania) žiadna zmena. Človeka to riadne trápi, ale nevzdala som sa a pokračovala s touto kozmetikou. Prešli 2 - 3 mesiace a výsledky sa začali dostavovať - pleť sa vyhladila, zjednotila - nemám už problém so suchými a mastnými plochami a aj vyrážky a iné problémy sa zmiernili. Teraz po cca 6 mesiacoch sa môže pochváliť peknou pleťou (áno sem-tam sa objaví nejaká tá vyrážka, ale sa aj rýchlo stratí). Takže sa naozaj oplatilo čakať.. a ešte nakoniec - najlepší krycý make-up, ktorý naozaj nevyzerá ako maska, je Dermabled od Vichy - nevysušuje ako penový make up, ale fantasticky kryje a vydrží celý deň, len si zvoliť ten správny odtieň..
Možno niekomu táto rada pomôže, takže toť moja skúsenosť...

skrecok
19. mar 2007

Ahoj katiesmile a ostatne baby!
Tiez som planovala v najblizsej dobe kupit komplet sadu od Vichy Normaderm od pletovej vody az po make-up. Len keby ta cena nebola prilis vysoka 😠 , inak by som si hned kupila. Teraz skusam novinku od Garnier Skin Naturals Pure - Hlbkovo cistiaci program proti nedokonalostiam pleti. Takze uvidim.
Klobuk dolu katie, ze si mala taku velku trpezlivost vydrzat az polroka. Ja neviem ci by som mala taku trpezlivost a este k tomu pravidelne a neprerusovat cistenie pleti. Ale budem musiet... A hlavne pit vela cistej vody. Snad sa mi konecne podari mat krasnu plet, ved na to mam uz svoj vek 😉 .

marfusaklimca
19. mar 2007

aj ja používam už pol roka vichy, a pleť je krajšia, len mne prekáža to, čo ostalo po vyrážkach- červeno fialové fľaky, a vichy používam naďalej ale každý deň sa nahrievam 10-15 minút pri infra červenom svetle..takže jedno s druhým. známi si všimli zmenu k lepšiemu a to poteší 😉. pred menzesom sa to vždy zhorší, ale dá sa to prekonať, chcem aj ja skúsiť ten mejkap od vichy, lebo bez mejkapu von nemôžem ☹ kvôli tým fľakom

bobicek
20. mar 2007

ahojte baby
takze ja som opat navstivila lekaren... mne ten vichy nerobil dobre... krem sa mi supal z pleti. teraz mi dali vzorku kremu, je hnedkasty, od manhattan, neviem presne ako sa vola. ale vam poviem, pouzivam ho par dni, a plet je krajsia, na pohlad zdravsia, vyrazky sa tratia...takze sa chystam kupit origos balenie. nie je moc drahe, cca 150sk.
potom dam infosky, co a ako

lavinia
25. mar 2007

kocky mne celkom pomohla Vichy Normaderm a momentalne pouzivam nechtikovu radu z PAB 🙂

miriamka
6. apr 2007

No po mesiaci zmeny stravovania musim povedat,ze sa vyplatilo.Akne ako sibnutim zazracneho prutika ustupuje.Uz mesiac som nezjedla nic vyprazane,skoro nic sladke...len vela ovocia,zeleniny a celozrnnych vyrobkov,a plet sa mi za to zacala odvdacovat!O tyzden ma caka dalsie cistenie pleti a osetrenie laserom u kozmeticky,tak som zvedava ci si aj ona vsimne zmenu 😉

skrecok
6. apr 2007

Mne zas sa tak zhorsila plet, ani neviem preco ☹ . Jem normalne tak ako minule, zacala som brat vitaminy, pouzivam kozmetiku Normaderm a 3 krat do tyzdna si davam piling. Hmmm. 😔

marfusaklimca
6. apr 2007

skrecok, aj mne sa pleť zhoršila, ani makeup nevie prekryť....týždeň sa teším z ako-tak peknej pleti, no a tri týždne sa snažím zakrývať...
aj tak vám prajem krásne sviatky...

froschka
6. apr 2007

skrecok prave ten pealing je smrt pre aknoznu plet
ak mas len pory ok vtedy je pealing super avsak nie castejsie ako 1x do tyzdna.....ty si tym pealingom zotieras ochrannu vrstvu koze a tym sa stava este citlivejsia
pouzivaj od vichy len pripravky ako pletovu vodu,krem a makeup.
Cistiace mydla su na houby.....
Este je super kozmetika La roche posay

Umyvanie pleti vodou uplne zahod vyrad zo zvyklosti
Len tampon a plet.mlieka a vodicky
Miesto pealingu masku stahujucu pory

A pre dokonale precistenie jeden typ ktoremu nik neveri ale pomaha
Kvasnice.Je to nechutne no sila zvyku.
Ak jeden mesiac rozpustis vo vlaznej vode polku kocky kvasnic a vypijes ucinok je zaruceny.Znie nedoverihudne ale .........