Ako bojovať so stresom?

27. máj 2022

Ahojte ma niekto tiež problém zo stresom, a nevie ako s tým bojovať. Veľakrát, keď mi na niečom záleží, tak som schopná aj mesiac alebo dva mesiace pred nejakou skúškou, pohovorom stresovať, že mám z toho problémy ( žalúdok ma boli, trasiem sa, nič ma nebaví, neviem sa nanič sustrediť, budím sa unavená lebo nad tým premýšľam). Zvyčajne kvôli tomu, že neviem s tým bojovať vždy pohoriem, lebo už s kľudnom hlavou sa neviem nato poriadne pripraviť ( sustrediť) Hlavne ja neviem ani rozprávať, keď som v strese, takže tie skúšky dopadnú nanič.By som sa ho úplne chcela zbaviť, ale to asi nepôjde. Mate nejaké rady čo Vám pomáha alebo nejaké lieky čo vám pomohli.
Vopred ďakujem ❤

kornelies
30. máj 2022

Psychog resp psychiater.

denisssa1
3. jún 2022

Ahoj
Do liekov by som nešla. Chod k psychiatrovi, ten ti dá papier k psychológovi, aby si mala sedenia u psychol. zdarma. Alebo mne pomohli knihy psychologické, keď som mala s niečím problém. Vygoogli si nejaké, aj zahraničné. Zo závislostí som sa dostala sama, trvalo to roky, možno zdravot. problémy ma donútili. Pomohol mi aj denník, do ktorého som si písala svoje pády, úspechy, rady, pripomienky, aby som nezabudla, veľakrát som sa vrátila potom do denníka. A niekedy keď som bola na dne, tak som sa vnútorným hlasom povzbudzovala. Co sa tyka priamo stresu, tak len knihy, práca na sebe pomôže, myslím si. Na začiatok psychológ. Akurát ja som to mala opačne, že ako posledny bol psychológ, a ani mi veľmi nepomohol, lebo veľa vecí som vedela z kníh a z môjho skúmania, poznania samej seba, pracovania na sebe...