Akné a problémy s pleťou po pôrode

vilki
13. dec 2006

babulky nemate niektora rovnaky problem?uz davnejsie bojujem s akne.pocas tehotenstva som mala peknu plet a po porode sa mi akne zase objavilo.neviem co mam pouzivat.ak mate podobny problem co pouzivate?

mravvcek
24. aug 2010

Baby nie je tu niektore z vas z Ciech,nasla som vyborne recenzie a komentare k produktom pangamin a aknemin,ale maju to len v cechach a nechcu mi to poslat :(

nadhera
24. aug 2010

@mravvcek
pangamin som este za sociku brala, dal sa bezne kupit v lekarni. Neviem preco, hlavne bol odporucany sportovcom.
Zobkam drozdie / pangamin su pivne kvasinky/ a davam si ho aj na tvar s 3%peroxidom .

mravvcek
24. aug 2010

Cize pouzivas drozdie s peroxidom zmiesas a das na tvar?Pomaha to?

domika007
18. sep 2010

dany85
žienky poraďte akú kozmetiku na problematickú pleť...rozmýšľam nad VICHY ale niesom si istá...
Dnes o 09:56

nadhera
25. sep 2010

@mravvcek drozdie + 3% peroxid vymiesas a das na bobaky. Drozdie zaschne, umyjes z tvare.

lyongirl
5. dec 2010

Ahojte, chcem sa spýtať, či ste niektorá používali kozmetiku La roche posay a aké máte skúsenosti...
Konkrétne ma zaujíma tento krém
http://www.docsimon.cz/zbozi/la-roche-posay-eff...
a ešte ma zaujíma, či mal niekto krém Effaclar H, M, a K a aké sú skúsenosti...
Ďakujem 🙂

lindulak
5. dec 2010

@lyongirl ja som mala myslim krem Effaclar K a nejaky zazrak som nebadala. Kozna mi povedala, ze mi to zaberie na vysyp a nezabralo. skor mi zabera na to Bioderma Sensibio DS. ale mozno na nieco ine to pomahla, neviem, na co je to vlastne urceny krem...

lindulak
5. dec 2010

@domika007 skus biodermu - bud radu sebium na mastnu plet alebo ak nemas az taku mastnu, tak na cistenie zvol radsej miceralnu vodu H2O zo sady Sensibio. Ja mam problematicku ale zaroven dost citlivu plet a robi mi dobre kombinacia tychto rad. Dakedy som pouzivala cisto radu Sebium, ale trochu vysusuje, dnes uz by mi to bolo moc. V lekarni mi pani vravela, ze ta voda je lepsia ako od Vichy a je lacnejsia.

lyongirl
5. dec 2010

@lindulak ahoj, mne bola poradená rada LRP Effaclar, ževraj je lepšia ako Bioderma, ale zas to je ťažko, lebo každému zaberie niečo iné, mám z Biodermy tú Micelárku, tuším si mi ju aj ty, alebo niektorá z báb z inej témy radila 😉
Čítala som aj diskusiu o LRP a vačšine báb zabrala, niekomu nie, len tam sú rôzne krémy a ja presne neviem, ktorý si vybrať... ☹

lindulak
5. dec 2010

@lyongirl ja mám na LRP trošku ťažké srdce, lebo v testoch detských opaľovacích krémov boli na chvoste s tým, že ten daný krém obsahoval nejakú blbú rakovinotvornú látku 😝 Netvrdím, že Bioderma je isto lepšia, len o nej som sa nič zlé zatiaľ nedozvedela 😀 Ale ten effaclar teda pre mňa žiadny zázrak... no skús, opýtaj sa báb, čo používajú... a že ktorý si vybrať - to by mali mať niekde na letákoch alebo stránke rozpísané, že ktorý je na čo.

lyongirl
5. dec 2010

@lindulak no mne to LRP poradila baba, ktorá má vyskúšané aj LRP, aj Biodermu aj iné značky na akné. Že LRP jej najlepšie zabralo, tak mi ho odporučila, ale samozrejme je to individuálne. Pôvodne som chcela sadu od Biodermy, ale namotala som sa na LRP. Je tam rozpísané, ktorý krém je aký, ale v niektorých sa úplne presne nevyznám, neviem, aký je tam rozdiel a aj 2 krémy vyzerajú byť na to isté, jedine, že by som sa spýtala v lekárni, ale ktovie, či aj tam budú presne vedieť. No musím si n´to nechať uležať, aj tak zatiaľ mám iný krém, tak zatiaľ študujem, zvažujem...
Ináč Biodermu používam pre deti a je super, ale mám aj od LRP Cicaplast a aj ten je vynikajúci. Malý má pri ústach exém, neviem z čoho, nezaberalo mu na to nič, dokonca ani hnusoba Locoid a od Biodermy ABC derm péri-oral pekne zaberá...

pici
2. jan 2011

@lyongirl
ahoj ja pouzivam effaclar H, je vyborny, urceny na plet vysusenu liecbou... ale na akne ako take vobec nepomaha... myslim ze menej ich teda nemam.. ale je lahky dobra konzistencia

lyongirl
2. jan 2011

@pici ďakujem, ja teraz dodržujem čistenie pleti micelárnou vodou od Biodermy, krém mám od kozmetičky - SynCare a ešte si každý 2 deň dávam Sébium sérum od Biodermy a musím povedať, že sa mi dosžť pleť zlepšila, teda dúfam, že to bude týmto všetkým, len keby som nebola taká lenivá, lebo niekedy sa večer neodmaľujem od make-upu a tak a potom sa vyhádžem, ale teraz to mám tak nejak pod kontrolou. Ak miniem krém Synare, tak niečo skúsim, ale ešte som sa nerozhodla presne čo, myslela som, že nejaký od LRP, ale ak nepomáha, no uvidím, každopádne som rada, za tvôj príspevok 🙂
A ešte ma napadlo, čo ty všetko používaš a čo ti pomáha? Ty si mala aj nejakú liečbu od kožnej?

pici
2. jan 2011

@lyongirl
nie nemala lebo ja nemam akne... mam skor mastnu a uhrovitu plet a ked zabudnem ist kozmeticke a pustim sa do tvare sama, tak potom si narobim katastrofu na tvari... ja mam od LRP ten cistiaci gel na tvar a je dobry len dost vysusuje.. a svagrina pouziva taku rychlu pomoc, je to taka mensia tubicka a aplikuje sa to priamo na vyrazku... ale mne v minulosti pomohol duacgel... alebo aknemycin...
ten krem je po pouziti pilingu alebo gelu vyborny lebo navrati pleti to, co ju tak vysusilo

lyongirl
2. jan 2011

@pici ževraj od LRP je super čistiaca pena, lebo tak nevysušuje, no je aj drahšia, ja mám na ňu zálusk, ale až miniem ten gél, čo mám ja, nejaký z avonu, či odkiaľ...a to čo má tvoja švagriná mám asi aj ja, ale že by to robilo nejaké extra zázraky povedať nemôžem, ale je pravda, že sa mi zlepšila pleť, tak to nemám moc veľkú šancu vyskúšať a akné je rôzne, takže možno niekomu na podkožné, alebo nejaké iné vyrážky pomáha, no nehovorím, že je to zlé, ale fakt nemám šancu to nejak extra otestovať, lebo ja zas nemám až taký hrozný stav...

pici
2. jan 2011

@lyongirl
ja mam ten gel a dost vysusuje ale ten krem to zase napravi...

vilki
autor
25. mar 2011

Ahojte kočky, tuto temu som zakladala pred 5 rokmi a moja plet je stale rovnaka...uz sa pomaly vzdavam 😒 naozaj neviem co moze zabrat, teraz idem v pondelok ku gynekologovi tak rozmyslam nad HAK, ale to som brala ako posledne riesenie, chcem skusit vitaminy a zacala som pit vlakninu s probiotikami, ale uz ma to nebavi, budem mat pomaly 30 rokov a plet jak pubertacka... 😲

erikasadek
25. mar 2011

@vilki SKUS HORMonalnu ako pises ale skusila si aj homeo?? mne to velmi pomohlo a to som mala tazke akne, teda doslova vredy bolave... 😉
nevzdavaj to.. 😉

iwusca
25. mar 2011

baby skuste MaryKay ja nic ine nepouzivam aj preto ze s touto kozmetikou pracujem, ale fakt pomaha... 😉 neda sa kupit v lekarni len cez tzv. kozmeticke poradkyne ja som z BB a poznam kocky z BA, LM, RK, MT tak ak mate zaujem o kontakt tak mi napiste IP....funguje to formou "hodinky krasy" ked ta poradkyna pride k vam a presne vam povie ktore pripravky vam pomozu 😉 a ked nebudete spokojne tak vam bud vrati prachy (90% z ceny) alebo vymeni sa nieco ine 🙂

vilki
autor
26. mar 2011

@erikasadek ahoj, dakkujem za radu a ake homeo si pouzivala???vies nazov? to som este nepocula ze to pomaha na akne...

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
severankasr
16. aug 2011

ahojte baby, aj ja sa pridavam do klubu, mam jazvicky na licach, ktore mi dost vadia, stale sa mi tvoria komedomy napriek pravidelnemu cisteniu u kozmeticky, nepomaha kozmetika ani Vichy, ani Bioderma z lekarne. Nemate radu na to aby sa komedomy netvorili? Pouzivam aj peeling pravidelne, no plet mam vzdy iba cervenu a podrazdenu potom. Co vam pomohlo na jazvicky na tvari? Mne sa to nezapaluje, len obcas. Kozna mi akurat povedala, ze je to typom pleti a ona mi s tym nema co, bohuzial. Dakujem za radu, co vam pomohlo...

lypka
4. dec 2011

http://www.zlavadna.sk/team.php?id=4817&cookie=1 malá pomoc aspon pre bratislavčanky 🙂

petralta
21. dec 2011

Akne je zapalovy proces v pokozke, ktory nastane, ked sebum (kozny maz) a odumrete bunky zacnu blokovat otvor poru, co sposobi nahromadenie seba v pore. To sa potom stava zivnou podou pre bakterie (ktore sa normalne na nasej pokozke vyskytuju) a tie sa rychlo zacnu mnozit vnutri poru. Nastava zapalovy proces, ktory sposobuje zacervenanie a opuch. Moze viest k zjazveniu a de-/pigmentacii.

Na trhu je obrovske mnozstvo pripravkov na liecbu akne. Vacsina pripravkov sa zameriava na sucasne alebo momentalne problemy pokozky a prevenciu do buducich moznych aknoznych zapalov. Vynechavaju ale nasledky, ktore na pokozke zenechala minulost.

Vela z nich obsahuje aj Benzoyl Peroxide zlozku, ktora sposobuje vysusanie a precitlivelost pokozky. Ludia s akne, ktori su alergicki na peroxid, budu mat po osetreni dalsi zapalovy proces. Peroxid je navyse velmi oxidacna zlucenina a sposobuje poskodenie buniek volnymi radikalmi, co su nestabilne, vysoko reaktivne molekuly, ktore "sa specializuju" na poskodenie bunkovych membran, DNA a dolezitych bunkovych struktur.. Peroxid nedokaze napravit texturu pokozky a zvysenu pigmentaciu z predoslych akne.

Rada produktov zameranych na aknoznu plet, ktore ponukam na predaj, setrne, ale ucinne pomaha redukovat vyrazky, tvorbu pigmentovych skvrn, znizuje tvorbu podkozneho mazu a zapalov, cim redukuje lesk, precistuje pory a obnovuje prirodzenu pruznost pokozky.

Ak mate zaujem o dalsie info, napiste mi prosim privatny email sem do modreho konika.

sisiqe
20. máj 2012

žihlava babule 🙂)

maria4793
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laskamoja123
22. okt 2014

@severankasr čistiaca maska od hbl super vec, napis ak ta to zaujima poradim

laskamoja123
22. okt 2014

@vilki skus bunkovu výzivu, najviac pomáha, kedze ide do urovne bunky v tele, krasne výsledky, či akne, ci vrasky, flaky, skvrny...poradím

severankasr
22. okt 2014

@laskamoja123 poprosim o viac info o čo sa jedná, vdaka.

silviaaa21
25. okt 2014

Baby a neskúšala niektorá z vás frakčný laser na jazvičky po akné ? Poprípade nemáte niektorá skúsenosť priamo so štúdiom lekárskej kozmetiky Cosmed BA ?