Ako bojovať so zarastajúcimi nechtami na nohách?

mari.m
29. apr 2008

ahojte,
mate niekto podobny problem??? 😒
ja tym trpim uz od detstva a mam to dane dedicnostou ☹

dlhe roky chodim na pedikuru,
2x mi stahovali nehty 😢

potom sa mi to zlepsilo,mala som pokoj,

ale teraz sa mi to zase zhorsilo 😖

dnes som si na pedikure velmi vytrpela..

nemate niekto nejake cenne rady pri boji s touto "chorobou"? 😒 😖 ☹ 😢

vopred dikes

maruschka
2. jún 2008

čaute....dievčatá,môj malý synovec má tento problém už od narodenia...viete si predstaviť to trápenie 😢 😢 a nevieme,čo s tým..týždeň je dobre a dva týždne kríva na nožičku..to je do plaču-chúďa maličké.Má to dedičné-lebo jeho otec to má tiež a tiež už skúšal-maste,strihanie,vytrhávanie nechtov na oboch palcoch,podkladá si vatu už niekoľko rokov a nič...trocha sa mu vďaka tej vate polepšilo,ale čo máme robiť s maličkým 2 ročným chlapčekom?? 😨 ...

mari.m
autor
2. jún 2008

marus, chuda male.. ach jaj.. ja to mam od puberty.. ale tiez ma to trapi..uz neviem co s tym..mam strach z otravy krvi 😢
chudatko male, boli na chirurgii??? a co keby mu prerusili lozko-plastika nechta.. mozno by sa mu ulavilo..chuda malicke 😒

syslunda
3. jún 2008

ahoj mari.m necitala som to cele, tak sa ospravedlnujem ak nahodou budem opakovat uz napisane.... mojmu kamaratovi taktiez bolestivo zarastali nechty a donutila som ho ist na pedikuru...... chodi presne ako ty pravidelne kazde 3 tyzdne, len ma prekvapilo ze tebe to osetruje pedikurka skalpelom...... ja som ho donutila prave preto, lebo pedikurka ma brusku a tak mu tie nechty zbrusuke a potom ked su tenke tak ich vytlaca dohora.... zo zaciatku to bola 'muciaren' ale teraz sa objedna dokonca sam 😎 uz ten nechet po 5tich mesiacoch nema vobes tvrdy a vytlacanie nie je take bolestive 🙂 drzim palce nech sa ti to pekne zahoji....

lencici
3. jún 2008

ja som si kúpila tinktúru od firmy school zo začiatku to pomohlo aspoň proti bolesti ale teraz už nič. Včera som si ten kúsok nechtu z palca oddtrhla už mi to lezie hore krkom. Vždy niekam zakopnem alebo mi malá niečo na palec pustí alebo mi manžel stúpi na nohu a ja revem od bolesti...

a2303
3. jún 2008

Ahojte,
Bohužial tento problém som mala aj ja...
3krát mi to chirurgicky strihali. Ale ja som to spravila tak, že som si nechty na oboch palcoch nechala poriadne vyrásť a teraz si ich strihám zarovno (a sú troška dlhšie ako ostatné) ale už nemajú šancu zarásť.
Sú také trošku zaoblené ale to ani nevidieť. Keď rástli, tak som si to sledovala (vždy som si tú kožičku dávala ďalej) a odvtedy mám pokoj. Mne jedine toto pomohlo.

mari.m
autor
11. jún 2008

ahojte
prave som prisla od chirurga, odhodlala som sa k stiahnutiu nechta..

caka ma to zajtra..
tak mi vsetky drzte paste, velmi sa bojim ☹

mari.m
autor
12. jún 2008

a uz mam po tom..

no, bolela len injekcia.. dal mi ju na tri rozne miesta..

potom mi strpol cely palec a nic som necitila..

ani ked prestala ucinkovat injekcia ma to nebolelo..

3dni musim lezat a mat vylozeny palec..
aby mi do neho neprudila krv a aby mi to nezacalo krvacat..

v papieroch je napisane,ze mi lekar robil plastiku nechtoveho lozka.. 😖

snad uz bude len lepsie 😉

delfi
12. jún 2008

tak já jsem taky trpěla na zarůstání nehtů asi od puberty. byla jsem 2x nebo 3x na chirurgickém vystříhávání a pomohlo to, ne úplně. chirurgie děs - mám každej jinej nehet a navíc mi nehet vyrůstá ještě z boku vedle toho normálního 😒 no naštěstí jenom trošku. ale 1x do měsíce chodim na pedikurum kde mi to pedikerka zastřihne (nebolí to, nezarůstá, není to živé) a tak to udržuju. ale pedikerka mi říká, že se to zase rozjíždí....snad to tou pedi udržíme. naštěstí to ještě nebolí, ale taky mi radí vatičku tam natlačit co nejvíc pod nehet a zastříknout jodisolem....když to trochu bolí tak to vždy pomůže 😉

mariynka
23. apr 2009

ahojte, tieto problemy ohladom zarastania nechtov su otrasne.. ete nikto na nic efektivne neprisiel??? 😒 ☹
ja som dnes bola na pedikure a dost som si vytrpela 😖 😢
neviem ako proti tomu bojovat 😒
mate nejake ucinne tipy a triky? 😕 😅 😉

monkula
23. apr 2009

ajajaaj, tak toto dôverne poznám... u mňa sa to začalo v roku 1999, aj mne necht trikrát zastrihovali, dvakrát strhávali, ale ako mi povedal chirurg, bude sa to vracať, pretože mám široké nevhty a úzke nechtové lôžko, takže mi navrhol plastiku, na ktorú som však nešla, nevyšlo mi to...
Veľmi som sa hanbial, nosila som uzatvorenú obuv, aj v lete.... ale potom som si povedala, dosť, ja za to nemôžem.. v časopise život som našla recept, nohy som si namočila do mangánu, potom som si necht po celej dĺžke ppiníkom na nechte rozpýlila, tým sa boky uvoľnia, a ja som si liečila boky, mazala som sa obyčajnou gáfrovou masšou, kúpala nohy v repíku... a mám klop, klop, klop pokoj..
ak ma zo začne bolieť, tak si boky vytiahnem, a zastrihnem, treba si nechať nechty dlhšie, a vatu som používala tiež, namočila som si ju do dezinfekcie a natlačila do bokov... 😉

zuzpolka
23. apr 2009

ahojte 🙂

som rada že som našla takuto temu...
baby poradťe prosim, od porodu mam problemy s palcami na nohach ☹ vlastne už iba s jednym, a neviem čo to je... bola som u kožnej ktora mi dala masť ale nič nepomaha,,, už som z toho na nervy lebo to hrozne boli, hnisa a krvaca ☹
ja by som chcela vedieť ako vlastne vyzera ten zarastajuci necht, pretože nemam pocit že by mi zarastal, normalne ho podvihnem , skor vyzera že sa mi oddeluje od prstu či čo 😕 no proste okolo nechtu to mam červene a pod nechtom hnis 😢

mariynka
24. apr 2009

monkula, ked mne nepomahaju uz ani vaticky 😔

zuzpo, asi pojde o zarastanie.. 😒

kocky, mne sa to zhorsi vzdy na jar ☹ ked zacnem nosit uzke baleriny a spicaky ☹ 🙄

ked vymysli niekto nieco ucinne - dajte vediet 😀 😉 🙂

ankam
24. apr 2009

dievcata moj manzel ma neviem ci taky problem ze zarastanie ale.......strasne ho zacal boliet palec velky ale mu to ani nezarasta ani nehnisa-no nemoze sa ho ani dotknut 😖 zeby sa mu tam robil este len hnis?

monkula
24. apr 2009

ankam, ak sa mu naboku urobí taký fliačik, tak to zarastá...
mariynka, skús si palce natierať gáfrovou masťou...
😉

ankam
24. apr 2009

panabeka to musi byt riadne neprijemna bolest ze?a este ked musi zajtra obut topanky........najlepsie by len slapky boli 😀

ankam
24. apr 2009

som pozerala tak tam nic nema,len to ho velmi boli...hmmmmmmm

jabjunka
25. apr 2009

Hrozné problémy s zarůstáním nehtů měli moji dva poslední synové,Matýsek i Štěpánek.Narodili se s tím a bohužel se to jen zhoršovalo.Dělaly se jim na stranách palečků kožní valy.Nepomohlo nic,až plastika nehtového lůžka.
Tady je pár fotek pro představu,žádná velká kvalita,ale snad si uděláte obrázek.
http://jablunka.rajce.idnes.cz/Plastika/#album

gabula
3. jún 2009

čAUTE. sOM PEDIKéRKA A NA ZARASTANIE NECHTOV SI POMOŽETE IBA SAMI. čASTO DEZINFIKOVAť, PRELIEčOVAť PROTIZáPALOVýMI PROSTRIEDKAMI, ĎALEJ KúPELE NôH, ZTENšOVANIE NECHTU - CELéHO, ČASTé ODťAHOVANIE KOžIčKY OD VALOV A SLEDOVAť čO POMôžE.ZVYKNITE SI, JE TO AKO UMýVANIE ZUBOV! ďALšIE RADY AN TEL. 0948 03 44 93. 😝

nanika
3. jún 2009

Babenky, neviem, ci to tu uz bolo, mne strhavali nechet kvoli divemu masu a zarastaniu tri krat, nakoniec som uz bola taka ubolena, ze hovorim lekarovi, ze mne sa to nezda, podla mna je v tom cosi ine a predstavte si, kozna mi zobrala z nechtu vzorku a bola to plesen. Dostala som kvapky a odvtedy mam svaty klud. Ale aby som nebola az taka uzasna, zistila som, ze mi taky ten divny pocit pri nechte vyvolavaju umele pancuchace, takze ich nosim len ak musim a vyhybam sa im.

dadkabb
13. jún 2009

Ahojte,tak ja mam ten isty problem uz 2x.Prvy krat pred 6 rokmi po porode mi nechet do polovice odstrihli a pomohlo.Ale ked si pomyslim na tu injekciu tak robim vsetko preto aby som si to vyliecila sama.Nepomohli ziadne maste az kym mi neporadili laliove lupene namocene v liehu alebo alkohole.Na noc si prikladam par lupienkov a obviazem obvazom.A pomaha to...klop.klop.Cez den ked som doma tak si to nechavam volne a ked idem prec tak si natieram Ichtoxylovu mast aby sa mi to neprilepilo o leukoplast.Mala som fialovy a opuchnuty palec,je to lepsie tak dufam ze to ustupi a chirurgii sa vyhnem.

briketa
14. jún 2009

Dievcata, topanky so sirokou a pohodlnou prednou castou su Keen http://www.keenfootwear.com/
Dostat v outdoorovych obchodoch.

anjelik333
14. jún 2009

Mari.m ja som mala taky isty problem, doktor mi povedal, ze som nosila male tenisky a preto sa mi to urobilo. oba nechty mi strhali zo tri krat a ak mam povedat pravdu prvy krato to strasne bolelo a potom som si uz akosi na to zvykla 😒. jeden mi narastol krasny ale druhy hrozne zderormovany. teraz ked citim, ze ma to zacina boliet tak si poriadne vymocim nohy a pekne si ho rovno odstrihnem az tam kde to zarasta (ale nesmies ho odtrhnut, musis si ho az do konca odstrhrihnut, lebo tym zacina ten zapal) a od vtedy mam pokoj.
a topanky som zacala nosit o pol cisla vacsie a myslim si ze aj to mi dost pomohlo. 🙂

layla
14. jún 2009

aj mne uz trikrat strhavali nechet, ale naposledy asi pred cca 5rokmi. odvtedy "klop klop" nic. ale zacala som chodit k pedikerke, lebo sa bojim rypat si sama do toho... 😝

mariynka
17. júl 2009

ved aj ja chodim na pedikuru, uz dlheeee roky.. tam nechavam kopec penez.. ale rok uz ani to nepomaha ☹
zase mi hnisa,krvaca palec na nohe, ten, co mi pred rokom zostrihli-chirurg mi nestiahol cely, ale len kusok.. ☹
co mam robit? nemozem sa ani kupat.. musim nosit botasky, bo sa bojim, ze v zabkach dostanem nejaku infekciu 😖

lukcova
1. sep 2010

Prosim vas, mohli by ste mi presne opisat, ako vyzera zarastajuci necht?Moja dcerka ma necht na palci strihany do oblucika a okraje su volne, nie su zanorene v necht. lozku, neviem, ci sa to sa upravi alebo to mam riesit.Nemate niekto s tym skusenost?Dakujem za radu

ypsinkova
1. sep 2010

tiež som s týmto mala problémy,ale nešla som hneď na chirurgiu ale ku kožnej,tá mi dala dáku masť a tak som mastila a preväzovala a nemuseli ani strhávať,tak som bola celá happy,lebo vraj je to strašná bolesť 🤐

mausika
21. okt 2010

Mamicky, roky som sa trapila so zarastajucimi nechtami. O dlhotrvajucej mucivej bolesti vam ani nemusim hovorit. Nepomohli ziadne vodicky, masticky, odvary ani babske rady. Odstranenie zarastajucej casti nechta chirurgom mi tiez nepomohlo, lebo lozko bolo uz deformovane a nechet nerastol rovno. Teraz som 3. den po plastike nechtoveho lozka, ktoru mi spravili v N. Zamkoch v zdravotnom stredisku Panmed. Zakrok vobec necitite, len injekcie na umrtvenie a to sa da v pohode vydrzat. Je to definitivne riesenie, pri ktorom sa odstrani aj cast problematickeho nechtoveho lozka a nechet vam v tomto mmieste uz neporastie. Po zakroku som si dala jeden Ibalgin a takmer som nic necitila. Uz na druhy den ma prst vobec nebolel a ja sa tesim, kedy sa uz budem moct obut bez obavy z bolesti. Nie je sa coho obavat, vyhladajte dobreho chirurga, ktory vam tento zakrok urobi. Skoda, ze som sa az teraz dozvedela o tejto moznosti, mohla som si usetrit mnoho trapenia. Nevahajte a chodte do toho aj vy. Naco sa trapit, ked vobec nemusite? 🙂

mausika
21. okt 2010

Ahoj @ypsinkova,
vystrihnutie nechta vobec neboli, lebo miesto ti najskor umrtvia. Dokonca ani po odzneni anestezie sa to da v pohode s nejakym liekom proti bolesti vydrzat. Ja som miernu bolest citila len hodinku a co je to v porovnani s tym mucenim pred tym, ked sa mi nechet zarezaval do masa! Pridala som sem clanok o tom, ako mi spravili plastiku nechtoveho lozka. Nevahaj aj ty, je to takmer bezbolestne a definitivne riesenie. Naozaj sa nemas coho obavat 🙂

ypsinkova
21. okt 2010

@mausika ja to už mám v pohode,ja som s tým bola u kožnej a dala mi nejakú masť a prešlo mi to ... ja som sa snažila vyhnúť takému zákroku ... ja som počula,že to dosť bolí aj počas toho úkonu aj po ... tak každý ma iný prah citlivosti a ty možno tá,čo má šťastie,že ju to nebolelo 😉

zuzka89
21. okt 2010

ahojky 🙂 ja som zaciatkom leta zacala pocitovat bolest v palcoch, obe sa zapalili a trosku hnisali, jeden sa mi zahojil, no ten druhy sa viacej zhorsil a vytvorilo sa mi dive maso ... po viac ako mesiaci a pol som sa odhodlala ist ku chirurgovi (keze priatel mal to iste a chirurg mu pomohol), a chvilu to bolo dobre, ale potom sa to opat zhorsilo a vratilo (mam dojem, ze ten chirurg to len odflakol, kedze mu koncila sluzba a nedal mi ani ziadne ATB ani nic od bolesti)...tak som rozmyslala co mam s tym robit, lebo som sa opat ku chirurgovi bala ist a nevedela som, ktory je dobry (byvam v KE)...a nahodou som narazila na tento link ( http://nechty-dajana.webnode.sk/pedikura/ako-na... )... a verte ci, ne...uz tuto metodu pouzivam tyzden, a ovela sa mi to zlepsilo 🙂 odporucam skusit, ak uz vam ziadne masticky ani tinktury nepomohli, a bojite sa chirurga, skuste aspon toto, ked po 2 tyzdnoch neuvidite zlepsenie, tak asi ten chirurg 🙂 asi len tolko ;)