Ako bojovať so zarastajúcimi nechtami na nohách?

mari.m
29. apr 2008

ahojte,
mate niekto podobny problem??? 😒
ja tym trpim uz od detstva a mam to dane dedicnostou ☹

dlhe roky chodim na pedikuru,
2x mi stahovali nehty 😢

potom sa mi to zlepsilo,mala som pokoj,

ale teraz sa mi to zase zhorsilo 😖

dnes som si na pedikure velmi vytrpela..

nemate niekto nejake cenne rady pri boji s touto "chorobou"? 😒 😖 ☹ 😢

vopred dikes

poleva
29. apr 2008

ahoj tak ja mám strašné zarastanie.ja na pedikúru nechodím.ja si vymočím nohy tak 2 krát do mesiaca a manžel mi potom strihá a upravuje.odvtedy je to trošku lepšie.
ale nejaký zaručený recept nemám ☹

mari.m
autor
29. apr 2008

poleva..
ja by som bez pedikury nevydrzala..
bola by som na chirurgia viackrat rocne..
na pedikure mi to vystrihne skalpelom,co ja doma sama neviem..
fnuk ☹

alionuska
29. apr 2008

mari,mne to museli operovat.Mala som to iba raz v zivote asi pred tromi rokmi.Obidva palce na nohach mi zacali zarastat z nicoho nic.Myslim si,ze asi z topanok a tak ma to strasne bolelo,ze som nemohla ani chodit.Skusila som vsetko mozne,bylinky,alpu aj cukor praskovy ale nic nepomohlo a nakoniec sa mi ten jeden zahojil a druhy uz bol v takom stadiu,ze som si z neho musela dat chirurgicky odrezat a zasivat.Odvtedy mam pokoj.Chvalabohu.Je to hrozna bolest.Na pedikuru nechodim.Nohy si osetrujem sama.

poleva
29. apr 2008

aha, tak to ja mám ešte asi nie až také strašné, ked manžel to celkom dobre urobí.

emaso
29. apr 2008

mne stahovali nechty 2krat a mam za sebou aj plastiku nechtoveho lozka a vsetko na figu,normalne nechty uz mat nebudem,hanbim sa za ne ale tesi ma,ze ma to uz aspon neboli...

emjee
29. apr 2008

mne stahovali necht 3x a 4x vyrezavali 😅 najvacsi problem je, ze aj ked ti to "vycistia" ako necht dorasta ti to zase rastie do ziveho a si tam kde predtym, mne sa toho podarilo po 7 rokoch utrpenia zbavit - pri dorstani sa mi tam zase zacal tvorit hnis, tak som si napustila do lavora teplu az skoro horucu vodu, pridala sol z mrtveho mora a nasilu si kazdy den ten hnis vytlacila - zhruba za 2 tyzdne sa to zlepsilo a odvtedy mam pokoj
predtym som skusala tiez vsetko mozne - bylinky, hypermangan, ozarovanie ...
a potom treba strihat nechty do rovna, nenosit uzke topanky (mne sa to urobilo z uzkych topanok)
drzim palce (aj na nohach 😉 )

mari.m
autor
29. apr 2008

emjee, pedikurka mi vravi,ze je to od topanok..ale tak co mam nosit? aj v zime slapky? 😒

emaso, bratovi to robili tiez, a zarasta mu dalej ☹ ale nema to take skarede,aby nemohol nosit slapky..

ja neviem, chirurga volim ako poslednu alternativu..
su to strasne bolesti 😢
ked mi ma pichnut inekciu do bolaveho palca
a potom, po operacii,ked sa injekcia rozptyli, tak su ukrutne bolesti 😢

gerena
29. apr 2008

mari.m, sku si zo schollu toe nail, je to roztok proti zarastaniu nechtov, chirurgovia maju s tym celkom dobre sjusenosti 🙂 🙂

mari.m
autor
29. apr 2008

gerena..vies ze som uz aj to vyskusala..
nepomohlo..
to mi radilo uz vela ludi inak

tak dik za radu

tesim sa z kazdej rady 🙂

emaso
29. apr 2008

mne chirurg tvrdil ze to mam z BOTASIEK,tak kto ma byt z toho mudry,to zo scholl-u mam,ale to sa nesmie na uz zapalene,mne sa zvyklo tak zapalit,ze som dr.vravela nech mi rovno odfikne cely palec nech mam uz pokoj 😒 ,na zapal mi pomahal Visnevskeho oleobalzam z lekarne.

mari.m
autor
29. apr 2008

emaso
tebe to aj po rozrezani zarasta? bratovi porusili lozko,ale zarasta dalej 😒
tak neviem co mam robit ☹

otrivinkajanka
29. apr 2008

aj ja mam odjakziva problem so zarastanim nechtov na nohach vytrpela som si svoje vzdy mi to hnisalo a ani som nemohla poriadne chodit ale posledny rok si tak 2 krat do tyzdna vymocim nohy v soli z mrtveho mora a nechty si zastrihavam rovno poriadne si nohy kremujem aj nechtove lozko a prestala som nosit uzke topanky a musim si zaklopat prestali mi nechty zarastat som zvedava dokedy mi to vydrzi

mari.m
autor
29. apr 2008

otrivi, tak to ti zavidim 😅
a ake topanky mam teda nosit?
ktore su uzke a ktore nie? 😕

otrivinkajanka
29. apr 2008

no uzke su tie co tam mas natlacenu nohu a spicate topanky ja nosim tenisky a ked si dam nieco elegantnejsie tak lodicky na nizkom opatku ale s gulatou spicou aj vysoke opatky su neni dobre lebo mas vydvihnutu nohu a tlacia sa ti palce na spice

wienika
29. apr 2008

mari.m,
ja to mavam tiez casto, z nicoho nic a boli to fakt strasne. jedine co mi pomaha je stary dobry camphorychtiol( alebo ako sa to pise) nanesiem hned ako citim bolest a za dva dni je vsetko ok. kedysi ho predavali v takom bielom kelimku v lekarni, teraz dostal novy sat 😉 v tube. a hrozne smrdi a lepi..super je, ze vytahuje zapal..treba si to dat na noc a obalit sackom a ponozku. mne osobne to vzdy pomohlo, tak skus aj ty.....drzim palce.... 😉

mari.m
autor
29. apr 2008

wien, 1.vsetko naj Lejke 😉
2. myslis,ze mi nejaky krem pomoze?
ja mam skor problem v tom,ze mi neht rastie az do masa 😢 😢 😢

mari.m
autor
29. apr 2008

wien, nevie mi ten kremik najst..nevies ako sa presne vola 😅

wienika
29. apr 2008

mari, neviem ci pomoze, ale mne vzdy doteraz pomohol..ja s tym mam problemy uz roky, dokonca som tiez bola s tym na chirurgii a musel mi odcviknut kusisko nechtu...joooj, to bolo strasne....a tolko krvi ako keby ma podrezali...odvtedy si dam vzdy ako citim bolest tu mast a pomoze...skus, ved zato nic nedas.....tie nechty ti asi budu stale sa zarastat al aspon to nebudes mat zapalene a nebude to tak boliet....drzim palceky....
a dakujem za leusku 😉

gerena
29. apr 2008

wuenka presne sa ten kremik vola gafor-ichtamolova mast, ung.camphor-ichtamolicum,
je skor na zapaly

num7976
29. apr 2008

baby ja mam na to "receeeept"!mne sa zacali nechty na velkych palcoch zarastat asi pred dvoma rokmi,jeden mi chirurgicky prerezali a vystikli ten kraj,no a potom mi to zacalo znovu z nicoho nic v lete,co som nosila len slapky a nic uzke,tak som zbehla ku druhej koznej a ta mi poradila dost jednoduchy tip,zacala mi davat pod nechet po troske vaty,sice to zo zaciatku hrozne bolelo,lebo som to mala zahnisane,,ale potom sa mi tam dalo dat stale viac vaty a zapal presiel...potom som s tym prestala a vatu pod nechet nevkladala no a ako som zostala tehu sa mi to vratilo,tak teraz po kupeli alebo sprche,vzdy kusok vaty pinzetou zasuniem a mam pokoj,mozem nosit uzke topanky a nic sa mi nevratilo-teda klop klop snad ta vata fakt pomaha 😉

emaso
29. apr 2008

no hej,ako necht rastie hned vrasta do koze,musim si to vystrihnut,ale uz sa mi to tak nezapaluje,klop,klop,mne uz nepomoze asi nic...

frog
29. apr 2008

Ahojky.I já mám stejný problém už několik let.Zarůstání na nohách už má za sebou několik chirurg. vystříhávání až nakonec stržení nehtu,ale potom mi narostly nehty zdeformované a asi se tam nějak dostala mykoza a já se jí už tak 5 let nemůžu zbavit.Vodiček jsem měla nespočetně,ale nic..Dr. tvrdí,že to mykoza není,ale nehty mám uplně žluté a odchlipují se mi a hlavně mě bolí.V létě vyjít v pantoflích se stydím ☹ ..

bejana
29. apr 2008

Juj, to koukám, jak je to rozšířený problém. Taky jsem ho měla ☹ Nehet na palci u nohy, 4 roky to byl masakr. Nosila jsem sandály i v zimě, protože plné boty jsem nesnesla žádné. Na palci jsem měla obří hnisavou fialovou bambuli 😖 Několikrát (asi 5 x) mi nehet částečně strhli. Jeden doktor ani nečekal, až začne působit lokální anestézie, takže zaživa 😲 😠 Děsný 😔 Už jsem z toho byla vážně zoufalá, až jsem přes několik známých dostala tip na částečné stržení nehtu tak, že se umrtví část lůžka a nehet poroste užší. Podstoupila jsem to (je to asi 4-5 let) a od té doby mám klid 😎 a užší nehet na palci jedné nohy 😀 Na první pohled to není vidět 😉

julca80
29. apr 2008

jooooj toto je tema, ktora mi je nanestastie blizky. Pod chvilou mi nechet zarasta. ☹ 😠
Mam z toho uz nervy. Len pred nedavnom sa mi zahojil palec, ktory som si snazila liecit l 106, bo mam paniku ist s tym chirurgiu. 🙄 Uz som to raz zazila, ze mi ho strhli kvoli tomu, a povedala som si, uz nikde to nechcem zazit.

mari.m
autor
29. apr 2008

num, mne to kaze pedikerka, ale nie davat vatu pod nehet,ale pod to zive masko 🙄

bejana, no mne jeden lekar zabudol dat injekciu na umrtvenie 😲 😲 😲 ale to uz bolo davno..asi mal vypite ☹
potom mi to strhli uz bezbolestne..

?????????? myslite si,ze mi moze hrozit otrava krvi??????????????? bo mamina ma s tym stale strasi 😢 😢 😢

gerena
29. apr 2008

mari.m z coho otrava krvi? zo zarasteneho nechta nie, zo spinavej vaty ano

mari.m
autor
29. apr 2008

julca, co budeme robit?? ani ja nechcem na chirurgiu 😢

mari.m
autor
29. apr 2008

gerena,
ked mne to casto krvaca / hnis+krv 😖

bejana
29. apr 2008

Mari, to je mi líto, že sis taky "užila" bez umrtvení ☹ Otrava krve z toho být může, taky mě tím strašili. Je to otevřená rána do živého, nečistoty se tam dostanou snadno 😒 Taky mi to krvácelo a hnisalo téměř pořád. Byla to taková bolest, že jsem naznala, že podstoupím všechno, co bude mít zdárný výsledek, tj. konec zarůstání nehtu. Určitě nelituji. Bolelo to (zákrok ne, to jsem měla palec umrtvený) a hojení chvilku trvalo, ale kdybych se mi to zas nekdy objevilo (což doufám, že už NIKDY 😔), šla bych do toho znovu.

myschka
29. apr 2008

Holky já se trápila snad půl roku a nakonec bylo stržení nehtu vysvobození 😉 vůbec to nebylo tak hrozný nebojte. Ztrhnutí nebolelo ani z poloviny tak jako bolelo když mi hnisal palec a nemohla jsem chodit už v žádných botách.
Jinak mi nic nepomáhalo, žádné masti atd ☹
Ale fakt bylo nepříjemné jen to umrtvení pak už to nebolí a když to přišlo k sobě tak to trochu bolelo ale nic proti tomu jak to bolelo předtím.