Ako bojovať so zarastajúcimi nechtami na nohách?

mari.m
29. apr 2008

ahojte,
mate niekto podobny problem??? 😒
ja tym trpim uz od detstva a mam to dane dedicnostou ☹

dlhe roky chodim na pedikuru,
2x mi stahovali nehty 😢

potom sa mi to zlepsilo,mala som pokoj,

ale teraz sa mi to zase zhorsilo 😖

dnes som si na pedikure velmi vytrpela..

nemate niekto nejake cenne rady pri boji s touto "chorobou"? 😒 😖 ☹ 😢

vopred dikes

bejana
29. apr 2008

Jo a taky jsem to mazala kdečím, Pityolem, takovou tou mastičkou, co je z ní cítit uzený (nemůžu si vzpomenout na název) atd. Palec máchala v heřmánkových koupelích a tuším i přesličce... Nic mi bohužel nepomohlo, ani pedikérky (vyzkoušela jsem tři.) Moc všem přeji, abyste se toho problému brzy zbavily!

bejana
29. apr 2008

Myschka, tak to si měla štěstí 😉 Jak už tu padlo, i když je nehet stržen, je pravděpodobné, že poroste znovu stejně blbě ☹ Mně ho částečně strhávali snad 5 x a pokaždé to skončilo zase na začátku ☹

mari.m
autor
29. apr 2008

baby, asi bavstivim teda tho chirurga, aj ked mi to neni moc povoli 😖 😒 😢
keby ste videli moj palec..je spuchnuty a dost ma boli.. a stve ma,ze nemozem nosit topanky, ktore sa mi pacia 😒

ja pouzivam pytiol, framikoin, vseljake bylinky,ale nic nepomaha..

no to,ze raste az do masa..bud z toho "vyrastiem", alebo budem patrit k castemu navstevnikovi chirurga..

len,teraz ma caka 5skusok a mam strach,ze ked mi ho strhnu, tak budem mat bolesti a nebudem sa moct ucit 😖

myschka
29. apr 2008

bejana to je divné, já mám upravené lůžko a nehet mi rozte jakoby dál od kraje takže nemůže zarůst 😉 🙂
Já taky vyzkoušela kde co a taky neúspěšně. Teď mám klid ťuk ťuk 😉

mari.m
autor
29. apr 2008

mys, mas porusene lozko? a nevyzera to otrasne? nosievas aj sandale???
rozmyslam nad tym..co uz mam robit 😒

bejana
29. apr 2008

Myschka, tak to jo, to já mám nehet nakonec stržený stejně jako ty 😉 Častější praxe je, že nehet strhnou, ale s tím lůžkem nic nedělají - neumrtví ho proti dalšímu růstu nehtu, a proto je to kolotoč. Mně ten doktor říkal, že kdyby mi ten nehet tolikrát nestrhávali, že by mi to lůžko hned neumrtvil. Nepochopila jsm proč 😕

bejana
29. apr 2008

Mari, já mám taky částečně umrtvené lůžko, ale tak jen 2 mm, takže to není vidět 😉 Jen roste o ty 2 mm užší nehet. Vypadá stejně jako všechny ostatní. Boty nosím všechny, co chci 🙂

myschka
29. apr 2008

no příjde mi hrozný, že když se ti to pořád vrací, že nic nedělají. Já hned jak jsem přišla na chíru tak mi nabídl tu úpravu lůžka. Není to vůbec poznat, jen je ten nehet užší 😉 kdo to neví vůbec by si nevšimnul, sandálky nosím normálně 🙂

makelka
29. apr 2008

Náš malej to má po tátovi dědičný, tak se hrozním co příjde já to totiž neznám ☹

julca80
29. apr 2008

mari.m, aj mne krvacalo a hnisalo, najprv som len cakala, ze sa to vyhnisa a potom sa to same zahoji, ale nic. Cely palec som mala uz brontovy. ☹ Ked mi to zbadal otec, tak mi vynadal, ze co si s tym robim atd. a nakazal mi to mocit si v repik tak casto ako sa mi da. No a ja som ho pocuvla, 😉
Mocila som si palec v repiku niekolko krat za den aj vyse 20min. potom este poriadne cistila take vymocene este namocenou gazickou v novom cistom repiku, a zabralo to, huraaa. 😀 Uz k tomu chirurgovi nemusim. 😀
Akosi ma to pred tym nenapadlo urobit to skor, a nemusela som sa nervovat a stresovat z toho, ja trubka. 😎
Dokonca som mala taky pocit po vymoceni, ze mi to tak uklidnilo (ten citlivy uboleny palec).

frog
29. apr 2008

bejana ty asi myslíš "višňák" viď??tak ten mi vždycky pomohl.

bejana
29. apr 2008

Mysch, taky nechápu, proč mi to nenabídli rovnou 😕 Ale je to pár let, tak nevím, třeba to dřív běžně nedělali a dnes už jo. Pokud to tak je, tak jedině dobře 🙂
Julca, v řepíku jsem taky máchala a nic. Možná trošilinku zlepšení, ale žádný velký efekt ☹
Frog, jo, to je ono 😉 Ale to mi taky nepomohlo. Asi jsem to nechala zajít příliš daleko nebo mi prostě ten nehet rostl tak blbě, že by to bez chíry nikdy nebylo lepší 😔

bibinka
29. apr 2008

ahojte,
tak tento problém riešim aj ja od svojich 10 rokov. pravidelne mi zarastali nechty na palcoch nôh, no bolo to otrasné, vždy po kúpaní hypermangán, masti, ľaliu v liehu a tak dokola. zakaždým mi to mama vystrihávala a to bola najväčšia chyba. pomohol mi chirurg-mäsiar-odrezal polku nechta a pár rokov som mala kľud. Po puberte to začalo znovu a ja som si povedala, že si to aj skrz bolesť nechám prerásť a napodiv trvalo to taký mesiac-to sa dalo vydržať v porovnaní s rokmi trpenia ☹ . nechet prerástol, urobil si miesto a bolo dobre.

Teraz keď sa mi to stane, tak si vždy každý deň po umytí nôh, nanesiem na zarastený nechet betadine roztok-dostať v lekárni-super vecička, celá chirurgia na tom beží(kto je alergický na jód, nesmie ho). vytlačím prípadný hnis a za pár dní, to ustúpi. samozrejme, treba ten nechcet nechať vyrásť a zastrihávať dorovna.
Občas sa mi to stane aj na treťom prste na nohe.Hlavne po pôrodoch sa mi to obnovilo, neviem čím to je?
Nosím pohodlné topky, botasky striedam a v lete nosím len žabky.
Je pravda, že to robia aj topánky-úzke lodičky, špicaté, ale aj nevetrateľné barexové tenisky(číňáky). Ale aj plesňové ochorenie nechtov, nechty sú zhrubnuté, také šupinkaté a práve to treba odstrániť, napr.canestenom občas natierať.
Teraz je na trhu taká novinka, ale už za toho neviem ako sa to volá, je roztok a masť, ktoré sa natrú na nechet a tá látka, tiež nejaká huba, požiera resp.živí sa práve tou hnusobou plesňou a spolu s nechtom to odrastie. je to asi slovenský al.český výrobok.

myschka
29. apr 2008

je bibinka mě předběhla jsem vám chtěla napsat, že ten betadin pomáhá. Ale spíš to trochu zklidní než, že by to vyřešil

bibinka
30. apr 2008

betadine má aj antiseptické účinky, a tým pádom sa rana dobre hojí.ale treba dávať len roztok, nie masť, lebo masť len rozmokvá a maceruje tkanivo. Najschodnejšia cesta(podľa mojich skúseností) je umývať vodou, dezinfikovať betadine a nechať vyrásť. bolí to hrozne, ale keď to prerastie, tak je po probléme. potom treba ten nechet udržiavať v tej dľžke a nostiť pokiaľ možno topánky s okrúhlou špicou.

martina.d.
30. apr 2008

ahoj baby, mne pomohla propolisová tinktúra. Bola som aj na chirurgií, upravili mi necht ale problémy aj tak neprestali.Bol mi poradený propolis a aj propolisová masť. Nemôžem si vynachváliť. A manžel tiež. 😀

lenadka
30. apr 2008

baby ja som ten problem mala v skole, pred 10 r. tiez z nicoho nic, neviem preco zacali mi zarastat oba nechty, prisla som na chirurgiu a tam mi dr. poradil. Kupit octanove tabletky, rozpustit vo vode, umyt nohy, namocit do toho octanu palec na cca 10 min 3x denne a potom to skusit sama vystrihnut, este kym je to makke. A zabralo to!!!Odvtedy nic a to mi to chceli tiez rezat. Bohuzial octanove tabletky uz nedostat /ja mam uz len jednu/, ale tu istu funkciu plni vino /biele/. Vyskusajte, ked nezaberie zvysok flase stiahnete od zialu 😉 😀

veronika13
30. apr 2008

ja som sa zas dočítala, že ako prevencia proti zarastaniu nechtov z hľadiska luny, je dobré strihať nechty v piatok večer. Ste sa možno zasmiali, ale na malom to funguje 🙂

filipa
30. apr 2008

tak tiez sa pridavam do klubu, viem presne o com hovorite. prvykrat chirurgicky zakrok dokazal ukludnit necht na 7 rokov. po porode opat vsetko po starom, zarastali mi vsetky nechty na nohach, nastastie bolo leto a tak som nemusela trpiet v uzavretych topankach. postupne sa mi vsetky, az na palec, dostali do normalu... s palcom som bojovala 3 roky, az som sa kvoli neznesitelnej bolesti a totalnej bezmoscnosti odhodlala na chirurgicku pohotovost. musela som posobit dost polutovaniahodne, lebo normalne to nerobia na pohotovosti, mna vsak zobral super lekar, a som mu dodnes vdacna. urobil mi plastiku nechtoveho lozka, napichal injekcie a vobec to nebolo...takze z neho jednoducho "odrezal" cim necht zuzil po sirke... necht ma tak viac priestoru a musim si zaklopat, doteraz je dobre. ale tiez som vyskusala asi vsetko... mala som to normalne zasivane, cely zakrok som svedomito sledovala, lebo som chcela mat navzdy s tym pokoj... nebolo to vobec nic, oproti tym bolestiam predtym, dokonca ani po odzneni narkozy ma uplne nic nebolelo... asi som bola z tych bolesti uz taka otrnuta, ze som si to ani neuvedomovala... takze ja plastiku nechta urcite odporucam.

lencici
30. apr 2008

Práve si palec na nohe kúpem v harmančeku. Po pôrode to začalo raz mi ho zrezovali ešte mi ani nestihol dorásť a už zase zarastol.. Bola som s tým na chirurgii a milá doktorka na mňa nazjapala že mám zlú hygienu. Že nosím nekvalitnú obuv. Je pravda, že nosím skoro vždy botasky... Doktorka mi nakázala kúpaľ v harmančeku a mastiť si palec Betadine masťou. Vraj je to moja chyba že mi to tam hnisá že mi to nebude liečiť. Husa jedna.... Nemôžem si ani topánky obuť. Bolí to ako sviňa.

mari.m
autor
1. máj 2008

lencici..ja tam mam uz dlho zive maso..po skuskach behnem asi na chirurgiu..

neviete ako dlho to budem mat obviazane po zakroku???bo chcem ist na brigadu a v slapkach sa neda.. 😖

lencici
1. máj 2008

Ja už nepamätam presne ako dlho som mala obviazanu nohu ale asi 2-3tyždne a potom som si to prelepovala leukoplastom. JA mám tiež žive mäso... Mne na chirurgii povedali že si to mám vyliečiť sama že si to spôsobujem tým že nosím nevhodnú obuv. No ja si to liečim len daz už to vyzerá že to bude dobré a potom zase začne bolieť a hnisať... Neviem ako si mám z toho mäsa vystrihnúť ten necht čo mi tam zarastá...

mari.m
autor
1. máj 2008

lencici..cooo..ako chirugovia ta odbili? to co ma byt..vobec to nie je z obuvy..je to genetika..
nechet ti rastie az do masa..ako mne..a to aj v lete,ked nosim sandale..tak nech tolko nemudruju..
by som sa stazovala..ja ked tam pridem, tak cakam,ze ma budu "obskakovat"..

a ked dostanes otravu,tak potom co? bo mne to krvaca a obavam sa aj otravi ☹

lencici
1. máj 2008

Ja si do toho vždy šprtám a nepomáha nič. Povedali že keby sa to nezlepšovalo tak mam prísť. No ďakujem pekne už ten prístup bol hrozný..

lencici
1. máj 2008

Mne sa to začalo robiť po pôrode.

leila13
7. máj 2008

Aj ja som mala dlho problém so zarastaním nechtov na oboch palcoch na nohách. Dlho som nechcela ísť lekárovi, lebo som sa bála ☹ ale nakoniec ma krstná dokopala. Bola som u lekára - chirurga na poliklinike v Hlohovci. Meno si už napamätám. A teraz mám už asi 6 rokov pokoj 😀 Chvalabohu

krajcoanka
7. máj 2008

no ja som mala problemy zo zarast. nechtov ešte ako 16 ročná a riešili to ppokaždé ztrhnutím ☹ .Potom mi neskôr poradil švagor od jedného lekara z Havl.Brodu taky postup že :zobrať si čistú gazu-kulinček a namačať ju do niečoho(ako švedska kvapky)a to cele natlačiť pod nechet a zasypať to framikoin. zasipom.
toto som opakovala každy večer, pokial mi nechet nevyrástol.Ono je to spôsobené nesprávnym strihaním nechtov.treba ich strihať rovno a nie do obluka.inak pri odstrihnutí nie celeho nechta sa tam spraví taký špic, ktory zarastá do prsta.
Ja mam odvtedy pokoj a je to už viac ako 10 rokov. 😉 🙂

krajcoanka
7. máj 2008

baby trochu som googlovala.kuknite sem, možno vam to pomôže 😉 🙂
http://wap.spas-portal.sk/joomla/_m01/index.php...

krajcoanka
7. máj 2008

alebo toto
Ak nosíme príliš úzku obuv alebo si striháme nechty do oblúka a k tomu príliš nakrátko, začne na nechty nosená obuv vytvárať tlak, pod ktorým sa necht deformuje a jeho okraj začína vrastať do bočnej strany nechtového lôžka. Tým že sa pokožka poškodzuje, začne tvoriť špeciálne bunky, ktoré majú za úlohu ranu zaceliť. Toto narastajúce tkanivo ľudovo nazývané „divé mäso“ prerastá cez necht a pritom ho do lôžka zatláča ešte hlbšie. U niektorých ľudí nechty zarastajú znova a znova, pretože sa vykrivia po ich pozdĺžnej osi.

Týmito nepríjemnosťami sú ohrození najmä diabetici a iní ľudia u ktorých sa prejavuje porucha vnímania hranice bolesti, pretože nie sú schopní vnímať bolesť sprevádzajúcu zarastanie a tým pádom si nechty nenechajú včas ošetriť. Do rany sa nanesú baktérie a tie zapríčinia následnú komplikáciu- infekciu.

Najúčinnejšou prevenciou sú v tomto prípade pohodlné topánky a správne strihanie nechtov.
Tie by sa mali strihať minimálne jeden krát za mesiac a v žiadnom prípade by nemali byť príliš krátke. Koniec nechta by sa mal presne kryť s bruškom na prste.

Upozorňujúcimi príznakmi sú sčerveňanie poškodzovanej kože a nepríjemné bolesti, hlavne ak na miesto zatlačíme. Infekciu rozpoznáme podľa opuchu, neskôr sa môže objaviť hnisanie.
Vtedy je skutočne najvyšší čas vyhľadať lekára, pretože musí určiť, či sa jedná o infekciu alebo ide o kožnú pleseň.

Ak zarastanie nechta ešte len začalo a práve došlo k vzniku divého mäsa, pomôže pomôcť leptavá lápisová tyčinka. Obsahuje AgNO3 dusičnan strieborný a má baktericídne účinky. Keď ňou budeme divé mäso pravidelne natierať, po čase odumrie.

Divé mäso sa dá odstrániť aj pôsobením kvapalného dusíka- kryoterapia. V tomto prípade bude zničené pri –195°C.
Ak ani jedna t týchto metód nepomôže, zostáva už len jedno riešenie a tým je chirurgický zákrok. Pri ňom bude odoperované divé mäso alebo sa odstráni kúsok nechtu.

mari.m
autor
2. jún 2008

dievcata.. moj palec je v zufalom stave 😢
rozhodla som sa pre chirugiu,
len ma cakaju v juni akcie, tak sa chcem poradit, viete
ako dlho budem musiet nosit palec zabaleny?????????